Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bospeen focaccia |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Deeg: 150 g volkoren meel 10 g gist 1 theel. basilicum 1 eetl. ofiifolie zout
Vuiling: 75 g champignons 100 g tomaat 100 g bospeen, in stukjes 1 teentje knoflook 1 rode ui 1 eetl. olijfolie 1 theel. oregano (majoraan)
|
Roer een kwart van het meel met gist en een half kopie lauw water dooreen. Dek af met een vochtige theedoek en zet 30 minuten op een warme plaats.
Meng het deeg met de rest van het meel, de kruiden, zout, olijfolie en zóveel water tot een soepel en stevig deeg ontstaat. Laat dit 20 minuten staan
Bak intussen de ingrediënten voor de vulling in een koekenpan goudbruin (de stukjes tomaat op het laatst toevoegen).
Rol van het deeg een dunne lap. Snijd deze in twee of vier stroken. Beleg deze met de vulling en vouw ze over de lengte dicht. Leg ze op een bakplaat en laat de focaccia ca. 40 minuten in het midden van de oven op 200°C gaar worden.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Courgettesoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 portie courgette 1 ui, gesneden 2 teentjes knoflook, geperst 2 theel. kerriepoeder 2,5 dl crème fraîche 2,5 dl melk bouillonpoeder naar smaak klontje boter om in te bakken
Garnering: bieslook
|
Courgette wassen (kroontje afsnijden) en in stukjes snijden. Ui en knoflook met de kerrie fruiten in wat boter. Courgette even mee roerbakken. 1 dl water toevoegen en alles 5 minuten zachtjes laten koken. Pureren bijvoorbeeld een staafmixer.
Weer opzetten, crème fraîche, melk, 2 dl water en bouillonpoeder toevoegen. Soep niet meer laten koken.
Gameren met bieslook.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Courgettesoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 ui 2 stevige, ongeschilde courgettes dragonblaadjes (niet te veel) 1 eetlepel boter 1 liter water 2 kippebouillonblokjes 3 dl melk (optioneel) scheut slagroom 3 eetlepels madeira of medium dry sherry gemalen peper nootmuskaat
|
Snipper de uien. Was de courgettes, verwijder de beide einden en snijd ze in kleine blokjes. Doe de boter in een hapjespan en fruit daarin de ui glazig. Voeg dan de courgettes en de dragon aan de ui toe en, onder constant roeren, op stevig vuur gedurende 5 minuten bakken zonder dat het bruin wordt. Giet vervolgens de liter water erbij en kruimel de bouillonblokjes erdoor. Even goed roeren en dan 30 minuten zachtjes koken, zonder deksel.
Pureer de soep dan met een staafmixer en voeg de madeira toe. Even roeren en vervolgens de melk toe (als je dat wilt; weglaten mag ook); even doorwarmen. Op smaak brengen met peper en nootmuskaat.
Schep de soep op en doe in het midden een scheutje slagroom. Een variatie is om de soep te serveren met in het midden een schepje gepelde garnalen. Serveer bij de soep KNOFLOOKCROÛTONS. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gebakken oesters met bieslook |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
12 oesters 1 potje zalmkuit 1 krop ijssla bieslook 125 gr boter cocktailprikkers 150 gr bloem 1 flesje bier peper zout olie enige lepels water citroensap
|
Kies 12 mooie bladeren van de sla, blancheer ze in ruim, kokend, gezout water en spoel ze af met koud water. Open de oesters en pocheer de inhoud 5 seconden in eigen vocht. Rol iedere oester in een slablad en steek er een prikkertje door.
Maak een dun beslagje van de bloem, het bier en wat zout. Doop daar de verpakte oesters in en frituur ze in de hete olie bruin.
Breng voor de saus een paar lepels water aan de kook, voeg al roerend de boter toe en laat inkoken tot de gewenste dikte. Voeg er, van het vuur, de zeer fijn gesneden bieslook en de afgespoelde zalmkuit aan toe. Maak de saus af met wat citroensap, peper en zout.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gesmoorde venkel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 venkel 1 prei 20 g boter of 1 eetl. olie 50 g geraspte geitenkaas 1 theel. munt zout paprikapoeder
|
Prei wassen en snijden. Van de venkel de stronk afsnijden. Venkel in stukken snijden. Venkel met fijngemaakte munt en zout naar smaak 10 minuten in boter of olie smoren. Om aanbranden te voorkomen af en toe een scheutje heet water toevoegen. Dan de preiringen toevoegen en het geheel in 15 minuten verder smoren. Geraspte geitenkaas op het laatst door de prei en venkel mengen. Bovenop wat paprikapoeder strooien.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gesouffleerde pannekoek met ster-appels |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 eierdooiers 60 gr griessuiker een citroen 1 koffielepel bloemsuiker maizena boter 4 sterappeltjes calvados
|
Eierdooiers, griessuiker en een koffielepel geblancheerde citroenschil goed dooreen mengen. Eiwitten stevig opslaan met bloemsuiker. Deze twee mengsels voorzichtig door elkaar spatelen tot een gladde massa. Voeg op het laatste ogenblik een snuifje maizena toe. Bak dit 'deeg' met boter in 4 warme flensjespannen, laat de pannekoeken enkele minuten in de oven rijzen en keer ze om op een zeer warm, beboterd bord versierd met schijfjes gecarameliseerde ster-appel. Eventueel flamberen met calvados en zeer warm opdienen. Een klein glaasje appelsorbet is hierbij heel lekker. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gevulde vis met verse vijgen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 grote zeebaars of zalmforel 50 gr amandelen 50 gr rozijnen een hand gekookte witte rijst 25 gr pijnpitten kaneel verse gemberwortel 2 eetlepels boter 6 verse vijgen aluminiumfolie olie peper zout
|
Verwijder voorzichtig via de rug de graten en ingewanden van de vis, zorg dat de buik heel blijft. Strooi wat zout en peper in de vis. Meng rijst, amandelen, rozijnen, pijnpitten, een beetje fijngesneden gember (overheerst snel) met de boter en wat kaneel. Vul de vis met de verse vijgen en dit mengsel, rol hem in geolied aluminiumfolie en bak hem ±20 minuten in een matig hete oven.
Serveer hem met een frisse salade.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene kool-gratin |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 groene kool 1 ui, gesn. 1 teen knoflook, geperst 1 theel. kummelzaad 1 theel. tijm 1/2 camembert, in plakjes boter om in te bakken en voor invetten
|
Groene kool wassen, uit laten lekken en in reepjes snijden. Ui fruiten in wat boter. Knoflook, kummel en tijm toevoegen en even meebakken. Koolreepjes toevoegen en al omscheppend iets laten slinken.
Oven voorverwarmen op 200°C. Ovenschaal invetten en de koolreepjes erin scheppen en beleggen met de plakjes camembert. Even in de oven laten smelten.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene salade met citroen en paprika |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla (bijv. kropsla, batavia, frillice, eikenblad, ijsberg of een mix) 1 paprika schil van 1 citroen
Dressing: sap van 1 citroen 2 eetl. verse fijngehakte koriander 2 eetl. olijfolie 1 teen knoflook uit de pers
|
Sla in stukjes verdelen, wassen en goed droogmaken in theedoek of slacentrifuge. Paprika desgewenst ontvellen en in dunne reepjes snijden. Citroenschil in flinterdunne reepjes snijden en met de paprika door de sla scheppen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla gieten.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene salade met gedroogde tomaat |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 portie veldsla, raapstelen, zilverstelen of kropsla 4 gedroogde tomaten 3 eetl. pijnboompitten
Dressing: 6 eetl. olie (oa evt. olie van de tomaten) 1-2 eetl. wijnazijn zout en versgemalen zwarte peper
|
Van de raapstelen en de veldsla de worteltjes afsnijden. Sla wassen en in stukjes delen en droogmaken. Tomaten in reepjes snijden. Pijnboompitten even roosteren in een beetje olie in een koekenpan. Sla garneren met de tomaatreepjes en de pijnboompitten.
Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla gieten.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene yoghurt saus met noten |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Sauzen |
1 kom, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 grote eierdooier 2 eetlepels limesap citroensap 1 theelepel zout ½ theelepel komijnpoeder 1 kop gesneden selderieblad 1 kop gesneden spinazieblad ½ kop gepelde hazelnoten ¼ kop zonnebloem-olie ¾ kop bulgaarse yoghurt suiker peper
|
Klop de eierdooier even op, met de handmixer of in de blender, met het limesap, zout, komijn, peper en een snuif suiker tot alles goed gemengd is. Voeg dan selderiegroen, spinazie en de hazelnoten toe en klop 15 seconden. Voeg daarna, al kloppend, in een dunne straal de zonnepit-olie toe en daarna de yoghurt, tot een gladde saus is verkregen. Doe de saus over in een kom en zet die afgedekt 1 uur in de koekast.
Geef deze saus bij warme of koude asperges, vis of gevogelte. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Knolselderij met bieslooksaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 3 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 knolselderij sap van 1 citroen 1 ui, gesneden 2,5 dl tuinkruidenbouillon (van half blokje) peper en zout fijngeknipte bieslook naar smaak
|
Selderijknol schillen en halveren, in plakken van 1 cm dik snijden en die weer in repen (als patat). Meteen in water met 2 eetlepels van het citroensap leggen om bruin kleuren te voorkomen. Boter smelten in een pan en de ui 5 minuten fruiten. De bouillon toevoegen. Knolselderij even uit laten lekken en toevoegen en in 10-15 minuten beetgaar koken. Kookvocht afgieten en bewaren.
Ei losloppen in een kom met de rest van het citroensap. Zoveel kookvocht toevoegen dat een lichtgebonden saus ontstaat. Bieslook erdoor roeren, op smaak brengen met peper en zout en over de knolselderij schenken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Kool met camembert |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 groene kool 1 ui, gesneden 1 teen knoflook, geperst 1 theel. kummelzaad 1 theel. tijm halve Camembert, in plakken boter om in te bakken en voor invetten
|
Kool desgewenst wassen, uit laten lekken en in reepjes snijden. Ui fruiten in wat boter. Knoflook, kummel en tijm even meebakken. Koolreepjes toevoegen en al omscheppend iets laten slinken. Oven voorverwarmen op 200° C. Ovenschaal invetten, groentenmengsel er in scheppen en beleggen met de plakken Camembert. Even in de oven laten smelten.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Lasagna Vos |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Pasta gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 doos Lasagna 4 tomaten 3 tenen knoflook 2 pakjes/blikjes gepureerde tomaat 1 kleine pan Béchamelsaus 100 gr Brie 15 plakjes jong-belegen kaas Parmesaanse strooikaas 1 doosje champignons
kerriepoeder witte peper peterselie oregano madeira zeezout tabasco
|
Neem een redelijke ovenschaal en zet deze klaar.
Was de champignons en breek ze daarna in stukjes. Ontdoe de tomaten van hun vel door ze kort in kokend water te leggen en snijd ze vervolgens in plakjes. Pers de knoflook of snijd de tenen in flinterdunne plakjes.
Snijd de brie in plakjes. Open het doosje of blik gepureerde tomaat.
Maak de Béchamelsaus klaar.
De lasagna bestaat uit 4 lagen met verschillende saus tussen de platen deegwaar:
1e en 3e Laag Giet 4 soeplepels gepureerde tomaat in de schaal. Strooi er wat van de geperste of gesneden knoflook overheen. Giet vervolgens een beetje Madeira over de saus en leg er dan 6 plakjes brie op. Strooi er wat oregano en kerriepoeder overheen. Leg daarop 8 plakjes jong-belegen kaas en bedek het geheel met 2 soeplepels Béchamelsaus. Leg daarop 5 plakjes tomaat, strooi er een beetje zeezout over en bedek het vervolgens met 4 plakken Lasagna (of net wat er in de schaal past).
2e en 4e Laag Giet 4 soeplepels gepureerde tomaat in de schaal. Strooi er wat van de geperste of gesneden knoflook overheen. Druppel er vervolgens een beetje tabasco over en strooi dan brokjes champignons in de schaal. Strooi daarover wat witte peper en peterselie. Leg daarop 8 plakjes jong-belegen kaas en bedek het geheel met 2 soeplepels Béchamelsaus. Leg daarop 5 plakjes tomaat, strooi er een beetje zeezout over en bedek het vervolgens met 4 plakken Lasagna (of net wat er in de schaal past).
Verwarm de oven vast voor op een leuk temperatuurtje.
Laatste handelingen Bedek het geheel met 3 soeplepels gepureerde tomaat en 3 soeplepels Béchamelsaus. Strooi nog wat knoflook over de saus en daarover wat oregano en peterselie. Strooi er dan ruim Parmesaanse kaas over.
Plaats de schaal in de (magnetron)oven en laat het in ongeveer 15 minuten gaar worden. De plakken Lasagna moeten lekker zacht zijn geworden. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Peren met vanillecrème |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
4 personen, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Peren: 4 peren 750 gr suiker op 1 lt water 4 bitterkoekjes ½ dl Poire William
Vanillecrème: 125 gr suiker 2 eierdooiers 1 ei 50 gr bloem ¼ lt melk vanillestokje
Sabayon: 100 gr suiker 5 dl witte wijn 4 eierdooiers 2 eieren Poire William
|
Peren: Schil de peren, deel ze in vieren en verwijder het klokhuis. Maak en siroop van water en suiker en kook hierin de peren gaar. Week de bitterkoekjes in de Poire William tot dit geheel is opgenomen en snijd ze daarna in stukjes. Neem de peren als ze gaar zijn uit de siroop en laat ze afkoelen.
Vanillecrème: Doe in een pan met een dikke bodem de suiker en 2 eierdooiers. Blijf roeren tot de massa wit en luchtig is. Voeg er nu een ei en de bloem aan toe. Zet de pan op het vuur en giet er, zodra de inhoud lauw is, een kwart liter hete melk bij, die met een vanillestokje is gekookt. Krachtig kloppen met de garde en niet meer laten koken. Eventueel door een zeef wrijven en laten afkoelen.
Sabayon: Klop au-bain-marie, in een roestvrij stalen of koperen pan, zonder ophouden de suiker, witte wijn, eierdooiers en eieren totdat het mengsel luchtig en schuimig is. Breng het op smaak met Poire William.
Er zijn twee manieren om op te dienen: Coupes: Bedek de bodem van vier coupes met een laag vanillecrème en hierop in stukjes gesneden peren, die je met de sabayon bedekt. Borden: Snijd de peren in plakjes en rangschik je de verschillende onderdelen op de borden. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Salade met champignons |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr paddestoelen roomboter verschillende soorten sla (rode sla, eikeblad, batavia, frisé) 1 sjalotje 1 teen knoflook 1 vleestomaat wat kervel Dijon mosterd olijfolie hazelnootolie rode wijnazijn suiker peper zout
|
Maak een dressing van 2 delen olijfolie, 1 deel hazelnootolie, 1 deel wijnazijn, mosterd naar smaak, wat knoflook uit de knijper en eventueel wat suiker.
Ontvel en ontpit de tomaat en snijd hem in kleine blokjes. Maak de sla schoon.
Bak de paddestoelen in wat boter met het gehakte sjalotje, peper en zout en de rest van de knoflookteen. Meng dan alles door elkaar.
Vergezel de salade eventueel met gekruide, gebraden kipfiletreepjes of runderrreepjes. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Salade met zeetong en avocado |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr zeetongfilet 1 avocado 50 gr crème fraîche 1 eetlepel fijngesneden bieslook 1 eetlepel fijngehakte sjalot klontje boter 1 klein bosje kervel 1 potje zalmkuit 4 eetlepels bloem sap van een ½ citroen peper zout
|
Schil de avocado, halveer hem en snijd de helften in 24 gelijke plakken. Verdeel ze in een cirkel over de borden.
Roer de crème fraîche los, voeg de bieslook en de sjalot toe en breng op smaak met peper en zout. Leg in het midden van de borden een lepel van deze crème met kruiden. Garneer rondom met plukjes kervel en toefjes zalmkuit. Zet de borden koel weg.
Bestrooi de filet met zout en peper en snijd ze in reepjes. Smelt de boter in de koekepan. Wentel de tongreepjes door de bloem en schud ze licht uit tussen de handen of in een zeef. Bak ze vervolgens goudbruin. Afblussen met citroensap. Licht de pepermolen erover en de tong verdelen over de vier borden. Strooi er tenslotte wat bieslook over. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Salade met zeevruchten |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
1 persoon, 2 dagen, 30 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 verschillende bladen sla 1 plak rauwe zalm 1 theelepel kaviaar 1 cantharel 1/2 artisjokbodem 50 g rivierkreeftjes of garnalen 50 g haricots verts olijfolie hazelnootolie rode wijnazijn of frambozenazijn kervel dille koriander peterselie jeneverbessen peper zout
|
Marineer de rauwe zalm 1 dag in olijolie met peper en zout en 1 dag met dille, peterselie koriander en jeneverbessen.
Maak een dressing van 2 delen olijfolie, 1 deel hazelnootolie, 1 deel azijn, peper en zout.
Snijd de haricots verts en de artisjokbodems in kleine blokjes, vermeng ze met de rivierkreeftjes of de garnalen en wat dressing met frambozenazijn. Leg de plak zalm op een slablad en garneer hem met wat kaviaar.
Bak de cantharellen in boter. Leg deze op een ander slablad en sprenkel er wat dressing met rode wijnazijn over. Leg op een derde blad sla een bergje van de rivierkreeftjessalade. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Sperziebonenschotel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g. sperziebonen 1 ui gesn. 2 geperste teentjes knoflook 3 tomaten in plakjes 2 eetl. olijfolie zout, peper, oregano 2 eieren 25 g. geraspte oude kaas
|
Sperziebonen schoonmaken, puntjes eraf snijden en draadjes verwijderen. Eieren hard koken, pellen en fijnhakken. Ui en knoflook fruiten in de olie. Daarna tomaat toevoegen en even meebakken. Eventueel wat water toevoegen. Sperziebonen, zout, peper en oregano naar smaak toevoegen en in ongeveer 30 minuten de boontjes gaar laten worden. Bestrooien met ei en geraspte kaas.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Tomatensoep met cashewnoot en tuinkers |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 liter tomatensap 1 ui, gesneden 1 aardappel, in blokjes boter of olie voor bakken bouillonpoeder 50 g cashewnoten 1 bakje tuinkers
|
Ui en aardappel 5 minuten bakken in hete olie of boter. Cashewnoten en tomatensap toevoegen en 10 minuten zachtjes laten koken. Soep pureren en op smaak brengen met bouillonpoeder. Tuinkers knippen en over de soep strooien.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Tongfilet met peterseliecoulis |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 tongfilets 4 blaadjes spinazie 100 gr peterselie 10 gr boter peper zout
|
Klop de tongfilets plat en bestrooi ze met peper en zour. Rol ze op met de spinazie erin en prik ze vast met een cocktailprikker.
Dompel de peterselie in kokend water en spoel ze met koud water af. Maal ze fijn in een keukenmachine en wrijf deze coulis door een fijne zeef. Verwarm de coulis in een pannetje met de boter en breng hem op smaak met peper en zout.
Pocheer of stoom de tongrolletjes en haal de prikkers eruit.
Doe de peterseliecoulis in een lepel en leg er de gehalveerde tongrolletjes op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Topinamboer salade met bleekselderij en wortel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
fijngesneden topinamboer. (aardpeer) fijngesneden wortel bleekselderij in stukjes 1 dl yoghurt met 1 theelepel honing of een kruidige dressing naar smaak 100 g verse roomkaas
|
Meng de gesneden ingrediënten door elkaar en voeg de yoghurt toe met de honing naar smaak. Snij de verse roomkaas in kleine stukjes en meng het geheel door elkaar. Serveren in combinatie met een rijstschotel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Venkeltaartje met citroen en geitenkaas |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4-6 plakjes bladerdeeg 1 venkel sap van 1 citroen zout en versgemalen zwarte peper 1 eetl. honing 1 eetl. bloem 50 g verse zachte geitenkaas scheutje melk 1 eidooier, losgeklopt 2 eetl. sesamzaad boter voor invetten
|
Bladerdeeg ontdooien. Ovenschaaltje invetten en met bladerdeeg bekleden. Het teveel aan deeg zolang over de rand laten hangen.
Groen van de venkel snijden, fijnknippen en apart houden. Venkel in plakken snijden en in ruim kokend water met 3 eetl. citroensap 3 minuten blancheren. Afgieten, koud afspoelen en mengen met venkelgroen, honing, en de rest van het citroensap. Peper naar smaak toevoegen.
Bestrooi het mengsel met bloem en in de ovenschaal scheppen. Geitenkaas losroeren met wat melk en over de groente gieten. Overhangend deeg terugklappen over de vulling en afdekken met de rest van het bladerdeeg. Met ei bestrijken en met sesamzaad bestrooien. In 20-25 minuten goudbruin bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Vier citrusvruchten van het seizoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
6 personen, 2,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Mandarijnepudding: 6 mandarijnen ¼ lt mandarijnesap ¼ lt room 2 eierdooiers 50 gr suiker 7 gr gelatine
Theegelei: 6 sinaasappels ½ lt sinaasappelsap 15 gr gelatine 10 gr Orange Pekoe-thee 5 gr Gunpowder-thee wat frambozen of aardbeien
Grapefruitvlinder: 2 gele grapefruits 2 rode grapefruits 2 eetlepels honing 1 borrelglas whisky
Sorbet: ¾ lt sap van bloedsinaasappels 50 gr suiker 200 gr glucosestroop
|
Mandarijnepudding: Snijd de kapjes van de mandarijnen, haal het vruchtvlees eruit en maak er sap van. Kook het met de suiker, voeg de gelatine toe en laat het afkoelen. Klop de eierdooiers schuimig. Als het sap 'hangt', de dooiers er doorheen spatelen. Voeg eventueel een scheutje Mandarine Napoléon toe voor meer smaak.
Theegelei: De sinaasappels schillen, het wit verwijderen en uitsnijden in partjes. Sinaasappelsap aan de kook brengen en hierin de thee een paar minuten laten trekken, zeven en de gelatine er in oplossen. In zes vormpjes onderin wat rode vruchten leggen en de partjes sinaasappel rechtop zetten. De gelei er over gieten, laten afkoelen en storten.
Grapefruitvlinder: De grapefruits schillen, de partjes uitsnijden en ±1 uur in de met whisky aangemaakte honing laten liggen. De partjes als een vlinder op het bord leggen en wat saus er over lepelen.
Sorbet: Een ¼ lt van de sinaasappelsap koken met de glucose en de suiker, laten afkoelen en samen met de rest van de sinaasappelsap in de sorbetière tot een luchtige sorbet laten draaien. Als de massa stijf wordt, er een fijngeklopt eiwit doorheen spatelen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Wortelsalade met studentenhaver |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g wortel 100 g studentenhaver
Dressing: sap van 1 sinaasappel sap van 1/2 citroen 2-3 eetl. (walnoten)olie snufje kaneel peper naar smaak
|
Wortel schrappen en raspen. Studentenhaver fijnhakken of -malen. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zalm op z'n Normandisch |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 moten zalm zeezout boter 50 gr gepelde garnalen 4 eetlepels crème fraîche 1 eetlepel gehakte peterselie 1 eetlepel gehakte kervel
|
De moten zalm wassen, droogdeppen en met zout bestrooien. Vier stukken aluminiumfolie royaal met boter bestrijken en op elk stuk folie een moot zalm leggen. Verdeel dan de garnalen, de crème fraîche, de peterselie en de kervel over de vis en vouw de folie ruimd om de vis heen. De pakketjes op het rooster, middenin de voorverwarmde oven (200° C) leggen en ze in ca. 20 minuten, afhankelijk van de dikte, gaar laten worden. De pakketjes vlak voor het serveren wat openvouwen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Zeebanket met gembersaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
16 repen scholfilets (10x2 cm) 4 gepelde scampi's knoflookzout peper bloem 1 losgeklopt ei droog witte broodkruim maïsolie notenolie
Saus: 1 dl visbouillon 2 kleine gehakte uien medium dry sherry 1 dl room 1 theelepel gemberstroop 2 eetlepels tomaat 1 theelepel selderiegroen
|
Leg de schol en de garnalen op een bord en bestrooi ze met knoflookzout en peper. Laat het een ½ uur intrekken. Haal vis en garnalen dan door de bloem, ei en broodkruim. Frituur ze, in hete maïsolie met een scheut notenolie, goudbruin. Laat ze uitlekken en houd ze warm.
Maak intussen voor de saus de bouillon heet en pocheer hierin de gehakte ui tot ze transparant is. Voeg een paar scheutjes sherry toe en kook wat in. Roer de lauwe room erbij en kook weer wat in. Roer er dan de gemberstroop, tomaat en selderie door. Kruid zonodig bij met knoflook en peper en verdeel de saus over 4 borden. Schik de visrepen en garnalen er aan een zijde bij en dien direct op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen