Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Aardperen met komijnzaad |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g aardperen 2 theel. komijnzaad (kruiden)zout olie voor bakken
|
Aardperen schoonboenen en in schijfjes (1/2 cm) snijden. Droogdeppen in keukenpapier of theedoek. Een laagje olie verhitten in een koekenpan, aardpeerschijfjes toevoegen, bestrooien met komijnzaad en aan beide kanten knapperig en lichtbruin bakken. Direct opdienen en naar smaak bestrooien met (kruiden)zout.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bloemkool met cashewnotensaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 bloemkool 1 ui, gesneden 5 eetl. cashewnotenpasta 2 dl groentebouillon peper en zout voor binden van de saus: maïzena of arrowroot olie om in te bakken
|
Blad en onderste deel van de stronk verwijderen. Bloemkool 10 minuten in ruim water met wat zout zetten, afgieten en afspoelen. Kool rechtop in een grote pan zetten en in weinig water met wat zout in 15 minuten beetgaar koken/gaarstomen. Deksel op de pan houden.
Intussen ui fruiten in wat olie. De bouillon toevoegen en als het kookt de cashewnotenpasta erdoor roeren. Op smaak brengen met zout en peper. De saus eventueel binden met maïzena of arrowroot, gladgeroerd met wat water.
Bloernkool afgieten, nog even op laag vuur droogstomen en in een schaal serveren met de saus erover of apart.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Boerenkooi met boerenkaas |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 zakje boerenkool 500 g aardappelen 1/2 bouillonblokje scheutje azijn 100 g pittig belegen boerenkaas 1 eetl. boter + voor invetten
|
Aardappelen schillen en in blokjes snijden. Boerenkool in een pan doen, aardappelblokjes erop leggen en het bouillonblokje erboven verkruimelen. Scheutje azijn erbij en dan zoveel water toevoegen tot alles net onder staat. In 25 minuten zachtjes gaar koken.
Grill voorverwarmen, of oven op 200 °C. Boerenkool/aardappelmengsel afgieten (kookvocht bewaren) en fijnstampen. Met boter en kookvocht of melk tot een smeuïge massa roeren. In een ingevette ovenschaal doen.
Boerenkaas in plakken snijden en op de boerenkool leggen. 10 min. in oven of grill tot de kaas gesmolten is.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bospeen met peterseliesaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 bosje peterselie 1 bos bospeen 20 g boter 20 g bloem 2 dl bouillon 50 g versgeraspte Parmezaanse of andere pittige kaas peper en zout naar smaak
|
Peterselieblad van de stelen knippen, in een beker doen en heel fijn knippen. Loof van de bospeen snijden, bospeen wassen, schrappen en desgewenst in gelijke stukken snijden. Kook de bospeen in ruim water met wat zout in 10-15 minuten beetgaar.
Intussen boter smelten, bloem erdoor roeren tot een glad mengsel en 3 minuten laten garen. Al roerend de bouillon erbij schenken en 10 minuten zachtjes laten pruttelen onder en toe roeren. Kaas en peterselie erdoor roeren, nog even meepruttelen en op smaak brengen met peper.
Worteltjes in een (warme) schaal leggen en de saus erover gieten.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Grietfilets met prei |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
800 gr Grietfilet 4 preien 2 eieren ⅛ lt slagroom 150 gr boter 1 glas droge witte wijn
|
Verdeel de prei in wit en groen, zo fijn mogelijk gesneden. In twee aparte pannen, met een deel van de boter, gaar stoven, zonder te kleuren. Het vocht, zeker van het groen, bijna volledig laten verdampen. Pureer de gare groene prei in een keukenmachine en laat afkoelen.
De eieren scheiden en de dooiers door het afgekoelde preigroen spatelen. De witten opslaan en eveneens erdoor spatelen. Op smaak brengen met peper en zout.
De massa in beboterde vormpjes doen en au-bain-marie pocheren. De witte prei eveneens pureren en opzetten met de room en de wijn, laten inkoken tot het een dikee saus wordt. De rest van de boter in klontjes door de saus roeren, niet meer laten koken.
De vis naar verkiezing pocheren in visbouillon of witte wijn of zachtjes bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene salade met gedroogde tomaat |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 portie veldsla, raapstelen, zilverstelen of kropsla 4 gedroogde tomaten 3 eetl. pijnboompitten
Dressing: 6 eetl. olie (oa evt. olie van de tomaten) 1-2 eetl. wijnazijn zout en versgemalen zwarte peper
|
Van de raapstelen en de veldsla de worteltjes afsnijden. Sla wassen en in stukjes delen en droogmaken. Tomaten in reepjes snijden. Pijnboompitten even roosteren in een beetje olie in een koekenpan. Sla garneren met de tomaatreepjes en de pijnboompitten.
Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla gieten.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groentesoep met mosselen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
1 pan, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
¾ lt mosselen in de schelp 1 kop gehakte ui 1 kop gehakte wortel ¾ kop gehakte knolselderij 2 tenen gehakte knoflook 4 eetlepels olijfolie 2 koppen gepelde tomaten 1 glas droge witte wijn 1,5 eetlepel gehakte basilicum 1 grote zucchini in blokjes 2 koppen VISBOUILLON peper zout Pernod gehakte peterselie dunne reepjes citroenschil
|
Controleer de mosselen en spoel ze en maak goed schoon, zodat er geen zeepokken etc. meer af kunnen vallen
Fruit in een soeppot de ui, wortel, selderij en knoflook in de hete olijfolie ongeveer 10 tot 15 minuten op een matig vuur tot de groenten mals zijn. Voeg de tomaten, wijn en basilicum toe en kook 15 minuten op een iets hoger vuur. Doe de zucchini, visbouillon, wat zout en peper erbij en laat 10 minuten sudderen. Voeg de mosselen in de schelp toe, een scheut pernod en sluit de pot. Kook tot de schelpen open gegaan zijn.
Schep de soep in warme diepe borden, bestrooi met wat gehakte peterselie en citroenreepjes en geef er stokbrood bij.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Meringue de noix glacées |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
4 personen, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
250 cl eiwit 500 gr fijne tafelsuiker 2,5 dl mokka nougat slagroom 4 bolletjes ijs cacaopoede poedersuiker
|
Klop het eiwit stijf, let erop dat alle gereedschappen vetvrij zijn. Wanneer het eiwit bijna stijf is, de tafelsuiker in 3 keer toevoegen.
Spuit ronde plakjes eiwit op een bakblik en laat ze in een oven op 100° C een uur droog bakken.
Leg hierop flinke dotten stijfgeklopte mokkaslagroom, bedek de zijkanten met nougat. Leg een klein bolletje ijs op de room en werk het af met een rozet slagroom. Steek grote stukken gebroken schuim in de slagroom en bestuif de meringues met poedersuiker.
Serveer ze met of zonder vanillesaus. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Mexicaanse kalkoenragoût |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Gevogelte |
4 personen, 1 uur en 45 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 koppen klein gesneden ui 1 kop gehakte bleekselderie 4 uitgeknepen tenen knoflook 4 eetlepels maïsolie 450 gr middelgrof gemalen kalkoenfilets 450 gr grof gesneden, geschilde tomaten 3 dl bruine bouillon 4 eetlepels tomatenpasta 1 eetlepel komijnpoeder 1,5 theelepel zout 1 theelepel cacaopoeder 1 gemalen spaanse peper 1/2 theelepel oregano 1/2 theelepel allspice |
Fruit de uien, bleekselderie en knoflookpulp 15 minuten in een kasserol in de hete olie op middelgroot vuur, tot de groenten bijtgaar zijn geworden. Schuif de groenten naar de zijkant van de pan en bak het kalkoengehakt 5 minuten, al prakkend met een vork, tot het rul en niet meer rose gekleurd is. Voeg de tomaten toe met de rest van de ingrediënten. Meng alles en sudder het met het deksel op de pan 1 uur lang, af en toe omscheppend.
Serveer de kalkoenragouût over spaghetti of bruine bonen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Pompoen-uientaart met tijm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Taart |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 kleine pompoen 1 ui, in ringen gesneden 1 ei 75 g pittige geraspte kaas peper en tijm naar smaak 100 g tarwemeel of bloem 1 theel. zout 50 g koude boter olie om in te bakken
|
Pompoen in parten snijden, draden en pitten verwijderen en vruchtvlees in blokjes snijden (schillen hoeft niet). Olie verhitten, pompoenstukjes even meefruiten, scheut water toevoegen en pompoen in 15 minuten beetgaar smoren. Uiringen in een aparte pan in wat olie goudbruin bakken en apart houden.
Meel en zout mengen, boter in stukjes snijden en erdoor kneden. Zoveel water toevoegen tot een soepel deeg ontstaat. Uitrollen tot een ronde lap. Vet een springvorm in met de boter en met het deeg bekleden. Ei loskloppen en met de helft van de kaas. Peper en tijm naar smaak aan het pompoenmengsel toevoegen. Het pompoenmengsel in de springvorm scheppen.
Uiringen erop schikken en bestrooien met de rest van de kaas. 45 minuten in het midden van de oven bakken op 175°C.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Prei-tomatensoep met sprouty |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 prei 3 eetl. melk peper en zout boter om in te bakken 1 l tomatensap 1 (groente)bouillonblokje 150 gr. Sprouty
|
Eieren met de melk loskloppen, peper en zout naar smaak toevoegen. Van de eieren in wat boter een dunne omelet bakken, oprollen en in reepjes snijden. Prei in dunne ringen snijden, wassen en uit laten lekken. Tomatensap met het bouillonblokje aan de kook brengen. Prei, sprouty en omeletreepjes toevoegen en 5 minuten zachtjes laten doorkoken.
Lekker warm met stokbrood serveren.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Rode kool salade met appel en pruimen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1/2 rode zomerkool 50 g cashewnoten 1 bosuitje, fijngesneden 4 pruìmen 1 appel (bijv. Golden Delicious) 75 g verse geitenkaas 1 eetl. olie om in te bakken
Dressing: 8 eetl. olie 2 eetl. citroensap 1 à 2 eetl. cassis-diksap 1 theel. grove mosterd of meer naar smaak peper en zout
|
Witte stronk wegsnijden. Kool in dunne reepjes snijden of schaven. Cashewnoten in 1 eetl. olie al roerend lichtbruin bakken. Appel in kwarten snijden (niet schillen), en dan in dunne plakjes. Pruimen in plakjes snijden. Geitenkaas in stukjes verdelen.
Dressing kloppen van de ingrediënten.
Alle ingrediënten en de dressing voorzichtig door elkaar scheppen en even in laten trekken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Romige Bieslooksoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
1 pan, ½ uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
30 gr boter 30 gr bloem 1 lt bouillon van rundvlees 1 bosje bieslook ⅛ lt slagroom
|
Laat de boter smelten in en soeppot. Roer er vervolgens de bloem door tot er geen klontjes meer zijn. Giet vervolgens, goed roerend, beetje bij beetje de bouillon bij de roux. Houd de soep op een zacht pitje warm.
Maal de bieslook in de kruidenmixer heel fijn en roer ze door de room. Maak de soep dan kokend heet en giet er, al roerend, de room met bieslook door en dien direct op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sajoer Toemis van raapstelen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 g raapstelen 1/2 uitje, gesneden 1 teen knoflook, geperst 1 theel. laos 1 theel. sambal (meer naar smaak) 1 dl bouillon (van een blokje) 2 eetl. citroensap tamari of zoute ketjap olie om in te bakken
|
Wortels van de raapsteeltjes snijden. De rest grof snijden, wassen en uit laten lekken. Ui, knoflook, sambal en laos fijnwrijven en in wat olie goudbruin fruiten. Raapstelen toevoegen en heel kort meefruiten. Bouillon toevoegen. Op smaak brengen met tamari en citroensap.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Si Se Siu Mai |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
30 hapjes, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Won-Ton velletjes 1 gele paprika 1 rode paprika 1 groene paprika chinese chapignons
Gehaktvulling: 450 gr varkensgehakt 1 eetlepel fijngehakte waterkastanjes of bamboescheuten 1 eetlepel fijngehakte peterselie 2 theelepels sesamolie 2 theelepels Chinese rijstwijn of droge sherry 3 eetlepels sojasaus ½ theelepel zout 1 theelepel suiker versgemalen peper
|
Vermeng het gehakt met de overige ingrediënten voor de vulling. Maak er ± 30 balletjes van en leg op elk deeglapje een balletje. Knijp met duim en wijsvinger van beide handen het deeglapje dicht in de vorm van een klavertjevier. Doe in drie openingen steeds een andere kleur fijngehakte paprika en in het vierde de fijngehakte champignons. Vet het rooster van de stoompan iets in en stoom de Siu Mai op hoog vuur in ± 8 minuten gaar.
Serveer de hapjes op een blad wilde spinazie of ander groen en geef er naar voorkeur wat sambal of pikante (Chili)saus bij. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Soep van Snoekbaars en Zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
4 personen, 45 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
20 gr sjalotten 40 gr worteltjes 40 gr prei 20 gr selderij 1 gepelde tomaat 2 cl Noilly Prat 3 cl witte wijn ¾ lt visfumet of water 30 gr boter wat knoflook 120 gr snoekbaars 100 gr zalm zout cayennepeper citroensap kervel
|
Gehakte sjalotjes in wat boter aanzetten, julienne van worteltjes, prei en selderij erbij doen. Afblussen met Noilly Prat en witte wijn. Visfumet of water erbij en even laten pruttelen. Doe er vervolgens de tomaat en de knoflook bij.
Sauteer intussen in een casserole de vis met een sjalotje in wat boter en blus af met witte wijn. Haal de vis eruit en verdeel ze over hete borden. Giet de fumet in de casserole en monteer de soep met boter.
Op smaak brengen met zout en cayennepeper. Giet wat ciroensap over de vis. Garneren met de kervel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Sperziebonen-groenteschotel met geitenbrie |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g sperziebonen 1 paprika 1/2 courgette 1 ui 2 tomaten 150 g (geiten)brie 3 eetl. tomatenketchup of puree zout nootmuskaat peper naar smaak
|
Sperziebonen punten, in stukjes snijden en in water met wat zout en in ca. 12 minuten beetgaar koken. De rest van de groente in stukjes snijden en in een ovenschaal doen. Sperziebonen en tomatenketchup/-puree erdoor scheppen en op smaak brengen met zout, peper en nootmuskaat. Blokjes brie erover verdelen en onder de gril of in een voorverwarmde oven zetten tot de brie gesmolten is.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Stoofpotje van paling en karper |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
6 personen, 2 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
800 gr paling 1 kg karper 2 flessen bourgogne 200 gr uien 4 teentjes knoflook enkele worteltjes kruidenboeketje (tijm, laurier, prei, takje selderij, takjes peterselie) vers gemalem peper 150 g boter 1 volle eetlepel bloem zout 6 gepocheerde eieren 2 kg spinazie, gekookt en niet gehakt
|
Snijd de schoongemaakte vis in stukken van elk ca. 50 gr. Verwijder vellen en graten.
Zet de wijn op met ui, knoflook, wortel, kruidenboeket en peper en laat dit een half uurtje zonder deksel koken. Roer de bloem met 50 gr van de weke boter tot een zalfje, de beurre manié.
Bak de stukken vis zachtjes aan in de rest van de boter, voeg de gezeefde wijn toe en laat dit enkele uren sudderen boven een zacht vuur. Leg de stukken vis in een warme schaal. Los de beurre manié, bij kleine schepjes tegelijk, op in de zachtjes borrelende saus. Schep deze over de vis.
Leg op elk bord een gepocheerd ei en een schep spinazie met een in boter gebakken en met knoflook ingewreven plakje brood. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Topinamboer salade met bleekselderij en wortel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
fijngesneden topinamboer. (aardpeer) fijngesneden wortel bleekselderij in stukjes 1 dl yoghurt met 1 theelepel honing of een kruidige dressing naar smaak 100 g verse roomkaas
|
Meng de gesneden ingrediënten door elkaar en voeg de yoghurt toe met de honing naar smaak. Snij de verse roomkaas in kleine stukjes en meng het geheel door elkaar. Serveren in combinatie met een rijstschotel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Verse kaas op smaak gebracht met amandelen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
Voor een paar dagen, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Dagkaas: 2 liter boerenmelk 1 eetlepel karnemelk 5 druppels stremsel (reformwinkels) amandelolie
Vanillesaus: 250 gr melk 70 gr suiker 3 eierdooiers vanillestokje
|
Dagkaas: Dagkaas is verse kaas die je 's morgens maakt en 's avonds eet. Verwarm de melk en de karnemelk tot 33° C in een pan met dikke bodem. Voeg het stremsel en enkele druppels amandelolie toe, neem de pan van het vuur en laat het mengsel ongeveer 30 minuten rusten, tot de massa licht gebonden is. Roer haar dan voorzichtig door, de wei zal zich van het stremsel scheiden. Giet de massa in een passeerdoek (zoals hangop) om de wei eruit te laten lopen. Stort de massa in een glazen bak en geef er voorzichtig vorm aan. Zo weinig mogelijk persen, de kaas moet zacht en romig blijven.
Vanillesaus: Breng de melk met het gespleten vanillestokje aan de kook. Klop de eierdooiers met de suiker tot ze licht en schuimig zijn. Haal het stokje uit de melk en giet de hete melk onder voortdurend roeren bij de eierdooiers. Blijf roeren tot de saus lobbig wordt. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Verse tortellini aux noix de St. Jacques |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Pasta gerechten |
4 personen, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Deeg: 210 gr bloem 5 gr zout drupje olijfolie 1 ei ½ dl water
Farce: 150 gr schoongemaakte coquilles 1/2 dl room 2 eiwitten peper zout nootmuskaat
Saus: ½ lt room 1 dl visfond 1 uitgeperste sinaasappel scheutje Grand Marnier beetje witte wijn gehakte basilicum zout
|
Deeg: Maak een stevig deeg, rol het dun uit en steek er rondjes uit.
Farce: Wrijf de coquilles fijn door een zeef en voeg room, eiwit, zout, peper en nootmuskaat toe. Doe dit mengsel in een kom op gehakt ijs.
Saus: Laat alle ingrediënten met de gehakte basilicum erdoor inkoken tot de gewenste dikte. Voeg zo nodig zout toe.
Leg telkens wat van de farce op een deegrondje, maak de rand vochtig, vouw het dubbel, druk het dicht en krul het iets om. Laat de tortellini circa 8 minuten heel zachtjes in ruim water koken, leg ze op warme borden en schep de saus erover.
Garneer de borden eventueel met schijfjes geglaceerde sinaasappel en wat gehakte truffel. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Zalm met pesto |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 40 minuten, 12 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 moten verse zalm boter 2 dl olijfolie ½ dl consommé 20 gr verse basilicum verse peterselie verse dragon verse bieslook 1 teentje knoflook 1 citroen zout peper
|
Hak alle tuinkruiden fijn. Wees zuinig met peterselie, dragon en bieslook ten opzichte van de basilicum. Snipper de knoflook ragfijn en pers de citroen uit. Vermeng alle ingrediënten voor de pistou en laat ze 12 uur staan op een niet al te koele plaats. Bak de 4 moten zalm kort. Verwarm de pistou tot ze lauw is en schep dit over de moten zalm. De pistou is ook te gebruiken als begeleiding van tarbot, griet en rode poon. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen