Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bloemkool- of broccolisoep met pesto |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 bloemkool of 400 g broccoli 1 l bouillon (zelfgetrokken of van blokjes) 2 aardappelen peper zout citroensap naar smaak 3 eetl. pesto of naar smaak
Garnering: fijngehakt hardgekookt ei peterselie
|
Bloemkool of broccoli in roosjes verdelen, stronk in stukjes snijden, aardappelen schillen en in stukjes snijden en alles in 10-12 minuten in de bouillon gaarkoken.
De soep pureren en op smaak brengen met peper en zout, citroensap en pesto. Garneren en serveren met Turks brood en een salade.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bospeen focaccia |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Deeg: 150 g volkoren meel 10 g gist 1 theel. basilicum 1 eetl. ofiifolie zout
Vuiling: 75 g champignons 100 g tomaat 100 g bospeen, in stukjes 1 teentje knoflook 1 rode ui 1 eetl. olijfolie 1 theel. oregano (majoraan)
|
Roer een kwart van het meel met gist en een half kopie lauw water dooreen. Dek af met een vochtige theedoek en zet 30 minuten op een warme plaats.
Meng het deeg met de rest van het meel, de kruiden, zout, olijfolie en zóveel water tot een soepel en stevig deeg ontstaat. Laat dit 20 minuten staan
Bak intussen de ingrediënten voor de vulling in een koekenpan goudbruin (de stukjes tomaat op het laatst toevoegen).
Rol van het deeg een dunne lap. Snijd deze in twee of vier stroken. Beleg deze met de vulling en vouw ze over de lengte dicht. Leg ze op een bakplaat en laat de focaccia ca. 40 minuten in het midden van de oven op 200°C gaar worden.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Broccolisalade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 3 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g broccoli 1 uitje 4 eetl. rozijnen
Dressing: 4 eetl. (zonnebloem)olie 2 eetl. (appel)azijn 2 eetl. mayonnaise
Garnering: 4 eetl. zonnebloempitten evt. 6 plakjes bacon, knapperig gebakken en in stukjes gesneden
|
Broccoli in kleine roosjes verdelen. In een grote kom de broccoli mengen met de fijngesnipperde ui en de rozijnen.
Dressing kloppen van de ingrediënten en door de broccoli scheppen. Afdekken en minimaal 2 uur (maar mag ook een dag) laten intrekken in de koelkast.
Zonnebloempitten roosteren in een droge koekenpan en (met de reepjes bacon) door de salade scheppen. Met een (groente)soep vooraf en geserveerd met warm brood een volledige maaltijd.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Courgettesoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 ui 2 stevige, ongeschilde courgettes dragonblaadjes (niet te veel) 1 eetlepel boter 1 liter water 2 kippebouillonblokjes 3 dl melk (optioneel) scheut slagroom 3 eetlepels madeira of medium dry sherry gemalen peper nootmuskaat
|
Snipper de uien. Was de courgettes, verwijder de beide einden en snijd ze in kleine blokjes. Doe de boter in een hapjespan en fruit daarin de ui glazig. Voeg dan de courgettes en de dragon aan de ui toe en, onder constant roeren, op stevig vuur gedurende 5 minuten bakken zonder dat het bruin wordt. Giet vervolgens de liter water erbij en kruimel de bouillonblokjes erdoor. Even goed roeren en dan 30 minuten zachtjes koken, zonder deksel.
Pureer de soep dan met een staafmixer en voeg de madeira toe. Even roeren en vervolgens de melk toe (als je dat wilt; weglaten mag ook); even doorwarmen. Op smaak brengen met peper en nootmuskaat.
Schep de soep op en doe in het midden een scheutje slagroom. Een variatie is om de soep te serveren met in het midden een schepje gepelde garnalen. Serveer bij de soep KNOFLOOKCROÛTONS. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Couscous met broccoli en pompoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Rijst gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
350 g couscous 1/3 groene pompoen 700 g broccoli 2 eetl. olijfolie 1 I groentebouillon 2 uien, gesneden 1/2 kaneelstokje 1 theel. gemberpoeder 1 theel. paprikapoeder versgemalen zwarte peper 1 potje kikkererwten 2 eetl. fijngeknipte peterselie
|
Couscous (= fijne tarwegries, te koop bij natuurvoeding- of Marokkaanse winkels) met 2 eetlepels olijfolie en 1 dl lauwwarm water in een kom mengen en 30 minuten laten wellen. De bouillon onderin een couscous- of rijststoompan aan de kook brengen met de uien en de kruiden en op een laag vuur laten pruttelen. Couscous bovenin de pan doen of in een zeef boven de pan hartgen en 10 minuten stomen met het deksel op de pan.
Intussen de groenten schoonmaken: pompoen schillen, pitten en draden wegsnijden en vruchtvlees in blokjes snijden. Broccoli schoonmaken: roosjes afsnijden, stelen schillen en in blokjes snijden. De korrels van de couscous tussen de vingers loswrijven en weer met water besprenkelen. Pompoen aan de bouillon toevoegen en 5 minuten stoven. Broccolistelen toevoegen en weer 5 minutenstoven. Tenslotte de broccoliroosjes en de uitgelekte kikkererwten toevoegen en nog 5 minuten stoven.
Couscous in een schaal scheppen en een kuiltje in het midden maken. Daarin de groente scheppen. Bestrooien met peterselie. De bouillon apart als saus serveren in een kom.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Feta-paksoy |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 3 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 paksoy 1 ui, gesneden 100 g feta 4 à 6 eetl. crème fraîche peper 1 teen knoflook, geperst
|
Paksoy in reepjes snijden, wassen en uit laten lekken. Ui fruiten in wat olie. Kool even meefruiten en dan met het deksel op de pan 10 minuten smoren, onder regelmatig omscheppen. Feta in stukjes snijden en met de crème fraîche door de kool roeren. Nog een paar minuten stoven tot de feta gesmolten is. Knoflook erdoor roeren en op smaak brengen met peper.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gebakken courgette |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 courgettes zout en peper 2 eetl. zonnebloempitten 2 eetl. peterselie, fijngehakt olie om in te bakken
|
Courgettes wassen, kroontje verwijderen en in gelijke reepjes of partjes snijden. In wat olie in 10 minuten glazig bakken en op smaak brengen met zout en peper. Intussen in een andere pan de zonnebloempitten goudbruin roosteren. Courgette bestrooien met de pitten en de peterselie.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gebakken zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 moten zalm à 100 gr zonder graat verse kruiden (basilicum, salie, peterselie, tijm, selderij, bieslook, rozemarijn) 2 eetlepels olijfolie 3 eetlepels vers broodkruim citroensap 1 sjalotje 1 teen knoflook peper zout
|
Hak alle kruiden, knoflook en ui zo fijn mogelijk (liefst machinaal), voeg er zoveel olie aan toe dat een smeerbare massa ontstaat en breng die op smaak met peper, zout en een paar druppels citroensap. Leg de moten op een bakplaat, zout en peper ze, besmeer ze met de kruidenmassa, druk het broodkruim erin en laat ze in een matig hete oven gaar en krokant worden (±15 min). Geef er gefrituurde groente bij, zoals broccoli, aubergine of Italiaanse spinazie en eventueel een coulis van verse tomaten.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gefrituurde bloemkool of broccoli |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 bloemkool of 1 struik broccoli 1 ei mespunt zout 3 theel. kerrie 100 g tarwemeel olie om in te frituren
|
Ei loskloppen met 1 dl water, zout en kerrie. Het meel erboven zeven en erdoor roeren. 15 minuten laten rusten.
Het beslag moet dik, maar wel vloeibaar zijn, anders meer water of meel toevoegen. Broccoli of bloemkool in roosjes snijden, broccolistronk dun schillen en in blokjes snijden. Alles wassen en goed uit laten lekken.
Ruim olie verhitten. Roosjes in het beslag dopen en in enkele minuten in de olie goudbruin bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gegratineerde crab |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr crab 1 ui 40 gr boter 25 gr bloem 2 dl droge witte wijn 1 dl slagroom peper zout mespunt mosterd worcestersaus fijngehakte peterselie dille 100 gr geraspte kaas
|
Pel en snipper de ui en fruit ze glazig in de boter. Voeg de bloem toe en schenk er dan, al roerend, de witte wijn bij tot er een gebonden saus ontstaat. Voeg dan de slagroom toe en laat alles nog even pruttelen. Neem de pan van het vuur. Breng de saus op smaak met zout, peper, mosterd en worcestersaus. Roer vervolgens de peterselie, dille en de crab door de saus.
Verdeel het mengsel over 4 beboterde schelpen en bestrooi ze met geraspte kaas. Zet ze ongeveer 20 minuten in een hete oven totdat ze een bruin korstje hebben.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gestoofde bieten met fruit |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g bieten 1 ui, gesn. peper en zout 1 kruidnagel 1 laurierblad 1 appel 1/2 sinaasappel boter om in te bakken
|
Bieten schoonboenen en in ruim water in ca. 1 uur gaarkoken. De bieten zijn gaar als het vel er makkelijk afgestroopt kan worden. Bieten ontvellen en in plakjes of blokjes snijden. Ui fruiten in een klont boter, bieten en specerijen toevoegen en peper en zout naar smaak. Appel en sinaasappel schillen, in blokjes snijden en toevoegen. 10 minuten stoven onder af en toe omscheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gevulde vis met verse vijgen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 grote zeebaars of zalmforel 50 gr amandelen 50 gr rozijnen een hand gekookte witte rijst 25 gr pijnpitten kaneel verse gemberwortel 2 eetlepels boter 6 verse vijgen aluminiumfolie olie peper zout
|
Verwijder voorzichtig via de rug de graten en ingewanden van de vis, zorg dat de buik heel blijft. Strooi wat zout en peper in de vis. Meng rijst, amandelen, rozijnen, pijnpitten, een beetje fijngesneden gember (overheerst snel) met de boter en wat kaneel. Vul de vis met de verse vijgen en dit mengsel, rol hem in geolied aluminiumfolie en bak hem ±20 minuten in een matig hete oven.
Serveer hem met een frisse salade.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene salade met citroen en paprika |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla (bijv. kropsla, batavia, frillice, eikenblad, ijsberg of een mix) 1 paprika schil van 1 citroen
Dressing: sap van 1 citroen 2 eetl. verse fijngehakte koriander 2 eetl. olijfolie 1 teen knoflook uit de pers
|
Sla in stukjes verdelen, wassen en goed droogmaken in theedoek of slacentrifuge. Paprika desgewenst ontvellen en in dunne reepjes snijden. Citroenschil in flinterdunne reepjes snijden en met de paprika door de sla scheppen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla gieten.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Knolselderij met citroensaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 selderijknol sap van 1 citroen 1 ui, gesneden 2-3 dl bouillon peper zout
Garnering: 2-3 eetl. fijngeknipte kervel peterselie of selderijblad
|
Selderijknol schillen en halveren, in plakken van 1 cm dik snijden en die weer in repen (als patat). Meteen in water, met 2 eetlepel van het citroensap, leggen om bruin kleuren te voorkomen. Boter smelten in een pan en de ui 5 minuten fruiten. De bouillon toevoegen. Knolselderij even uit laten lekken en toevoegen en in 10-15 minuten beetgaar koken. Kookvocht afgieten en bewaren. Ei loskloppen in een kom met de rest van het citroensap. Zoveel kookvocht toevoegen dat een lichtgebonden saus ontstaat.
Op smaak brengen met peper en zout en over de knolselderij schenken. Garneren met peterselie of selderij.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Pasta met raapstelen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Pasta gerechten |
2 tot 3 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
250 g spirelli (tricolore) 1 bos raapstelen 2 dl crème fraîche of Sojacuisine 1 ui 1 teen knoflook, geperst peper en zout 1 à 2 theel. gedroogde basilicum of 1 eetl. pesto olie voor bakken olijfolie voor de pasta
|
Pasta 'al dente' (beetgaar) koken volgens aanwijzingen op de verpakking. Wortelvoetjes van de raapstelen snijden, raapstelen wassen en met het aanhangende water in een pan op laag vuur enkele minuten laten slinken en daarna fijnhakken. Ui in dunne ringen snijden en met de knoflook fruiten in wat olie. Raapstelen toevoegen en crème fraîche of Sojacuisine erdoor roeren. Op smaak brengen met peper, zout en basilicum of pesto.
Pasta afgieten, 1 eetl. olijfolie erdoor scheppen (tegen vastplakken) en direct serveren met de raapstelensaus er overheen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Perentaart |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Taart en Gebak |
1 taart, 2 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Lepelbeslag: 35 gr eierdooier 40 gr suiker 45 gr eiwit 30 gr patentbloem
Taart: 200 gr peertjes op sap 15 gr zetmeel 25 gr castorsuiker 2 eierdooiers 50 gr amandelspijs 25 gr Piore Williams 3 gr gelatine 100 gr slagroom 2 peren op sap abrikozengelei zandtaartdeeg
|
Lepelbeslag: Sla de eierdooier en de eiwitten elk apart met 20 gr suiker luchtig. Zeef de patentbloem door de dooiermassa, roer deze glad en voeg er dan pas de eiwitmassa bij. Spuit hiervan lange vingers op een bakblik en bak ze in ±10 minuten in een oven op 180° C.
Taart: Pureer 200 gr peertjes met sap en al en breng de puree met gladgeroerd zetmeel en de suiker even aan de kook. Los hierin de geweekte, uitgeknepen gelatine op. Voeg beetje voor beetje de eierdooiers bij de amandelspijs, tot de massa luchtig geroerd is. Voeg deze twee mengsels bij elkaar en laat het geheel afkoelen. Spatel er vervolgens de geslagen, ongezoete room door.
En dan: Bak van zandtaartdeeg een heel dun bodempje van 20 cm doorsnee. Leg deze bodem binnen een stalen ring en maak er een wand in van rechtop staande lange vingers. Schep de peren-mousse hierop en zet de taart in de koeling om de mousse te laten geleren. Leg er, als het zover is, in waaiervorm dunne tranches peer op en bestrijk deze met abrikozengelei.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Raapstelenstampot |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 3 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 kg aardappelen 35 g boter + boter voor bakken peper en zout 1 dl melk 150 g kastanje champignons 1 teen knoflook, geperst 1 bos raapstelen
|
Aardappelen koken, afgieten en fijnstampen. Boter, peper en zout toevoegen en scheut voor scheut melk erdoor roeren tot een luchtige puree ontstaat. Champignons schoonvegen, in plakjes snijden en met de knoflook in wat boter fruiten. Wortels van de raapstelen snijden, raapstelen grof snijden, wassen en uit laten lekken. Door de puree scheppen, samen met de champignons.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Salade van bosbiet & sinaasappel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 bos bosbieten geraspte schil en sap van 1 onbespoten sinaasappel
Dressing: 2 eel. citroensap 4-6 eel. olijfolie 1 theel. mosterd 1 the. honing peper en zout
Garnering: 2 eel. fijngeknipte verse bieslook
|
Stengel en blad van de biet snijden. Bieten schillen en raspen. Dressing kloppen van de ingrediënten, sinaasappelsap en de -rasp toevoegen en alles door elkaar scheppen. Garneren met de bieslook.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met avocado en sinaasappel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop kropsla, Romeinse sla of andijvie of 1 bos raapstelen of zilverstelen 1 avocado sap van 1/2 citroen
Vinaigrette: 6 eetl. olijfolie sap van 1/2 sinaasappel 1/2 sinaasappel in plakjes 1 theel. Provençaalse kruiden
|
Raapstelen en zilverstelen wassen, worteltjes van de stelen snijden en het blad desgewenst grof snijden. Kropsla of andijvie wassen, in stukjes verdelen en droogmaken in theedoek of slacentrifuge. Avocado schillen, in partjes verdelen, op de sla leggen en besprenkelen met citroensap om verkleuren te voorkomen. Vinaigrette kloppen van de ingrediënten en over de sla gieten. Garneren met plakjes sinaasappel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Tomaten met zalmreepjes |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
1 persoon, 70 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 tomaten 3 reepjes mager gerookt spek 40 gr zalmfilet enkele blaadjes salade (krulandijvie, eikeblad, kropsla) rode wijnazijn olie peper zout
|
De tomaten ontvellen, in vier partjes snijden, de pitten verwijderen en het vlees van de tomaat in reepjes snijden. Deze even laten marineren in een mengsel van olie, azijn, peper en zout. De rauwe zalmfilet in reepjes snijden en kruiden met peper en zout. De reepjes heel even, ca. 15 seconden, bakken in een tefalpan en wel aan één kant zodat de roze kleur behouden blijft.
De tomatensalade en de blaadjes sla op het bord dresseren en daarop de reepjes zalm leggen. Garneren met krokant gebakken spek en de marinade van de tomaat erover sprenkelen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Verpakte harders met mosselen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
5-6 personen, 2 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 zak schone mosselen 1 glas droge witte wijn olijfolie wit van 1 prei, dungesneden 3 vleestomaten, grofgesneden 2 eetlepels gehakte lavas 1 eetlepels gehakte basilicum 2 tenen knoflook peper suiker zout 2 takjes venkelgroen 1 kg harderfilets parten sinaasappel
|
Controleer, spoel en klop de mosselen. Doe ze in een pan met de wijn, sluit de pan en laat de mosselen open gaan op een flink vuur, in ongeveer 7 minuten, af en toe de pan opschuddend. Haal de mosselen dan uit de schelpen en zeef het kooknat goed. Bewaar mosselen en nat apart.
Maak 2 eetlepels olijfolie warm in een koekenpan. Smelt hierin het preiwit, voeg dan de stukken tomaat, lavas, basilicum, knoflookpulp, zout, peper, suiker en de takjes venkelgroen toe. Stoof het, af en toe omscheppend, tot het op groentepuree gaat lijken. Verdun het met weinig mosselkooknat en voeg van het vuur de mosselen toe.
Kwast stukken stevig aluminiumfolie in met olijfolie. Schik hierop de harders, omring elke vis met zijn deel van de groentesaus en vouw er goed gesloten pakketten van. Leg ze op een bakplaat en stoof ze 35-40 minuten in de oven op 166° C.
Open de pakketten aan tafel, geef er parten sinaasappel bij en verder gekookte rijst. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Vichyssoise |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 grote uien 4 stengels prei 16 aardappels kippebouillon melk slagroom bieslook peterselie
|
Schil de aardappels en snijd ze in plakken. Kook ze 20 minuten in de kippenbouillon. Maal met de mixer vervolgens de aardappels met de bouillon tot puree.
Fruit de gehakte ui en prei kort en voeg ze aan de bouillon toe en kook ze in 10 tot 15 minuten gaar. Zorg dat er een dikke, soepele massa overblijft. Leng deze vervolgens aan met melk en roer goed door tot een vloeibare soep ontstaat.
Zet hem in de koelkast en laat hem ijskoud worden. Verdeel de soep over de borden, voeg er een scheutje slagroom aan toe en strooi er gehakte bieslook en peterselie over.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Waterkerssoep met citroen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 ui, gesneden 2 aardappelen 25 g boter 125 g waterkers 2,5 dl melk 2,5 dl groentebouillon sap van halve citroen 1 dl crème fraîche of Sojacuisine
Garnering: halve citroen in plakjes
|
Aardappelen schillen en in stukjes snijden. Ui glazig fruiten in de boter. Wat blaadjes waterkers apart houden en e rest van de waterkers met aardappel, melk en bouillon bij de ui doen. Aan de kook brengen, vuur laag draaien, deksel op de pan en 20 minuten zachtjes laten doorkoken. Iets laten afkoelen en pureren. Weer opwarmen, op smaak brengen met citroensap en de room erdoor roeren. Garneren met de achtergehouden blaadjes waterkers en plakjes citroen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zomerse bietjes met dille en citroen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g zomerbietjes 1 ui, gesneden sap van een halve citroen 1 sinaasappel in stukjes 2 eetl. verse dille, fijngehakt, of 3 theel. gedroogde dille
|
Bieten schillen en in blokjes snijden. Ui fruiten in wat boter en de bietenblokjes toevoegen en 5 minuten roerbakken. Citroensap, stukjes sinaasappel en kruiden toevoegen en nog 5 minuten zachtjes stoven.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zonnige salade met feta en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla of andijvie 100 g feta 1 appel 4 augurken
Dressing: 0,5 dl yoghurt sap van 1 sinaasappel 1 fijngesneden uitje 2 theel. tijm
|
Sla wassen en in stukjes scheuren of snijden. Appel, feta en augurken in stukjes snijden en door de sla mengen. Dressing kloppen van de ingrediënten en door de sla scheppen.
Variatie: gebruik stukjes meloen in plaats van de augurken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen