Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Andijvie-camembertsoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop andijvie 25 g boter 25 g bloem 7,5 dl groentebouillon 2,5 dl melk 100 g camembert peper
|
Andijvie in repen snijden en goed wassen, niet laten uitlekken, en in het aanhangende water 2-3 min. koken. Boter smelten, bloem erdoor roeren, even laten garen, bouillon en melk toevoegen en een paar min. zachtjes laten doorkoken tot de soep gebonden is. Kaas in blokjes snijden en onder voortdurend roeren in de soep laten smelten. De andijvie afgieten, bij de soep doen en alles pureren. Versgemalen zwarte peper naar smaak toevoegen.
Lekker met (warm) stokbrood.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Aubergine stokjes |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
450 gr aubergine knoflookzout 2 koppen bloem 1,5 dl koffiemelk 2 koppen licht geroosterd oud broodkruim paprikapoeder peper zout frituurolie
|
Snijd de aubergine in stokjes van 1,5 cm dik en 7 cm lang. Leg ze in een vergiet en bestrooi ze met knoflookzout. Laat ze 30 minuten intrekken en dep ze dan droog met keukenpapier.
Vul een plastic zak met de bloem, flink wat zout, peper en paprikapoeder. Schud de zak goed om zodat de inhoud goed wordt gemengd en schud hierin bij gedeeltes de auberginestokjes om. Houd de opening dicht en ondersteun de zak met de hand. Leg de zo bepoederde stokjes in een schaal.
Zet twee diepe borden klaar, één met koffiemelk en de ander met het broodkruim. Doop de stokjes in de melk, haal ze door het broodkruim en frituur ze, in kleine partijen, in ongeveer 2 minuten per keer, goudbruin. Laat ze uitlekken op keukenpapier en schik ze dan in een schaal.
Geef ze bij de borrel met een kom lekkere tomatensaus, om ze in te dopen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Couscous met wortel en koolrabi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Rijst gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
350 g couscous 1 l groentebouillon 2 uien, gesneden half kaneelstokje 1 theel. gemberpoeder 1 theel. paprikapoeder versgemalen zwarte peper zout 200 g wortel 2 koolrabi's 10 gedroogde pruimen 1 potje kikkererwten
|
Couscous met 2 eetlepels olijfolie en 1 dl lauwwarm water in een kom mengen en 30 minuten laten wellen. De bouillon in een (couscous)pan aan de kook brengen met de uien en de kruiden en op een laag vuur laten pruttelen. Couscous bovenin de couscouspan doen of in een zeef boven de pan hangen en 10 minuten stomen met het deksel op de pan.
Intussen de wortel schrappen en in plakjes snijden en de koolrabi's schillen en in blokjes snijden. Met de pruimen bij de bouillon doen. De korrels van de couscous tussen de vingers loswrijven en weer met water besprenkelen. 15 minuten verder stomen/stoven. In de laatste 5 minuten de (uitgelekte) kikkererwten in de bouillon meestoven.
Couscous in een platte schaal scheppen en een kuiltje in het midden maken. Daarin groente en wat bouillon scheppen.
De rest van de bouillon apart in een kom serveren met Marokkaans brood.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gebakken courgette |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 courgettes zout en peper 2 eetl. zonnebloempitten 2 eetl. peterselie, fijngehakt olie om in te bakken
|
Courgettes wassen, kroontje verwijderen en in gelijke reepjes of partjes snijden. In wat olie in 10 minuten glazig bakken en op smaak brengen met zout en peper. Intussen in een andere pan de zonnebloempitten goudbruin roosteren. Courgette bestrooien met de pitten en de peterselie.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gegratineerde prei |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 1 ui 0,75 dl olijfolie 450 g prei 2 eetl. broodkruim zout en peper
|
Prei in de lengte in repen van zo'n 4 cm lang snijden, wassen en uit laten lekken. Aardappelen schillen, in gelijke stukken snijden, 10 minuten koken, afgieten en in plakken snijden van zo'n 5 cm dik. Intussen de uien in plakjes snijden, dan in ringen verdelen en 10 minuten in 1/3 van de olie bakken. In een andere pan de prei in 1/3 van de olie al omscheppend bakken.
Ondertussen de oven voorverwarmen op 200°C.
Ovenschaal inkwasten met wat olie. Bodem bedekken met prei, daarop een laag aardappelen leggen en dan nog een laag uien. Bestrooien met zout en versgemalen peper en weer een laag prei, aardappelen en uien erop leggen. Bestrooien met zout, peper en broodkruim en besprenkelen met de rest van de olie. 20 minuten in de oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gegratineerde zilverstelen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 3 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g zilverstelen 15 g boter 15 g bloem 2 dl melk 75 g pittige geraspte kaas peper en zout
|
Boter smelten, bloem erdoor roeren tot een glad mengsel en 3 minuten laten garen. Al roerend de melk erbij schenken en 10 minuten zachtjes laten koken.
Intussen zilverstelen in stukjes van 3 cm snijden. Zowel het blad als de stelen zijn te gebruiken. Wassen en in 7 minuten beetgaar koken in het aanhangende water. Afgieten en in een ovenschaal doen.
Kaas door de saus roeren, op smaak brengen met peper en zout en over de zilverstelen gieten. 15 minuten gratineren in een oven voorverwarmd op 200°C.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gevulde vis met verse vijgen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 grote zeebaars of zalmforel 50 gr amandelen 50 gr rozijnen een hand gekookte witte rijst 25 gr pijnpitten kaneel verse gemberwortel 2 eetlepels boter 6 verse vijgen aluminiumfolie olie peper zout
|
Verwijder voorzichtig via de rug de graten en ingewanden van de vis, zorg dat de buik heel blijft. Strooi wat zout en peper in de vis. Meng rijst, amandelen, rozijnen, pijnpitten, een beetje fijngesneden gember (overheerst snel) met de boter en wat kaneel. Vul de vis met de verse vijgen en dit mengsel, rol hem in geolied aluminiumfolie en bak hem ±20 minuten in een matig hete oven.
Serveer hem met een frisse salade.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Grietfilets met prei |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
800 gr Grietfilet 4 preien 2 eieren ⅛ lt slagroom 150 gr boter 1 glas droge witte wijn
|
Verdeel de prei in wit en groen, zo fijn mogelijk gesneden. In twee aparte pannen, met een deel van de boter, gaar stoven, zonder te kleuren. Het vocht, zeker van het groen, bijna volledig laten verdampen. Pureer de gare groene prei in een keukenmachine en laat afkoelen.
De eieren scheiden en de dooiers door het afgekoelde preigroen spatelen. De witten opslaan en eveneens erdoor spatelen. Op smaak brengen met peper en zout.
De massa in beboterde vormpjes doen en au-bain-marie pocheren. De witte prei eveneens pureren en opzetten met de room en de wijn, laten inkoken tot het een dikee saus wordt. De rest van de boter in klontjes door de saus roeren, niet meer laten koken.
De vis naar verkiezing pocheren in visbouillon of witte wijn of zachtjes bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene kool met quorn |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
handje pinda's 1 groene kool 1 ui, gesneden 1 teen knoflook, geperst 1 theel. komijnpoeder 1 theel. gemberpoeder 200 g quorn of tofustukjes 2 eetl. ketjap of tamari peper en zout olie om in te bakken
|
Kool wassen, in reepjes snijden en uit laten lekken. Pinda's roosteren in een droge koekenpan en apart houden. Ui en knoflook fruiten in wat hete olie. Kruiden even meefruiten. Quorn of tukjes tofu toevoegen en rondom bruin bakken. Ketjap toevoegen. Groente per handvol toevoegen en al roerend even laten slinken. Een paar minuten roerbakken, pinda's toevoegen en alles op smaak brengen met peper en zout.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Irish stew |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vlees |
1 pot stew, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 kg lamsnekvlees 1 kg aardappelen 500 gr uien 250 gr wortelen 2 fijngehakte teentjes knoflook bouillon 2 stengels bleekselderij zout peper
|
Snijd het vlees in grote dobbelstenen. Snijd de geschilde aardappelen en uien in dikke plakken, evenals de wortelen en de selderij.
Leg onder in een zware stoofpan een laag uien, daarop vlees, vervolgens wortelen, aardappelen en selderij en daartussen zout, peper en knoflook. Daarop weer uien, vlees, enz.
Giet er zoveel bouillon op, dat alles net onder staat. Breng snel aan de kook en laat alles met elkaar op zeer zacht vuur in 3 uur gaar stoven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Israëlisch pitabuffet met andijviesalade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop andijvie 2 pitabroodjes per persoon 50 g alfalfa 2 tomaten, in blokjes 50 g olijven 50 g feta in blokjes falaffelballetjes (kant en klaar te koop) houmous (kikkererwtensaus, kant en klaar te koop)
Dressing: 6 eetl. olijfolie 2 eetl. citroensap 2 theel. mosterd 2 theel. honing zout versgemalen peper
|
Andijvie wassen en in dunne reepjes snijden. Dressing kloppen van de ingrediënten en door de andijvie scheppen. Bakjes op tafel zetten met de andijviesla, alfalfa, tomaat, olijven, feta en houmous. Falaffel en pitabroodjes opwarmen in de oven.
Aan tafel de broodjes vullen met de ingrediënten of brood in reepjes snijden.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Kippenvleugels met prei en truffel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Gevogelte |
2 personen, 1 uur en 45 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 kipfilets (borst) met vleugel 40 gr truffel 1 sjalotje 2 preien 1,5 lepel truffeljus 3 dl fond van kip 1/2 dl slagroom 80 g boter peper zout |
Snijd de kipfilets horizontaal in, tussen de twee spieren. Snijd de schoongemaakte preien in stukjes van 1 cm (300g heb je nodig). Hak het sjalotje fijn. Snijd de helft van de truffel in ronde plakjes en de rest in reepjes van 5 mm.
Vul de filets met de truffelplakjes en sluit ze met een tandenstoker. Laat in een pannetje 1 dl fond en een lepel truffeljus tot 2/3 inkoken tot er 2 lepels vocht overblijven.
Zout en peper de filets en smoor ze 8 tot 10 minuten in 2 dl fond. Het vlees moet zacht blijven.
Smelt 30g boter in een koekepan, doe er de sjalot en de prei in, roer gedurende 1 minuut, voeg 1 dl water toe, laat koken tot het water verdampt is, voeg er dan de room, de reepjes truffel, zout en peper aan toe en kook alles 1 minuut op hoog vuur, tot de saus mooi aan de groenten blijft hangen. De preistukjes moeten enigszins knapperig blijven. Roer er 20g boter en een lepeltje truffeljus door. Verwarm de ingekookte fond met truffeljus en klop er met de garde 30 g boter door. Controleer het zout- en pepergehalte.
Schep op warme borden het prei-truffel mengsel, leg de kippevleugel erop en giet het sausje er over. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Kiwi-taart met abrikozensaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Taart en Gebak |
4 personen, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Banketbakkersroom: ½ lt melk 1,5 dl room vanillestokje 3 à 4 eierdooiers 70 gr suiker
Taartjes: bladerdeeg kiwi's abrikozenmousse
|
Banketbakkersroom: Breng de melk en de room met het vanillestokje aam de kook, laat het 20 minuten trekken. Klop de dooiers schuimig met de suiker. Haal het vanillestokje uit de melk en voeg al roerend een gedeelte van de warme melk aan de dooiers toe. Doe dit mengsel weer bij de warme melk, steeds goed roeren. Verhit deze massa tot tegen het kookpunt en neem dan de pan van het vuur. Laat de room enigszins afkoelen. Roeren is het sleutelwoord bij banketbakkersroom.
Taartjes: Bedek de bodems van taartvormpjes met bladerdeeg van 2 mm dik, vul ze tot de rand met banketbakkersroom. Laat de vormpjes 20 minuten rusten en bak ze dan in een oven op 200° C. Als de room van licht naar donker gaat verkleuren zijn de taartjes klaar. Laat ze afkoelen en bestrijk ze met abrikozenmousse. Leg er de vruchten in partjes bovenop en werk ze af met een kwast hete mousse.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Nieuwe aardappelen uit de oven |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2-3 aardappelen p.p. plantaardige olie kruidenzout
|
Oven voorverwarmen op 190°C. Aardappelen schoonwassen en afdrogen. 1 cm olie in een ovenschaal gieten en 5 minuten in de oven zetten. Aardappelen in partjes snijden en bestrooien met kruidenzout. In de olie leggen en goed omscheppen. In 20-25 minuten goudbruin bakken in de oven en af en toe omschudden. Uit laten lekken op keukenpapier.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Pavé au chocolat |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Taart en Gebak |
1 persoon, 5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Kapsel: 2 eieren 30 gr suiker 25 gr bloem 15 gr cacao 25 gr boter snufje zout 3 à 4 druppels citroensap
Mousse: 60 gr chocola (wit met puur) ½ eierdooier 2 eiwitten 1 dl slagroom 45 gr suiker 5 gr boter ½ theelepel crème de cacao
Caramel: 1 eetlepel suiker 2 eetlepels water 1 eetlepel rum 1 eetlepel cacaopoeder 2 vijgen
|
Kapsel: Klop de eieren met suiker eerst au-bain-marie. Als het mengsel wit is, koud verder kloppen. Spatel de gezeefde bloem en de cacao er door. Roer de lauwe boter er door en voeg een snufje zout en wat druppels citroensap toe. Doe het mengsel in een cakeblik en bak het in de oven in ongeveer 15 minuten gaar op 180° C.
Mousse: Smelt de boter en de chocola (37° C) en voeg de eierdooier er aan toe. Verdun het mengsel met wat crème de cacao. Voor een witte mousse alleen witte chocola gebruiken en wat dunne room toevoegen. Klop de eiwitten met suiker en voeg het chocolademengsel er aan toe. Klop de slagroom en voeg dit er als laatste aan toe.
Caramel: Breng het water aan de kook en los de suiker er in op. Voeg de rum en de cacao toe en pocheer in deze caramelsaus de vijgen.
En dan: Snijd het kapsel in lagen en strijk de mousse ertussen. Laat het minstens een halve dag in de koelkast opstijven. Garneer de bovenkant met fondant, gezeefde cacao of gesmolten couverture. Snijd er rechthoeken van en garneer met de vijgen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Pompoensoep met sprouty |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1,5 l groentebouillon (vers of van blokjes) 900 g groene pompoen 150 g sprouty (mix van ontkiemde mungbonen, adukibonen, zwarte bonen, groene linzen, groene erwten en kikkererwten) peper tijm citroensap naar smaak
|
Pompoen in parten snijden, schillen, pitten en draden verwijderen en vruchtvlees in blokjes snijden. Blokjes in 20 minuten gaarkoken in de bouillon. De soep iets laten afkoelen en pureren met een stamper of staafmixer.
Weer opzetten, sprouty toevoegen en 5 minuten zachtjes laten doorkoken. Peper, tijm en citroensap naar smaak toevoegen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Raapstelenstampot |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 3 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 kg aardappelen 35 g boter + boter voor bakken peper en zout 1 dl melk 150 g kastanje champignons 1 teen knoflook, geperst 1 bos raapstelen
|
Aardappelen koken, afgieten en fijnstampen. Boter, peper en zout toevoegen en scheut voor scheut melk erdoor roeren tot een luchtige puree ontstaat. Champignons schoonvegen, in plakjes snijden en met de knoflook in wat boter fruiten. Wortels van de raapstelen snijden, raapstelen grof snijden, wassen en uit laten lekken. Door de puree scheppen, samen met de champignons.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Rode Bietensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr gekookte bieten 1 uitje 1 eetlepel boter 1 theelepel frambozenazijn ¾ lt room bietenvocht basilicum stukje broccoli peper zout
|
Kook de bieten het liefst zelf. Pel ze, snijd ze in stukjes en fruit ze met de gesnipperde ui ca. 30 minuten licht in de boter. Laten afkoelen, biet pureren en door een fijne zeef wrijven. In een passeerdoek uitdrukken en het vocht opvangen. Laat room en bietenvocht inkoken tot de gewenste dikte. Breng op smaak met de azijn, peper en zout.
Voeg aan de bietenpuree gehakte basilicum toe en vorm er met 2 eetlepels quenelles van. Leg in elk bord een quenelle, giet de soep eromheen en garneer met enkele roosjes broccoli. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met walnoten en peer |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop eikenblad-, batavia of kropsla 1 peer 1 eetl. citroensap
Dressing: 1 eetl. azijn 1 theel. honing 1 theel. mosterd 1 eetl. walnootolie 2 eetl. olijfolie peper en zout
Garnering: 50 g walnoten, gehakt
|
Sla in stukjes verdelen, wassen en droogmaken. Peer in dunne schijfjes snijden en besprenkelen met citroensap tegen bruin worden. Dressing kloppen van de ingrediënten. Sla schikken op bordjes. Peer en walnoten erop leggen. Dressing erover sprenkelen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Tomaten-groenselderijsoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
50 g gierst 1 bos groenselderij 4 tomaten (kruiden)zout scheutje citroensap of meer naar smaak olie om in te bakken scheutje room of Sojacuisine
|
Gierst 20 minuten weken in 1 liter water. Groenselderijblad van de stelen snijden en stelen in plakjes snijden. Selderijplakjes met de gierst en het weekwater aan de kook brengen en 10 minuten zachtjes laten koken. Tomaten ontvellen (even onderdompelen in kokend water en dan het velletje eraf trekken), aan de soep toevoegen en 10 minuten meekoken. Soep pureren, op smaak brengen met kruidenzout, citroensap en room of Sojacuisine. Garneren met wat fijngeknipt selderijblad.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Topinamboer salade met bleekselderij en wortel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
fijngesneden topinamboer. (aardpeer) fijngesneden wortel bleekselderij in stukjes 1 dl yoghurt met 1 theelepel honing of een kruidige dressing naar smaak 100 g verse roomkaas
|
Meng de gesneden ingrediënten door elkaar en voeg de yoghurt toe met de honing naar smaak. Snij de verse roomkaas in kleine stukjes en meng het geheel door elkaar. Serveren in combinatie met een rijstschotel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Venkeltaartje met citroen en geitenkaas |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4-6 plakjes bladerdeeg 1 venkel sap van 1 citroen zout en versgemalen zwarte peper 1 eetl. honing 1 eetl. bloem 50 g verse zachte geitenkaas scheutje melk 1 eidooier, losgeklopt 2 eetl. sesamzaad boter voor invetten
|
Bladerdeeg ontdooien. Ovenschaaltje invetten en met bladerdeeg bekleden. Het teveel aan deeg zolang over de rand laten hangen.
Groen van de venkel snijden, fijnknippen en apart houden. Venkel in plakken snijden en in ruim kokend water met 3 eetl. citroensap 3 minuten blancheren. Afgieten, koud afspoelen en mengen met venkelgroen, honing, en de rest van het citroensap. Peper naar smaak toevoegen.
Bestrooi het mengsel met bloem en in de ovenschaal scheppen. Geitenkaas losroeren met wat melk en over de groente gieten. Overhangend deeg terugklappen over de vulling en afdekken met de rest van het bladerdeeg. Met ei bestrijken en met sesamzaad bestrooien. In 20-25 minuten goudbruin bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Warme aardpeersalade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g aardperen 50 g pijnboompitten 1 citroen 2 eetl. olie (zee)zout versgemalen zwarte peper 4 eetl. peterselie, fijngeknipt
|
Aardperen schoonboenen en in 5-10 minuten gaarkoken in de schil. Desgewenst pellen en in plakjes snijden.
Pijnboompitten roosteren in een droge koekenpan. Citroen halveren, een helft uitpersen en de andere helft in plakjes snijden. Citroensap, olie, zout, peper en peterselie mengen en door de aardpeerstukjes scheppen. Bestrooien met de pijnboompitten en garneren met de citroenplakjes.
Warm serveren.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Wortel met gember en komijn |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g wortel 50 g boter 1 eetl. citroensap 1 theel. honing 1 eetl. komijnzaadjes 15 g verse gemberwortel, fijngesneden (of 1 theel. gemberpoeder) 2 eetl. fijngehakte peterselie
|
Wortels wassen en in schuine plakjes van ruim ½ cm dik snijden. In wat water in 8 tot 10 minuten beetgaar koken. Intussen de boter smelten, het citroensap en de honing erdoor mengen en de komijn en gember toevoegen. Wortels afgieten en het kruidenmengsel en de peterselie goed door de wortels mengen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen