Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Aardpeer-tonijnsalade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g aardperen blikje tonijn, uitgelekt 2 tomaten 50 g groene olijven zonder pit
Dressing: 2 eetl. citroensap 6 eetl. olijfolie (zee)zout en versgemalen zwarte peper 2 eetl. verse koriander of peterselie, fijngeknipt
|
Aardperen schoonboenen en in 5-10 minuten gaarkoken in de schil. Op een vork prikken en de schil eraf pellen. Aardperen in blokjes snijden. Tomaten en olijven in stukjes snijden.
Dressing kloppen van de ingrediënten. Alles door elkaar scheppen en lauwwarm serveren met warme pitabroodjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Andijvie of raapstelen met kerrie en noten |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop andijvie of 1 bos raapstelen 1 ui, gesneden 3 theel. kerrie 1 dl bouillon 1 eetl. bloem 75 g Cashewnoten zout en peper olie om in te bakken
|
Raapstelen : de onderkant van de raapstelen snijden, de raapstelen grof hakken en wassen. of Andijvie : wassen en in repen snijden.
Groente uit laten lekken. Ui en kerrie fruiten in wat olie, en de bloem erdoor roeren. Vervolgens de groente erdoor scheppen. Afblussen met bouillon. Cashewnoten toevoegen en al omscheppend 5 minuten zachtjes laten sudderen. Op smaak brengen met peper en zout.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Andijvie-camembertsoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop andijvie 25 g boter 25 g bloem 7,5 dl groentebouillon 2,5 dl melk 100 g camembert peper
|
Andijvie in repen snijden en goed wassen, niet laten uitlekken, en in het aanhangende water 2-3 min. koken. Boter smelten, bloem erdoor roeren, even laten garen, bouillon en melk toevoegen en een paar min. zachtjes laten doorkoken tot de soep gebonden is. Kaas in blokjes snijden en onder voortdurend roeren in de soep laten smelten. De andijvie afgieten, bij de soep doen en alles pureren. Versgemalen zwarte peper naar smaak toevoegen.
Lekker met (warm) stokbrood.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Aubergine stokjes |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
450 gr aubergine knoflookzout 2 koppen bloem 1,5 dl koffiemelk 2 koppen licht geroosterd oud broodkruim paprikapoeder peper zout frituurolie
|
Snijd de aubergine in stokjes van 1,5 cm dik en 7 cm lang. Leg ze in een vergiet en bestrooi ze met knoflookzout. Laat ze 30 minuten intrekken en dep ze dan droog met keukenpapier.
Vul een plastic zak met de bloem, flink wat zout, peper en paprikapoeder. Schud de zak goed om zodat de inhoud goed wordt gemengd en schud hierin bij gedeeltes de auberginestokjes om. Houd de opening dicht en ondersteun de zak met de hand. Leg de zo bepoederde stokjes in een schaal.
Zet twee diepe borden klaar, één met koffiemelk en de ander met het broodkruim. Doop de stokjes in de melk, haal ze door het broodkruim en frituur ze, in kleine partijen, in ongeveer 2 minuten per keer, goudbruin. Laat ze uitlekken op keukenpapier en schik ze dan in een schaal.
Geef ze bij de borrel met een kom lekkere tomatensaus, om ze in te dopen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bloemkool in peterselieroom |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 bloemkool 2 eetl. peterselie, fijngeknipt 2 dl slagroom of Sojacuisine peper en zout boter om in te bakken
|
Blad en stronk verwijderen, bloemkool in roosjes verdelen, 2 min. blancheren in kokend water en uit laten lekken. Roosjes even bakken in wat boter, room toevoegen en 10 min. zachtjes stoven. Op smaak brengen met peper en zout.
Tenslotte de peterselie erdoor scheppen.
Lekker bij pasta of gekookte aardappelen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Courgettecurry |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 kg courgettes 2 uien 3 tenen knoflook 2 rode pepertjes 2 cm verse gemberwortel 75 gr hazelnoten 1 eetl. kerriepoeder 1 theel. gemalen kardamom 1 theel. kaneel 3 eetl. olie 1 dl volle yoghurt 2 eetl. crème fraîche zout
|
Courgettes wassen, halveren, zaadlijsten verwijderen en het vruchtvlees in flinke dobbelstenen snijden.
Ui en knoflook pellen, pepers schoonmaken, gember schillen en samen pureren. Hazelnoten, 2 eetlepels water en specerijen toevoegen en alles tot een gladde pasta pureren.
Olie verhitten en courgettes op hoog vuur lichtbruin bakken. Bestrooien met zout. Kruiden-pasta erdoor roeren en ongeveer 5 minuten meestoven. Yoghurt losroeren met de crème fraîche en erdoor roeren. Nog 30 minuten zachtjes laten sudderen en op smaak brengen met zout. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gevulde vis met verse vijgen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 grote zeebaars of zalmforel 50 gr amandelen 50 gr rozijnen een hand gekookte witte rijst 25 gr pijnpitten kaneel verse gemberwortel 2 eetlepels boter 6 verse vijgen aluminiumfolie olie peper zout
|
Verwijder voorzichtig via de rug de graten en ingewanden van de vis, zorg dat de buik heel blijft. Strooi wat zout en peper in de vis. Meng rijst, amandelen, rozijnen, pijnpitten, een beetje fijngesneden gember (overheerst snel) met de boter en wat kaneel. Vul de vis met de verse vijgen en dit mengsel, rol hem in geolied aluminiumfolie en bak hem ±20 minuten in een matig hete oven.
Serveer hem met een frisse salade.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene kool met blauwe kaas |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 groene kool 1 ui, gesneden 1 teen knoflook, geperst 100 g blauwe schimmelkaas 50 g cashewnoten olie om in te bakken
|
Groene kool wassen en in repen snijden. Ui en knoflook fruiten in wat olie. Steeds een hand kool toevoegen en even laten slinken. In ongeveer 15 minuten beetgaar roerbakken.
Kaas verbrokkelen en door de kool scheppen. Omscheppen tot de kaas gesmolten is.
Cashewnoten roosteren in een droge koekenpan en vlak voor het opdienen over de kool strooien.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Harder met zure room |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 45 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 middelgrote harderfilets 2 eetlepels bloem peper zout gemengde viskruiden (poeder van selderiezout, mosterd, tijm, gember, pepers, allspice, laurier) boter 1 plukje saffraandraadjes 1 dl zure room 1 dessertlepel gehakte peterselie
|
Meng de bloem met zout, peper en viskruiden en rol de harders er door. Maak 3 eetlepels boter heet in een koekepan en bak hierin de harders, 1 maal kerend, aan weerszijden mooi bruin. Beboter een lage vuurvaste schaal, waar de vissen naast elkaar kunnen liggen en leg ze erin. Bestrooi ze met verkruimelde saffraan, bedek met de zure room gemengd met de peterselie en schuif de schaal 5 tot 7 minuten onder een hete ovengrill of in een hete oven.
Dien direct op met aardappelpuree en een frisse gemengde salade.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Kippenvleugels met prei en truffel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Gevogelte |
2 personen, 1 uur en 45 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 kipfilets (borst) met vleugel 40 gr truffel 1 sjalotje 2 preien 1,5 lepel truffeljus 3 dl fond van kip 1/2 dl slagroom 80 g boter peper zout |
Snijd de kipfilets horizontaal in, tussen de twee spieren. Snijd de schoongemaakte preien in stukjes van 1 cm (300g heb je nodig). Hak het sjalotje fijn. Snijd de helft van de truffel in ronde plakjes en de rest in reepjes van 5 mm.
Vul de filets met de truffelplakjes en sluit ze met een tandenstoker. Laat in een pannetje 1 dl fond en een lepel truffeljus tot 2/3 inkoken tot er 2 lepels vocht overblijven.
Zout en peper de filets en smoor ze 8 tot 10 minuten in 2 dl fond. Het vlees moet zacht blijven.
Smelt 30g boter in een koekepan, doe er de sjalot en de prei in, roer gedurende 1 minuut, voeg 1 dl water toe, laat koken tot het water verdampt is, voeg er dan de room, de reepjes truffel, zout en peper aan toe en kook alles 1 minuut op hoog vuur, tot de saus mooi aan de groenten blijft hangen. De preistukjes moeten enigszins knapperig blijven. Roer er 20g boter en een lepeltje truffeljus door. Verwarm de ingekookte fond met truffeljus en klop er met de garde 30 g boter door. Controleer het zout- en pepergehalte.
Schep op warme borden het prei-truffel mengsel, leg de kippevleugel erop en giet het sausje er over. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Koolrabi-fruitsalade met alfalfa |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
2 tot 3 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 koolrabi 1 sinaasappel 1 appel (bijv. goudreinet) 2 schijven ananas 2 eetl. pijnboompitten
Dressing: 6 eetl. yoghurt sap van halve citroen sap van 1 sinaasappel zout en peper
Garnering: alfalfa
|
Koolrabi schillen, grof raspen, overgieten met kokend water en uit laten lekken. Sinaasappel dik schillen en in stukjes snijden. Appel schillen en in stukjes snijden. Ananas in stukjes snijden. Fruitstukjes door de koolrabi scheppen.
Dressing kloppen van de ingrediënten en door de salade scheppen. Serveren op een bedje van alfalfa.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Linzengroentensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
250 g bruine of groene linzen 1/2 bos groenselderij 1 pot gezeefde tomaten (700 gr) 1 prei 5 wortels 2 tenen knoflook 2 theel. bonenkruid zout en vers gemalen zwvarte peper 3 theel. paprikapoeder
|
Linzen minstens 2 uur weken in water. Groenselderijblad afknippen en apart houden. Linzen in het weekwater opzetten met de groenselderijstelen, de fijngeprakte tomaten en de knoflook en laten zachtjes koken. Na 45 minuten de prei en wortel in plakjes snijden en aan de soep toevoegen. Soep op smaak brengen met de kruiden en 2-3 eetlepels fijngeknipt selderijblad. Nog 5-10 minuten laten trekken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Mokka-chocolade-ijs met amandelkrul |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
4 personen, 2 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Chocoladeroomijs: ¼ lt melk ¼ lt slagroom 2 hele eieren 3 eierdooiers 100 gr bittere chocolade 100 gr suiker ½ vanillestokje
Mokkaroomijs: Hetzelfde als Chocoladeroomijs 100 gr koffiebonen 125 gr suiker
Amandelkrul: 120 gr bloem 125 gr suiker 125 gr dunne amandelsnippers 2 eiwitten ½ theelepel vanillesuiker
|
Mokkaroomijs: Stamp de koffiebonen tot grof gruis. Circa 20 minuten laten trekken in de hete melk, zeven door een doek en verder als bij VANILLE-IJS (Vanille- en aardbeienijs, aardbeiencrème).
Chocoladeroomijs: Laat het vanillestokje 20 minuten trekken in de hete melk, verwijder het en laat dan de in stukjes gebroken chocolade geheel oplossen in de melk, onder voortdurend roeren. Verder als VANILLE-IJS (Vanille- en aardbeienijs, aardbeiencrème).
Amandelkrul: Klop de eiwitten stijf en voeg er voorzichtig fijne suiker aan toe, vervolgens de amandelen, de gezeefde bloem en de vanillesuiker. Spreid dit in dunne ronde plakjes uit over een beboterd bakblik en bak de koekjes in een hete oven in 10 tot 12 minuten lichtbruin. Dan onmiddellijk elk koekje om een deegrol heenvouwen en laten afkoelen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Ossenhaas met een touwtje |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vlees |
4 personen, 40 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
800 gr ossehaas 2 liter krachtige, kruidige runderbouillon jonge groenten (worteltjes, raapjes, peultjes, dunne prei, haricots verts) 4 mergpijpen 250 gr boter 50 gr grof zeezout kervel
|
Kook alle groenten kort in de bouillon, zodat ze nog knapperig zijn. Haal ze eruit en houd ze in pan, met een klontje boter en wat bouillon, warm.
Bind de ossehaas op en laat hem met de mergpijpen 10 minuten in de bouillon 'koken'. Leg de mergpijpen in het midden van het bord en eromheen de groente en plakken ossehaas.
Monteer wat bouillon met boter en verspreid deze saus over de borden. Bestrooi de plakken vlees met grof zeezout en leg er nog een takje kervel bij. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Rode kool sorbet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
1 sorbet, 4 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
600 gr rode kool 35 cl rode bessesap 2 eetlepels gele basterdsuiker 2 appelen ½ ananas 2 citroenen 12 gedopte noten
|
Schaaf de rode kool in zeer fijne reepjes, blancheer ze enkele minuten in kokend water, spoel ze af en druk ze goed droog in keukenpapier. Breng ze aan de kook met het bessesap, de suiker en het sap van een citroen en een in stukjes gesneden appel. Kook de kool in een half uur gaar en maak er puree van. Breng deze massa in ijslaatjes over en laat hem bevriezen. Controleer van te voren op zoetheid en voeg zonodig nog wat suiker of suikerstroop toe. Roer tijdens het bevriezen (3 uur) het ijs enkele malen door.
Leg telkens een bolletje sorbet op een bordje, daarnaast de in stukjes gesneden ananas, de in dunne plakjes gesneden tweede appel (bedruppeld met citroensap) en enkele noten. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Roomkool met kummel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 witte kool 1 ui, gesn. 1/2 dl slagroom of Sojacuisine 1/2 eetl. kummelzaad boter of olie om in te bakken peper en (kruiden)zout
|
Kool in reepjes snijden.Ui fruiten in hete boter of olie. Kool en kummel toevoegen en goed omscheppen. Scheutje water toevoegen en de reepjes zachtjes gaarstoven. Room erdoor roeren en even laten inkoken. Op smaak brengen met peper en zout.
Lekker met aardappelen, een (vegetarische) burger en een salade.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Sajoer Toemis van raapstelen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 g raapstelen 1/2 uitje, gesneden 1 teen knoflook, geperst 1 theel. laos 1 theel. sambal (meer naar smaak) 1 dl bouillon (van een blokje) 2 eetl. citroensap tamari of zoute ketjap olie om in te bakken
|
Wortels van de raapsteeltjes snijden. De rest grof snijden, wassen en uit laten lekken. Ui, knoflook, sambal en laos fijnwrijven en in wat olie goudbruin fruiten. Raapstelen toevoegen en heel kort meefruiten. Bouillon toevoegen. Op smaak brengen met tamari en citroensap.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Snelle kool met basilicum |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1/2 spitskool of Chinese kool 50 g boter 4 eetl. fijngesneden basilicum versgemalen zwarte peper
|
Kool in dunne reepjes snijden. Boter smelten, kool toevoegen en goed omscheppen. Kool in afgedekte pan in 5 minuten beetgaar stomen en onder af en toe omscheppen. Basilicum erdoor scheppen en op smaak brengen met peper.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Warme rode bietenschotel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
250 g gekookte rode biet 1 ui, gesn. Klontje boter om in te bakken 1 theel. karwijzaad 1 bolletje geconfijte gember 4 eetl. appeldiksap of appelazijn 2 eetl. gehakte peterselie
|
Fruit de ui glazig met een klontje boter. Snijd de bieten in blokjes en voeg ze toe met het karwijzaad en de gesneden gember. Laat het mengsel opwarmen en maak af met diksap en peterselie.
Warm restjes biet niet meer op, maar verwerk ze evt. door een frisse salade.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Witlof in de oven |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g witlof 3 eieren 1 dl melk 75 g geraspte kaas versgemalen zwarte peper
|
Oven voorverwarmen op 200°C. Witlof wassen en in water met wat zout 6 minuten koken. Uit laten lekken. Knoflook fruiten in de boter, ui in plakjes snijden en meefruiten. Bestrooien met tijm. Eieren loskloppen, mengen met de kaas, de melk en peper naar smaak. Lofstronkjes doormidden snijden en in een ovenschaal leggen. Eimengsel erover gieten en 25 minuten in de oven bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen