Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Andijvie met paddestoelen uit de oven |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop andijvie 500 g aardappelen 1 teen knoflook, geperst 1 ui, gesneden 100 g paddestoelen: bijv. oesterzwammen of (kastanje)champignons 2 eieren 3 theel. komijn peper en zout boter om in te bakken
|
Andijvie wassen, in repen snijden en 2 minuten blancheren in ruim kokend water, afgieten en uit laten lekken. Aardappelen schillen en in plakken snijden, 5 minuten koken en afgieten.
Oven voorverwarmen op 200°C.
Ui en knoflook fruiten in wat boter. Paddestoelen schoonvegen, in plakken snijden en een paar minuten meefruiten. Eieren loskloppen en met het ui-paddenstoelenmengsel door de andijvie scheppen.
Op smaak brengen met peper, zout en komijn. Aardappelplakken in een beboterde ovenschaal schikken en het andijviemengsel erover verdelen. 25 minuten in de oven laten garen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Andijviepakketjes met geitenkaas |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
16 andijviebladeren 1 kleine ui, gesn. 3 tomaten 100 g (kastanje)champignons 2 eetl. fijngehakte verse basilicum, of 3 theel. gedroogde basilicum 100 g zachte geitenkaas 1 dl groentebouillon peper en zout olie om in te bakken
|
Andijviebladeren 2 minuten blancheren in kokend water, eruit halen, met koud water afspoelen en los van elkaar uitgespreid uit laten lekken. Tomaten in kwarten snijden, zaden verwijderen en vruchtvlees verder in stukjes snijden. Champignons schoonvegen en in plakjes snijden.
Ui fruiten in de olie, champignonplakjes toevoegen en even meebakken, tomaat toevoegen en even meebakken. Van het vuur halen en de geitenkaas en basilicum erdoor scheppen. Op smaak brengen met peper en zout.
Twee andijviebladeren op elkaar leggen, in het midden een lepel kaasmengsel scheppen, blad aan weerszijden naar binnen vouwen en oprollen. Maak zo 8 pakjes. Met de vouwrand onder in de bouillon leggen en 10 minuten op laag vuur stoven.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelbeignets |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Taart en Gebak |
ongeveer 40 stuks |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
125 gr tarwebloem 10 gr Koningsgist
óf
125 gr zelfrijzend bakmeel
snufje zout ½ eetlepel Delftsche Slaolie 6 mooie zure appelen 2 dl lauwe melk (2 kopjes) suiker kaneel
frituurpan met Delftsche Slaolie
|
Met eigen gemaakt deeg: Meng in een niet te diep schaaltje de gist aan met 1,5 kopje van de lauwe melk, voeg er het zout en de bloem bij en klop alles samen tot een glad beslag. Verdun dit met de ½ eetlepel Delftsche Slaolie en de rest van de melk. Laat het dan, overdekt, in een teiltje met warm water (of bij de kachel) een uur rijzen.
Boor en schil inmiddels te appelen, snijd ze in plakken en laat die, bestrooid met wat suiker en kaneel, in een dichtgedekte schaal een uurtje staan.
Maak in een frituur- of diepe ijzeren pan Delftsche Slaolie dampend heet. Doop de appelschijven in het gerezen beslag, laat ze in de hete Delftsche Slaolie glijden en bak de daarin mooi bruin. Laat ze boven de pan goed uitlekken, schik ze dan op een schotel, bestuif ze dik met gestampte suiker en dien ze zo warm mogelijk op.
Met zelfrijzend bakmeel: Boor en schil inmiddels te appelen, snijd ze in plakken en laat die, bestrooid met wat suiker en kaneel, in een dichtgedekte schaal een uurtje staan.
Meng het zelfrijzend bakmeel, de suiker en het zout door elkaar, voeg er de ½ eetlepel Delftsche Slaolie en de melk aan toe en roer alles zo vlug mogelijk tot een glad deeg. Niet laten rijzen!
Bak de beignets in dampend hete Delftsche Slaolie, zoals in het hier boven staande recept is aangegeven.
Werk de beignets zeer vlug af, daaar anders het koolzuur uit het zelfrijzend bakmeel zou ontsnappen en de beignets minder luchtig worden. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Aubergine stokjes |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
450 gr aubergine knoflookzout 2 koppen bloem 1,5 dl koffiemelk 2 koppen licht geroosterd oud broodkruim paprikapoeder peper zout frituurolie
|
Snijd de aubergine in stokjes van 1,5 cm dik en 7 cm lang. Leg ze in een vergiet en bestrooi ze met knoflookzout. Laat ze 30 minuten intrekken en dep ze dan droog met keukenpapier.
Vul een plastic zak met de bloem, flink wat zout, peper en paprikapoeder. Schud de zak goed om zodat de inhoud goed wordt gemengd en schud hierin bij gedeeltes de auberginestokjes om. Houd de opening dicht en ondersteun de zak met de hand. Leg de zo bepoederde stokjes in een schaal.
Zet twee diepe borden klaar, één met koffiemelk en de ander met het broodkruim. Doop de stokjes in de melk, haal ze door het broodkruim en frituur ze, in kleine partijen, in ongeveer 2 minuten per keer, goudbruin. Laat ze uitlekken op keukenpapier en schik ze dan in een schaal.
Geef ze bij de borrel met een kom lekkere tomatensaus, om ze in te dopen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Bavarois van citroen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
6 personen, 2 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
¼ lt suikersiroop van 32 R ¼ lt citroensap 4 dl slagroom 14 gr gelatine 1 bakje aardbeien 1 reep chocolade 1 citroen kruizemuntblaadjes
|
Suikersiroop van 32 R krijg je door 1 dl water met 100 g suiker aan de kook te brengen. De suiker moet zijn opgelost vóórdat het water kookt. Gebruik voor dit recept 250 g suiker in 2,5 dl water.
Week de gelatine in koud water. Meng de suikersiroop met het citroensap, verwarm dit mengsel en los de gelatine hierin op. Laat het afkoelen tot het 'hangt'. Spatel er voorzichtig de niet geheel stijfgeklopte room door.
Stort het geheel in een vorm en laat de mousse in de koelkast opstijven.
Gekonfijte citroen: Snijd een citroen in ragfijne plakjes. Verhit in een klein pannetje wat suikersiroop tot het kookpunt, haal de pan van het vuur, doe de plakjes erin en laat ze in de siroop afkoelen.
Aardbeiencoulis: Houd wat aardbeien achter ter garnering en pureer de rest in de blender. Breng deze coulis desgewenst op smaak met wat suikersiroop.
Smelt de chocola au-bain-marie en breng met een spuitzak een mooie rand op het bord aan. Als de chocola weer hard is, legt u een plak mousse op het bord. De coulis wordt hier voorzichtig náást gelepeld. Garneer met aardbeien, gekonfijte citroen en muntblaadjes. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bospeen met salie |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 bos bospeen 1,5 dl bouillon 1 eetl. citroensap 10 salieblaadjes flinke scheut olie om in te bakken
|
Puntjes en loof van de wortels verwijderen en de bospenen in schuine plakjes van 1 cm snijden. Plakjes al omscheppend een paar minuten bakken in hete olie. Vuur lager zetten, bouillon en citroensap toevoegen en al omscheppend in 5-7 minuten gaar stoven. Salie erdoor scheppen en nog 1 minuut stoven.
Serveer met rijst en/of vis.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gesouffleerde pannekoek met ster-appels |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 eierdooiers 60 gr griessuiker een citroen 1 koffielepel bloemsuiker maizena boter 4 sterappeltjes calvados
|
Eierdooiers, griessuiker en een koffielepel geblancheerde citroenschil goed dooreen mengen. Eiwitten stevig opslaan met bloemsuiker. Deze twee mengsels voorzichtig door elkaar spatelen tot een gladde massa. Voeg op het laatste ogenblik een snuifje maizena toe. Bak dit 'deeg' met boter in 4 warme flensjespannen, laat de pannekoeken enkele minuten in de oven rijzen en keer ze om op een zeer warm, beboterd bord versierd met schijfjes gecarameliseerde ster-appel. Eventueel flamberen met calvados en zeer warm opdienen. Een klein glaasje appelsorbet is hierbij heel lekker. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gevulde vis met verse vijgen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 grote zeebaars of zalmforel 50 gr amandelen 50 gr rozijnen een hand gekookte witte rijst 25 gr pijnpitten kaneel verse gemberwortel 2 eetlepels boter 6 verse vijgen aluminiumfolie olie peper zout
|
Verwijder voorzichtig via de rug de graten en ingewanden van de vis, zorg dat de buik heel blijft. Strooi wat zout en peper in de vis. Meng rijst, amandelen, rozijnen, pijnpitten, een beetje fijngesneden gember (overheerst snel) met de boter en wat kaneel. Vul de vis met de verse vijgen en dit mengsel, rol hem in geolied aluminiumfolie en bak hem ±20 minuten in een matig hete oven.
Serveer hem met een frisse salade.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Grietfilets met prei |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
800 gr Grietfilet 4 preien 2 eieren ⅛ lt slagroom 150 gr boter 1 glas droge witte wijn
|
Verdeel de prei in wit en groen, zo fijn mogelijk gesneden. In twee aparte pannen, met een deel van de boter, gaar stoven, zonder te kleuren. Het vocht, zeker van het groen, bijna volledig laten verdampen. Pureer de gare groene prei in een keukenmachine en laat afkoelen.
De eieren scheiden en de dooiers door het afgekoelde preigroen spatelen. De witten opslaan en eveneens erdoor spatelen. Op smaak brengen met peper en zout.
De massa in beboterde vormpjes doen en au-bain-marie pocheren. De witte prei eveneens pureren en opzetten met de room en de wijn, laten inkoken tot het een dikee saus wordt. De rest van de boter in klontjes door de saus roeren, niet meer laten koken.
De vis naar verkiezing pocheren in visbouillon of witte wijn of zachtjes bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groenselderijrolletjes met ham en kaas |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1/2 bos groenselderij 75 g oude kaas in plakjes 75 g ham in plakjes 2 tomaten 1/8 l slagroom of Sojacuisine mosterd versgemalen peper boter of olie voor invetten
|
Groenselderijblad afknippen en apart houden. Stelen in water met wat zout beetgaar koken en uit laten lekken. Oven voorverwarmen op 200°C. Plakjes ham dun bestrijken met mosterd. Selderijstelen eerst in een plakje kaas rollen en vervolgens in een plakje ham rollen. Ovenschaal invetten en de selderijrolletjes erin schikken. Tomaat in plakjes erop leggen, bestrooien en met wat peper en 2 eetlepels fijngeknipt groenselderijblad. De slagroom erover gieten en 15 minuten in de oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Israëlisch pitabuffet met andijviesalade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop andijvie 2 pitabroodjes per persoon 50 g alfalfa 2 tomaten, in blokjes 50 g olijven 50 g feta in blokjes falaffelballetjes (kant en klaar te koop) houmous (kikkererwtensaus, kant en klaar te koop)
Dressing: 6 eetl. olijfolie 2 eetl. citroensap 2 theel. mosterd 2 theel. honing zout versgemalen peper
|
Andijvie wassen en in dunne reepjes snijden. Dressing kloppen van de ingrediënten en door de andijvie scheppen. Bakjes op tafel zetten met de andijviesla, alfalfa, tomaat, olijven, feta en houmous. Falaffel en pitabroodjes opwarmen in de oven.
Aan tafel de broodjes vullen met de ingrediënten of brood in reepjes snijden.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Lasagna met andijvie en champignons |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Pasta gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop andijvie 125 g kastanjechampignons 200 g lasagnavellen* 1 ui, gesneden 1 teen knoflook, geperst 6 theel. Italiaanse kruiden 2 dl gezeefde tomaten (uit glas) 50 g boter + voor invetten 25 g bloem 2 dl melk 75 g zachte geitenkaas 50 g pittige, geraspte kaas 3 eetl. pijnboompitten olie om in te bakken
|
Andijvie wassen, in repen snijden en blancheren (is ruim water koken, andijvie erin doen tot het water weer kookt, afgieten, koud spoelen en uit laten lekken). Ui en knoflook fruiten in wat olie. Champignons schoonvegen, in plakjes snijden en met 3 theelepels Italiaanse kruiden mee fruiten. Gezeefde tomaten erbij gieten en andijvie erdoor roeren. Op smaak brengen met peper en zout.
Kaassaus: 25 g boter smelten, de bloem erdoor roeren en een paar minuten laten garen. Melk en de rest van de kruiden toevoegen, glad roeren en de geitenkaas erin laten smelten. Ovenschaal invetten en beleggen met een laag lasagnavellen, een laag groentemengsel, een laag kaassaus, lasagna etc. Eindigen met lasagna en bestrooien met de geraspte kaas en de pijnboompitten. De rest van de boter in stukjes erover verdelen. 30 minuten in de oven bakken op 150 °C.
U kunt de lasagnavellen kort voorkoken, dan zijn ze al wat zacht als ze in de oven gaan.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Mexicaanse kalkoenragoût |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Gevogelte |
4 personen, 1 uur en 45 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 koppen klein gesneden ui 1 kop gehakte bleekselderie 4 uitgeknepen tenen knoflook 4 eetlepels maïsolie 450 gr middelgrof gemalen kalkoenfilets 450 gr grof gesneden, geschilde tomaten 3 dl bruine bouillon 4 eetlepels tomatenpasta 1 eetlepel komijnpoeder 1,5 theelepel zout 1 theelepel cacaopoeder 1 gemalen spaanse peper 1/2 theelepel oregano 1/2 theelepel allspice |
Fruit de uien, bleekselderie en knoflookpulp 15 minuten in een kasserol in de hete olie op middelgroot vuur, tot de groenten bijtgaar zijn geworden. Schuif de groenten naar de zijkant van de pan en bak het kalkoengehakt 5 minuten, al prakkend met een vork, tot het rul en niet meer rose gekleurd is. Voeg de tomaten toe met de rest van de ingrediënten. Meng alles en sudder het met het deksel op de pan 1 uur lang, af en toe omscheppend.
Serveer de kalkoenragouût over spaghetti of bruine bonen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Scholfilets met basilicum |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 grote scholfilets zonder vel 1 dl witte wijn 1 dl visfumet 2 sjalotten 2 dl room verse basilicumblaadjes cherry-tomaatjes aardappeltjes peper zout
|
Grilleer de scholfilet. Hak de sjalotten fijn, giet er de witte wijn en de visfumet bij en laat tot een derde inkoken. Voeg de room toe en laat inkoken tot de gewenste dikte. Voeg zout en peper toe. Snijd de helft van de blaadjes basilicum ragfijn en roer ze door de saus. Leg de scholfilets op vier borden en giet de saus ernaast.
Garnering: Maak een kruissnede in de tomaatjes, doe er wat boter vermengd met basilicumblaadjes op en zet ze onder de grill tot ze warm zijn en de boter is gesmolten. Leg ze samen met de gekookte aardappeltjes bij de vis op de borden.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Tomatensoep met cashewnoot en tuinkers |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 liter tomatensap 1 ui, gesneden 1 aardappel, in blokjes boter of olie voor bakken bouillonpoeder 50 g cashewnoten 1 bakje tuinkers
|
Ui en aardappel 5 minuten bakken in hete olie of boter. Cashewnoten en tomatensap toevoegen en 10 minuten zachtjes laten koken. Soep pureren en op smaak brengen met bouillonpoeder. Tuinkers knippen en over de soep strooien.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Topinamboer salade met bleekselderij en wortel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
fijngesneden topinamboer. (aardpeer) fijngesneden wortel bleekselderij in stukjes 1 dl yoghurt met 1 theelepel honing of een kruidige dressing naar smaak 100 g verse roomkaas
|
Meng de gesneden ingrediënten door elkaar en voeg de yoghurt toe met de honing naar smaak. Snij de verse roomkaas in kleine stukjes en meng het geheel door elkaar. Serveren in combinatie met een rijstschotel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Verse kaas op smaak gebracht met amandelen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
Voor een paar dagen, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Dagkaas: 2 liter boerenmelk 1 eetlepel karnemelk 5 druppels stremsel (reformwinkels) amandelolie
Vanillesaus: 250 gr melk 70 gr suiker 3 eierdooiers vanillestokje
|
Dagkaas: Dagkaas is verse kaas die je 's morgens maakt en 's avonds eet. Verwarm de melk en de karnemelk tot 33° C in een pan met dikke bodem. Voeg het stremsel en enkele druppels amandelolie toe, neem de pan van het vuur en laat het mengsel ongeveer 30 minuten rusten, tot de massa licht gebonden is. Roer haar dan voorzichtig door, de wei zal zich van het stremsel scheiden. Giet de massa in een passeerdoek (zoals hangop) om de wei eruit te laten lopen. Stort de massa in een glazen bak en geef er voorzichtig vorm aan. Zo weinig mogelijk persen, de kaas moet zacht en romig blijven.
Vanillesaus: Breng de melk met het gespleten vanillestokje aan de kook. Klop de eierdooiers met de suiker tot ze licht en schuimig zijn. Haal het stokje uit de melk en giet de hete melk onder voortdurend roeren bij de eierdooiers. Blijf roeren tot de saus lobbig wordt. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Warme rode bietenschotel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
250 g gekookte rode biet 1 ui, gesn. Klontje boter om in te bakken 1 theel. karwijzaad 1 bolletje geconfijte gember 4 eetl. appeldiksap of appelazijn 2 eetl. gehakte peterselie
|
Fruit de ui glazig met een klontje boter. Snijd de bieten in blokjes en voeg ze toe met het karwijzaad en de gesneden gember. Laat het mengsel opwarmen en maak af met diksap en peterselie.
Warm restjes biet niet meer op, maar verwerk ze evt. door een frisse salade.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zomerstoofschotel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 kg aardappelen 2 kg tuinbonen 3 tomaten 4 theel. bonenkruid (of 4 takjes verse, fijngehakt) zout en peper boter om in te bakken evt: 100 g spek
|
Aardappelen schoonboenen en in partjes snijden. Tuinbonen doppen en boontjes in wat water en zout in 10 minuten beetgaar koken en afgieten. Aardappelen in zo'n 8 minuten beetgaar koken in water met wat zout, en afgieten. In grote pan een klont boter smelten (of de spekblokjes even uitbakken). Aardappei, bonen en bonenkruiden toevoegen en 5-10 minuten stoven. Op smaak brengen met zout en peper.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zoute uien met truffel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
6 personen, 2,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Crème Mornay: 1/2 liter melk 50 gr boter 80 gr Italiaanse bloem 'OO' nootmuskaat peper zout 100 gr parmezaanse kaas 30 gr fijngehakte truffel
Hoofdgerecht: 12 niet te grote uien 1 kg grof zeezout 30 gr parmezaanse kaas 30 gr paneermeel 1 witte truffel uit Alba
|
Creme Mornay: Smelt de boter op het vuur, voeg de bloem en een mespuntje nootmuskaat toe. Meng na 3 minuten onder voortdurend roeren, met een houten lepel, de kokende melk erdoor. Klop nu nog 1 minuut met een garde.
Haal de pan van het vuur en voeg peper en zout toe en af laten koelen. Voeg de geraspte parmezaanse kaas en de gehakte truffel toe en roer nog even flink met een houten lepel.
Hoofdgerecht: Strooi het zout in een hoge koekepan en leg daarop de gepelde uien. Zet de pan 20 minuten in een oven van 150° C, voer dan de temperatuur op tot 170° C en laat ze nog eens 20 minuten in de oven staan.
Hol nu de uien uit, passeer het zachte binnenste door een zeef en klop het op met de crème Mornay. Doe de massa in een spuitzak en vul hiermee de uien tot aan de rand. Bestrooi ze met paneermeel en geraspte parmezaanse kaas en laat ze in 10 minuten in een oven op 170° C een bruin korstje krijgen.
Als ze niet onmiddellijk worden opgediend, kunt u ze warm houden in een oven op 30° C. Dien ze op met rijkelijk geraspte truffel. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen