Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Andijviesalade met gerookte tofu |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop andijvie 200 g gerookte tofu scheut tamari of niet-zoete ketjap 1 uitje, gesneden 1 teen knoflook, geperst 2 hardgekookte eieren 12 kerstomaatjes
Dressing: 6 eetl. olie (deels walnootolie) 2 eetl. (wijn)azijn 1 theel. honing 1 theel. mosterd peper en zout naar smaak olie om te bakken
Garnering: 3 eetl. walnoten
|
Andijvie in dunne reepjes snijden, wassen, droogslingeren in theedoek of slacentrifuge en in een slakom doen. Tofu in dunne plakken snijden en bestrijken met tamari of ketjap. Ui en knoflook fruiten in wat olie. De plakken Tofu een paar minuten aan beide kanten meebakken en iets af laten koelen.
Dressing kloppen van de ingrediënten en door de andijvie scheppen. Sla in een lage slakom scheppen. Plakjes Tofu erop schikken, ei in kwarten snijden en met de tomaatjes eromheen schikken. Walnoten grof hakken en over de salade strooien.
Variatie: tofu vervangen door in dunne plakjes gesneden gerookte kipfilet (hoeft niet gebakken).
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Avocado met crab |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr crab 2 rijpe avocado's sap van 1 citroen 4 mandarijnen 4 eetlepels mayonaise 2 eetlepels crème fraîche peper zout worcestersaus gehakte bieslook enkele blaadjes sla
|
Was de avocado's en snijd ze in de lengte door en verwijder de pitten. Hol ze tot 1,5 cm van de rand uit, snijd het vruchtvlees in blokjes en beprenkel het met de helft van het citroensap. Schep het crabvlees, de avocado en de partjes mandarijn (zonder vel) voorzichtig door elkaar. Roer een sausje van de mayonaise, de crème fraîche, peper, zout en enkele druppels worcestersaus en meng het avocadomengsel door deze saus.
Vul de uitgeholde avocado's met het geheel en garneer ze met gehakte bieslook en een gewassen blaadje sla. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bisque van rivierkreeft |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
2 personen, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr rivierkreeften 1 wortel 1 ui 1 sjalot 3 takjes peterselie 50 gr boter 2 flinke eetlepels cognac 1 dl droge witte wijn 1 eetlepel tomatenpuree peper zout cayennepeper tijm laurier ¾ lt court-bouillon 1 eetlepel verse room croûtons 50 gr gemalen oude kaas 1 eetlepel fijngehakte peterselie
|
De groenten fijnsnipperen en in de helft van de boter stoven. De rivierkreeften goed wassen en in de rest van de boter bakken. Zodra ze rood zijn, overgieten met cognac en flamberen. De groenten toevoegen, de wijn bijgieten en even laten inkoken. Daarna de tomatenpuree, kruiden en kruidentuiltje toevoegen. Overgieten met de court-bouillon en 15 minuten in een gesloten pan zachtjes laten sudderen. Daarna de kreeften uit de pan nemen en uit de schaal halen: de staarten bewaren. De schalen fijnstampen, in de soep doen en alles in de blender doen en daarna nog door een zeef halen.
De soep opwarmen, de fijngehakte staarten en de verse room toevoegen. Serveren in voorverwarmde soepkommen met gebakken croûtons, de kaas en fijngehakte peterselie. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Boerenkoolstamppot met camembert |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 zakje boerenkool 750 g aardappelen 1/2 bouillonblokje 2 theel. Provençaalse kruiden scheutje azijn 150 g Camembert kaas 1 eetl. boter + boter voor invetten
|
Aardappelen schillen en in blokjes snijden. Boerenkool in een pan doen, aardappelblokjes erop leggen, bouillonblokje erboven verkruimelen. Tijm, scheutje azijn en zoveel water toevoegen, dat alles net onder staat. In 25 minuten zachtjes gaar koken.
Grill voorverwarmen, of oven op 200°C. Boerenkool/aardappelmengsel afgieten (kookvocht bewaren) en fijnstampen. Met boter en kookvocht of melk tot een smeuïge massa roeren. In een ingevette ovenschaal doen. Camembert in plakken snijden en op de boerenkool leggen. 10 minuten in oven of grill tot de kaas gesmolten is.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Coupe Scholteshof |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
4 personen, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 bolletjes VANILLE-IJS (Vanille- en aardbeienijs, aardbeiencrème) 4 blaadjes munt
Chocolademousse: 60 gr bittere chocolade 2 eetlepels water 1 dl slagroom 1 eiwit 1 eetlepel suiker
Profiteroles: 2 eetlepels boter ¼ lt water 150 gr bloem 4 eieren
Sabayon: 4 eierdooiers 4 theelepels suiker ½ glas notenlikeur
|
Chocolademousse: De chocolade in stukjes breken en zachtjes laten smelten, au-bain-marie of met twee eetlepels water erbij. Slagroom en eiwit afzonderlijk met suiker stijf kloppen, luchtig mengen en voorzichtig door de chocolade vouwen. In de koelkast door en door koud laten worden.
Profiteroles: Breng boter en water aan de kook, voeg de gezeefde bloem toe en roer dit alles met een houten lepel door elkaar tot het niet meer aan de pan blijft kleven. Voeg van het vuur één voor één de eieren toe, goed blijven kloppen. Op een ingevette bakplaat van dit deeg balletjes maken, niet te dicht bij elkaar. In een voorverwarmde oven op stand 7 ongeveer 20 minuten bakken. Als ze klaar zijn er een gaatje in maken om de stoom te laten ontsnappen. De afgekoelde soezen vullen met koude chocolademousse.
Sabayon: In een kom au-bain-marie de eierdooiers en de suiker verwarmen en met de garde kloppen tot de massa dik en egaal is. Beetje bij beetje de drank toevoegen; blijven kloppen tot de sabayon schuimig is.
Giet de sabayon in een coupe, leg in het midden een bolletje ijs, soesjes er omheen en versier met een muntblaadje. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Couscous met groentesaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 g couscous 1/2 l groentebouillon 1 ui, gesneden 1/2 kaneelstokje 1 theel. gemberpoeder 1 theel. paprikapoeder 1/3 pompoen of bloemkool 1/2 bos groenselderij 1 potje kikkererwten peper zout
|
Couscous met 2 eetlepel olijfolie en 1 deciliter lauwwarm water in een kom mengen en 30 minuten laten wellen. De bouillon in een (couscous)pan aan de kook brengen met de uien en de kruiden, en op een laag vuur laten pruttelen. Couscous bovenin de couscouspan doen of in een zeef boven de pan hangen en 10 minuten stomen met het deksel op de pan.
Intussen de groenselderij wassen en uit laten lekken, stelen in plakjes snijden en 4 eetlepels fijngehakt blad apart houden. Pompoen ontpitten en in blokjes snijden (hoeft niet geschild), of bloemkool in roosjes, en met de plakjes groenselderij bij de bouillon doen. Couscouskorrels tussen de vingers loswrijven en weer met water besprenkelen. Alles nog 15 minuten laten stomen/stoven. In de laatste 5 minuten de (uitgelekte) kikkererwten en het selderijgroen mee laten stoven.
Couscous in een grote platte schaal scheppen en een kuil in het midden maken. Daarin de groenten scheppen met wat bouillon. De rest van de bouillon apart in een kom serveren.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Fruitige ijsbergsla met walnoten, peer en kiwi. |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop ijsbergsla 2 peren 2 kiwi's 2 eetl. citroensap
Dressing: 2 eetl. (appel)azijn 1 theel. honing 1 theel. mosterd peper en zout 2 eetl. walnootolie 4 eetl. olie
Garnering: 75 g walnoten
|
Ijsbergsla in grote stukken verdelen, wassen en droogslingeren in een theedoek of slacentrifuge. Peren schillen en in dunne plakjes snijden, kiwi's in schijfjes snijden en peer met citroensap besprenkelen (tegen het bruin worden). Dressing kloppen van de ingrediënten, walnoten grof hakken. Sla schikken op bordjes. Schijfjes kiwi en plakjes peer en walnoten erop leggen. Dressing erover sprenkelen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gegratineerde witlof met tomaat |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
350 g witlof 1 theel. tijm 75 g geraspte oude kaas 3 tomaten peper en zout
|
Witlof in water met wat zout 6 minuten koken en uit laten lekken. Oven voorverwarmen op 200°C. Lof doormidden snijden en de helften in een schaal leggen. Bedekken met tomaten in plakjes. Bestrooien met kaas en 15 minuten gratineren.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gevulde vis met verse vijgen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 grote zeebaars of zalmforel 50 gr amandelen 50 gr rozijnen een hand gekookte witte rijst 25 gr pijnpitten kaneel verse gemberwortel 2 eetlepels boter 6 verse vijgen aluminiumfolie olie peper zout
|
Verwijder voorzichtig via de rug de graten en ingewanden van de vis, zorg dat de buik heel blijft. Strooi wat zout en peper in de vis. Meng rijst, amandelen, rozijnen, pijnpitten, een beetje fijngesneden gember (overheerst snel) met de boter en wat kaneel. Vul de vis met de verse vijgen en dit mengsel, rol hem in geolied aluminiumfolie en bak hem ±20 minuten in een matig hete oven.
Serveer hem met een frisse salade.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene kool met blauwe kaas |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 groene kool 1 ui, gesneden 1 teen knoflook, geperst 100 g blauwe schimmelkaas 50 g cashewnoten olie om in te bakken
|
Groene kool wassen en in repen snijden. Ui en knoflook fruiten in wat olie. Steeds een hand kool toevoegen en even laten slinken. In ongeveer 15 minuten beetgaar roerbakken.
Kaas verbrokkelen en door de kool scheppen. Omscheppen tot de kaas gesmolten is.
Cashewnoten roosteren in een droge koekenpan en vlak voor het opdienen over de kool strooien.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Knolselderij met bieslooksaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 3 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 knolselderij sap van 1 citroen 1 ui, gesneden 2,5 dl tuinkruidenbouillon (van half blokje) peper en zout fijngeknipte bieslook naar smaak
|
Selderijknol schillen en halveren, in plakken van 1 cm dik snijden en die weer in repen (als patat). Meteen in water met 2 eetlepels van het citroensap leggen om bruin kleuren te voorkomen. Boter smelten in een pan en de ui 5 minuten fruiten. De bouillon toevoegen. Knolselderij even uit laten lekken en toevoegen en in 10-15 minuten beetgaar koken. Kookvocht afgieten en bewaren.
Ei losloppen in een kom met de rest van het citroensap. Zoveel kookvocht toevoegen dat een lichtgebonden saus ontstaat. Bieslook erdoor roeren, op smaak brengen met peper en zout en over de knolselderij schenken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Koolraap met kummelsaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 koolraap 1 ui, gesneden 1 teen knoflook, geperst 0,5 eetl. kummelzaadjes 25 g boter 20 g bloem
|
Koolraap schoonmaken, in plakken van 0,5 cm dik snijden en die wederom in reepjes (als patat). In halve liter water met wat zout in 10 minuten bijna gaar koken. Afgieten en het kookvocht opvangen. Ui fruiten in de boter. Knoflook en kummel toevoegen en een paar minuten meebakken. Dan al roerend de bloem toevoegen en in 3 minuten gaar laten worden. 2 dl van het kookvocht erdoor roeren en de saus aan de kook brengen. Vuur laag draaien, koolraap door de saus scheppen en nog 10 minuten zachtjes stoven.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Rettich Stoofpot |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g rettich 500 g aardappelen 1 ui 50 g boter 1 dl droge witte wijn of 1 dl bouillon 1 teen knoflook, geperst 2-3 theel. Provençaalse kruiden zout en peper
|
Rettich schoonmaken: puntje en loof afsnijden, rettich wassen en in stukken snijden. Aardappels schillen, wassen en in stukken snijden. Ui in ringen snijden en met de knoflook fruiten in de boter. Rettich en aardappelen toevoegen en 5 minuten smoren. Wijn of bouillon toevoegen met de kruiden, zout en peper naar smaak. Vervolgens 20 tot 25 minuten op een laag pitje stoven, tot alles beetgaar is. Indien nodig, tussentijds wat extra water toevoegen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Rode Poon à la oriëntaal |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 ponen à 250 g 200 gr kleingesneden tomaat 150 g zwarte olijvenpuree 4 halve geconfituurde tomaten 200 g peterseliepuree 2 handjes selderieblaadjes 1 dl olijfolie
|
Fileer de ponen, snijd alle filets nog eens in tweeën en bak ze in olijfolie gaar en mooi bruin. Bak de selderieblaadjes. Vul de tomaten met peterseliepuree, leg er één in het midden van elk bord en omring deze met vier kleine quenelles van olijvenpuree.
Maak op ieder bord vier bergjes tomaat, leg daar bovenop de poonfilets en bestrooi ze met de selderieblaadjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Surinaamse kool |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 paksoi of halve Chinese kool 1 uitje, gesneden 1 bouillonblokje olie om in te bakken
|
Paksoi of Chinese kool wassen en in repen snijden. Ui fruiten in wat olie. Koolrepen toevoegen en dan wat water en het verkruimelde bouillonblokje. Kool beetgaar smoren onder af en toe omscheppen. Opdienen met rijst.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Warme rode bietenschotel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
250 g gekookte rode biet 1 ui, gesn. Klontje boter om in te bakken 1 theel. karwijzaad 1 bolletje geconfijte gember 4 eetl. appeldiksap of appelazijn 2 eetl. gehakte peterselie
|
Fruit de ui glazig met een klontje boter. Snijd de bieten in blokjes en voeg ze toe met het karwijzaad en de gesneden gember. Laat het mengsel opwarmen en maak af met diksap en peterselie.
Warm restjes biet niet meer op, maar verwerk ze evt. door een frisse salade.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Wortelsalade met studentenhaver |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g wortel 100 g studentenhaver
Dressing: sap van 1 sinaasappel sap van 1/2 citroen 2-3 eetl. (walnoten)olie snufje kaneel peper naar smaak
|
Wortel schrappen en raspen. Studentenhaver fijnhakken of -malen. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zalm met pesto |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 40 minuten, 12 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 moten verse zalm boter 2 dl olijfolie ½ dl consommé 20 gr verse basilicum verse peterselie verse dragon verse bieslook 1 teentje knoflook 1 citroen zout peper
|
Hak alle tuinkruiden fijn. Wees zuinig met peterselie, dragon en bieslook ten opzichte van de basilicum. Snipper de knoflook ragfijn en pers de citroen uit. Vermeng alle ingrediënten voor de pistou en laat ze 12 uur staan op een niet al te koele plaats. Bak de 4 moten zalm kort. Verwarm de pistou tot ze lauw is en schep dit over de moten zalm. De pistou is ook te gebruiken als begeleiding van tarbot, griet en rode poon. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Zomerstoofschotel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 kg aardappelen 2 kg tuinbonen 3 tomaten 4 theel. bonenkruid (of 4 takjes verse, fijngehakt) zout en peper boter om in te bakken evt: 100 g spek
|
Aardappelen schoonboenen en in partjes snijden. Tuinbonen doppen en boontjes in wat water en zout in 10 minuten beetgaar koken en afgieten. Aardappelen in zo'n 8 minuten beetgaar koken in water met wat zout, en afgieten. In grote pan een klont boter smelten (of de spekblokjes even uitbakken). Aardappei, bonen en bonenkruiden toevoegen en 5-10 minuten stoven. Op smaak brengen met zout en peper.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkool-zonnebloemsalade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 eetl. rozijnen 2 eetl. zonnebloempitten 100 g zuurkool 2 eetl. yoghurt
|
Rozijnen wassen en wellen in wat heet water. Zonnebloempitten even roosteren in een droge koekenpan. Zuurkool fijnsnijden en met de uitgelekte rozijnen, zonnebloempitten en yoghurt mengen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen