Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietjes in honingsaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700g bietjes 1 grote ui, gesn. 2 teentjes knoflook, geschild 2 eetl. (tijm)honing 1 eetl. rode wijnazijn snufje kaneel, foelie en tijm 1 laurierblad zout olijfolie
|
Oven voorverwarmen op 180°C. Bieten schillen en in blokjes snijden. Scheut olijfolie in een vuurvaste schaal gieten en 5 min. in de oven zetten. Alle ingrediënten (behalve de honing) in de schaal door elkaar scheppen. Met een deksel erop 40 min. in de oven bakken.
Na 25 min. de honing erdoor scheppen.
Knoflook eruit halen en boven de groente uitpersen. Lekker met aardappelpuree en een gebakken kaasplak.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Crema Catalana quemada |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
4 personen, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 lt melk schil van een ½ citroen ½ vanillestokje 1 mespunt kaneel 12 eierdooiers maïzena 200 gr suiker 1 glas cognac 1 eetlepel poedersuiker
|
Houd een beetje van de melk achter om de maïzena in aan te maken. Breng de rest van de melk aan de kook met citroenschil, vanille en kaneel en laat het dan afkoelen. Haal de citroenschil en de vanille eruit.
Klop de dooiers romig en maak de maïzena aan. Voeg melk, dooiers, maïzena en suiker bij elkaar en roer boven een laag vuur tot het mengsel kookt. Dan van het vuur halen, zeven en laten afkoelen.
De poedersuiker er over strooien en die met een roodheet ijzer tot ontbranding brengen. Wanneer je geen roodheet ijzer hebt, of dat gewoon lekkerder vind, mag dit ook met brandende cognac gebeuren. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde Zalmforel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 30 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 zalmforelfilets à 100 gr visfumet 1 dl witte wijn 2 sjalotten saffraan 2 dl room komkommer aardappeltjes peper zout
|
Pocheer de filets in de visfumet. Laat de witte wijn en 1 dl visfumet samen met de sjalotten en de saffraan inkoken. Voeg de room toe, laat inkoken tot de gewenste dikte en breng de saus op smaak met peper en zout.
Verdeel de saus over de borden en leg de zalmforel erop. Garneer met een julienne van komkommer en de gekookte aardappeltjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gerookte vispaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
1 terrine, 6,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 gr gerookte zalmresten 300 gr gerookte forel 2 blaadjes gelatine 2 dl crème fraîche 50 gr rose kaviaar
|
De gerookte zalm en forel afzonderlijk in de keukenmachine pureren. De gelatine in ruim koud water weken en oplossen in 1 eetlepel heet water. De gelatine voorzichtig door de (niet koude) crème fraîche roeren. De crème fraîche gelijk over de zalm en forel verdelen en erdoor spatelen.
Een kleine cakevorm met aluminiumfolie bekleden. De zalmmassa erin scheppen. De kaviaar in het midden leggen en de forelmassa erover scheppen. De paté minstens 6 uur in de koekast laten opstijven. Haal dan de paté uit de vorm, verwijder de folie en snijd de paté in plakken.
Serveer de plakken gegarneerd met water- of tuinkers.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gevulde vis met verse vijgen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 grote zeebaars of zalmforel 50 gr amandelen 50 gr rozijnen een hand gekookte witte rijst 25 gr pijnpitten kaneel verse gemberwortel 2 eetlepels boter 6 verse vijgen aluminiumfolie olie peper zout
|
Verwijder voorzichtig via de rug de graten en ingewanden van de vis, zorg dat de buik heel blijft. Strooi wat zout en peper in de vis. Meng rijst, amandelen, rozijnen, pijnpitten, een beetje fijngesneden gember (overheerst snel) met de boter en wat kaneel. Vul de vis met de verse vijgen en dit mengsel, rol hem in geolied aluminiumfolie en bak hem ±20 minuten in een matig hete oven.
Serveer hem met een frisse salade.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Grietfilets met prei |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
800 gr Grietfilet 4 preien 2 eieren ⅛ lt slagroom 150 gr boter 1 glas droge witte wijn
|
Verdeel de prei in wit en groen, zo fijn mogelijk gesneden. In twee aparte pannen, met een deel van de boter, gaar stoven, zonder te kleuren. Het vocht, zeker van het groen, bijna volledig laten verdampen. Pureer de gare groene prei in een keukenmachine en laat afkoelen.
De eieren scheiden en de dooiers door het afgekoelde preigroen spatelen. De witten opslaan en eveneens erdoor spatelen. Op smaak brengen met peper en zout.
De massa in beboterde vormpjes doen en au-bain-marie pocheren. De witte prei eveneens pureren en opzetten met de room en de wijn, laten inkoken tot het een dikee saus wordt. De rest van de boter in klontjes door de saus roeren, niet meer laten koken.
De vis naar verkiezing pocheren in visbouillon of witte wijn of zachtjes bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Kippenvleugels met prei en truffel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Gevogelte |
2 personen, 1 uur en 45 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 kipfilets (borst) met vleugel 40 gr truffel 1 sjalotje 2 preien 1,5 lepel truffeljus 3 dl fond van kip 1/2 dl slagroom 80 g boter peper zout |
Snijd de kipfilets horizontaal in, tussen de twee spieren. Snijd de schoongemaakte preien in stukjes van 1 cm (300g heb je nodig). Hak het sjalotje fijn. Snijd de helft van de truffel in ronde plakjes en de rest in reepjes van 5 mm.
Vul de filets met de truffelplakjes en sluit ze met een tandenstoker. Laat in een pannetje 1 dl fond en een lepel truffeljus tot 2/3 inkoken tot er 2 lepels vocht overblijven.
Zout en peper de filets en smoor ze 8 tot 10 minuten in 2 dl fond. Het vlees moet zacht blijven.
Smelt 30g boter in een koekepan, doe er de sjalot en de prei in, roer gedurende 1 minuut, voeg 1 dl water toe, laat koken tot het water verdampt is, voeg er dan de room, de reepjes truffel, zout en peper aan toe en kook alles 1 minuut op hoog vuur, tot de saus mooi aan de groenten blijft hangen. De preistukjes moeten enigszins knapperig blijven. Roer er 20g boter en een lepeltje truffeljus door. Verwarm de ingekookte fond met truffeljus en klop er met de garde 30 g boter door. Controleer het zout- en pepergehalte.
Schep op warme borden het prei-truffel mengsel, leg de kippevleugel erop en giet het sausje er over. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Kool met camembert |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 groene kool 1 ui, gesneden 1 teen knoflook, geperst 1 theel. kummelzaad 1 theel. tijm halve Camembert, in plakken boter om in te bakken en voor invetten
|
Kool desgewenst wassen, uit laten lekken en in reepjes snijden. Ui fruiten in wat boter. Knoflook, kummel en tijm even meebakken. Koolreepjes toevoegen en al omscheppend iets laten slinken. Oven voorverwarmen op 200° C. Ovenschaal invetten, groentenmengsel er in scheppen en beleggen met de plakken Camembert. Even in de oven laten smelten.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Lijstje van kruiden en alternatieven |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Algemeen |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
djahé: gemberpoeder djinten: komijn djeroek poeroet: blad van de citrus hystrix, te vervangen door citroensap ketoembar: korianderzaad ketjap: sojasaus koenjit, koenir of kurkuma: geelwortel laos: wortel van de alpinia galanga lombok: verse peper sambal: fijngewreven lomboks met toevoegingen als knoflook, suiker, gebakken uitjes, etc. salam: lauriersoort, te vervangen door gewone laurier sereh: citroengras, vers of als poeder, te vervangen door citroensap santen: geconcentreerde kokosmelk tahoe of tofu: sojakaas
|
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Perentaart met pistachesaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Taart en Gebak |
4 personen, 5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Bladerdeeg: 500 gr bloem 5 gr zout 450 gr boter 275 cl water
Taartjes: rozijnen abrikozenmousse amandelspijs 2 peren
|
Bladerdeeg: Zeef het meel boven een koele plaat marmer of in een grote kom. Maak een kuiltje en strooi daar het zout in. Voeg de helft van de boter, in stukjes gesneden, toe. Werk het koude water er beetje bij beetje door en maak er intussen snel een samenhangende massa van. Vorm er een platte bal van, bestuif deze met bloem en leg hem ongeveer 20 minuten in vetvrij papier of een vochtige doek in de koelkast.
Bestuif het werkblad met meel, rol de deegbal er luchtig op uit tot een rechthoek van ongeveer 1,5 cm dik. Verspreid de rest van de boter in klontjes over de helft van deze lap. Vouw de randen er overheen en rol het deeg met de deegrol. De boter zit er nu door. Leg het deeg weer 20 minuten in de koelkast.
Verricht vervolgens 6 maal de volgende handelingen: Rol het deeg uit tot een langwerpige rechthoek, leg deze met de lange kant naar u toe. Vouw ⅓ van links naar rechts, het overgebleven deel van rechts naar links er overheen. Draai het een kwartslag en bestuif het met meel. Laat het deeg steeds na 2 maal 20 minuten in de koelkast rusten.
Taartjes: Rol het deeg uit tot een plak van 2 mm dikte.
Voor 1 taartje: Steek voor de bodem een plak uit van 10 cm doorsnee en voor de bovenkant een plak van 13 cm doorsnee. Leg op de onderste plak een mengsel van gewelde rozijnen, abrikozenmousse en amandelspijs en leg bovenop een halve peer. Dek het af met de grotere plak, laat het 20 minuten rusten, bestrijk de bovenkant met eierdooier en bak het taartje in een oven op 200° C goudbruin.
Serveer er een pistachesaus bij.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Raapstelenstampot |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 3 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 kg aardappelen 35 g boter + boter voor bakken peper en zout 1 dl melk 150 g kastanje champignons 1 teen knoflook, geperst 1 bos raapstelen
|
Aardappelen koken, afgieten en fijnstampen. Boter, peper en zout toevoegen en scheut voor scheut melk erdoor roeren tot een luchtige puree ontstaat. Champignons schoonvegen, in plakjes snijden en met de knoflook in wat boter fruiten. Wortels van de raapstelen snijden, raapstelen grof snijden, wassen en uit laten lekken. Door de puree scheppen, samen met de champignons.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Sesam-kwarktaart met prei |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Taart en Gebak |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g prei 2 eieren, geklutst 1 dl volle kwark 6 eetl. bloem of volkorenmeel 1/2 eetl. Provençaalse kruiden 3 eetl. sesamzaad peper zout boter voor invetten
|
Oven voorverwarmen op 200°C.
Prei in dunne ringen snijden, wassen en droogmaken in een theedoek of slacentrifuge. Door elkaar scheppen met de eieren, kwark, bloem, kruiden en peper en zout naar smaak.
Een ondiepe, wijde ovenschaal invetten en het mengsel erin scheppen en aandrukken. Bestrooien met sesamzaad. In 20-30 minuten lichtbruin bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Vrolijke Rijst |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Rijst gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
150 g basmatirijst (geurige Indiase rijst) 1 ui, gesneden 1 teentje knoflook, geperst 6 stengels bleekselderij 10 cherrytomaatjes 75 g gerookte zalmsnippers of 1 blikje tonijn, uitgelekt 1/2 citroen 2 eetl. peterselie, fijngeknipt peper zout citroensap olie om in te bakken
|
Rijst gaarkoken volgens aanwijzingen op de verpakking. Olie verhitten en ui en knoflook glazig bakken. Bleekselderij in stukjes snijden en even meebakken. Tomaatjes wassen en even meebakken. Rijst toevoegen, alles omscheppen en even meebakken. Citroen in plakjes snijden, schil eraf snijden en plakjes in kwarten snijden. Vis in stukjes verdelen en met de citroenstukjes door de rijst scheppen. Door en door verwarmen. Op smaak brengen met peper, zout en citroensap. Garneren met peterselie.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zeebanket met gembersaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
16 repen scholfilets (10x2 cm) 4 gepelde scampi's knoflookzout peper bloem 1 losgeklopt ei droog witte broodkruim maïsolie notenolie
Saus: 1 dl visbouillon 2 kleine gehakte uien medium dry sherry 1 dl room 1 theelepel gemberstroop 2 eetlepels tomaat 1 theelepel selderiegroen
|
Leg de schol en de garnalen op een bord en bestrooi ze met knoflookzout en peper. Laat het een ½ uur intrekken. Haal vis en garnalen dan door de bloem, ei en broodkruim. Frituur ze, in hete maïsolie met een scheut notenolie, goudbruin. Laat ze uitlekken en houd ze warm.
Maak intussen voor de saus de bouillon heet en pocheer hierin de gehakte ui tot ze transparant is. Voeg een paar scheutjes sherry toe en kook wat in. Roer de lauwe room erbij en kook weer wat in. Roer er dan de gemberstroop, tomaat en selderie door. Kruid zonodig bij met knoflook en peper en verdeel de saus over 4 borden. Schik de visrepen en garnalen er aan een zijde bij en dien direct op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen