Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Asperges met ei en zalmsnippers |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vis en schaaldieren |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g gekookte asperges 30 g boter 2 eieren, hardgekookt 2 bosuitjes, fijngesnipperd 1 eetl. paneermeel 100 g gerookte zalm, gesnipperd
|
Asperges schillen, en onderkant 2 cm afsnijden. Afval in een pan doen en met ruim water aan de kook brengen. Snufje zout en suiker toevoegen en als het water kookt, de asperges er bij doen en in 15 tot 20 minuten gaar koken.
Asperges er uit nemen en warm houden. (Kookvocht met afval met een staafmixer tot pulp malen - goede basis voor aspergesoep)
Boter smelten, bosuitjes en ei in stukjes snijden en zalmsnippers erin verwarmen, paneermeel erdoor mengen, op smaak brengen met peper en zout. Over de asperges scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Croustades met champignons |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 stukken brood van 3x5x8 cm van dagoud wittebrood frituurolie 4 eetlepels gehakte ui 2 gehakte sjalotten 230 gr droge chapignonstelen 1 eetlepel tomatenpuree 1 theelepel glace de viande 16 drooggeborstelde grote champignonkoppen boter 1 kop béchamelsaus 4 eetlepels geraspte belegen kaas bladen eikebladsla nootmuskaat peper zout
|
Hol de sneden brood uit zodat er bakjes ontstaan met een bodem van 1 cm en wande van 6 mm dik. Frituur ze licht goudbruin tot croustades en laat ze uitlekken op keukenpapier.
Fruit de gehakte ui, sjalotten en champignonstelen snel aan in een koekepan met hete boter en kruid met zout, peper en nootmuskaat. Roer de tomatenpuree en de glace de viande er door en vul er de croustades mee. Leg ze op een bakplaat, bekleed met aluminiumfolie.
Sauteer de champignonkoppen snel in de koekepan met nog wat hete boter half gaar, strooi er wat zout en peper over en plaats in elke croustade 2 koppen met de bolle kant naar boven. Nappeer de koppen met de béchamelsaus en bestrooi met de geraspte kaas.
Schuif de bakplaat in een matig verwarmde oven (190° C) tot de vullingen licht goudbruin zijn. Dien ze direct op, omringd met repen eikebladsla. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gebakken appelwalnoot-andijvie |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop andijvie 1, ui, gesneden 1 teen knoflook, geperst 1 appel 50 g walnoten 2 theel. mosterdzaad 2 theel. komijnzaad kerrie (walnoot)olie om in te bakken
|
Andijvie wassen, uit laten lekken en in repen snijden. Appel in partjes snijden. Ui fruiten in hete olie, knoflook, mosterd- en komijnzaad toevoegen en meefruiten. Appelpartjes toevoegen en al omscheppend even meebakken. Steeds een hand andijviereepjes toevoegen en al omscheppend even laten slinken. Op smaak brengen met kerrie.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gebakken zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 moten zalm à 100 gr zonder graat verse kruiden (basilicum, salie, peterselie, tijm, selderij, bieslook, rozemarijn) 2 eetlepels olijfolie 3 eetlepels vers broodkruim citroensap 1 sjalotje 1 teen knoflook peper zout
|
Hak alle kruiden, knoflook en ui zo fijn mogelijk (liefst machinaal), voeg er zoveel olie aan toe dat een smeerbare massa ontstaat en breng die op smaak met peper, zout en een paar druppels citroensap. Leg de moten op een bakplaat, zout en peper ze, besmeer ze met de kruidenmassa, druk het broodkruim erin en laat ze in een matig hete oven gaar en krokant worden (±15 min). Geef er gefrituurde groente bij, zoals broccoli, aubergine of Italiaanse spinazie en eventueel een coulis van verse tomaten.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gevulde vis met verse vijgen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 grote zeebaars of zalmforel 50 gr amandelen 50 gr rozijnen een hand gekookte witte rijst 25 gr pijnpitten kaneel verse gemberwortel 2 eetlepels boter 6 verse vijgen aluminiumfolie olie peper zout
|
Verwijder voorzichtig via de rug de graten en ingewanden van de vis, zorg dat de buik heel blijft. Strooi wat zout en peper in de vis. Meng rijst, amandelen, rozijnen, pijnpitten, een beetje fijngesneden gember (overheerst snel) met de boter en wat kaneel. Vul de vis met de verse vijgen en dit mengsel, rol hem in geolied aluminiumfolie en bak hem ±20 minuten in een matig hete oven.
Serveer hem met een frisse salade.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Grietfilets met prei |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
800 gr Grietfilet 4 preien 2 eieren ⅛ lt slagroom 150 gr boter 1 glas droge witte wijn
|
Verdeel de prei in wit en groen, zo fijn mogelijk gesneden. In twee aparte pannen, met een deel van de boter, gaar stoven, zonder te kleuren. Het vocht, zeker van het groen, bijna volledig laten verdampen. Pureer de gare groene prei in een keukenmachine en laat afkoelen.
De eieren scheiden en de dooiers door het afgekoelde preigroen spatelen. De witten opslaan en eveneens erdoor spatelen. Op smaak brengen met peper en zout.
De massa in beboterde vormpjes doen en au-bain-marie pocheren. De witte prei eveneens pureren en opzetten met de room en de wijn, laten inkoken tot het een dikee saus wordt. De rest van de boter in klontjes door de saus roeren, niet meer laten koken.
De vis naar verkiezing pocheren in visbouillon of witte wijn of zachtjes bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Guan Bao Ji Ding (Kip met pinda's) |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Gevogelte |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 gr kipfilet 100 gr gepelde ongezoute pinda’s 2 tenen knoflook 3 lente-uitjes 1 eetlepel kleine gedroogde rode pepers 2 eetlepels rijstwijn 1 eetlepel lichte soja 4 eetlepels bouillon 1,5 eetlepel maïzena (met een beetje water gemengd) 2 eiwitten plantaardige olie zout |
De kip in blokjes snijden en vermengen met een 1/2 eetlepel maïzena en de eiwitten.
Knoflook in dunne plakjes en de paprika's en de uitjes in blokjes snijden.
In een wok de blokjes kip snel bakken in ruim olie, eruit scheppen en uit laten lekken. Twee eetlepels olie in de wok laten en hierin de knoflook, paprika, uitjes, pepers en pinda's aanfruiten. Kipblokjes toevoegen en als laatste de samengevoegde rijstwijn, soja, bouillon en overgebleven maïzena erbij doen. Met zout op smaak brengen. Goed dooreen roeren en opdienen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Herfstsalade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla of krulandijvie 100 g (kastanje)champignons 50 g rauwe ham en/of geschaafde Parmezaanse kaas
Dressing: 1 teentje knoflook, geperst 1 eetl. (wijn)azijn 3 eetl. (olijf)olie 1 eetl. verse marjolein of 2 theel. gedroogde peper
|
Sla in stukjes verdelen, wassen en goed droogmaken in slacentrifuge of theedoek. Champignons schoonvegen en in dunne plakjes snijden. Ham in reepjes snijden. Dressing kloppen van de ingrediënten. Sla en dressing door elkaar scheppen en de ham en/of kaas erop schikken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Koolraapsoufflé met sesamzaad |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Taart |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g gesneden koolraap zout 100 g kwark 3 eieren 2 theel. kerrie boter voor invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Koolraap in weinig water met wat zout in 15 minuten gaarkoken, afgieten en pureren. Oven op 200°C voorverwarmen, ovenschaal invetten. Eieren splitsen. Eerst kwark, kerrie en eierdooiers door de koolraap scheppen, dan het stijfgeklopte eiwit. Schaal voor 3/4 vullen met het mengsel en bestrooien met sesamzaad. In 20-25 minuten in het midden van de oven goudbruin bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Lamsfilets |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vlees |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 lamsfilets van de rug 5 gr kerriepoeder 5 gr gekneusde peperkorrels 75 gr verse gehakte peterselie 7 gr provençaalse kruiden 5 fijngehakte teentjes knoflook 3 eetlepels boter 25 gr boter in klontjes 1 lt demi glace (lamsfond) 0,5 lt room peper zout
|
Zet de peperkorrels, kerriepoeder, knoflook, peterselie en provençaalse kruiden aan in 1 eetlepel boter. Voeg de demi-glace toe en laat de saus iets inkoken. Doe er dan de room bij en monteer de saus, van het vuur, met klontjes boter.
Bestrooi de lamsfilets met peper en zout en bak ze snel aan in 2 eetlepels boter. Snijd het vlees in plakken en serveer deze met de saus. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Meerval met vismousse |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 meervalfilets groente van het seizoen rijstpapier rijstvermicelli
Mousse: 4 filets van meerval of andere vis 50 gr slagroom 60 gr topjes van brandnetels 2 eieren enkele druppels chinese oestersaus enkele druppels citroensap
Coulis: 250 gr tomaten scheutje room verse gemberwortel
|
Mousse: Doe de rauwe visfilets met de room, brandnetels en de eieren in de blender en maak er een gladde mousse van. Breng deze op smaak met peper, zout, citroensap en oestersaus. Snijd de grietfilets in tweeën, besmeer één helft dik met vismousse en leg de andere helft van de filet er bovenop. Beboter de bodem van een pan of schaal, leg hier de visfilets in en zet ze ±8 minuten in een oven van 200° C. De vis behoort nog sappig en niet door en door gaar te zijn.
Coulis: Doe de tomaten, ontveld en ontpit, met een scheut room in de blender en maak er een gladde massa van. Breng deze coulis op smaak met wat dungeraspte gember, peper en zout. Verwarm hem langzaam, let op dat hij niet gaat schiften.
Bereid de groente. Frituur de stukken rijstpapier en rijstvermicelli. Snijd de visfilets in plakken en leg ze op de borden, waarop al wat coulis ligt. Leg er wat groente omheen. Zet het rijstpapier als een grote hoed op de vis, met daarop weer wat vermicelli.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Mousse au chocolat |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
6 personen, 2,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr bittere chocolade 50 gr boter 6 eieren 75 gr fijne strooisuiker
|
Breek de chocolade in stukjes en laat deze in de boter héél langzaam au-bain-marie smelten. Roer er af en toe in. Voeg geleidelijk de suiker toe en blijf roeren tot er een gladde massa ontstaat. Laat het mengsel wat afkoelen.
Splits de eieren (kamertemperatuur!) en roer de dooiers één voor één door het chocolademengsel. Klop de witten stijf en spatel ze er voorzichtig één voor één door. Niet langer roeren dan strikt noodzakelijk. Zet de mousse 2 uur in de koelkast.
Geef er AMANDELKRULLEN (zie recept in deze database) of andere droge koekjes bij. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Mousse de Chèvre au miel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
4 personen, ½ uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 gr Caprile (Limburgse geitekaas) 4 eetlepels crème fraîche 2 eetlepels acaciahoning
|
Laat de kaas even draaien in de keukenmachine, zodat hij wat luchtiger wordt. Vorm er met 2 eetlepels bolletjes van, leg die op de borden en overgiet ze met crème fraîche. Druppel er heel voorzichtig wat honing over. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Nasi goreng met groente |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Rijst gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
175 g (snelkook)zilvervliesrijst 1 ui, gesneden 1 teen knoflook, geperst 1 theel. djinten 1 theel. ketoembar 1 theel. laos 1/4 lombok, fijngesneden of 1 theel. sambal (meer naar smaak) 1/2 Chinese kool 1 prei 50 g taugé peper zout gehakt selderijblad ketjap of tamari-olie om in te bakken
|
2-3 Uur van tevoren de rijst koken en af laten koelen. Nog warme rijst wordt vettig en papperig bij het bakken. Ui, knoflook en kruiden fruiten in wat olie. Kool en prei in repen en ringen snijden, wassen, droogmaken toevoegen en bijna beetgaar roerbakken. Taugé toevoegen en meebakken. Rijst erdoor scheppen en meebakken tot alles door en door warm is. Op smaak brengen met peper, zout, selderie en ketjap.
Variatie: voeg blokjes tofu of vlees toe.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Palingmousse met citroensaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 15 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr gefileerde gerookte paling 1 ei 120 gr boter 10 eetlepels crème fraîche ⅕ dl aquavit ⅕ dl witte wijn sap van 2 citroenen peterselie peper zeezout
|
Je hebt hier een keukenmachine of een staafmixer voor nodig. Doe de paling en het ei in de mengkom en laat het 30 seconden met het stalen mes draaien. Voeg dan de boter toe en laat het nog 10 seconden draaien. Doe voor de saus de crème fraîche, aquavit, witte wijn, citroensap, peper en zout in een kom en laat het stale mes 30 seconde draaien. Leg in het midden van 4 koude borden ieder 2 bolletjes palingmousse en giet de saus er voorzichtig naast.
Garneer de mousse tenslotte met peterselie.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Paprika gevuld met vismousse |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 rode paprika's court bouillon 200 gr schoongemaakte snoekbaars 75 gr schoongemaakte tarbot 75 coquilles 2 eieren 2 eiwitten 4 eetlepels crème fraîche zout peper cayennepeper
|
Draai de vis en de coquilles twee maal door de gehaktmolen. Doe deze farce vervolgens met de eieren en de eiwitten in de Magimix en draai hem tot een luchtige massa (±3 min.). Wrijf deze massa door een haarzeef. Sla de crème fraîche stijf als slagroom, spatel de vismassa door de gelagen room en breng hem op smaak met zout, peper en cayennepeper. Snijd de kapjes van de paprika's rondom de steel af, verwijder de zaden en de zaadlijsten. Dompel ze onder in kokend water en spoel ze koud af. Vul de paprika's met vismousse en wikkel iedere paprika in een stukje kaasdoek. Pocheer ze ±18 minuten in de court bouillon, laat ze daarna zeker 10 minuten in het kookvocht afkoelen. Snijd iedere paprika in plakken en leg deze dakpansgewijs op de borden. Geef er als saus bijvoorbeeld een beurre blanc bij.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Pasta met preisaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Pasta gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
50 g prei 1 bouillonblokje 500 g pasta 150 g pittige geraspte kaas 1/2 eetl. italiaanse kruiden 1 dl crème fraîche peper
|
Prei in ringen snijden, wassen en in ruim water met een bouillonblokje in 10-12 minuten gaarkoken. Kookwater afgieten en - aangevuld met extra water - gebruiken om de pasta in te koken volgens aanwijzingen op de verpakking. Prei glad pureren en mengen met de kaas, kruiden en de crème fraîche. Op smaak brengen met versgemalen peper. Saus goed verwarmen en serveren bij de pasta.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Prei-tomatensoep met sprouty |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 prei 3 eetl. melk peper en zout boter om in te bakken 1 l tomatensap 1 (groente)bouillonblokje 150 gr. Sprouty
|
Eieren met de melk loskloppen, peper en zout naar smaak toevoegen. Van de eieren in wat boter een dunne omelet bakken, oprollen en in reepjes snijden. Prei in dunne ringen snijden, wassen en uit laten lekken. Tomatensap met het bouillonblokje aan de kook brengen. Prei, sprouty en omeletreepjes toevoegen en 5 minuten zachtjes laten doorkoken.
Lekker warm met stokbrood serveren.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Provençaalse champignons |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 40 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
350 gr kleine champignons 2 eetlepels olijfolie 1 laurierblaadje 1 teen knoflook 1 dl droge witte wijn peper zout gehakte peterselie
|
Maak de champignons schoon. Verhit de olie in een pannetje en laat daarin de champignons, laurier en de geperste knoflook in 5 minuten gaar worden. Schep de champignons uit het vocht. Voeg de wijn en wat peper en zout aan het vocht toe en laat het tot de helft inkoken.
Verdeel intussen de champignons over 4 schelpen en laat ze afkoelen. Schep het kookvocht over de champignons en laat het verder afkoelen.
De champignons goed gekoeld en met ruim peterselie bestrooid serveren. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sauternes taart |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Taart en Gebak |
1 taart, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Taart: 100 gr Sauternes 60 gr wilde Cubaanse honing 10 gr zetmeel 1 grote eierdooier 3 gr gelatine 100 gr slagroom 200 gr appelcompôte bladerdeeg 2 dunne schijven Moscovich gebak
Meringue: 100 gr eiwit 200 gr fijne kristalsuiker (castorsuiker)
|
Taart: Breng de honing en Sauternes al roerend aan de kook. Week intussen de gelatine in koud water. Los de uitgeknepen gelatine op in de warme massa en roer er de gladgeroerde binding en de eierdooier door. Laat dit mengsel afkoelen tot het 'hangt'. Spatel er dan de geslagen, ongezoete slagroom door.
Bak van bladerdeeg een 'pasteibak' van 20 cm doorsnee met een opstaande rand. Leg hierop een laag Moscovich gebak met dezelfde diameter. Strijk hier de appelcompôte over uit. Breng hierop met een spuitzak de Sauternes-mousse aan en dek deze weer af met weer een laag Moscovich gebak.
Meringue: Roer de suiker au-bain-marie (60° C) door de eiwitten en klop ze op tot stevig schuim. Spuit hiermee een bloemmotief op de taart. Laat het schuim gedurende een halve minuut kleuren onder de grill, zonder onderwarmte, anders wordt de mousse dun.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Soep van Snoekbaars en Zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
4 personen, 45 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
20 gr sjalotten 40 gr worteltjes 40 gr prei 20 gr selderij 1 gepelde tomaat 2 cl Noilly Prat 3 cl witte wijn ¾ lt visfumet of water 30 gr boter wat knoflook 120 gr snoekbaars 100 gr zalm zout cayennepeper citroensap kervel
|
Gehakte sjalotjes in wat boter aanzetten, julienne van worteltjes, prei en selderij erbij doen. Afblussen met Noilly Prat en witte wijn. Visfumet of water erbij en even laten pruttelen. Doe er vervolgens de tomaat en de knoflook bij.
Sauteer intussen in een casserole de vis met een sjalotje in wat boter en blus af met witte wijn. Haal de vis eruit en verdeel ze over hete borden. Giet de fumet in de casserole en monteer de soep met boter.
Op smaak brengen met zout en cayennepeper. Giet wat ciroensap over de vis. Garneren met de kervel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Tagliatelle met konijn met truffels |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Pasta gerechten |
1 persoon, 45 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 à 5 nestjes blanke of Spinazie tagliatelle droge Rabiola-kaas 10 stukken konijn 10 gr zout witte truffels peper ½ teen knoflook roomboter madeira room
|
Kook de tagliatelle volgens de aanwijzingen op de verpakking. Braad de stukken konijn in de boter met zout en een scheutje madeira. Spreid de tagliatelle op een bord en leg in het midden de stukken konijn. Voeg wat room en knoflook aan de braadjus toe en giet dit over de konijn.
Garneer met geraspte Rabiola en witte truffels. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Tzatziki |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Sauzen |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 komkommer 250 g Griekse yoghurt peper en zout veel verse dille 1-2 tenen knoflook, geperst
|
Komkommer schillen en raspen boven een zeef. Met zout bestrooien en 30 minuten laten uitlekken. Vocht uit de komkommer drukken (te gebruiken in saladedressing) en met de andere ingrediënten vermengen. Goed afgedekt in de koelkast zetten en door en door koud laten worden. Serveren met stokbrood of Turks brood.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Venkeisoep met citroen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
2 tot 3 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 knolvenkel 1/2 L groentebouillon peper en zout naar smaak scheutje citroensap 1 citroen
|
Venkel schoonmaken: bovenste stukje van de stelen, eventuele harde nerven en een schijfje van de onderkant wegsnijden. Venkelgroen afsnijden en apart houden. De knol in stukken snijden en in de bouillon in 20-25 minuten gaar en zacht koken. Pureren met staafmixer of in passevite. Op smaak brengen met zout, peper en citroensap. Gameren met dunne schijfjes citroen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Venkelsalade met rijst |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 knolvenkels 100 g gemengde wilde en witte rijst 150 g zachte geitenkaas 2 eetl. appel- of wijnazijn 4 eetl. olie peper zout
|
Rijst gaarkoken volgens aanwijzingen op de verpakking.
Intussen venkel in de lengte doormidden snijden en de bladeren voorzichtig losmaken. Venkelgroen afsnijden en apart houden. 8-12 bladeren afspoelen onder de kraan, droogdeppen en aan de steelkant hier en daar een stukje insnijden. De rest van de venkel snipperen en met de rijst, geitenkaas, azijn en olie door elkaar scheppen. Op smaak brengen met peper en zout en in de venkelbladeren scheppen. Garneren met fijngeknipt venkelgroen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen