Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Botvinya |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
4 personen, 2 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 kg groene blaadjes snijbiet, spinazie, zuring, groen van radijsjes, jonge brandnetel. 1 grote komkommer zure augurk 2 lente-uitjes dille peper zout citroensap yoghurt cider gepocheerde zalm rivierkreeftjes kleine tongrolletjes stukjes krab
|
Kook de kilo groene blaadjes tot ze zijn geslonken en hak ze fijn. Voeg vervolgens fijngehakte komkommer, zure augurk, fijngehakte lente-uitjes en wat dille er aan toe. Roer dit alles goed door elkaar met zout, peper en wat citroensap. Zet het dan een halfuurtje koel weg.
Roer het dan tot een niet te dikke soep met een mengsel van yoghurt en cider. Leg in de goed gekoelde soep, vlak voor het opdienen, stukjes gepocheerde zalm, rivierkreeftjes, kleine tongrolletjes en eventueel stukjes krab. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Bouillabaisse Vos (vissoep) |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
1 grote pan, 4 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr pilchards 200 gr makreel 200 gr tonijn 400 gr zalm 400 gr koolvis 2 blikjes sardines 200 gr noorse garnalen 20 gekookte mosselen 2 liter bouillon 13 grote champignons 400 gr italiaanse tomaten 1 stukje ananas en het sap uit blik 1 sinaasappel soepgroenten 1 fles droge witte wijn 2 eetlepels madeira room melk dillesauspoeder 3 grote aardappels roomboter knoflook tabasco peper zout
|
Zet de bouillon op en verwarm hem langzaam tot het kookpunt. Kook ondertussen de aardappels in 20 minuten gaar en pureer ze met melk en room. Maak de dillesaus aan volgens de aanwijzingen op het pakje en giet deze bij de puree. Mix de saus er goed door.
Was de champignons en hak ze in grove stukken. Bak ze in roomboter bruin en voeg ze aan de bouillon toe. Voeg de koolvis bij de bouillon en laat 30 minuten op laag vuur trekken. Voeg dan de rest van de vis toe, behalve de mosselen en de garnalen. Vis uit blik met de saus of olie in de bouillon gieten. Laat de soep dan 1 uur trekken.
Pureer de tomaten en voeg de puree aan de bouillon toe. Doe er vervolgens het ananassap bij. Snijd de sinaasappel door midden en knijp de helften boven de soep uit. Pas op voor pitten. Snijd dan 1 helft weer doormidden en hang deze ongeveer 20 minuten in de bouillon. Voeg een stukje ananas en de soepgroenten aan de bouillon toe en laat de soep zo 20 minuten trekken. Voeg eetlepel na eetlepel aardappelpuree toe tot je een vleug van de dille door de soep heen proeft. Roer de soep heel goed door. Giet de madeira in de soep, doe de mosselen en de garnalen erin en laat de soep op laag vuur ongeveer 1,5 uur trekken. Voeg 20 minuten voor het einde de witte wijn toe. Kruid de soep dan met tabasco, knoflook, peper en zout.
Geef er stokbrood met knoflookboter bij. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Courgettesoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 ui 2 stevige, ongeschilde courgettes dragonblaadjes (niet te veel) 1 eetlepel boter 1 liter water 2 kippebouillonblokjes 3 dl melk (optioneel) scheut slagroom 3 eetlepels madeira of medium dry sherry gemalen peper nootmuskaat
|
Snipper de uien. Was de courgettes, verwijder de beide einden en snijd ze in kleine blokjes. Doe de boter in een hapjespan en fruit daarin de ui glazig. Voeg dan de courgettes en de dragon aan de ui toe en, onder constant roeren, op stevig vuur gedurende 5 minuten bakken zonder dat het bruin wordt. Giet vervolgens de liter water erbij en kruimel de bouillonblokjes erdoor. Even goed roeren en dan 30 minuten zachtjes koken, zonder deksel.
Pureer de soep dan met een staafmixer en voeg de madeira toe. Even roeren en vervolgens de melk toe (als je dat wilt; weglaten mag ook); even doorwarmen. Op smaak brengen met peper en nootmuskaat.
Schep de soep op en doe in het midden een scheutje slagroom. Een variatie is om de soep te serveren met in het midden een schepje gepelde garnalen. Serveer bij de soep KNOFLOOKCROÛTONS. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Guan Bao Ji Ding (Kip met pinda's) |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Gevogelte |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 gr kipfilet 100 gr gepelde ongezoute pinda’s 2 tenen knoflook 3 lente-uitjes 1 eetlepel kleine gedroogde rode pepers 2 eetlepels rijstwijn 1 eetlepel lichte soja 4 eetlepels bouillon 1,5 eetlepel maïzena (met een beetje water gemengd) 2 eiwitten plantaardige olie zout |
De kip in blokjes snijden en vermengen met een 1/2 eetlepel maïzena en de eiwitten.
Knoflook in dunne plakjes en de paprika's en de uitjes in blokjes snijden.
In een wok de blokjes kip snel bakken in ruim olie, eruit scheppen en uit laten lekken. Twee eetlepels olie in de wok laten en hierin de knoflook, paprika, uitjes, pepers en pinda's aanfruiten. Kipblokjes toevoegen en als laatste de samengevoegde rijstwijn, soja, bouillon en overgebleven maïzena erbij doen. Met zout op smaak brengen. Goed dooreen roeren en opdienen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Koude Komkommersoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
4 personen, 2 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 tenen knoflook 3 lente-uitjes 1 grote komkommer 1 rode Spaanse peper 1 pak yoghurt olijfolie 16 walnoten water kruizemunt dille
|
Snijd de komkommer in kleine blokjes of dunne plakjes. Maal de walnoten fijn en snijd de peper in zeer kleine stukjes. Wrijf soepborden in met een teen verse knoflook en leg er kleingesneden komkommer in met wat rode peper. Klop de yoghurt los met fijngeknepen knoflook en een scheutje olijfolie. Voeg de gehakte walnoten toe en roer dit mengsel door de komkommer. Giet er dan zoveel water bij dat er een romige soep ontstaat. Strooi er gehakte uitjes, dille en/of kruizemunt over en zet de soep een uur in de koelkast.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Kwarktaart met snijbiet of andijvie |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 bossen snijbiet of 1 krop andijvie 3 eieren, geklutst 1,5 dl volle kwark 6 eetl. bloem of volkorenmeel 1 eetl. Provençaalse kruiden peper en zout naar smaak boter voor invetten 3 eetl. sesamzaad
|
Oven voorverwarmen op 200° C. Snijbiet grof snijden en wassen. Andijvie eerst uitspoelen in een bak water en dan in repen snijden.
De groente droogslingeren in een theedoek of slacentrifuge.
Door elkaar scheppen met de eieren, kwark, bloem, kruiden en op smaak brengen met peper en zout.
Wijde ovenschaal invetten en het mengsel erin scheppen en aandrukken. Bestrooien met sesamzaad.
In 20-30 minuten lichtbruin bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Mousse au chocolat |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
6 personen, 2,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr bittere chocolade 50 gr boter 6 eieren 75 gr fijne strooisuiker
|
Breek de chocolade in stukjes en laat deze in de boter héél langzaam au-bain-marie smelten. Roer er af en toe in. Voeg geleidelijk de suiker toe en blijf roeren tot er een gladde massa ontstaat. Laat het mengsel wat afkoelen.
Splits de eieren (kamertemperatuur!) en roer de dooiers één voor één door het chocolademengsel. Klop de witten stijf en spatel ze er voorzichtig één voor één door. Niet langer roeren dan strikt noodzakelijk. Zet de mousse 2 uur in de koelkast.
Geef er AMANDELKRULLEN (zie recept in deze database) of andere droge koekjes bij. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Nieuwe bietjes met fruit |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g bietjes 1 ui, gesneden 1/2 sinaasappel in stukjes 1/2 appel in stukjes 1 laurierblad 1 kruidnagel klontje boter om in te bakken
|
Bieten schoonboenen en in ruim water 25 minuten koken. Vel verwijderen en bieten in blokjes snijden of in plakjes schaven. Alle ingrediënten met wat water in een pan doen en nog 10 minuten stoven. Vóór het opdienen de kruidnagel en het laurierblad verwijderen. Op smaak brengen met peper en zout.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Pasta met raapstelen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Pasta gerechten |
2 tot 3 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
250 g spirelli (tricolore) 1 bos raapstelen 2 dl crème fraîche of Sojacuisine 1 ui 1 teen knoflook, geperst peper en zout 1 à 2 theel. gedroogde basilicum of 1 eetl. pesto olie voor bakken olijfolie voor de pasta
|
Pasta 'al dente' (beetgaar) koken volgens aanwijzingen op de verpakking. Wortelvoetjes van de raapstelen snijden, raapstelen wassen en met het aanhangende water in een pan op laag vuur enkele minuten laten slinken en daarna fijnhakken. Ui in dunne ringen snijden en met de knoflook fruiten in wat olie. Raapstelen toevoegen en crème fraîche of Sojacuisine erdoor roeren. Op smaak brengen met peper, zout en basilicum of pesto.
Pasta afgieten, 1 eetl. olijfolie erdoor scheppen (tegen vastplakken) en direct serveren met de raapstelensaus er overheen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Preisoep met Pastinaak |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
½ uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
250 gr prei, in plakjes gesneden 200 gr pastinaak (of zoete aardappel) 1 ltr groentebouillon schijfjes citroen (of citroensap) olie
|
Prei glazig fruiten in wat hete olie. Een paar lepels gefruite prei uit de pan nemen en apart houden.
Pastinaak schillen en even meebakken en 2,5 dl bouillon erbij schenken. 15 minuten zachtjes laten koken. De rest van de bouillon erbij schenken en pureren. Voor het serveren de rest van de prei door de soep roeren.
Serveren met een schijfje citroen of voor het serveren wat citroensap door de soep roeren. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Provençaalse champignons |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 40 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
350 gr kleine champignons 2 eetlepels olijfolie 1 laurierblaadje 1 teen knoflook 1 dl droge witte wijn peper zout gehakte peterselie
|
Maak de champignons schoon. Verhit de olie in een pannetje en laat daarin de champignons, laurier en de geperste knoflook in 5 minuten gaar worden. Schep de champignons uit het vocht. Voeg de wijn en wat peper en zout aan het vocht toe en laat het tot de helft inkoken.
Verdeel intussen de champignons over 4 schelpen en laat ze afkoelen. Schep het kookvocht over de champignons en laat het verder afkoelen.
De champignons goed gekoeld en met ruim peterselie bestrooid serveren. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Salade met grapefruit en kappertjes |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla (kropsla of eikenbladsla of ijsbergsla) 1 grote grapefruit 2 eetl. kappertjes 3 eetl. amandelschaafsel 4 eetl. (amandel)olie 2 eetl. citroensap 1 eetl. honing of meer naar smaak 1 theel. mosterd peper en zout
|
Sla in reepjes snijden of in kleine stukjes scheuren, wassen en droogslingeren in theedoek of slacentrifuge. In een slakom doen.
Grapefruit schillen, partjes ontvellen en vruchtvlees in stukjes snijden. Grapefruitstukjes, kappertjes en amandelen op de sla leggen. Dressing kloppen van de ingrediënten, op smaak brengen met peper en zout en over de salade gieten. Aan tafel de sla door elkaar scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Sauternes taart |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Taart en Gebak |
1 taart, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Taart: 100 gr Sauternes 60 gr wilde Cubaanse honing 10 gr zetmeel 1 grote eierdooier 3 gr gelatine 100 gr slagroom 200 gr appelcompôte bladerdeeg 2 dunne schijven Moscovich gebak
Meringue: 100 gr eiwit 200 gr fijne kristalsuiker (castorsuiker)
|
Taart: Breng de honing en Sauternes al roerend aan de kook. Week intussen de gelatine in koud water. Los de uitgeknepen gelatine op in de warme massa en roer er de gladgeroerde binding en de eierdooier door. Laat dit mengsel afkoelen tot het 'hangt'. Spatel er dan de geslagen, ongezoete slagroom door.
Bak van bladerdeeg een 'pasteibak' van 20 cm doorsnee met een opstaande rand. Leg hierop een laag Moscovich gebak met dezelfde diameter. Strijk hier de appelcompôte over uit. Breng hierop met een spuitzak de Sauternes-mousse aan en dek deze weer af met weer een laag Moscovich gebak.
Meringue: Roer de suiker au-bain-marie (60° C) door de eiwitten en klop ze op tot stevig schuim. Spuit hiermee een bloemmotief op de taart. Laat het schuim gedurende een halve minuut kleuren onder de grill, zonder onderwarmte, anders wordt de mousse dun.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Tomaten-groenselderijsoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
50 g gierst 1 bos groenselderij 4 tomaten (kruiden)zout scheutje citroensap of meer naar smaak olie om in te bakken scheutje room of Sojacuisine
|
Gierst 20 minuten weken in 1 liter water. Groenselderijblad van de stelen snijden en stelen in plakjes snijden. Selderijplakjes met de gierst en het weekwater aan de kook brengen en 10 minuten zachtjes laten koken. Tomaten ontvellen (even onderdompelen in kokend water en dan het velletje eraf trekken), aan de soep toevoegen en 10 minuten meekoken. Soep pureren, op smaak brengen met kruidenzout, citroensap en room of Sojacuisine. Garneren met wat fijngeknipt selderijblad.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Venkelsalade met rijst |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 knolvenkels 100 g gemengde wilde en witte rijst 150 g zachte geitenkaas 2 eetl. appel- of wijnazijn 4 eetl. olie peper zout
|
Rijst gaarkoken volgens aanwijzingen op de verpakking.
Intussen venkel in de lengte doormidden snijden en de bladeren voorzichtig losmaken. Venkelgroen afsnijden en apart houden. 8-12 bladeren afspoelen onder de kraan, droogdeppen en aan de steelkant hier en daar een stukje insnijden. De rest van de venkel snipperen en met de rijst, geitenkaas, azijn en olie door elkaar scheppen. Op smaak brengen met peper en zout en in de venkelbladeren scheppen. Garneren met fijngeknipt venkelgroen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Wortel met gember en komijn |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g wortel 50 g boter 1 eetl. citroensap 1 theel. honing 1 eetl. komijnzaadjes 15 g verse gemberwortel, fijngesneden (of 1 theel. gemberpoeder) 2 eetl. fijngehakte peterselie
|
Wortels wassen en in schuine plakjes van ruim een 1/2 cm dik snijden. In wat water in 8-10 minuten beetgaar koken. Intussen de boter smelten, het citroensap en de honing erdoor mengen en de komijn en gember toevoegen. Wortels afgieten en omschudden met het kruidenmengsel en de peterselie.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zalm met pesto |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 40 minuten, 12 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 moten verse zalm boter 2 dl olijfolie ½ dl consommé 20 gr verse basilicum verse peterselie verse dragon verse bieslook 1 teentje knoflook 1 citroen zout peper
|
Hak alle tuinkruiden fijn. Wees zuinig met peterselie, dragon en bieslook ten opzichte van de basilicum. Snipper de knoflook ragfijn en pers de citroen uit. Vermeng alle ingrediënten voor de pistou en laat ze 12 uur staan op een niet al te koele plaats. Bak de 4 moten zalm kort. Verwarm de pistou tot ze lauw is en schep dit over de moten zalm. De pistou is ook te gebruiken als begeleiding van tarbot, griet en rode poon. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkool-zonnebloemsalade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 eetl. rozijnen 2 eetl. zonnebloempitten 100 g zuurkool 2 eetl. yoghurt
|
Rozijnen wassen en wellen in wat heet water. Zonnebloempitten even roosteren in een droge koekenpan. Zuurkool fijnsnijden en met de uitgelekte rozijnen, zonnebloempitten en yoghurt mengen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen