Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Andijvie-ovenschotel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g aardappelen 1 krop andijvie 75 g geraspte pittige kaas 2 eieren peper en zout 1 theel. tijm boter
|
Aardappelen schillen en in plakken snijden, 5 minuten koken en afgieten. Andijvie wassen in koud water en in repen snijden. 1 minuut blancheren in kokend water, afgieten en uit laten lekken. Eieren loskloppen met 50 g kaas en door de andijvie scheppen. Op smaak brengen met peper, zout en tijm.
Aardappelplakken in een beboterde ovenschaal doen en het andijvie-ei-mengsel erover verdelen. De rest van de kaas erover strooien en wat klontjes boter erover verdelen. Dan 25 minuten in de oven.
Variatie: 200 g gebakken kastanjechampignons of 100 g gebakken gekruide tofu door het andijvie-ei-mengsel scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Asperges met ei en zalmsnippers |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vis en schaaldieren |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g gekookte asperges 30 g boter 2 eieren, hardgekookt 2 bosuitjes, fijngesnipperd 1 eetl. paneermeel 100 g gerookte zalm, gesnipperd
|
Asperges schillen, en onderkant 2 cm afsnijden. Afval in een pan doen en met ruim water aan de kook brengen. Snufje zout en suiker toevoegen en als het water kookt, de asperges er bij doen en in 15 tot 20 minuten gaar koken.
Asperges er uit nemen en warm houden. (Kookvocht met afval met een staafmixer tot pulp malen - goede basis voor aspergesoep)
Boter smelten, bosuitjes en ei in stukjes snijden en zalmsnippers erin verwarmen, paneermeel erdoor mengen, op smaak brengen met peper en zout. Over de asperges scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Champignonsoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
2 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr champignons 50 gr droog wittebrood melk 50 gr boter 1 teen knoflook 2 eetlepels gehakte peterselie nootmuskaat ¾ lt kippebouillon peper zout 8 eetlepels slagroom
|
Was de champignons, laat ze uitlekken en snijd ze in stukjes. Week het brood in de melk. Laat de champignons zachtjes fruiten in de boter tot ze hun vocht loslaten. Knijp het brood uit en voeg het in kleine stukjes bij de champignons. Doe er de zeer fijn gesneden knoflook bij, de peterselie, de bouillon en wat nootmuskaat. Breng aan de kook en laat 15 minuten zachtjes doorkoken, af en toe roerend.
Neem van het vuur en roer er zeer geleidelijk de voorverwarmde room door. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Filet pur Blonde d'Aquitaine, gelakt met diverse granen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vlees |
4 personen, ½ dag |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 à 600 gr runderfilet Blonde d'Aquitaine enkele eetlepels tijmhoning wat bruine suiker peperkorrels mosterdzaad sesamzaad reuzel 1 glas rode wijn sjalotjes ui peper zout 20 knoflooktenen kalfsfond
|
Smeer het vlees in met honing en bruine suiker en rol het door peperkorrels, sesam- en mosterdzaad. Laat het vlees een halve dag op een tochtige plaats drogen.
Het vlees wordt het lekkerst als het snel op hoog vuur in heet vet (reuzel) wordt aangebraden en daarna in een niet te warme oven (80° C) wordt gezet. Na ongeveer 20 minuten is het dan klaar.
Laat de rode wijn met fijngesneden ui en sjalotjes reduceren en doe er wat van de demi-glace bij.
Monteer de saus met boter en breng hem op smaak met peper en zout. Doe de gepelde knoflookteentjes met wat honing en fond in een pannetje en laat ze langzaam bruin en zacht worden. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gevulde vis met verse vijgen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 grote zeebaars of zalmforel 50 gr amandelen 50 gr rozijnen een hand gekookte witte rijst 25 gr pijnpitten kaneel verse gemberwortel 2 eetlepels boter 6 verse vijgen aluminiumfolie olie peper zout
|
Verwijder voorzichtig via de rug de graten en ingewanden van de vis, zorg dat de buik heel blijft. Strooi wat zout en peper in de vis. Meng rijst, amandelen, rozijnen, pijnpitten, een beetje fijngesneden gember (overheerst snel) met de boter en wat kaneel. Vul de vis met de verse vijgen en dit mengsel, rol hem in geolied aluminiumfolie en bak hem ±20 minuten in een matig hete oven.
Serveer hem met een frisse salade.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Grietfilets met prei |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
800 gr Grietfilet 4 preien 2 eieren ⅛ lt slagroom 150 gr boter 1 glas droge witte wijn
|
Verdeel de prei in wit en groen, zo fijn mogelijk gesneden. In twee aparte pannen, met een deel van de boter, gaar stoven, zonder te kleuren. Het vocht, zeker van het groen, bijna volledig laten verdampen. Pureer de gare groene prei in een keukenmachine en laat afkoelen.
De eieren scheiden en de dooiers door het afgekoelde preigroen spatelen. De witten opslaan en eveneens erdoor spatelen. Op smaak brengen met peper en zout.
De massa in beboterde vormpjes doen en au-bain-marie pocheren. De witte prei eveneens pureren en opzetten met de room en de wijn, laten inkoken tot het een dikee saus wordt. De rest van de boter in klontjes door de saus roeren, niet meer laten koken.
De vis naar verkiezing pocheren in visbouillon of witte wijn of zachtjes bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Ierse ossehaas met Guiness |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vlees |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 tournedos van Ierse ossehaas à 150 gr halfom olie en boter 2 eetlepels Guiness bier sap van een ½ sinaasappel sap van een ½ citroen 4 eetlepels glace de veau 1 theelepel suiker zout 25 gr boter in klontjes meiknolletjes peen
|
Schroei de tournedos dicht in de hete olie met boter. Laat ze 5 minuten per kant zachtjes doorbakken tot ze 'à point' zijn. Haal ze uit de pan en laat ze op een warme plek rusten.
Giet het overtollige vet weg en deglaceer de pan met het bier. Voeg het sinaasappel- en citroensap erbij en laat het vocht even inkoken. Doe de glace de veau erbij en breng de saus op smaak met suiker en zout. Monteer hem met klontjes boter.
Leg op ieder bord een tournedos, wat saus en enkele knolletjes en wortels. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Koolraapsoufflé met sesamzaad |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Taart |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g gesneden koolraap zout 100 g kwark 3 eieren 2 theel. kerrie boter voor invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Koolraap in weinig water met wat zout in 15 minuten gaarkoken, afgieten en pureren. Oven op 200°C voorverwarmen, ovenschaal invetten. Eieren splitsen. Eerst kwark, kerrie en eierdooiers door de koolraap scheppen, dan het stijfgeklopte eiwit. Schaal voor 3/4 vullen met het mengsel en bestrooien met sesamzaad. In 20-25 minuten in het midden van de oven goudbruin bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Mexicaanse kalkoenragoût |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Gevogelte |
4 personen, 1 uur en 45 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 koppen klein gesneden ui 1 kop gehakte bleekselderie 4 uitgeknepen tenen knoflook 4 eetlepels maïsolie 450 gr middelgrof gemalen kalkoenfilets 450 gr grof gesneden, geschilde tomaten 3 dl bruine bouillon 4 eetlepels tomatenpasta 1 eetlepel komijnpoeder 1,5 theelepel zout 1 theelepel cacaopoeder 1 gemalen spaanse peper 1/2 theelepel oregano 1/2 theelepel allspice |
Fruit de uien, bleekselderie en knoflookpulp 15 minuten in een kasserol in de hete olie op middelgroot vuur, tot de groenten bijtgaar zijn geworden. Schuif de groenten naar de zijkant van de pan en bak het kalkoengehakt 5 minuten, al prakkend met een vork, tot het rul en niet meer rose gekleurd is. Voeg de tomaten toe met de rest van de ingrediënten. Meng alles en sudder het met het deksel op de pan 1 uur lang, af en toe omscheppend.
Serveer de kalkoenragouût over spaghetti of bruine bonen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Pastinaak met paddestoelen en wilde rijst |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Rijst gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
450 g pastinaak 100 g wilde rijst half bouillonblokje 2 uien, gesneden 2 theel. kerriepoeder 150 g kastanjechampignons 2,5 dl bouillon (van half blokje) 2 laurierblaadjes olie om in te bakken
|
Rijst in 50 minuten gaarkoken in water met het bouillonblokje, volgens aanwijzingen op de verpakking. De champignons schoonvegen en in plakjes snijden. De ui met de kerrie fruiten in olie, champignons toevoegen en meebakken. Pastinaak wassen, schrappen, in blokjes snijden en toevoegen. Bouillon erbij gieten, laurier erbij en 10 minuten zachtjes stoven.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Perentaart |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Taart en Gebak |
1 taart, 2 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Lepelbeslag: 35 gr eierdooier 40 gr suiker 45 gr eiwit 30 gr patentbloem
Taart: 200 gr peertjes op sap 15 gr zetmeel 25 gr castorsuiker 2 eierdooiers 50 gr amandelspijs 25 gr Piore Williams 3 gr gelatine 100 gr slagroom 2 peren op sap abrikozengelei zandtaartdeeg
|
Lepelbeslag: Sla de eierdooier en de eiwitten elk apart met 20 gr suiker luchtig. Zeef de patentbloem door de dooiermassa, roer deze glad en voeg er dan pas de eiwitmassa bij. Spuit hiervan lange vingers op een bakblik en bak ze in ±10 minuten in een oven op 180° C.
Taart: Pureer 200 gr peertjes met sap en al en breng de puree met gladgeroerd zetmeel en de suiker even aan de kook. Los hierin de geweekte, uitgeknepen gelatine op. Voeg beetje voor beetje de eierdooiers bij de amandelspijs, tot de massa luchtig geroerd is. Voeg deze twee mengsels bij elkaar en laat het geheel afkoelen. Spatel er vervolgens de geslagen, ongezoete room door.
En dan: Bak van zandtaartdeeg een heel dun bodempje van 20 cm doorsnee. Leg deze bodem binnen een stalen ring en maak er een wand in van rechtop staande lange vingers. Schep de peren-mousse hierop en zet de taart in de koeling om de mousse te laten geleren. Leg er, als het zover is, in waaiervorm dunne tranches peer op en bestrijk deze met abrikozengelei.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Salade met avocado en mosterddressing |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop frillice- of rode sla 1 avocado
Dressing: 6 eetl. olijfolie 1 eetl. sesamzaad 2 eetl. citroensap 1 eetl. grove mosterd
|
Sla in stukjes verdelen, wassen en droogmaken. Avocado schillen, halveren en in dunne schijfjes snijden. 2 eetlepels olie verhitten en hierin het sesamzaad goudgeel bakken. Van het vuur halen en iets af laten koelen. De rest van ingrediënten voor de dressing erdoor roeren en de nog warme dressing over de salade schenken. Direct serveren.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Salade met zeetong en avocado |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr zeetongfilet 1 avocado 50 gr crème fraîche 1 eetlepel fijngesneden bieslook 1 eetlepel fijngehakte sjalot klontje boter 1 klein bosje kervel 1 potje zalmkuit 4 eetlepels bloem sap van een ½ citroen peper zout
|
Schil de avocado, halveer hem en snijd de helften in 24 gelijke plakken. Verdeel ze in een cirkel over de borden.
Roer de crème fraîche los, voeg de bieslook en de sjalot toe en breng op smaak met peper en zout. Leg in het midden van de borden een lepel van deze crème met kruiden. Garneer rondom met plukjes kervel en toefjes zalmkuit. Zet de borden koel weg.
Bestrooi de filet met zout en peper en snijd ze in reepjes. Smelt de boter in de koekepan. Wentel de tongreepjes door de bloem en schud ze licht uit tussen de handen of in een zeef. Bak ze vervolgens goudbruin. Afblussen met citroensap. Licht de pepermolen erover en de tong verdelen over de vier borden. Strooi er tenslotte wat bieslook over. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Tomaten-groenselderijsoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
50 g gierst 1 bos groenselderij 4 tomaten (kruiden)zout scheutje citroensap of meer naar smaak olie om in te bakken scheutje room of Sojacuisine
|
Gierst 20 minuten weken in 1 liter water. Groenselderijblad van de stelen snijden en stelen in plakjes snijden. Selderijplakjes met de gierst en het weekwater aan de kook brengen en 10 minuten zachtjes laten koken. Tomaten ontvellen (even onderdompelen in kokend water en dan het velletje eraf trekken), aan de soep toevoegen en 10 minuten meekoken. Soep pureren, op smaak brengen met kruidenzout, citroensap en room of Sojacuisine. Garneren met wat fijngeknipt selderijblad.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Verse kaas op smaak gebracht met amandelen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
Voor een paar dagen, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Dagkaas: 2 liter boerenmelk 1 eetlepel karnemelk 5 druppels stremsel (reformwinkels) amandelolie
Vanillesaus: 250 gr melk 70 gr suiker 3 eierdooiers vanillestokje
|
Dagkaas: Dagkaas is verse kaas die je 's morgens maakt en 's avonds eet. Verwarm de melk en de karnemelk tot 33° C in een pan met dikke bodem. Voeg het stremsel en enkele druppels amandelolie toe, neem de pan van het vuur en laat het mengsel ongeveer 30 minuten rusten, tot de massa licht gebonden is. Roer haar dan voorzichtig door, de wei zal zich van het stremsel scheiden. Giet de massa in een passeerdoek (zoals hangop) om de wei eruit te laten lopen. Stort de massa in een glazen bak en geef er voorzichtig vorm aan. Zo weinig mogelijk persen, de kaas moet zacht en romig blijven.
Vanillesaus: Breng de melk met het gespleten vanillestokje aan de kook. Klop de eierdooiers met de suiker tot ze licht en schuimig zijn. Haal het stokje uit de melk en giet de hete melk onder voortdurend roeren bij de eierdooiers. Blijf roeren tot de saus lobbig wordt. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Waterkerssaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Sauzen |
1 kom, 45 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
60 g waterkers, peterselie of radijsblaadjes 1 ui 2 eetlepels kwark 1,5 dl kippe- of groentebouillon geraspte schil van een ½ sinaasappel enkele eetlepels sinaasappelsap 15 gr boter
|
Was het groen en hak het grof, snipper de ui en laat dit samen 15 minuten sudderen in de boter. Giet het vocht af en houdt het apart.
Pureer de groentes met de kwark, bouillon, sap en de sinaasappelschil. Breng het geheel vervolgens op smaak met peper en zout. Voeg eventueel nog wat kookvocht toe. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen