Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Andijvie met paddestoelen uit de oven |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop andijvie 500 g aardappelen 1 teen knoflook, geperst 1 ui, gesneden 100 g paddestoelen: bijv. oesterzwammen of (kastanje)champignons 2 eieren 3 theel. komijn peper en zout boter om in te bakken
|
Andijvie wassen, in repen snijden en 2 minuten blancheren in ruim kokend water, afgieten en uit laten lekken. Aardappelen schillen en in plakken snijden, 5 minuten koken en afgieten.
Oven voorverwarmen op 200°C.
Ui en knoflook fruiten in wat boter. Paddestoelen schoonvegen, in plakken snijden en een paar minuten meefruiten. Eieren loskloppen en met het ui-paddenstoelenmengsel door de andijvie scheppen.
Op smaak brengen met peper, zout en komijn. Aardappelplakken in een beboterde ovenschaal schikken en het andijviemengsel erover verdelen. 25 minuten in de oven laten garen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Andijvie-camembertsoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop andijvie 25 g boter 25 g bloem 7,5 dl groentebouillon 2,5 dl melk 100 g camembert peper
|
Andijvie in repen snijden en goed wassen, niet laten uitlekken, en in het aanhangende water 2-3 min. koken. Boter smelten, bloem erdoor roeren, even laten garen, bouillon en melk toevoegen en een paar min. zachtjes laten doorkoken tot de soep gebonden is. Kaas in blokjes snijden en onder voortdurend roeren in de soep laten smelten. De andijvie afgieten, bij de soep doen en alles pureren. Versgemalen zwarte peper naar smaak toevoegen.
Lekker met (warm) stokbrood.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Andijviesalade met pít |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
De binnenste blaadjes van andijvie 1 granaatappel 50 g pijnboompitten 2 eetl. citroensap
Dressing: 8 eetl. olie 2 eetl. citroensap 2 theel. grove mosterd 2 theel. honing
|
Andijvie wassen en in repen snijden. Granaatappel doorsnijden en pitjes met vruchtvlees uitscheppen. Rooster de pijnboompitten (of zonnebloempitten) in een droge koekenpan. Dressing kloppen en met de pitten door de andijvie mengen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Aubergine stokjes |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
450 gr aubergine knoflookzout 2 koppen bloem 1,5 dl koffiemelk 2 koppen licht geroosterd oud broodkruim paprikapoeder peper zout frituurolie
|
Snijd de aubergine in stokjes van 1,5 cm dik en 7 cm lang. Leg ze in een vergiet en bestrooi ze met knoflookzout. Laat ze 30 minuten intrekken en dep ze dan droog met keukenpapier.
Vul een plastic zak met de bloem, flink wat zout, peper en paprikapoeder. Schud de zak goed om zodat de inhoud goed wordt gemengd en schud hierin bij gedeeltes de auberginestokjes om. Houd de opening dicht en ondersteun de zak met de hand. Leg de zo bepoederde stokjes in een schaal.
Zet twee diepe borden klaar, één met koffiemelk en de ander met het broodkruim. Doop de stokjes in de melk, haal ze door het broodkruim en frituur ze, in kleine partijen, in ongeveer 2 minuten per keer, goudbruin. Laat ze uitlekken op keukenpapier en schik ze dan in een schaal.
Geef ze bij de borrel met een kom lekkere tomatensaus, om ze in te dopen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Boerenkoolstamppot met camembert |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 zakje boerenkool 750 g aardappelen 1/2 bouillonblokje 2 theel. Provençaalse kruiden scheutje azijn 150 g Camembert kaas 1 eetl. boter + boter voor invetten
|
Aardappelen schillen en in blokjes snijden. Boerenkool in een pan doen, aardappelblokjes erop leggen, bouillonblokje erboven verkruimelen. Tijm, scheutje azijn en zoveel water toevoegen, dat alles net onder staat. In 25 minuten zachtjes gaar koken.
Grill voorverwarmen, of oven op 200°C. Boerenkool/aardappelmengsel afgieten (kookvocht bewaren) en fijnstampen. Met boter en kookvocht of melk tot een smeuïge massa roeren. In een ingevette ovenschaal doen. Camembert in plakken snijden en op de boerenkool leggen. 10 minuten in oven of grill tot de kaas gesmolten is.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bouillabaisse Vos (vissoep) |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
1 grote pan, 4 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr pilchards 200 gr makreel 200 gr tonijn 400 gr zalm 400 gr koolvis 2 blikjes sardines 200 gr noorse garnalen 20 gekookte mosselen 2 liter bouillon 13 grote champignons 400 gr italiaanse tomaten 1 stukje ananas en het sap uit blik 1 sinaasappel soepgroenten 1 fles droge witte wijn 2 eetlepels madeira room melk dillesauspoeder 3 grote aardappels roomboter knoflook tabasco peper zout
|
Zet de bouillon op en verwarm hem langzaam tot het kookpunt. Kook ondertussen de aardappels in 20 minuten gaar en pureer ze met melk en room. Maak de dillesaus aan volgens de aanwijzingen op het pakje en giet deze bij de puree. Mix de saus er goed door.
Was de champignons en hak ze in grove stukken. Bak ze in roomboter bruin en voeg ze aan de bouillon toe. Voeg de koolvis bij de bouillon en laat 30 minuten op laag vuur trekken. Voeg dan de rest van de vis toe, behalve de mosselen en de garnalen. Vis uit blik met de saus of olie in de bouillon gieten. Laat de soep dan 1 uur trekken.
Pureer de tomaten en voeg de puree aan de bouillon toe. Doe er vervolgens het ananassap bij. Snijd de sinaasappel door midden en knijp de helften boven de soep uit. Pas op voor pitten. Snijd dan 1 helft weer doormidden en hang deze ongeveer 20 minuten in de bouillon. Voeg een stukje ananas en de soepgroenten aan de bouillon toe en laat de soep zo 20 minuten trekken. Voeg eetlepel na eetlepel aardappelpuree toe tot je een vleug van de dille door de soep heen proeft. Roer de soep heel goed door. Giet de madeira in de soep, doe de mosselen en de garnalen erin en laat de soep op laag vuur ongeveer 1,5 uur trekken. Voeg 20 minuten voor het einde de witte wijn toe. Kruid de soep dan met tabasco, knoflook, peper en zout.
Geef er stokbrood met knoflookboter bij. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Courgettesoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g courgette 1 eetl. boter 1 eetl. olijfolie 1/2 l groentebouillon (zelfgemaakt - bijv. van groenselderij - of van een blokje) 3 eetl. geraspte pittige kaas 2 eetl. fiingehakte peterselie zout versgemalen zwarte peper naar smaak
|
Courgette in blokjes snijden. Boter en olijfolie verhitten, vuur laag draaien en de courgetteblokjes een paar minuten fruiten. Bouillon er bij gieten en aan de kook brengen. Alles in een gesloten pan 15 minuten zachtjes laten koken.
Geraspte kaas en peterselie toevoegen en de soep op smaak brengen met zout en peper. Lekker met warm stokbrood en een omelet.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Crème van perzik en wijn |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 zeer rijpe perziken 2 normale perziken 4 dl zoete witte wijn 1 eetlepel citroensap 4 eierdooiers 2 eetlepels suiker 2 blaadjes gelatine stijfgeslagen room
|
Dompel de rijpe perziken 10 tellen in kokend water, trek de velletjes eraf, verwijder de pit en snijd het vruchtvlees in stukjes. Breng de perzik, de wijn en citroensap aan de kook en laat de perzik in 10 minuten gaar worden.
Leg ondertussen de gelatine in ruim koud water.
Laat de vruchten en het vocht iets afkoelen en pureer het vruchtvlees in de blender. Klop de eierdooiers met de suiker licht en schuimig.
Breng de perzikenpuree met wijn aan de kook, klop het al roerend bij de eierdooiers, schenk terug en verwarm het al roerend tot de saus gaat binden. Niet koken, want dan gaat het schiften. Haal de pan direct van het vuur en blijf nog even roeren.
Knijp de gelatine goed uit en los het al roerend op in de vla.
Schenk de crème in een mooie schaal en laat het afkoelen. Was vlak voor het serveren de andere 2 perziken, halveer ze, verwijder de pit en snijd de helften in dunne partjes.
Garneer de crème met de partjes en een toef slagroom. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Fruitige ijsbergsla met walnoten, peer en kiwi. |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop ijsbergsla 2 peren 2 kiwi's 2 eetl. citroensap
Dressing: 2 eetl. (appel)azijn 1 theel. honing 1 theel. mosterd peper en zout 2 eetl. walnootolie 4 eetl. olie
Garnering: 75 g walnoten
|
Ijsbergsla in grote stukken verdelen, wassen en droogslingeren in een theedoek of slacentrifuge. Peren schillen en in dunne plakjes snijden, kiwi's in schijfjes snijden en peer met citroensap besprenkelen (tegen het bruin worden). Dressing kloppen van de ingrediënten, walnoten grof hakken. Sla schikken op bordjes. Schijfjes kiwi en plakjes peer en walnoten erop leggen. Dressing erover sprenkelen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gebraden biefstuk met gestoofde sjalot |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vlees |
4 personen, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 biefstukken van 125 gr 75 gr rozijnen 1 dl Sauternes 2 eetlepels witte wijnazijn 75 gr boter 1 dl runderbouillon 16 sjalotten peper zout
|
Wel de rozijnen in wat Sauternes. Maak een reductie van de rest van de Sauternes en de azijn. Voeg de bouillon toe.
Smoor de sjalotten in 25 gr boter en doe het vocht erbij. Laat alles even goed doorkoken. Haal de uitjes eruit, monteer de saus met de rest van de boter en breng op smaak met zout en peper. Voeg op het laatst de rozijnen toe.
Braad de biefstukken op eigen wijze, verdeel ze over 4 borden, leg de uitjes erbij en schenk er wat saus naast. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gemengde groentenschotel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Olie om in te bakken 150 g Chinese kool of groene kool (enkele bladeren) 150 g winterpeen
1/2 venkel, en/of 1 steel van broccoli (geschild), en/of 1 kleine courgette
100 g maïskorrels 2 grote tomaten 1 grote ui 100 g seitan of Oosterse quorn 1/2 kopje groentenbouillon 1 glas witte wijn Sojasaus naar smaak Sesamzaad
|
Snijd de verschillende groenten in lange, dunne, gelijke reepjes. Bak de seitan in blokjes in olie lichtbruin. Fruit de gesneden ui even mee en blus af met wat sojasaus. Voeg de groenten toe, en laat 5 minuten doorgaren.
Giet er de wijn en bouillon bij en laat bijna droogkoken. Voeg op het laatst tomatenstukjes toe en laat nog 10 minuten doorwarmen.
Doe over in een mooie schaal en strooi er het sesamzaad over.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gevulde vis met verse vijgen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 grote zeebaars of zalmforel 50 gr amandelen 50 gr rozijnen een hand gekookte witte rijst 25 gr pijnpitten kaneel verse gemberwortel 2 eetlepels boter 6 verse vijgen aluminiumfolie olie peper zout
|
Verwijder voorzichtig via de rug de graten en ingewanden van de vis, zorg dat de buik heel blijft. Strooi wat zout en peper in de vis. Meng rijst, amandelen, rozijnen, pijnpitten, een beetje fijngesneden gember (overheerst snel) met de boter en wat kaneel. Vul de vis met de verse vijgen en dit mengsel, rol hem in geolied aluminiumfolie en bak hem ±20 minuten in een matig hete oven.
Serveer hem met een frisse salade.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Grietfilets met prei |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
800 gr Grietfilet 4 preien 2 eieren ⅛ lt slagroom 150 gr boter 1 glas droge witte wijn
|
Verdeel de prei in wit en groen, zo fijn mogelijk gesneden. In twee aparte pannen, met een deel van de boter, gaar stoven, zonder te kleuren. Het vocht, zeker van het groen, bijna volledig laten verdampen. Pureer de gare groene prei in een keukenmachine en laat afkoelen.
De eieren scheiden en de dooiers door het afgekoelde preigroen spatelen. De witten opslaan en eveneens erdoor spatelen. Op smaak brengen met peper en zout.
De massa in beboterde vormpjes doen en au-bain-marie pocheren. De witte prei eveneens pureren en opzetten met de room en de wijn, laten inkoken tot het een dikee saus wordt. De rest van de boter in klontjes door de saus roeren, niet meer laten koken.
De vis naar verkiezing pocheren in visbouillon of witte wijn of zachtjes bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene kool in kokosmelk |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 groene kool 3 dl kokosmelk van een blok santen 1 ui, gesneden 1 teen knoflook, geperst 2 theel. ketoembar 1 theel. sambal of naar smaak 3 eetl. geraspte kokos citroensap olie om in te bakken
|
Kool in reepjes snijden. Ui, knoflook, ketoembar en sambal fijnwrijven en in wat olie fruiten, vervolgens steeds een handvol koolreepjes toevoegen en even meefruiten. Kokosmelk toevoegen en alles 10 minuten zachtjes laten sudderen. De geraspte kokos erdoor scheppen en op smaak brengen met citroensap.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groentenbouillon |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
3 liter, 2 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 lt water 2 lt Sauternes 1 winterwortel 1 prei 1 ui ½ knolselderij 50 gr haricots verts gestoten peperkorrels 3 tomaten 2 peterseliestelen 2 selderijstelen
|
Maak een julienne van 50 gr wortel, 50 gr wit van prei, 50 gr knolselderij en 50 gr haricots verts. Doe het water en de Sauternes met de julienne in een pan. Aan de kook brengen en de peperkorrels toevoegen. Laat gedurende 2 uur inkoken tot 3 liter.
Zeef de vloeistof door een doek en breng op smaak met zout. Kook de verschillende groentes gaar in wat soep. Verdeel de groentes in bergjes op soepborden en schenk aan tafel de bouillon erin. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Kipballetjes met pistachenootjes |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
2 personen, 45 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr gekookt kippevlees 1 snee witbrood zonder korst slagroom 1 ei 100 gr sesamzaad ½ theelepel kurkuma 50 gr ongebrande pistachenoten 1 groene citroen peper zout olie
|
Maal vlees, brood, ei en een scheut room tot een stevige massa, voeg zout, peper en kurkuma toe en meng er de gepelde pistachenoten door. Draai er balletjes van en rol die door het sesamzaad. Frituur ze bruin in hete olie en serveer ze met citroen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Kippenvleugels met prei en truffel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Gevogelte |
2 personen, 1 uur en 45 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 kipfilets (borst) met vleugel 40 gr truffel 1 sjalotje 2 preien 1,5 lepel truffeljus 3 dl fond van kip 1/2 dl slagroom 80 g boter peper zout |
Snijd de kipfilets horizontaal in, tussen de twee spieren. Snijd de schoongemaakte preien in stukjes van 1 cm (300g heb je nodig). Hak het sjalotje fijn. Snijd de helft van de truffel in ronde plakjes en de rest in reepjes van 5 mm.
Vul de filets met de truffelplakjes en sluit ze met een tandenstoker. Laat in een pannetje 1 dl fond en een lepel truffeljus tot 2/3 inkoken tot er 2 lepels vocht overblijven.
Zout en peper de filets en smoor ze 8 tot 10 minuten in 2 dl fond. Het vlees moet zacht blijven.
Smelt 30g boter in een koekepan, doe er de sjalot en de prei in, roer gedurende 1 minuut, voeg 1 dl water toe, laat koken tot het water verdampt is, voeg er dan de room, de reepjes truffel, zout en peper aan toe en kook alles 1 minuut op hoog vuur, tot de saus mooi aan de groenten blijft hangen. De preistukjes moeten enigszins knapperig blijven. Roer er 20g boter en een lepeltje truffeljus door. Verwarm de ingekookte fond met truffeljus en klop er met de garde 30 g boter door. Controleer het zout- en pepergehalte.
Schep op warme borden het prei-truffel mengsel, leg de kippevleugel erop en giet het sausje er over. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Mexicaanse kalkoenragoût |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Gevogelte |
4 personen, 1 uur en 45 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 koppen klein gesneden ui 1 kop gehakte bleekselderie 4 uitgeknepen tenen knoflook 4 eetlepels maïsolie 450 gr middelgrof gemalen kalkoenfilets 450 gr grof gesneden, geschilde tomaten 3 dl bruine bouillon 4 eetlepels tomatenpasta 1 eetlepel komijnpoeder 1,5 theelepel zout 1 theelepel cacaopoeder 1 gemalen spaanse peper 1/2 theelepel oregano 1/2 theelepel allspice |
Fruit de uien, bleekselderie en knoflookpulp 15 minuten in een kasserol in de hete olie op middelgroot vuur, tot de groenten bijtgaar zijn geworden. Schuif de groenten naar de zijkant van de pan en bak het kalkoengehakt 5 minuten, al prakkend met een vork, tot het rul en niet meer rose gekleurd is. Voeg de tomaten toe met de rest van de ingrediënten. Meng alles en sudder het met het deksel op de pan 1 uur lang, af en toe omscheppend.
Serveer de kalkoenragouût over spaghetti of bruine bonen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Nieuwe aardappelen uit de oven |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2-3 aardappelen p.p. plantaardige olie kruidenzout
|
Oven voorverwarmen op 190°C. Aardappelen schoonwassen en afdrogen. 1 cm olie in een ovenschaal gieten en 5 minuten in de oven zetten. Aardappelen in partjes snijden en bestrooien met kruidenzout. In de olie leggen en goed omscheppen. In 20-25 minuten goudbruin bakken in de oven en af en toe omschudden. Uit laten lekken op keukenpapier.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Soep van Snoekbaars en Zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
4 personen, 45 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
20 gr sjalotten 40 gr worteltjes 40 gr prei 20 gr selderij 1 gepelde tomaat 2 cl Noilly Prat 3 cl witte wijn ¾ lt visfumet of water 30 gr boter wat knoflook 120 gr snoekbaars 100 gr zalm zout cayennepeper citroensap kervel
|
Gehakte sjalotjes in wat boter aanzetten, julienne van worteltjes, prei en selderij erbij doen. Afblussen met Noilly Prat en witte wijn. Visfumet of water erbij en even laten pruttelen. Doe er vervolgens de tomaat en de knoflook bij.
Sauteer intussen in een casserole de vis met een sjalotje in wat boter en blus af met witte wijn. Haal de vis eruit en verdeel ze over hete borden. Giet de fumet in de casserole en monteer de soep met boter.
Op smaak brengen met zout en cayennepeper. Giet wat ciroensap over de vis. Garneren met de kervel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Tuinbonen met pasta |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Pasta gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Tuinboontjes Takje bonenkruid 1 ui Knoflook Salieblaadjes Gekookte pasta (zelf kiezen) |
Tuinboontjes doppen, in water met wat zout en een takje bonenkruid in 10 minuten beetgaar koken. Met gebakken ui, knoflook en salieblaadjes door de pasta scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Vegetarische Bolognesesaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Pasta gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 bos bospeen 1 ui, gesneden 2 tenen knoflook, geperst 100 g rode linzen 400 g gepelde tomaten, fijngesneden 2 eetl. tomatenpuree 4 dl groentebouillon 2 theel. oregano zout en peper olie om in te bakken
|
Bospeen schrappen en in plakjes snijden. Ui fruiten in wat olie, knoflook en bospeenplakjes toevoegen en 5 minuten fruiten. Linzen, tomaten en tomatenpuree toevoegen. Bouillon met de kruiden toevoegen en 20 minuten zachtjes koken tot het vocht een beetje ingekookt is.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Witte kool-rolletjes met rijst en sprouty |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Rijst gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
100 g snelkook-zilvervliesrijst 1 witte kool 1 bouillonblokje 1 ui, gesneden 1 teen knoflook, geperst 150 g sprouty (zie andere recepten) 2 theel. gemalen komijn 2 theel. gemalen koriander (ketoembar) kerrie sojasaus (zoute ketjap of tamari) olie voor bakken en invetten cocktailprikkers
|
Rijst gaarkoken volgens aanwijzingen op het pak. Stronk van de kool snijden en kool rechtop in een grote, hoge pan zetten. Zoveel kokend water toevoegen dat de kool bijna onderstaat, bouillonblokje toevoegen en de kool 20 minuten laten koken. Ui en knoflook toevoegen en fruiten in wat olie, sprouty en gare rijst toevoegen en enkele minuten roerbakken.
Op smaak brengen met komijn, koriander, kerrie en sojasaus. Kool uit de bouillon halen (bouillon bewaren) en iets af laten koelen. 16 bladeren losalen en de rest van de kool bewaren, voor bijvoorbeeld een salade.
Oven voorverwarmen op 175°C. Van de koolbladeren het opstaande deel van de harde nerf wegsnijden. Een groot en klein blad op elkaar leggen, 1/8 deel van het sproutymengsel in het midden scheppen, zijkanten naar binnen vouwen en van onderaf oprollen. Eventueel vastzetten met een cocktailprikker. De pakketjes in een ingevette ovenschaal leggen en overgieten met bouillon. 10 tot 15 minuten in de oven, tot de kool licht begint te kleuren.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zeewolf met spek en Sauternes |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
600 gr zeewolf 150 gr gesneden ontbijtspek 1 mooie dikke venkelknol 1 sjalotje ¼ lt slagroom coktailprikkers 100 gr boter 150 cl Sauternes enkele druppels citroensap peper zout
|
Snijd de venkel zo dun mogelijk. Snipper het sjalotje en laat dit even in een beetje boter zweten, blus af met de wijn en laat het vocht flink inkoken. Voeg de room toe en laat de saus wederom inkoken tot de gewenste dikte. Doe de venkel erbij, een klontje boter en wat druppels citroensap. Breng op smaak met peper en zout.
Snijd de vis in mooie stukken (5 cm), wikkel er een plakje spek om en steek dit vast met een prikkertje. Bak de visrolletjes op een hoog vuur in ruim boter mooi bruin.
Dresseer alles op warme borden en garneer met wat venkelgroen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen