Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietenbladsalade met pijnboompitten |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Groente-gerechten |
1 persoon, 4-5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Blad en stengels van 1 bos bietjes
Dressing: 6 eetl. olie 2 eetl. citroensap 1 theel. mosterd 1 theel. honing zout en peper 3 eetl. pijnboompitten
|
Blad en stengels wassen, droogslingeren in een theedoek of slacentrifuge en grof hakken.
Dressing kloppen van de ingrediënten en door de salade scheppen. Pijnboompitten goudgeel roosteren in een droge koekenpan en over de salade strooien.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Chinese schol met uiensaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 kop klein gesneden rode uitjes 2 tenen knoflook 1 dessertlepel gehakte gemberwortel 5 eetlepels maïsolie ½ theelepel sesamolie ⅓ kop lichte visbouillon 3 eetlepels medium sherry 1 eetlepel brandewijn 4 eetlepels dunne sojasaus ½ theelepel zout ½ theelepel suiker 4 scholfilets à 120 g maïzena
|
Hak de knoflook fijn en fruit deze, met de uitjes en de gemberwortel in 2 eetlepels maïsolie en de sesamolie, al roerend 3 minuten tot de uitjes net mals zijn geworden. Schep het mengsel over in een kom en voeg de visbouillon, sherry, brandewijn, sojasaus, zout en suiker aan het mengsel toe en roer het om. Bestuif de scholfilets met maïzena. Schud het teveel aan maïzena eraf en bak de filets 1,5 minuut aan elke kant goudbruin in de rest van de olie. Doe het uimengsel erbij en kook 1 minuut, de pan heen en weer schuddend of tot de saus wat bindt. Schep de filets voorzichtig met een schuimspaan over op een warme schaal en giet de saus uit de pan er overheen. Geef er gebakken rijst bij.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Dacquoise |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
4-6 personen, 2 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
170 gr suiker 25 gr amandelpoeder 1 lepeltje melk 30 gr bloem poedersuiker 200 gr boter 200 gr praliné (kant en klaar) 4 eiwitten
|
Sla de eiwitten tot sneeuw, intussen beetje bij beetje 125 gr suiker er aan toevoegend. Vermeng in een kom de rest van de suiker, amandelpoeder en melk en voeg de gezeefde bloem er aan toe. Roer hier nu voorzichtig de meringue door.
Verwarm de oven op 140° C (stand 4) voor. Beboter een bakblik en bestrooi dit met wat bloem. Spatel het mengsel 1 cm dik hier overheen en zet het 1 uur in de oven. Laten afkoelen.
Meng met een mixer de boter en de praliné. Snijd de taart in 2 gelijke stukken. Spatel op 1 helft het boter-pralinémengsel en bedek het met de andere taarthelft.
Strooi er poedersuiker over en serveer het bij caramel-ijs. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Februarisalade met marmeladedressing |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop Romeinse sla, veldsla of raapstelen 1 sinaasappel 3 eetl. pijnboompitten
Dressing: 6 eetl. olie 1 eetl. sinaasappelmarmelade 1-2 eetl. wijnazijn zout versgemalen zwarte peper
|
Van de raapstelen de worteltjes afsnijden.
Sla wassen, in stukjes delen en droogmaken in een theedoek of slacentrifuge en in een schaal overdoen. Sinaasappel dik schillen (ook het wit eraf) en de partjes tussen de vliezen uitsnijden. Pijnboompitten even roosteren in een beetje olie in een koekenpan. Sla garneren met de sinaasappel en de pijnboompitten.
Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla gieten.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gebakken courgette |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 courgettes zout en peper 2 eetl. zonnebloempitten 2 eetl. peterselie, fijngehakt olie om in te bakken
|
Courgettes wassen, kroontje verwijderen en in gelijke reepjes of partjes snijden. In wat olie in 10 minuten glazig bakken en op smaak brengen met zout en peper. Intussen in een andere pan de zonnebloempitten goudbruin roosteren. Courgette bestrooien met de pitten en de peterselie.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gebakken courgette met pompoenpitten |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g courgette zout en peper 2 eetl. pompoenpitten 2 eetl. peterselie, fijngeknipt olie om in te bakken
|
Courgette wassen, kroontje verwijderen en in gelijke reepjes snijden. In wat olie in 10 minuten glazig bakken en op smaak brengen met zout en peper. Intussen in een andere pan met deksel erop de pompoenpitten roosteren. Courgette bestrooien met de pitten en de peterselie.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Grietfilets met prei |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
800 gr Grietfilet 4 preien 2 eieren ⅛ lt slagroom 150 gr boter 1 glas droge witte wijn
|
Verdeel de prei in wit en groen, zo fijn mogelijk gesneden. In twee aparte pannen, met een deel van de boter, gaar stoven, zonder te kleuren. Het vocht, zeker van het groen, bijna volledig laten verdampen. Pureer de gare groene prei in een keukenmachine en laat afkoelen.
De eieren scheiden en de dooiers door het afgekoelde preigroen spatelen. De witten opslaan en eveneens erdoor spatelen. Op smaak brengen met peper en zout.
De massa in beboterde vormpjes doen en au-bain-marie pocheren. De witte prei eveneens pureren en opzetten met de room en de wijn, laten inkoken tot het een dikee saus wordt. De rest van de boter in klontjes door de saus roeren, niet meer laten koken.
De vis naar verkiezing pocheren in visbouillon of witte wijn of zachtjes bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Kippenvleugels met prei en truffel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Gevogelte |
2 personen, 1 uur en 45 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 kipfilets (borst) met vleugel 40 gr truffel 1 sjalotje 2 preien 1,5 lepel truffeljus 3 dl fond van kip 1/2 dl slagroom 80 g boter peper zout |
Snijd de kipfilets horizontaal in, tussen de twee spieren. Snijd de schoongemaakte preien in stukjes van 1 cm (300g heb je nodig). Hak het sjalotje fijn. Snijd de helft van de truffel in ronde plakjes en de rest in reepjes van 5 mm.
Vul de filets met de truffelplakjes en sluit ze met een tandenstoker. Laat in een pannetje 1 dl fond en een lepel truffeljus tot 2/3 inkoken tot er 2 lepels vocht overblijven.
Zout en peper de filets en smoor ze 8 tot 10 minuten in 2 dl fond. Het vlees moet zacht blijven.
Smelt 30g boter in een koekepan, doe er de sjalot en de prei in, roer gedurende 1 minuut, voeg 1 dl water toe, laat koken tot het water verdampt is, voeg er dan de room, de reepjes truffel, zout en peper aan toe en kook alles 1 minuut op hoog vuur, tot de saus mooi aan de groenten blijft hangen. De preistukjes moeten enigszins knapperig blijven. Roer er 20g boter en een lepeltje truffeljus door. Verwarm de ingekookte fond met truffeljus en klop er met de garde 30 g boter door. Controleer het zout- en pepergehalte.
Schep op warme borden het prei-truffel mengsel, leg de kippevleugel erop en giet het sausje er over. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Mexicaanse kalkoenragoût |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Gevogelte |
4 personen, 1 uur en 45 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 koppen klein gesneden ui 1 kop gehakte bleekselderie 4 uitgeknepen tenen knoflook 4 eetlepels maïsolie 450 gr middelgrof gemalen kalkoenfilets 450 gr grof gesneden, geschilde tomaten 3 dl bruine bouillon 4 eetlepels tomatenpasta 1 eetlepel komijnpoeder 1,5 theelepel zout 1 theelepel cacaopoeder 1 gemalen spaanse peper 1/2 theelepel oregano 1/2 theelepel allspice |
Fruit de uien, bleekselderie en knoflookpulp 15 minuten in een kasserol in de hete olie op middelgroot vuur, tot de groenten bijtgaar zijn geworden. Schuif de groenten naar de zijkant van de pan en bak het kalkoengehakt 5 minuten, al prakkend met een vork, tot het rul en niet meer rose gekleurd is. Voeg de tomaten toe met de rest van de ingrediënten. Meng alles en sudder het met het deksel op de pan 1 uur lang, af en toe omscheppend.
Serveer de kalkoenragouût over spaghetti of bruine bonen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Minestrone Genovese |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
1 pan, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 plakken doorregen rookspek 1 ui 4 tenen knoflook 3 eetlepels olijfolie 1/2 kop in ruiten gesneden snijbonen 1/3 kleine bloemkool 1/2 ons rauwe ham 1 kleine aubergine 1 liter bouillon van rundvlees 1 ons korte spaghetti 4 kleine tomaten 1 ons fagioli bianchi (witte bonen, merk Tigullio) 3/4 ons champignons 1-2 eetlepels pesto (merk La Metelliana) parmezaanse kaas
|
Snijd het spek en de aubergine in blokjes, de ui in grove repen, de knoflook in dunne plakjes en de rauwe ham in reepjes. Breek vervolgens de bloemkool in rozetjes, snijd de tomaten klein en halveer de champignons. Fruit het spek, ui en knoflook even aan in een soeppot met de hete olie. Voeg snijbonen, bloemkool, ham en aubergine toe en fruit 5 minuten. Giet er de bouillon bij en breng het aan de kook. Voeg de spaghetti en de tomaten toe en kook 8 minuten op laag vuur. Doe er verolgens de witte bonen en de champignons bij en laat nog 2 minuten sudderen. Schep de soep in kommen en versier elke kom met bovenop 1 theelepel pesto.
Geef er de kaas en geroosterd stokbrood bij. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Nasi goreng met groente |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Rijst gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
175 g (snelkook)zilvervliesrijst 1 ui, gesneden 1 teen knoflook, geperst 1 theel. djinten 1 theel. ketoembar 1 theel. laos 1/4 lombok, fijngesneden of 1 theel. sambal (meer naar smaak) 1/2 Chinese kool 1 prei 50 g taugé peper zout gehakt selderijblad ketjap of tamari-olie om in te bakken
|
2-3 Uur van tevoren de rijst koken en af laten koelen. Nog warme rijst wordt vettig en papperig bij het bakken. Ui, knoflook en kruiden fruiten in wat olie. Kool en prei in repen en ringen snijden, wassen, droogmaken toevoegen en bijna beetgaar roerbakken. Taugé toevoegen en meebakken. Rijst erdoor scheppen en meebakken tot alles door en door warm is. Op smaak brengen met peper, zout, selderie en ketjap.
Variatie: voeg blokjes tofu of vlees toe.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Paksoi met gembersaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 stronk paksoi 1 ui, gesneden 1 teen knoflook, geperst 3 cm verse gemberwortel, geschild en fijngesneden, of 3 theel. gemberpoeder 1 fijngehakte groene peper, of 1-2 theel. sambal 40 g (riet)suiker 2 eetl. (appel)-azijn 1 eetl. sojasaus 2 eetl. bloem
|
Paksoi schoonmaken en grof snijden. Ui en knoflook fruiten in wat olie, paksoi toevoegen en in 5-8 minuten beetgaar stoven onder voortdurend roeren. Voor de saus 1,5 dl water verhitten, en daarin gember, peper of sambal, suiker, azijn en sojasaus even opkoken. Binden met de bloem en al roerend op laag vuur nog enkele minuten doorwarmen. Paksoi serveren met rijst en de saus er apart bijgeven.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Paksoi met quorn |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 paksoi 1 ui, gesn. 1 teentje knoflook uit de knijper 3 theel. kerriepoeder 2 theel. komijn (djintan) 40 g boter 200 g fijngehakte quorn (of 200 g rundergehakt) peper kruidenzout ketjap of tamari
|
Paksoi in dunne repen snijden. Ui, knoflook en kerrie fruiten in de boter. Quorn of gehakt toevoegen en al roerend rul en droog bakken. Kool erdoor scheppen en alles in een gesloten pan 15 minuten gaar smoren onder regelmatig omscheppen. Op smaak brengen met zout, peper en ketjap.
Serveren met (basmati)rijst
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Pompoensoep met sprouty |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1,5 l groentebouillon (vers of van blokjes) 900 g groene pompoen 150 g sprouty (mix van ontkiemde mungbonen, adukibonen, zwarte bonen, groene linzen, groene erwten en kikkererwten) peper tijm citroensap naar smaak
|
Pompoen in parten snijden, schillen, pitten en draden verwijderen en vruchtvlees in blokjes snijden. Blokjes in 20 minuten gaarkoken in de bouillon. De soep iets laten afkoelen en pureren met een stamper of staafmixer.
Weer opzetten, sprouty toevoegen en 5 minuten zachtjes laten doorkoken. Peper, tijm en citroensap naar smaak toevoegen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Rabarber compôte |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
600 g rabarber 35 g rozijnen suiker naar smaak
|
Snijdt de rabarber in stukjes. Doe de rabarber met een klein bodempje water in de pan en voeg rozijnen en suiker toe. Kook het ongeveer 3 minuten, zo blijft de rabarber knapperig!
Vindt u de rabarber te zuur, dan kunt u de smaak 'bijstellen' met suiker of honing, of door het toevoegen van sinaasappelsap of diksap. Ook krijt (bij drogist te koop) kan het oxaalzuur binden en de zure smaak verzachten. Een goede combinatie is rabarber met een kalkrijk melkproduct: bijvoorbeeld kwark, kaas of yoghurt.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Witte kool-rolletjes met rijst en sprouty |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Rijst gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
100 g snelkook-zilvervliesrijst 1 witte kool 1 bouillonblokje 1 ui, gesneden 1 teen knoflook, geperst 150 g sprouty (zie andere recepten) 2 theel. gemalen komijn 2 theel. gemalen koriander (ketoembar) kerrie sojasaus (zoute ketjap of tamari) olie voor bakken en invetten cocktailprikkers
|
Rijst gaarkoken volgens aanwijzingen op het pak. Stronk van de kool snijden en kool rechtop in een grote, hoge pan zetten. Zoveel kokend water toevoegen dat de kool bijna onderstaat, bouillonblokje toevoegen en de kool 20 minuten laten koken. Ui en knoflook toevoegen en fruiten in wat olie, sprouty en gare rijst toevoegen en enkele minuten roerbakken.
Op smaak brengen met komijn, koriander, kerrie en sojasaus. Kool uit de bouillon halen (bouillon bewaren) en iets af laten koelen. 16 bladeren losalen en de rest van de kool bewaren, voor bijvoorbeeld een salade.
Oven voorverwarmen op 175°C. Van de koolbladeren het opstaande deel van de harde nerf wegsnijden. Een groot en klein blad op elkaar leggen, 1/8 deel van het sproutymengsel in het midden scheppen, zijkanten naar binnen vouwen en van onderaf oprollen. Eventueel vastzetten met een cocktailprikker. De pakketjes in een ingevette ovenschaal leggen en overgieten met bouillon. 10 tot 15 minuten in de oven, tot de kool licht begint te kleuren.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zonnige salade met feta en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla of andijvie 100 g feta 1 appel 4 augurken
Dressing: 0,5 dl yoghurt sap van 1 sinaasappel 1 fijngesneden uitje 2 theel. tijm
|
Sla wassen en in stukjes scheuren of snijden. Appel, feta en augurken in stukjes snijden en door de sla mengen. Dressing kloppen van de ingrediënten en door de sla scheppen.
Variatie: gebruik stukjes meloen in plaats van de augurken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen