Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Andijviepakketjes met geitenkaas en maïs |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
16 Andijviebladeren olie om in te bakken 1 kleine ui, gesneden 2 tomaten 2 eetl. gehakte verse basilicum of 3 theel. gedroogde 1 potje maïskorrels, uitgelekt 100 g zachte geitenkaas 1 dl bouillon peper en zout
|
Andijviebladeren 3 minuten blancheren in kokend water, eruit halen, met koud water afspoelen en los van elkaar uitgespreid uit laten lekken. Tomaten in kwarten snijden, zaden verwijderen en vruchtvlees verder in stukjes snijden. Ui en tomaat 5 minuten roerbakken in olie. Van het vuur halen en geitenkaas, maïskorrels en basilicum erdoor scheppen. Op smaak brengen met peper en zout.
2 andijviebladeren op elkaar leggen, in het midden een lepel kaasmengsel scheppen, blad aan weerszijden naar binnen vouwen en oprollen. Maak zo 8 pakketjes. Met de vouwrand onder, in de bouillon leggen en 10 minuten op laag vuur stoven.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Andijviesalade met appel en kaas |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
2 tot 4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop andijvie 2 appeIs, in stukjes 40 g walnoten, grof gehakt 100 g komijnekaas, in dunne reepjes
Dressing: sap van 1 sinaasappel 0,5 dl volle yoghurt 1 theel. gemberpoeder
|
Andijvie wassen en in flinterdunne reepjes snijden. Appel, kaas en walnoten door de andijvie scheppen. Dressing kloppen van de ingrediënten en door de salade scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Avocado met crab |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr crab 2 rijpe avocado's sap van 1 citroen 4 mandarijnen 4 eetlepels mayonaise 2 eetlepels crème fraîche peper zout worcestersaus gehakte bieslook enkele blaadjes sla
|
Was de avocado's en snijd ze in de lengte door en verwijder de pitten. Hol ze tot 1,5 cm van de rand uit, snijd het vruchtvlees in blokjes en beprenkel het met de helft van het citroensap. Schep het crabvlees, de avocado en de partjes mandarijn (zonder vel) voorzichtig door elkaar. Roer een sausje van de mayonaise, de crème fraîche, peper, zout en enkele druppels worcestersaus en meng het avocadomengsel door deze saus.
Vul de uitgeholde avocado's met het geheel en garneer ze met gehakte bieslook en een gewassen blaadje sla. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Ba Si Ping Guo |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 zachtzure appels ½ kopje suiker 2 eiwitten 6 eetlepels bloem 1 eetlepel maïzena zonnebloem-olie
|
De appels schillen, van klokhuis ontdoen en in achten snijden. De parten samen met drie eetlepels bloem in een papieren zak doen en goed schudden, zodat de bloem egaal over de appels wordt verdeeld.
De eiwitten, de maïzena en de resterende bloem tot een egaal beslag kloppen en de stukken appel erin leggen. Twee koppen olie verhitten en de stukken appel goudbruin bakken (2 tot 3 minuten). Uit laten lekken op folie.
De suiker samen met twee eetlepels water en 1 eetlepel olie op een matig vuur verwarmen. Voortdurend roeren. Als er draden aan de lepel blijven hangen, de appel even goed door het mengsel heen roeren en opdienen samen met een bakje koud water om de partjes daarin snel te kunnen laten afkoelen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Bieten met peer uit de oven |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g (gekookte) rode bietjes 2 uien, gesneden 2 peren sap van een halve sinaasappel 50 g zonnebloempitten 15 g boter peper en zout naar smaak 2 kruidnagels verse fijngesneden bieslook
|
Bieten schillen, in blokjes snijden en in ruim water in 30 minuten gaat koken. Ui met zonnebloempitten in boter bakken, sinaasappelsap en stukjes peer met de kruidnagels toevoegen en 3 minuten laten stoven. Blokjes biet toevoegen en nog 5 minuten stoven.
Serveren met de verse bieslook.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietjes in honingsaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700g bietjes 1 grote ui, gesn. 2 teentjes knoflook, geschild 2 eetl. (tijm)honing 1 eetl. rode wijnazijn snufje kaneel, foelie en tijm 1 laurierblad zout olijfolie
|
Oven voorverwarmen op 180°C. Bieten schillen en in blokjes snijden. Scheut olijfolie in een vuurvaste schaal gieten en 5 min. in de oven zetten. Alle ingrediënten (behalve de honing) in de schaal door elkaar scheppen. Met een deksel erop 40 min. in de oven bakken.
Na 25 min. de honing erdoor scheppen.
Knoflook eruit halen en boven de groente uitpersen. Lekker met aardappelpuree en een gebakken kaasplak.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bospeen met peterseliesaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 bosje peterselie 1 bos bospeen 20 g boter 20 g bloem 2 dl bouillon 50 g versgeraspte Parmezaanse of andere pittige kaas peper en zout naar smaak
|
Peterselieblad van de stelen knippen, in een beker doen en heel fijn knippen. Loof van de bospeen snijden, bospeen wassen, schrappen en desgewenst in gelijke stukken snijden. Kook de bospeen in ruim water met wat zout in 10-15 minuten beetgaar.
Intussen boter smelten, bloem erdoor roeren tot een glad mengsel en 3 minuten laten garen. Al roerend de bouillon erbij schenken en 10 minuten zachtjes laten pruttelen onder en toe roeren. Kaas en peterselie erdoor roeren, nog even meepruttelen en op smaak brengen met peper.
Worteltjes in een (warme) schaal leggen en de saus erover gieten.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Couscous met groentesaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 g couscous 1/2 l groentebouillon 1 ui, gesneden 1/2 kaneelstokje 1 theel. gemberpoeder 1 theel. paprikapoeder 1/3 pompoen of bloemkool 1/2 bos groenselderij 1 potje kikkererwten peper zout
|
Couscous met 2 eetlepel olijfolie en 1 deciliter lauwwarm water in een kom mengen en 30 minuten laten wellen. De bouillon in een (couscous)pan aan de kook brengen met de uien en de kruiden, en op een laag vuur laten pruttelen. Couscous bovenin de couscouspan doen of in een zeef boven de pan hangen en 10 minuten stomen met het deksel op de pan.
Intussen de groenselderij wassen en uit laten lekken, stelen in plakjes snijden en 4 eetlepels fijngehakt blad apart houden. Pompoen ontpitten en in blokjes snijden (hoeft niet geschild), of bloemkool in roosjes, en met de plakjes groenselderij bij de bouillon doen. Couscouskorrels tussen de vingers loswrijven en weer met water besprenkelen. Alles nog 15 minuten laten stomen/stoven. In de laatste 5 minuten de (uitgelekte) kikkererwten en het selderijgroen mee laten stoven.
Couscous in een grote platte schaal scheppen en een kuil in het midden maken. Daarin de groenten scheppen met wat bouillon. De rest van de bouillon apart in een kom serveren.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gesmoorde venkel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g venkel 25 g boter 1,5 dl groentebouilton (blokje) 0,5 dl witte wijn 1 eetl. citroensap 2 tomaten peper en zout naar smaak
|
Venkelgroen afknippen en bewaren. Venkel in reepjes snijden en in hete boter even roerbakken. Bouillon, wijn, citroensap, in stukjes gesneden tomaten en peper en zout toevoegen. Deksel op de pan en alles in 10-15 minuten gaar smoren. Garneren met venkelgroen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Mexicaanse kalkoenragoût |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Gevogelte |
4 personen, 1 uur en 45 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 koppen klein gesneden ui 1 kop gehakte bleekselderie 4 uitgeknepen tenen knoflook 4 eetlepels maïsolie 450 gr middelgrof gemalen kalkoenfilets 450 gr grof gesneden, geschilde tomaten 3 dl bruine bouillon 4 eetlepels tomatenpasta 1 eetlepel komijnpoeder 1,5 theelepel zout 1 theelepel cacaopoeder 1 gemalen spaanse peper 1/2 theelepel oregano 1/2 theelepel allspice |
Fruit de uien, bleekselderie en knoflookpulp 15 minuten in een kasserol in de hete olie op middelgroot vuur, tot de groenten bijtgaar zijn geworden. Schuif de groenten naar de zijkant van de pan en bak het kalkoengehakt 5 minuten, al prakkend met een vork, tot het rul en niet meer rose gekleurd is. Voeg de tomaten toe met de rest van de ingrediënten. Meng alles en sudder het met het deksel op de pan 1 uur lang, af en toe omscheppend.
Serveer de kalkoenragouût over spaghetti of bruine bonen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Pavé au chocolat |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Taart en Gebak |
1 persoon, 5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Kapsel: 2 eieren 30 gr suiker 25 gr bloem 15 gr cacao 25 gr boter snufje zout 3 à 4 druppels citroensap
Mousse: 60 gr chocola (wit met puur) ½ eierdooier 2 eiwitten 1 dl slagroom 45 gr suiker 5 gr boter ½ theelepel crème de cacao
Caramel: 1 eetlepel suiker 2 eetlepels water 1 eetlepel rum 1 eetlepel cacaopoeder 2 vijgen
|
Kapsel: Klop de eieren met suiker eerst au-bain-marie. Als het mengsel wit is, koud verder kloppen. Spatel de gezeefde bloem en de cacao er door. Roer de lauwe boter er door en voeg een snufje zout en wat druppels citroensap toe. Doe het mengsel in een cakeblik en bak het in de oven in ongeveer 15 minuten gaar op 180° C.
Mousse: Smelt de boter en de chocola (37° C) en voeg de eierdooier er aan toe. Verdun het mengsel met wat crème de cacao. Voor een witte mousse alleen witte chocola gebruiken en wat dunne room toevoegen. Klop de eiwitten met suiker en voeg het chocolademengsel er aan toe. Klop de slagroom en voeg dit er als laatste aan toe.
Caramel: Breng het water aan de kook en los de suiker er in op. Voeg de rum en de cacao toe en pocheer in deze caramelsaus de vijgen.
En dan: Snijd het kapsel in lagen en strijk de mousse ertussen. Laat het minstens een halve dag in de koelkast opstijven. Garneer de bovenkant met fondant, gezeefde cacao of gesmolten couverture. Snijd er rechthoeken van en garneer met de vijgen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Pompomme |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Taart en Gebak |
1 taart, 2 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 gr Granny Smith 65 gr rozijnen, een nacht geweld op arak 65 gr geconfijte sinaasappelsnippers 35 gr gebroken walnoten 15 gr citroenrasp 50 gr banketbakkersroom 50 gr zoete amandelspijs 250 gr amandelspijs 1 à 2 eiwitten 50 gr abrikozenconfiture bladerdeeg Moscovich gebak
|
Bak van bladerdeeg een 'pasteibak' van 20 cm doorsnee met een lage rand. Maak een dunne schijf van Moscovich gebak met dezelfde diameter. Schil de appels, ontdoe ze van de klokhuizen en snijd ze in blokjes. Vermeng ze met de rozijnen, sinaasappelsnippers, walnoten, citroenrasp en banketbakkersroom. Bedek de bodem van de pasteibak met een dun laagje amandelspijs en leg hierop het laagje gebakken Moscovich gebak. Maak van de appelmassa een halfronde bol en plaats die in de pasteibak. Vermeng de bittere amandelspijs met zoveel eiwit, tot je hem in de spuitzak kunt verwerken en spuit een rasterwerk over de appelbol.
Bak de taart gedurende 7 minuten in een oven op 250° C. Laat hem afkoelen en geleer hem met abrikozengelei.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Rode kool salade met appel en pruimen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1/2 rode zomerkool 50 g cashewnoten 1 bosuitje, fijngesneden 4 pruìmen 1 appel (bijv. Golden Delicious) 75 g verse geitenkaas 1 eetl. olie om in te bakken
Dressing: 8 eetl. olie 2 eetl. citroensap 1 à 2 eetl. cassis-diksap 1 theel. grove mosterd of meer naar smaak peper en zout
|
Witte stronk wegsnijden. Kool in dunne reepjes snijden of schaven. Cashewnoten in 1 eetl. olie al roerend lichtbruin bakken. Appel in kwarten snijden (niet schillen), en dan in dunne plakjes. Pruimen in plakjes snijden. Geitenkaas in stukjes verdelen.
Dressing kloppen van de ingrediënten.
Alle ingrediënten en de dressing voorzichtig door elkaar scheppen en even in laten trekken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Rode kool sorbet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
1 sorbet, 4 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
600 gr rode kool 35 cl rode bessesap 2 eetlepels gele basterdsuiker 2 appelen ½ ananas 2 citroenen 12 gedopte noten
|
Schaaf de rode kool in zeer fijne reepjes, blancheer ze enkele minuten in kokend water, spoel ze af en druk ze goed droog in keukenpapier. Breng ze aan de kook met het bessesap, de suiker en het sap van een citroen en een in stukjes gesneden appel. Kook de kool in een half uur gaar en maak er puree van. Breng deze massa in ijslaatjes over en laat hem bevriezen. Controleer van te voren op zoetheid en voeg zonodig nog wat suiker of suikerstroop toe. Roer tijdens het bevriezen (3 uur) het ijs enkele malen door.
Leg telkens een bolletje sorbet op een bordje, daarnaast de in stukjes gesneden ananas, de in dunne plakjes gesneden tweede appel (bedruppeld met citroensap) en enkele noten. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sambal goreng boontjes met tomaat |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 ui, gesn. 1 teentje knoflook, gesn. 1 à 2 theel. sambal 2 theel. djinten zout 1 theel. (riet)suiker 600 g sperzieboontjes 3 tomaten 1 serehstengel 3 djeroek poeroetblaadjes scheut olie om in te bakken
|
Boontjes afhalen en in stukken breken. Ui en knoflook met de sambal, djinten, suiker en zout naar smaak fijnwrijven. Fruiten in de olie. Boontjes toevoegen en even meefruiten. Tomaten in kwarten snijden en even meefruiten. Sereh in stukken van 3 cm snijden en met de djeroek poeroet en een scheut water toevoegen, aan de kook brengen en zachtjes gaar stoven in zo'n 20 minuten.
Wordt het te droog, dan nog wat water toevoegen.
Serveren met (basmati)rijst, kerrie telor (zie recept) en bijgerechten als komkommer, atjar en seroendeng.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Verse tortellini aux noix de St. Jacques |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Pasta gerechten |
4 personen, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Deeg: 210 gr bloem 5 gr zout drupje olijfolie 1 ei ½ dl water
Farce: 150 gr schoongemaakte coquilles 1/2 dl room 2 eiwitten peper zout nootmuskaat
Saus: ½ lt room 1 dl visfond 1 uitgeperste sinaasappel scheutje Grand Marnier beetje witte wijn gehakte basilicum zout
|
Deeg: Maak een stevig deeg, rol het dun uit en steek er rondjes uit.
Farce: Wrijf de coquilles fijn door een zeef en voeg room, eiwit, zout, peper en nootmuskaat toe. Doe dit mengsel in een kom op gehakt ijs.
Saus: Laat alle ingrediënten met de gehakte basilicum erdoor inkoken tot de gewenste dikte. Voeg zo nodig zout toe.
Leg telkens wat van de farce op een deegrondje, maak de rand vochtig, vouw het dubbel, druk het dicht en krul het iets om. Laat de tortellini circa 8 minuten heel zachtjes in ruim water koken, leg ze op warme borden en schep de saus erover.
Garneer de borden eventueel met schijfjes geglaceerde sinaasappel en wat gehakte truffel. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Vier citrusvruchten van het seizoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
6 personen, 2,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Mandarijnepudding: 6 mandarijnen ¼ lt mandarijnesap ¼ lt room 2 eierdooiers 50 gr suiker 7 gr gelatine
Theegelei: 6 sinaasappels ½ lt sinaasappelsap 15 gr gelatine 10 gr Orange Pekoe-thee 5 gr Gunpowder-thee wat frambozen of aardbeien
Grapefruitvlinder: 2 gele grapefruits 2 rode grapefruits 2 eetlepels honing 1 borrelglas whisky
Sorbet: ¾ lt sap van bloedsinaasappels 50 gr suiker 200 gr glucosestroop
|
Mandarijnepudding: Snijd de kapjes van de mandarijnen, haal het vruchtvlees eruit en maak er sap van. Kook het met de suiker, voeg de gelatine toe en laat het afkoelen. Klop de eierdooiers schuimig. Als het sap 'hangt', de dooiers er doorheen spatelen. Voeg eventueel een scheutje Mandarine Napoléon toe voor meer smaak.
Theegelei: De sinaasappels schillen, het wit verwijderen en uitsnijden in partjes. Sinaasappelsap aan de kook brengen en hierin de thee een paar minuten laten trekken, zeven en de gelatine er in oplossen. In zes vormpjes onderin wat rode vruchten leggen en de partjes sinaasappel rechtop zetten. De gelei er over gieten, laten afkoelen en storten.
Grapefruitvlinder: De grapefruits schillen, de partjes uitsnijden en ±1 uur in de met whisky aangemaakte honing laten liggen. De partjes als een vlinder op het bord leggen en wat saus er over lepelen.
Sorbet: Een ¼ lt van de sinaasappelsap koken met de glucose en de suiker, laten afkoelen en samen met de rest van de sinaasappelsap in de sorbetière tot een luchtige sorbet laten draaien. Als de massa stijf wordt, er een fijngeklopt eiwit doorheen spatelen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Witlof in de oven |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g witlof 3 eieren 1 dl melk 75 g geraspte kaas versgemalen zwarte peper
|
Oven voorverwarmen op 200°C. Witlof wassen en in water met wat zout 6 minuten koken. Uit laten lekken. Knoflook fruiten in de boter, ui in plakjes snijden en meefruiten. Bestrooien met tijm. Eieren loskloppen, mengen met de kaas, de melk en peper naar smaak. Lofstronkjes doormidden snijden en in een ovenschaal leggen. Eimengsel erover gieten en 25 minuten in de oven bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Wortel met gember en komijn |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g wortel 50 g boter 1 eetl. citroensap 1 theel. honing 1 eetl. komijnzaadjes 15 g verse gemberwortel, fijngesneden (of 1 theel. gemberpoeder) 2 eetl. fijngehakte peterselie
|
Wortels wassen en in schuine plakjes van ruim een 1/2 cm dik snijden. In wat water in 8-10 minuten beetgaar koken. Intussen de boter smelten, het citroensap en de honing erdoor mengen en de komijn en gember toevoegen. Wortels afgieten en omschudden met het kruidenmengsel en de peterselie.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolsalade met banaan en sinaasappel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g zuurkool 3 eetl. rozijnen 8 gedroogde viigen 1 banaan 1 sinaasappel
Dressing: sap van 1 sinaasappel 1 dl zure room peper en zout
|
Rozijnen 10 minuten in heet water wellen. Zuurkool even afspoelen en goed uit laten lekken. Sinaasappel en vijgen in stukjes en de banaan in plakjes snijden. Alles door elkaar scheppen.
Dressing kloppen en door de salade scheppen.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen