Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Aloo Curry |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
6 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr middelgrote aardappels 100 gr uien 100 gr tomaten 15 gr verse gember 2 teentjes knoflook 1,5 theelepel komijnzaad 2 theelepels korianderpoeder 1/5 theelepel geelwortelpoeder 1/2 à 3/4 theelepel chilipoeder 1 kopje plantaardige olie 2 zwarte kardemoms 2 theelepels garam masala 1 theelepel verse gehakte korianderblaadjes 2,5 kopje water zout naar smaak
|
Verhit de helft van de olie, bak daarin de in vieren gesneden aardappels en houd ze apart. Verhit de rest van de olie, bak daarin de komijnzaadjes lichtbruin en voeg er dan de gehakte uien aan toe. Doe de kleingesneden tomaten erbij en laat ze 7 tot 10 minuten koken.
Voeg er alle specerijen, behalve de garam masala, aan toe. Laat alles 10 tot 12 minuten zachtjes bakken, tot de olie er vanzelf uit loopt.
Doe er dan 2,5 kopje water bij, breng aan de kook en doe de gebakken aardappels erbij. Laat ze langzaam gaar worden.
Haal de pan van het vuur, voeg er de garam masala bij en strooi er de gehakte korianderblaadjes over.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Andijvie of raapstelen met kerrie en noten |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop andijvie of 1 bos raapstelen 1 ui, gesneden 3 theel. kerrie 1 dl bouillon 1 eetl. bloem 75 g Cashewnoten zout en peper olie om in te bakken
|
Raapstelen : de onderkant van de raapstelen snijden, de raapstelen grof hakken en wassen. of Andijvie : wassen en in repen snijden.
Groente uit laten lekken. Ui en kerrie fruiten in wat olie, en de bloem erdoor roeren. Vervolgens de groente erdoor scheppen. Afblussen met bouillon. Cashewnoten toevoegen en al omscheppend 5 minuten zachtjes laten sudderen. Op smaak brengen met peper en zout.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Broccoli met appel-kerriesaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g broccoli
Saus: 2 eetl. maïzena 2 theel. kerriepoeder 1 theel. oregano 4 eetl. melk 2,5 dl yoghurt 2 appels, geschild en in reepjes gesneden
|
De broccoli in kleine roosjes verdelen, stronk en stelen schillen en in stukjes snijden. Beetgaar koken in wat water en een snuf zout. Of stomen: boven kokend water in een stoompan, vergiet of zeef hangen, deksel er op en in zo'n 7 minuten beetgaar stomen.
Maïzena met de melk, kerrie en oregano gladroeren. Yoghurt verwarmen, maïzenamengsel en appelreepjes toevoegen en tot een saus roeren. Broccoli in een voorverwarmde schaal scheppen en saus erover schenken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Broccolisalade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 3 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g broccoli 1 uitje 4 eetl. rozijnen
Dressing: 4 eetl. (zonnebloem)olie 2 eetl. (appel)azijn 2 eetl. mayonnaise
Garnering: 4 eetl. zonnebloempitten evt. 6 plakjes bacon, knapperig gebakken en in stukjes gesneden
|
Broccoli in kleine roosjes verdelen. In een grote kom de broccoli mengen met de fijngesnipperde ui en de rozijnen.
Dressing kloppen van de ingrediënten en door de broccoli scheppen. Afdekken en minimaal 2 uur (maar mag ook een dag) laten intrekken in de koelkast.
Zonnebloempitten roosteren in een droge koekenpan en (met de reepjes bacon) door de salade scheppen. Met een (groente)soep vooraf en geserveerd met warm brood een volledige maaltijd.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Courgettecurry |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 kg courgettes 2 uien 3 tenen knoflook 2 rode pepertjes 2 cm verse gemberwortel 75 gr hazelnoten 1 eetl. kerriepoeder 1 theel. gemalen kardamom 1 theel. kaneel 3 eetl. olie 1 dl volle yoghurt 2 eetl. crème fraîche zout
|
Courgettes wassen, halveren, zaadlijsten verwijderen en het vruchtvlees in flinke dobbelstenen snijden.
Ui en knoflook pellen, pepers schoonmaken, gember schillen en samen pureren. Hazelnoten, 2 eetlepels water en specerijen toevoegen en alles tot een gladde pasta pureren.
Olie verhitten en courgettes op hoog vuur lichtbruin bakken. Bestrooien met zout. Kruiden-pasta erdoor roeren en ongeveer 5 minuten meestoven. Yoghurt losroeren met de crème fraîche en erdoor roeren. Nog 30 minuten zachtjes laten sudderen en op smaak brengen met zout. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Crème van perzik en wijn |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 zeer rijpe perziken 2 normale perziken 4 dl zoete witte wijn 1 eetlepel citroensap 4 eierdooiers 2 eetlepels suiker 2 blaadjes gelatine stijfgeslagen room
|
Dompel de rijpe perziken 10 tellen in kokend water, trek de velletjes eraf, verwijder de pit en snijd het vruchtvlees in stukjes. Breng de perzik, de wijn en citroensap aan de kook en laat de perzik in 10 minuten gaar worden.
Leg ondertussen de gelatine in ruim koud water.
Laat de vruchten en het vocht iets afkoelen en pureer het vruchtvlees in de blender. Klop de eierdooiers met de suiker licht en schuimig.
Breng de perzikenpuree met wijn aan de kook, klop het al roerend bij de eierdooiers, schenk terug en verwarm het al roerend tot de saus gaat binden. Niet koken, want dan gaat het schiften. Haal de pan direct van het vuur en blijf nog even roeren.
Knijp de gelatine goed uit en los het al roerend op in de vla.
Schenk de crème in een mooie schaal en laat het afkoelen. Was vlak voor het serveren de andere 2 perziken, halveer ze, verwijder de pit en snijd de helften in dunne partjes.
Garneer de crème met de partjes en een toef slagroom. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Dacquoise |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
4-6 personen, 2 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
170 gr suiker 25 gr amandelpoeder 1 lepeltje melk 30 gr bloem poedersuiker 200 gr boter 200 gr praliné (kant en klaar) 4 eiwitten
|
Sla de eiwitten tot sneeuw, intussen beetje bij beetje 125 gr suiker er aan toevoegend. Vermeng in een kom de rest van de suiker, amandelpoeder en melk en voeg de gezeefde bloem er aan toe. Roer hier nu voorzichtig de meringue door.
Verwarm de oven op 140° C (stand 4) voor. Beboter een bakblik en bestrooi dit met wat bloem. Spatel het mengsel 1 cm dik hier overheen en zet het 1 uur in de oven. Laten afkoelen.
Meng met een mixer de boter en de praliné. Snijd de taart in 2 gelijke stukken. Spatel op 1 helft het boter-pralinémengsel en bedek het met de andere taarthelft.
Strooi er poedersuiker over en serveer het bij caramel-ijs. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gegratineerde prei |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 1 ui 0,75 dl olijfolie 450 g prei 2 eetl. broodkruim zout en peper
|
Prei in de lengte in repen van zo'n 4 cm lang snijden, wassen en uit laten lekken. Aardappelen schillen, in gelijke stukken snijden, 10 minuten koken, afgieten en in plakken snijden van zo'n 5 cm dik. Intussen de uien in plakjes snijden, dan in ringen verdelen en 10 minuten in 1/3 van de olie bakken. In een andere pan de prei in 1/3 van de olie al omscheppend bakken.
Ondertussen de oven voorverwarmen op 200°C.
Ovenschaal inkwasten met wat olie. Bodem bedekken met prei, daarop een laag aardappelen leggen en dan nog een laag uien. Bestrooien met zout en versgemalen peper en weer een laag prei, aardappelen en uien erop leggen. Bestrooien met zout, peper en broodkruim en besprenkelen met de rest van de olie. 20 minuten in de oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gesmoorde venkel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g venkel 25 g boter 1,5 dl groentebouilton (blokje) 0,5 dl witte wijn 1 eetl. citroensap 2 tomaten peper en zout naar smaak
|
Venkelgroen afknippen en bewaren. Venkel in reepjes snijden en in hete boter even roerbakken. Bouillon, wijn, citroensap, in stukjes gesneden tomaten en peper en zout toevoegen. Deksel op de pan en alles in 10-15 minuten gaar smoren. Garneren met venkelgroen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gevulde vis met verse vijgen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 grote zeebaars of zalmforel 50 gr amandelen 50 gr rozijnen een hand gekookte witte rijst 25 gr pijnpitten kaneel verse gemberwortel 2 eetlepels boter 6 verse vijgen aluminiumfolie olie peper zout
|
Verwijder voorzichtig via de rug de graten en ingewanden van de vis, zorg dat de buik heel blijft. Strooi wat zout en peper in de vis. Meng rijst, amandelen, rozijnen, pijnpitten, een beetje fijngesneden gember (overheerst snel) met de boter en wat kaneel. Vul de vis met de verse vijgen en dit mengsel, rol hem in geolied aluminiumfolie en bak hem ±20 minuten in een matig hete oven.
Serveer hem met een frisse salade.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Grietfilets met prei |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
800 gr Grietfilet 4 preien 2 eieren ⅛ lt slagroom 150 gr boter 1 glas droge witte wijn
|
Verdeel de prei in wit en groen, zo fijn mogelijk gesneden. In twee aparte pannen, met een deel van de boter, gaar stoven, zonder te kleuren. Het vocht, zeker van het groen, bijna volledig laten verdampen. Pureer de gare groene prei in een keukenmachine en laat afkoelen.
De eieren scheiden en de dooiers door het afgekoelde preigroen spatelen. De witten opslaan en eveneens erdoor spatelen. Op smaak brengen met peper en zout.
De massa in beboterde vormpjes doen en au-bain-marie pocheren. De witte prei eveneens pureren en opzetten met de room en de wijn, laten inkoken tot het een dikee saus wordt. De rest van de boter in klontjes door de saus roeren, niet meer laten koken.
De vis naar verkiezing pocheren in visbouillon of witte wijn of zachtjes bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groenselderij met maïs en roomsaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1/2 bos groenselderij 2 tomaten 1 maïskolf 2-4 theel. Provençaalse kruiden boter om in te bakken
Roomsaus: 15 g boter 25 g bloem 2 dl melk 1 dl slagroom of Sojacuisuine peper en zout
|
Maïskolf in 25 minuten in ruim water gaarkoken. Blad en draden verwijderen en de korrels er met een scherp mes afsnijden. Blad van de groenselderij halen. Stelen in stukjes snijden en smoren in wat boter. Tomaten en kruiden toevoegen. Groenselderij beetgaar stoven in 15 minuten. Na 10 minuten de maïskorreis toevoegen.
Intussen de roomsaus maken: Boter smelten, bloem toevoegen en al roerend een paar minuten laten garen. Beetje bij beetje de melk erbij gieten en steeds gladroeren. Tenslotte de room erbij gieten. Saus op smaak brengen met peper en zout en garneren met fijngeknipt selderijblad. Groente serveren met de saus en rijst.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Guan Bao Ji Ding (Kip met pinda's) |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Gevogelte |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 gr kipfilet 100 gr gepelde ongezoute pinda’s 2 tenen knoflook 3 lente-uitjes 1 eetlepel kleine gedroogde rode pepers 2 eetlepels rijstwijn 1 eetlepel lichte soja 4 eetlepels bouillon 1,5 eetlepel maïzena (met een beetje water gemengd) 2 eiwitten plantaardige olie zout |
De kip in blokjes snijden en vermengen met een 1/2 eetlepel maïzena en de eiwitten.
Knoflook in dunne plakjes en de paprika's en de uitjes in blokjes snijden.
In een wok de blokjes kip snel bakken in ruim olie, eruit scheppen en uit laten lekken. Twee eetlepels olie in de wok laten en hierin de knoflook, paprika, uitjes, pepers en pinda's aanfruiten. Kipblokjes toevoegen en als laatste de samengevoegde rijstwijn, soja, bouillon en overgebleven maïzena erbij doen. Met zout op smaak brengen. Goed dooreen roeren en opdienen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Indiase Dal |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen, 3,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 kop gewone linzen, geweekt 2 pijpjes kaneel 4 allspice bessen 3 kruidnagels 1/8 theelepel anijszaad kippebouillon 6 ons ontbeende varkensschouder peper zout 3 eetlepels maïsolie 1 grote ui, klein gesneden 6 tenen knoflook, geschild en geplet 5 plakken verse gemberwortel 1 dessertlepel spicepowder 1 grote gedroogde lombok 4 eetlepels sojasaus 2 eetlepels suiker gehakte groene ui of bieslook
|
Giet de geweekte linzen af en doe ze in een kasserol met de kaneel, allspicebessen, kruidnagels en anijszaad. Bedek met zoveel kippebouillon dat het 2,5 cm onderstaat. Breng het langzaam aan de kook en sudder dan, met het deksel schuin op de pan, 1,5 à 2 uur of tot de linzen net gaar zijn en nog gaaf. De tijd hangt af van de leeftijd van de linzen. Doe ze, met de specerijen, met een schuimspaan over in een kom en bewaar de bouillon.
Snijd het vlees in blokken van 2,5 cm. Maak de olie heet in een braadpan, zout en peper het vlees licht en bak het op een flink vuur rondom mooi bruin. Doe het met een schuimspaan over op een bord.
Fruit nu de ui, knoflook en gemberwortel in het bakvet, al omscheppend op middelgroot vuur, tot de knoflook licht goud gekleurd is. Roer de spicepowder en rode lombok erbij (desgewenst van zaadjes ontdaan) en fruit nog 1 minuut door. Voeg dan het vlees, de sojasaus gemengd met 1 kop van het linzenkooknat, sherry en suiker toe. Breng het aan de kook, sluit de pan en sudder tot het vlees mals en gaar is. Controleer dat door er met een vork in te prikken.
Voeg dan de linzen toe, schep alles voorzichtig om en warm het goed door. Doe de linzen over in een warme porseleinen schaal en bestrooi ze met gehakt uiengroen of bieslook.
Geef er gekookte rijst bij en kommetjes met Chinees zoetzuur.
Eventueel vergezeld door een frisse salade van reepjes komkommer en taugé met een dressing van: 1 eetlepel natuurazijn, opgeklopt met suiker, zout, een paar druppels sesamolie, 4 eetlepels maïsolie en fijngehakte ui, rode paprika en selderiegroen |
| https://marc.vos.net/recepten/ Nasi goreng met groente |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Rijst gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
175 g (snelkook)zilvervliesrijst 1 ui, gesneden 1 teen knoflook, geperst 1 theel. djinten 1 theel. ketoembar 1 theel. laos 1/4 lombok, fijngesneden of 1 theel. sambal (meer naar smaak) 1/2 Chinese kool 1 prei 50 g taugé peper zout gehakt selderijblad ketjap of tamari-olie om in te bakken
|
2-3 Uur van tevoren de rijst koken en af laten koelen. Nog warme rijst wordt vettig en papperig bij het bakken. Ui, knoflook en kruiden fruiten in wat olie. Kool en prei in repen en ringen snijden, wassen, droogmaken toevoegen en bijna beetgaar roerbakken. Taugé toevoegen en meebakken. Rijst erdoor scheppen en meebakken tot alles door en door warm is. Op smaak brengen met peper, zout, selderie en ketjap.
Variatie: voeg blokjes tofu of vlees toe.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Pavé au chocolat |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Taart en Gebak |
1 persoon, 5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Kapsel: 2 eieren 30 gr suiker 25 gr bloem 15 gr cacao 25 gr boter snufje zout 3 à 4 druppels citroensap
Mousse: 60 gr chocola (wit met puur) ½ eierdooier 2 eiwitten 1 dl slagroom 45 gr suiker 5 gr boter ½ theelepel crème de cacao
Caramel: 1 eetlepel suiker 2 eetlepels water 1 eetlepel rum 1 eetlepel cacaopoeder 2 vijgen
|
Kapsel: Klop de eieren met suiker eerst au-bain-marie. Als het mengsel wit is, koud verder kloppen. Spatel de gezeefde bloem en de cacao er door. Roer de lauwe boter er door en voeg een snufje zout en wat druppels citroensap toe. Doe het mengsel in een cakeblik en bak het in de oven in ongeveer 15 minuten gaar op 180° C.
Mousse: Smelt de boter en de chocola (37° C) en voeg de eierdooier er aan toe. Verdun het mengsel met wat crème de cacao. Voor een witte mousse alleen witte chocola gebruiken en wat dunne room toevoegen. Klop de eiwitten met suiker en voeg het chocolademengsel er aan toe. Klop de slagroom en voeg dit er als laatste aan toe.
Caramel: Breng het water aan de kook en los de suiker er in op. Voeg de rum en de cacao toe en pocheer in deze caramelsaus de vijgen.
En dan: Snijd het kapsel in lagen en strijk de mousse ertussen. Laat het minstens een halve dag in de koelkast opstijven. Garneer de bovenkant met fondant, gezeefde cacao of gesmolten couverture. Snijd er rechthoeken van en garneer met de vijgen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Salade met zeevruchten |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
1 persoon, 2 dagen, 30 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 verschillende bladen sla 1 plak rauwe zalm 1 theelepel kaviaar 1 cantharel 1/2 artisjokbodem 50 g rivierkreeftjes of garnalen 50 g haricots verts olijfolie hazelnootolie rode wijnazijn of frambozenazijn kervel dille koriander peterselie jeneverbessen peper zout
|
Marineer de rauwe zalm 1 dag in olijolie met peper en zout en 1 dag met dille, peterselie koriander en jeneverbessen.
Maak een dressing van 2 delen olijfolie, 1 deel hazelnootolie, 1 deel azijn, peper en zout.
Snijd de haricots verts en de artisjokbodems in kleine blokjes, vermeng ze met de rivierkreeftjes of de garnalen en wat dressing met frambozenazijn. Leg de plak zalm op een slablad en garneer hem met wat kaviaar.
Bak de cantharellen in boter. Leg deze op een ander slablad en sprenkel er wat dressing met rode wijnazijn over. Leg op een derde blad sla een bergje van de rivierkreeftjessalade. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Scampi en asperges met saffraan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
12 asperges 12 grote Chinese garnalen 50 gr veldsla court bouillon ½ dl arachide-olie ½ dl blanke azijn ½ dl visfond 1 briefje saffraan 2 cl water peper zout
|
Kook de asperges in water met zout (10 min). Kook de scampi in de court bouillon (3 min).
Maak de veldsla schoon. Halveer de asperges, snijd de onderste helft in stukjes van 1 cm.
Leg de slablaadjes in een halve cirkel op de borden, leg op ieder bord een hoopje aspergestukjes en daarop de halve asperges met de koppen naar de rand van het bord. Leg de gepelde scampi in het midden en overgiet het gerecht met de warme dressing.
Dressing: Week de saffraan in 2 cl water (±20 min). Kook de visfond tot de helft in, voeg er de olie, azijn en het water met saffraan aan toe. Breng de dressing op smaak met peper en zout en giet hem warm over de scampi en asperges.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Si Se Siu Mai |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
30 hapjes, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Won-Ton velletjes 1 gele paprika 1 rode paprika 1 groene paprika chinese chapignons
Gehaktvulling: 450 gr varkensgehakt 1 eetlepel fijngehakte waterkastanjes of bamboescheuten 1 eetlepel fijngehakte peterselie 2 theelepels sesamolie 2 theelepels Chinese rijstwijn of droge sherry 3 eetlepels sojasaus ½ theelepel zout 1 theelepel suiker versgemalen peper
|
Vermeng het gehakt met de overige ingrediënten voor de vulling. Maak er ± 30 balletjes van en leg op elk deeglapje een balletje. Knijp met duim en wijsvinger van beide handen het deeglapje dicht in de vorm van een klavertjevier. Doe in drie openingen steeds een andere kleur fijngehakte paprika en in het vierde de fijngehakte champignons. Vet het rooster van de stoompan iets in en stoom de Siu Mai op hoog vuur in ± 8 minuten gaar.
Serveer de hapjes op een blad wilde spinazie of ander groen en geef er naar voorkeur wat sambal of pikante (Chili)saus bij. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Sneile paksoischotel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Paksoi 1 ui, gesneden 2 teentjes knoflook, geperst 4 tomaten 75 g cashewnoten paprikapoeder versgemalen zwarte peper peterselie, fijngehakt olie om in te bakken
|
De Paksoi zeer fijn snijden. Ui en knoflook fruiten in de olie. Koolsnippers, tomaat in stukjes en de cashewnoten toevoegen en onder af en toe omscheppen in 10 minuten beetgaar bakken. Op smaak brengen met paprikapoeder, peterselie en peper.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Tomaten met zalmreepjes |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
1 persoon, 70 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 tomaten 3 reepjes mager gerookt spek 40 gr zalmfilet enkele blaadjes salade (krulandijvie, eikeblad, kropsla) rode wijnazijn olie peper zout
|
De tomaten ontvellen, in vier partjes snijden, de pitten verwijderen en het vlees van de tomaat in reepjes snijden. Deze even laten marineren in een mengsel van olie, azijn, peper en zout. De rauwe zalmfilet in reepjes snijden en kruiden met peper en zout. De reepjes heel even, ca. 15 seconden, bakken in een tefalpan en wel aan één kant zodat de roze kleur behouden blijft.
De tomatensalade en de blaadjes sla op het bord dresseren en daarop de reepjes zalm leggen. Garneren met krokant gebakken spek en de marinade van de tomaat erover sprenkelen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Tzatziki |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Sauzen |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 komkommer 250 g Griekse yoghurt peper en zout veel verse dille 1-2 tenen knoflook, geperst
|
Komkommer schillen en raspen boven een zeef. Met zout bestrooien en 30 minuten laten uitlekken. Vocht uit de komkommer drukken (te gebruiken in saladedressing) en met de andere ingrediënten vermengen. Goed afgedekt in de koelkast zetten en door en door koud laten worden. Serveren met stokbrood of Turks brood.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Witlof met tomaten, paprika en olijven |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g witlof 1 groene paprika 4 tomaten 3 eetl. olijfolie 3 tenen knoflook handje zwarte olijven peper
|
Plakje van de onderkant van de witlof snijden. Witlof indien nodig afspoelen. Paprika halveren, steel en zaadlijsten verwijderen en de paprika in kleine stukjes snijden. Tomaten kleinsnijden. Olijfolie verhitten en knoflook en paprika 1 minuut roerbakken. Witlofstronkjes erbij in de pan doen en even rondom aanbraden. Tomaten en olijven toevoegen, deksel op de pan en 20 minuten zachtjes stoven tot de lof gaar is. Af en toe omscheppen. Op smaak brengen met versgemalen zwarte peper.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zomerse bietjes |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 bos bietjes 1 ui, gesneden sap van 0,5 citroen 2 sinaasappels in stukjes 3 theel. gedroogde dille of 2 eetl. verse dille, fijngehakt
|
Loof eraf halen, bieten schoonboenen en in ruim water in 20 minuten beetgaar koken. Vel verwijderen en bieten in blokjes snijden. Bietenloof wassen en in reepjes snijden. Ui fruiten in wat boter. Bietenloof, citroensap, stukjes sinaasappel en kruiden toevoegen en 5 minuten zachtjes stoven.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen