Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Andijviestamppot met mosterd |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 3 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 kg aardappelen 30 g boter 1 dl melk 600 g andijvie 1 eetl. grove mosterd zout
|
Aardappelen schillen, in gelijke stukken snijden, in ruim water met wat zout in 15 minuten gaarkoken, afgieten en fijnstampen. Boter, peper en zout en scheut voor scheut melk erdoor roeren tot een luchtige puree. Andijvie wassen, in repen snijden, uit laten lekken en door de hete puree scheppen. Op smaak brengen met mosterd.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Ansjovis met knoflook |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
6 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 eetlepels olijfolie 6 gepelde knoflookteentjes ±8 gehakte ansjovisfilets ½ lt slagroom peper
|
Verwarm de olijfolie en sauteer hierin kort de hele knoflookteentjes. Voeg de slagroom, peper en ansjovis eraan toe en laat het op een laag vuur staan, totdat de knoflook gaar is. Draai de saus even door de blender en serveer hem in een verwarmde sauskom. Houd de saus warm op een waxinelichtje en doop er rauwe groente in.
Lekker zijn in de lengte gesneden rode, groene en gele paprika's, venkel, komkommer en tomaat, stengels bleekselderij en hele bosuitjes. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
2 tot 3 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g rode bieten 1 ui in dunne ringen 1,5 l bouillon (niet te zout) 200 g wortel in plakjes 200 g Chinese kool, fijngesneden 1 eetl. citroensap versgemalen zwarte peper zout peterselie zure room
|
Bieten wassen, schillen, in blokjes snijden en met de uiringen 20 minuten zachtjes laten koken in de bouillon. Wortel toevoegen en 15 minuten zachtjes mee laten koken. Kool toevoegen en 5 minuten mee laten koken.
Op smaak brengen met citroensap, peper en zout en nog 5 minuten laten trekken. De soep opdienen met zure toom en veel versgeknipte peterselie.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Courgette-aardappelkoekjes |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Taart en Gebak |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 courgettes 350 g aardappelen 2 eieren 3 eetl. versgeraspte Parmezaanse kaas scheut melk peper en zout bloem naar behoefte olie om in te bakken
Garnering: peterselie
|
Courgettes en aardappelen raspen, in een theedoek doen en het vocht er een beetje uitdrukken. Eieren loskloppen met de kaas, een scheut melk en zout en peper. Courgettes en aardappelen door het eimengsel scheppen. Zoveel bloem toevoegen tot een samenhangend mengsel ontstaat. Olie verhitten in een koekenpan. Een lepel van het mengsel nemen, in de pan leggen en iets platdrukken. Pan verder vullen met koekjes en die aan beide kanten goudbruin bakken.
Koekjes warmhouden in een schaal in de oven (50°C) en verder bakken. Garneren met fijngehakte peterselie en serveren met een salade.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Feta-paksoy |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 3 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 paksoy 1 ui, gesneden 100 g feta 4 à 6 eetl. crème fraîche peper 1 teen knoflook, geperst
|
Paksoy in reepjes snijden, wassen en uit laten lekken. Ui fruiten in wat olie. Kool even meefruiten en dan met het deksel op de pan 10 minuten smoren, onder regelmatig omscheppen. Feta in stukjes snijden en met de crème fraîche door de kool roeren. Nog een paar minuten stoven tot de feta gesmolten is. Knoflook erdoor roeren en op smaak brengen met peper.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gegratineerde zilverstelen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 3 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g zilverstelen 15 g boter 15 g bloem 2 dl melk 75 g pittige geraspte kaas peper en zout
|
Boter smelten, bloem erdoor roeren tot een glad mengsel en 3 minuten laten garen. Al roerend de melk erbij schenken en 10 minuten zachtjes laten koken.
Intussen zilverstelen in stukjes van 3 cm snijden. Zowel het blad als de stelen zijn te gebruiken. Wassen en in 7 minuten beetgaar koken in het aanhangende water. Afgieten en in een ovenschaal doen.
Kaas door de saus roeren, op smaak brengen met peper en zout en over de zilverstelen gieten. 15 minuten gratineren in een oven voorverwarmd op 200°C.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gevulde vis met verse vijgen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 grote zeebaars of zalmforel 50 gr amandelen 50 gr rozijnen een hand gekookte witte rijst 25 gr pijnpitten kaneel verse gemberwortel 2 eetlepels boter 6 verse vijgen aluminiumfolie olie peper zout
|
Verwijder voorzichtig via de rug de graten en ingewanden van de vis, zorg dat de buik heel blijft. Strooi wat zout en peper in de vis. Meng rijst, amandelen, rozijnen, pijnpitten, een beetje fijngesneden gember (overheerst snel) met de boter en wat kaneel. Vul de vis met de verse vijgen en dit mengsel, rol hem in geolied aluminiumfolie en bak hem ±20 minuten in een matig hete oven.
Serveer hem met een frisse salade.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Grietfilets met prei |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
800 gr Grietfilet 4 preien 2 eieren ⅛ lt slagroom 150 gr boter 1 glas droge witte wijn
|
Verdeel de prei in wit en groen, zo fijn mogelijk gesneden. In twee aparte pannen, met een deel van de boter, gaar stoven, zonder te kleuren. Het vocht, zeker van het groen, bijna volledig laten verdampen. Pureer de gare groene prei in een keukenmachine en laat afkoelen.
De eieren scheiden en de dooiers door het afgekoelde preigroen spatelen. De witten opslaan en eveneens erdoor spatelen. Op smaak brengen met peper en zout.
De massa in beboterde vormpjes doen en au-bain-marie pocheren. De witte prei eveneens pureren en opzetten met de room en de wijn, laten inkoken tot het een dikee saus wordt. De rest van de boter in klontjes door de saus roeren, niet meer laten koken.
De vis naar verkiezing pocheren in visbouillon of witte wijn of zachtjes bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene salade met citroen en paprika |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla (bijv. kropsla, batavia, frillice, eikenblad, ijsberg of een mix) 1 paprika schil van 1 citroen
Dressing: sap van 1 citroen 2 eetl. verse fijngehakte koriander 2 eetl. olijfolie 1 teen knoflook uit de pers
|
Sla in stukjes verdelen, wassen en goed droogmaken in theedoek of slacentrifuge. Paprika desgewenst ontvellen en in dunne reepjes snijden. Citroenschil in flinterdunne reepjes snijden en met de paprika door de sla scheppen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla gieten.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groentesoep met mosselen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
1 pan, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
¾ lt mosselen in de schelp 1 kop gehakte ui 1 kop gehakte wortel ¾ kop gehakte knolselderij 2 tenen gehakte knoflook 4 eetlepels olijfolie 2 koppen gepelde tomaten 1 glas droge witte wijn 1,5 eetlepel gehakte basilicum 1 grote zucchini in blokjes 2 koppen VISBOUILLON peper zout Pernod gehakte peterselie dunne reepjes citroenschil
|
Controleer de mosselen en spoel ze en maak goed schoon, zodat er geen zeepokken etc. meer af kunnen vallen
Fruit in een soeppot de ui, wortel, selderij en knoflook in de hete olijfolie ongeveer 10 tot 15 minuten op een matig vuur tot de groenten mals zijn. Voeg de tomaten, wijn en basilicum toe en kook 15 minuten op een iets hoger vuur. Doe de zucchini, visbouillon, wat zout en peper erbij en laat 10 minuten sudderen. Voeg de mosselen in de schelp toe, een scheut pernod en sluit de pot. Kook tot de schelpen open gegaan zijn.
Schep de soep in warme diepe borden, bestrooi met wat gehakte peterselie en citroenreepjes en geef er stokbrood bij.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Guan Bao Ji Ding (Kip met pinda's) |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Gevogelte |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 gr kipfilet 100 gr gepelde ongezoute pinda’s 2 tenen knoflook 3 lente-uitjes 1 eetlepel kleine gedroogde rode pepers 2 eetlepels rijstwijn 1 eetlepel lichte soja 4 eetlepels bouillon 1,5 eetlepel maïzena (met een beetje water gemengd) 2 eiwitten plantaardige olie zout |
De kip in blokjes snijden en vermengen met een 1/2 eetlepel maïzena en de eiwitten.
Knoflook in dunne plakjes en de paprika's en de uitjes in blokjes snijden.
In een wok de blokjes kip snel bakken in ruim olie, eruit scheppen en uit laten lekken. Twee eetlepels olie in de wok laten en hierin de knoflook, paprika, uitjes, pepers en pinda's aanfruiten. Kipblokjes toevoegen en als laatste de samengevoegde rijstwijn, soja, bouillon en overgebleven maïzena erbij doen. Met zout op smaak brengen. Goed dooreen roeren en opdienen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Knolselderij met citroensaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 selderijknol sap van 1 citroen 1 ui, gesneden 2-3 dl bouillon peper zout
Garnering: 2-3 eetl. fijngeknipte kervel peterselie of selderijblad
|
Selderijknol schillen en halveren, in plakken van 1 cm dik snijden en die weer in repen (als patat). Meteen in water, met 2 eetlepel van het citroensap, leggen om bruin kleuren te voorkomen. Boter smelten in een pan en de ui 5 minuten fruiten. De bouillon toevoegen. Knolselderij even uit laten lekken en toevoegen en in 10-15 minuten beetgaar koken. Kookvocht afgieten en bewaren. Ei loskloppen in een kom met de rest van het citroensap. Zoveel kookvocht toevoegen dat een lichtgebonden saus ontstaat.
Op smaak brengen met peper en zout en over de knolselderij schenken. Garneren met peterselie of selderij.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Maartse stamppot met karwijzaad |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1,5 kg aardappelen 50 boter 1,5 dl melk 1 bos zilverstelen of 1 krop andijvie 250 g (kastanje)champignons 1 theel. karwijzaad zout versgemalen zwarte peper boter voor bakken
|
Aardappelen schillen, in gelijke stukken snijden, in ruim water met wat zout in 15 minuten gaarkoken. Intussen de champignons schoonvegen en in plakken snijden. Klontje boter verhitten, karwijzaad even roerbakken, champignons toevoegen en roerbakken. Aardappelen afgieten en fijnstampen. Boter, peper en zout naar smaak en scheut voor scheut de melk erdoor roeren tot een luchtige puree. Zilverstelen of andijvie wassen, in stukjes snijden, uit laten lekken en met de champignons door de hete puree scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Portugese mosselen, in de cataplana gestoofd |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr ameijos (tapijtschelpen of mosselen) 1 dl olijfolie 1 ui 2 teentjes knoflook 50 gr parmaham 4 gepelde tomaten 1 blaadje laurier 1 dl witte Dão 200 gr champignons 1 theelepel oregano zout peper
|
Giet de olijfolie in een hapjespan en fruit daarin de gesnipperde ui, knoflook en ham. Afblussen met witte wijn. Voeg de in stukjes gesneden tomaten en het laurierblaadje toe. Doe er na 2 minuten de goed gewassen schelpen, de gesneden champignons, de oregano, zout en peper bij. Doe de deksel op de pan en laat alles nog 3 minuten koken.
Heet serveren met brood en een Vinho Verde seco.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Prei-tomatensoep met sprouty |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 prei 3 eetl. melk peper en zout boter om in te bakken 1 l tomatensap 1 (groente)bouillonblokje 150 gr. Sprouty
|
Eieren met de melk loskloppen, peper en zout naar smaak toevoegen. Van de eieren in wat boter een dunne omelet bakken, oprollen en in reepjes snijden. Prei in dunne ringen snijden, wassen en uit laten lekken. Tomatensap met het bouillonblokje aan de kook brengen. Prei, sprouty en omeletreepjes toevoegen en 5 minuten zachtjes laten doorkoken.
Lekker warm met stokbrood serveren.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Rode kool salade met appel en pruimen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1/2 rode zomerkool 50 g cashewnoten 1 bosuitje, fijngesneden 4 pruìmen 1 appel (bijv. Golden Delicious) 75 g verse geitenkaas 1 eetl. olie om in te bakken
Dressing: 8 eetl. olie 2 eetl. citroensap 1 à 2 eetl. cassis-diksap 1 theel. grove mosterd of meer naar smaak peper en zout
|
Witte stronk wegsnijden. Kool in dunne reepjes snijden of schaven. Cashewnoten in 1 eetl. olie al roerend lichtbruin bakken. Appel in kwarten snijden (niet schillen), en dan in dunne plakjes. Pruimen in plakjes snijden. Geitenkaas in stukjes verdelen.
Dressing kloppen van de ingrediënten.
Alle ingrediënten en de dressing voorzichtig door elkaar scheppen en even in laten trekken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Romige zuurkool met appel en kummel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 ui, gesneden 1 teentje knoflook, geperst 2 goudreinetten of Lombarts 100 g (kastanje)champignons 300 g zuurkool 2 theel. kummelzaadjes (andere naam: karwij) 0,125 l slagroom of Sojacuisine boter om in te bakken
|
In een braadpan ui en knoflook fruiten in wat boter. Champignons schoonvegen, in plakjes snijden en meebakken. Appel schillen, in stukjes snijden en even meebakken. Zuurkoolpak openknippen, uitknijpen, zuurkool uit elkaar halen en over het champignon-appelmengsel verdelen. Kummel erover strooien en de room erover gieten. Deksel op de pan en 25 minuten op zacht vuur laten stoven.
Tip: u kunt ook pompoenblokjes met de zuurkool meestoven, of de zuurkool serveren met pompoenpuree.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met avocado en sinaasappel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop kropsla, Romeinse sla of andijvie of 1 bos raapstelen of zilverstelen 1 avocado sap van 1/2 citroen
Vinaigrette: 6 eetl. olijfolie sap van 1/2 sinaasappel 1/2 sinaasappel in plakjes 1 theel. Provençaalse kruiden
|
Raapstelen en zilverstelen wassen, worteltjes van de stelen snijden en het blad desgewenst grof snijden. Kropsla of andijvie wassen, in stukjes verdelen en droogmaken in theedoek of slacentrifuge. Avocado schillen, in partjes verdelen, op de sla leggen en besprenkelen met citroensap om verkleuren te voorkomen. Vinaigrette kloppen van de ingrediënten en over de sla gieten. Garneren met plakjes sinaasappel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Sodabrood |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
1 brood, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
250 gr tarwebloem 125 gr volkorenbloem 1 theelepel natriumbicarbonaat 1 ei 2 dl karnemelk 1 theelepel zout
|
Meng alle droge ingrediënten dooreen. Klop het ei los met de karnemelk en meng dit er ook door. Vorm snel een bol van dit deeg en leg deze op een ingevette bakplaat. Snijd een kruis in de bovenkant en bak het brood ±40 minuten in een voorverwarmde oven van 170° C.
Sodabrood smaakt uitstekend met boter en plakken gerookte zalm. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Thaise groene curry van rund |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vlees |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 groene pepers (ontdaan van zaadjes) 2 rode pepers (ontdaan van zaadjes) 2 theelepels citroenschil 8 rode sjalotten 3 tenen knoflook 1 theelepel trassie 2 kopjes dikke santen 600 gr mals rundvlees in blokjes 1 middelgrote courgette 2 eetlepels vissaus (namplah) zout citroenblaadjes (djeroek poeroet) zoete basilicum
|
Stamp 8 groene pepers, citroenschil, sjalotten, knoflook en trassie met wat water in een vijzel tot een gladde pasta (mag ook met een keukenmachine). Doe een kwart kopje santen in een sauspan en bak hierin de pasta boven een niet te hoog vuur. Voeg, als het aroma loskomt, de blokjes vlees en de vissaus toe. Roerbak het vlees tot het lichtgekleurd is. Voeg de rest van de santen erbij en breng alles aan de kook. Doe de andere ingrediënten erbij en laat alles pruttelen tot het vlees gaar is (±20 min.). Leg 2 rode en 2 groene pepers er vlak voor het opdienen bovenop.
Serveer er droge rijst bij. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Tongfilet met peterseliecoulis |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 tongfilets 4 blaadjes spinazie 100 gr peterselie 10 gr boter peper zout
|
Klop de tongfilets plat en bestrooi ze met peper en zour. Rol ze op met de spinazie erin en prik ze vast met een cocktailprikker.
Dompel de peterselie in kokend water en spoel ze met koud water af. Maal ze fijn in een keukenmachine en wrijf deze coulis door een fijne zeef. Verwarm de coulis in een pannetje met de boter en breng hem op smaak met peper en zout.
Pocheer of stoom de tongrolletjes en haal de prikkers eruit.
Doe de peterseliecoulis in een lepel en leg er de gehalveerde tongrolletjes op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Waterkerssoep met citroen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 ui, gesneden 2 aardappelen 25 g boter 125 g waterkers 2,5 dl melk 2,5 dl groentebouillon sap van halve citroen 1 dl crème fraîche of Sojacuisine
Garnering: halve citroen in plakjes
|
Aardappelen schillen en in stukjes snijden. Ui glazig fruiten in de boter. Wat blaadjes waterkers apart houden en e rest van de waterkers met aardappel, melk en bouillon bij de ui doen. Aan de kook brengen, vuur laag draaien, deksel op de pan en 20 minuten zachtjes laten doorkoken. Iets laten afkoelen en pureren. Weer opwarmen, op smaak brengen met citroensap en de room erdoor roeren. Garneren met de achtergehouden blaadjes waterkers en plakjes citroen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zeewolf met Rieslingsaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 45 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
600 gr gefileerde zeewolf 1,5 lt Riesling bosje kervel zout versgemalen witte peper
Saus: 3 fijngesnipperde sjalotjes 6 eetlepels Noilly Prat 2 dl visfumet ¼ lt Riesling 40 cl crème fraîche enkele draadjes saffraan 75 gr ijskoude boter
|
Snijd de zeewolf in stukjes en bestrooi ze met zout en peper. Leg ze in de vispan en schenk de Riesling erover. Vul zonodig met water aan tot de vis bedekt is. Pocheer de zeewolf in ±8 minuten gaar.
Saus: Sjalotjes met Noilly Prat inkoken tot bijna al het vocht verdampt is. Fumet en wijn toevoegen en tot de helft laten inkoken. De koude boter en de crème fraîche er in gedeeltes door kloppen, de saus beslist niet meer laten koken. Op smaak brengen met zout en peper.
Schep de saus op warme borden en leg de vis erin. Strooi de gehakte kervel erover. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Zomerkool |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 Chinese of spitskool 1 ui, gesneden 2 teentjes knoflook, geperst 4 tomaten, in blokjes gesneden 75 g cashewnoten paprikapoeder versgemalen zwarte peper olie om in te bakken
|
Kool fijnsnijden. Ui en knoflook fruiten in de olie. Koolsnippers, tomaat en de cashewnoten toevoegen en onder af en toe omscheppen in 10 minuten beetgaar bakken. Op smaak brengen met paprika en peper.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen