Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Andijvie met kerrie en cashewnoten |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop andijvie 1 grote ui 1 eetl. kerrie 1 dl groentebouillon (van blokje of korrels) 1 eetl. bloem 75 g cashewnoten zout en versgemalen zwarte peper scheut olie om in te bakken
|
Andijvie in repen snijden en wassen. Uit laten lekken en droogslingeren in slacentrifuge of theedoek. Ui snipperen en met de kerrie even fruiten in wat olie in een braadpan. Bloem erdoor roeren. Dan de andijvie erdoor scheppen en afblussen met de bouillon. Cashewnoten toevoegen. Onder voortdurend omscheppen alles 5 minuten zachtjes laten doorsudderen. Op smaak brengen met peper en zout.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Andijvie-ovenschotel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g aardappelen 1 krop andijvie 75 g geraspte pittige kaas 2 eieren peper en zout 1 theel. tijm boter
|
Aardappelen schillen en in plakken snijden, 5 minuten koken en afgieten. Andijvie wassen in koud water en in repen snijden. 1 minuut blancheren in kokend water, afgieten en uit laten lekken. Eieren loskloppen met 50 g kaas en door de andijvie scheppen. Op smaak brengen met peper, zout en tijm.
Aardappelplakken in een beboterde ovenschaal doen en het andijvie-ei-mengsel erover verdelen. De rest van de kaas erover strooien en wat klontjes boter erover verdelen. Dan 25 minuten in de oven.
Variatie: 200 g gebakken kastanjechampignons of 100 g gebakken gekruide tofu door het andijvie-ei-mengsel scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelbeignets |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Taart en Gebak |
ongeveer 40 stuks |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
125 gr tarwebloem 10 gr Koningsgist
óf
125 gr zelfrijzend bakmeel
snufje zout ½ eetlepel Delftsche Slaolie 6 mooie zure appelen 2 dl lauwe melk (2 kopjes) suiker kaneel
frituurpan met Delftsche Slaolie
|
Met eigen gemaakt deeg: Meng in een niet te diep schaaltje de gist aan met 1,5 kopje van de lauwe melk, voeg er het zout en de bloem bij en klop alles samen tot een glad beslag. Verdun dit met de ½ eetlepel Delftsche Slaolie en de rest van de melk. Laat het dan, overdekt, in een teiltje met warm water (of bij de kachel) een uur rijzen.
Boor en schil inmiddels te appelen, snijd ze in plakken en laat die, bestrooid met wat suiker en kaneel, in een dichtgedekte schaal een uurtje staan.
Maak in een frituur- of diepe ijzeren pan Delftsche Slaolie dampend heet. Doop de appelschijven in het gerezen beslag, laat ze in de hete Delftsche Slaolie glijden en bak de daarin mooi bruin. Laat ze boven de pan goed uitlekken, schik ze dan op een schotel, bestuif ze dik met gestampte suiker en dien ze zo warm mogelijk op.
Met zelfrijzend bakmeel: Boor en schil inmiddels te appelen, snijd ze in plakken en laat die, bestrooid met wat suiker en kaneel, in een dichtgedekte schaal een uurtje staan.
Meng het zelfrijzend bakmeel, de suiker en het zout door elkaar, voeg er de ½ eetlepel Delftsche Slaolie en de melk aan toe en roer alles zo vlug mogelijk tot een glad deeg. Niet laten rijzen!
Bak de beignets in dampend hete Delftsche Slaolie, zoals in het hier boven staande recept is aangegeven.
Werk de beignets zeer vlug af, daaar anders het koolzuur uit het zelfrijzend bakmeel zou ontsnappen en de beignets minder luchtig worden. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bami met tomaten-koolsajoer |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Pasta gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 Chinese kool 2 tomaten 1 ui, gesneden 1 teen knoflook 1 theel. laos 1 theel. djinten 1 theel. sambal 2 dl tomatensap sap van een halve citroen ketjap manis of soja saus olie om in te bakken
|
Kool wassen, uit laten lekken en in reepjes snijden. Tomaten in stukjes snijden. Ui, knoflook, laos en sambal fijnwrijven en in wat olie goudbruin fruiten. Tomaten een paar minuten meefruiten. Met een handvol tegelijk de koolreepjes toevoegen en even mee fruiten. Tot slot het tomatensap erbij gieten en de kool beetgaar stoven. Op smaak brengen met ketjap en citroensap. Serveren met bami, omelet en kroepoek.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Champignonssaus voor visgerechten |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Sauzen |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 dl visbouillon 1 sjalot 250 gr champignons 25 gr boter 1 eetlepel bloem 1 dl witte wijn ½ dl slagroom peper zout
|
Verwarm de visbouillon. Pel de sjalot en hak hem fijn. Maak de champignons schoon en snijd ze in plakjes. Fruit de sjalot in de boter, strooi de bloem er over en roer het goed doorelkaar. Schenk de witte wijn en de visbouillon erbij, breng het aan de kook, roer alles tot een gladde saus. Voeg de champignons toe en laat het 5 minuten zachtjes koken. Roer de room door de saus en laat de saus 2 minuten op een hoog vuur koken. Breng het op smaak met peper en zout.
Serveer de saus en bestrooi met nog wat extra peper. Geef er wat warme toast bij. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gesmoorde venkel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 venkel 1 prei 20 g boter of 1 eetl. olie 50 g geraspte geitenkaas 1 theel. munt zout paprikapoeder
|
Prei wassen en snijden. Van de venkel de stronk afsnijden. Venkel in stukken snijden. Venkel met fijngemaakte munt en zout naar smaak 10 minuten in boter of olie smoren. Om aanbranden te voorkomen af en toe een scheutje heet water toevoegen. Dan de preiringen toevoegen en het geheel in 15 minuten verder smoren. Geraspte geitenkaas op het laatst door de prei en venkel mengen. Bovenop wat paprikapoeder strooien.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gesmoorde venkel met oregano |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g knolvenkel 2 dl groentebouillon (van een half blokje) 25 g boter 2-3 theel. oregano zout
|
Venkel schoonmaken: bovenste stukje van de stelen en schijfje van de onderkant snijden. Venkel in vier stukken snijden. Boter smelten in een pan en de venkel aan alle kanten lichtbruin bakken. Bouillon, oregano en zout naar smaak toevoegen. Met deksel op de pan in 15 minuten gaar smoren.
Gameren met venkelgroen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gevulde meloen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 kleine meloenen sap van 1 citroen 450 gr magere kwark 5 eetlepels room 3 eetlepels suiker 1 zakje vanillesuiker muntblaadjes
|
De meloenen halveren, de pitten verwijderen en met een aardappelboor bolletjes uit het vruchtvlees steken. De bolletjes meloen met het citroensap besprenkelen en ze 15 minuten in de koelkast zetten.
De room, suiker en de vanillesuiker door de kwark roeren en er de helft van de bolletjes meloen doorscheppen. De meloenen met het kwarkmengsel vullen, ze met aluminiumfolie afdekken en tot het serveren in de koelkast zetten. Leg de overgebleven bolletjes meloen vlak voor het opdienen op de helften en garneer met wat muntblaadjes. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gevulde vis met verse vijgen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 grote zeebaars of zalmforel 50 gr amandelen 50 gr rozijnen een hand gekookte witte rijst 25 gr pijnpitten kaneel verse gemberwortel 2 eetlepels boter 6 verse vijgen aluminiumfolie olie peper zout
|
Verwijder voorzichtig via de rug de graten en ingewanden van de vis, zorg dat de buik heel blijft. Strooi wat zout en peper in de vis. Meng rijst, amandelen, rozijnen, pijnpitten, een beetje fijngesneden gember (overheerst snel) met de boter en wat kaneel. Vul de vis met de verse vijgen en dit mengsel, rol hem in geolied aluminiumfolie en bak hem ±20 minuten in een matig hete oven.
Serveer hem met een frisse salade.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groenselderij-tomatendip |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Sauzen |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 bos groenselderij 2 dl bouillon 1 tomaat, fijngesneden 4 eetl. crème fraîche zout en versgemalen peper
|
Selderijblad afknippen, stengels in stukjes snijden en beetgaar koken in de bouillon. Afgieten, pureren en mengen met de overige ingrediënten.
Warm lekker als pastasaus, koud als dipsaus bij bijv. maïschips.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Harder met grapefruit |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Vis en schaaldieren |
4 personen, 13 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
7 ons verse harder 1 verse groene lombok 1 rode paprika 1 ui 1 grapefruit peper zout 1,8 dl olijfolie 1,2 dl grapefruitsap 4 eetlepels limesap 2 tenen knoflook suiker bloem
|
Snijd de groene lombok overangs in tweeën en verwijder de zaden en de zaadlijsten. Snijd de lombok dan in dunne repen. Snijd de paprika en de ui in dunne ringen en verwijder zaden en zaadlijsten van de paprika. Schil de grapefruit met een dunschiller en snijd de schil in dunne repen, leg ze 1 minuut in kokend water en laat ze uitdruipen. Pers de grapefruit uit.
Dep de harderfilets droog met keukenpapier, kruid ze met zout en peper en haal ze door de bloem. Maak 4 eetlepels van de olie op matig vuur heet in een vispan en bak de filets met de huidzijde naar onderen 2 minuten in de olie. Keer ze voorzichtig om en bak ze nog 2 minuten.
Schik de filets naast elkaar in een lage vuurvaste schaal en verspreid de paprika- en uienringen er overheen.
Voeg de rest van de olie aan de vispan toe en warm het op matig vuur. Roer het grapefruit- en limesap, de repen lombok, knoflookpulp, zout, peper en de suiker er door. Breng het al roerend aan de kook en giet de warme marinade over de vis. Laat het afkoelen en zet de vis 12 uur in een koelkast.
Laat het gerecht voor het opdienen op kamertemperatuur komen en eet het zo of warm het zachtjes op en geef er gekookte rijst bij.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Mokka-chocolade-ijs met amandelkrul |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
4 personen, 2 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Chocoladeroomijs: ¼ lt melk ¼ lt slagroom 2 hele eieren 3 eierdooiers 100 gr bittere chocolade 100 gr suiker ½ vanillestokje
Mokkaroomijs: Hetzelfde als Chocoladeroomijs 100 gr koffiebonen 125 gr suiker
Amandelkrul: 120 gr bloem 125 gr suiker 125 gr dunne amandelsnippers 2 eiwitten ½ theelepel vanillesuiker
|
Mokkaroomijs: Stamp de koffiebonen tot grof gruis. Circa 20 minuten laten trekken in de hete melk, zeven door een doek en verder als bij VANILLE-IJS (Vanille- en aardbeienijs, aardbeiencrème).
Chocoladeroomijs: Laat het vanillestokje 20 minuten trekken in de hete melk, verwijder het en laat dan de in stukjes gebroken chocolade geheel oplossen in de melk, onder voortdurend roeren. Verder als VANILLE-IJS (Vanille- en aardbeienijs, aardbeiencrème).
Amandelkrul: Klop de eiwitten stijf en voeg er voorzichtig fijne suiker aan toe, vervolgens de amandelen, de gezeefde bloem en de vanillesuiker. Spreid dit in dunne ronde plakjes uit over een beboterd bakblik en bak de koekjes in een hete oven in 10 tot 12 minuten lichtbruin. Dan onmiddellijk elk koekje om een deegrol heenvouwen en laten afkoelen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Pakora (groenten in beslag gefrituurd) met muntchutney |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
aardappels uien olie linzemeel water zout karwijzaad
Saus: verse muntblaadjes groene peper rode chilipoeder mangopoeder yoghurt
|
Schil de aardappels en de uien en snijd ze in dunne reepjes. Maak een niet te dun beslag van linzemeel en water, zoals voor pannekoeken. Meng aardappels, uien, karwijzaad, wat zout en wat chilipoeder door het beslag. Verhit de olie - maak hem niet tè heet - en frituur daarin steeds een lepel van het beslag. Dien de hapjes heet op met de saus.
Saus: Maak met een vijzel een pasta van de muntblaadjes, groene peper en de chili- en mangopoeder en vermeng die met de yoghurt in de verhouding van 1 eetlepel kruidenpasta op 1 kopje yoghurt. Goed roeren. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Palingmousse met citroensaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 15 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr gefileerde gerookte paling 1 ei 120 gr boter 10 eetlepels crème fraîche ⅕ dl aquavit ⅕ dl witte wijn sap van 2 citroenen peterselie peper zeezout
|
Je hebt hier een keukenmachine of een staafmixer voor nodig. Doe de paling en het ei in de mengkom en laat het 30 seconden met het stalen mes draaien. Voeg dan de boter toe en laat het nog 10 seconden draaien. Doe voor de saus de crème fraîche, aquavit, witte wijn, citroensap, peper en zout in een kom en laat het stale mes 30 seconde draaien. Leg in het midden van 4 koude borden ieder 2 bolletjes palingmousse en giet de saus er voorzichtig naast.
Garneer de mousse tenslotte met peterselie.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Preitaart / Quiche |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Taart en Gebak |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 plakjes diepvries bladerdeeg
Vulling: 400 g prei 2 eieren 150 g hüttenkäse 175 g belegen kaas, geraspt (de helft apart houden) 2 theel. djintan (gemalen komijn) 1 theel. zwarte peper, vers gemalen 10 g kruidenboterkruiden olie om in te vetten en om te bakken
|
Vet een springvorm in met olie, bekleed hiervan de bodem met bladerdeeg en bak deze 10 minuten voor in de oven op 200°C.
Snijd het groene deel van de prei overlangs doormidden en was de bladeren grondig. Snijd alle prei in reepjes/ringen en roerbak ze ongeveer 5 minuten in een koekenpan.
Klop de eieren los, meng met de prei en de overige ingrediënten voor de vulling. Bekleed ook de randen van de vorm en vul de vorm met het preimengsel. Strooi er de rest van de kaas overheen en bak nog 40 minuten in de oven.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Provençaalse champignons |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 40 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
350 gr kleine champignons 2 eetlepels olijfolie 1 laurierblaadje 1 teen knoflook 1 dl droge witte wijn peper zout gehakte peterselie
|
Maak de champignons schoon. Verhit de olie in een pannetje en laat daarin de champignons, laurier en de geperste knoflook in 5 minuten gaar worden. Schep de champignons uit het vocht. Voeg de wijn en wat peper en zout aan het vocht toe en laat het tot de helft inkoken.
Verdeel intussen de champignons over 4 schelpen en laat ze afkoelen. Schep het kookvocht over de champignons en laat het verder afkoelen.
De champignons goed gekoeld en met ruim peterselie bestrooid serveren. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Rabarber compôte |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
600 g rabarber 35 g rozijnen suiker naar smaak
|
Snijdt de rabarber in stukjes. Doe de rabarber met een klein bodempje water in de pan en voeg rozijnen en suiker toe. Kook het ongeveer 3 minuten, zo blijft de rabarber knapperig!
Vindt u de rabarber te zuur, dan kunt u de smaak 'bijstellen' met suiker of honing, of door het toevoegen van sinaasappelsap of diksap. Ook krijt (bij drogist te koop) kan het oxaalzuur binden en de zure smaak verzachten. Een goede combinatie is rabarber met een kalkrijk melkproduct: bijvoorbeeld kwark, kaas of yoghurt.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Salade met zeetong en avocado |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr zeetongfilet 1 avocado 50 gr crème fraîche 1 eetlepel fijngesneden bieslook 1 eetlepel fijngehakte sjalot klontje boter 1 klein bosje kervel 1 potje zalmkuit 4 eetlepels bloem sap van een ½ citroen peper zout
|
Schil de avocado, halveer hem en snijd de helften in 24 gelijke plakken. Verdeel ze in een cirkel over de borden.
Roer de crème fraîche los, voeg de bieslook en de sjalot toe en breng op smaak met peper en zout. Leg in het midden van de borden een lepel van deze crème met kruiden. Garneer rondom met plukjes kervel en toefjes zalmkuit. Zet de borden koel weg.
Bestrooi de filet met zout en peper en snijd ze in reepjes. Smelt de boter in de koekepan. Wentel de tongreepjes door de bloem en schud ze licht uit tussen de handen of in een zeef. Bak ze vervolgens goudbruin. Afblussen met citroensap. Licht de pepermolen erover en de tong verdelen over de vier borden. Strooi er tenslotte wat bieslook over. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Tarbot gemarineerd in bieten |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 13 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 gr tarbot aan 1 stuk 4 rode bieten 4 eetlepels room 1 citroen 4 eetlepels mayonaise kervel bieslook zout peper
|
De tarbot zouten en peperen. De rode bieten fijnhakken. Op een vel aluminiumfolie de helft van de bieten leggen, daarop de tarbot en daarop weer de rest van de bieten. Vouw de folie dicht en laat de vis, onder een gewicht, ± 12 uur marineren.
Maak een saus van de room en de mayonaise en breng hem op smaak met zout, peper en citroensap. Snijd de tarbot in dunne plakken.
Doe op ieder bord 2 eetlepels saus en verdeel de plakken tarbot. Garneer met kervel en bieslook. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Thee crème |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
30 gr Gunpowder-thee 3 eetlepels suiker ½ lt slagroom 5 blaadjes gelatine zonnebloem-olie sap van 1 citroen 3 eetlepels honing
|
Doe suiker, thee en ¾ van de slagroom in een pan en breng aan de kook; langzaam laten trekken en proef steeds voor de gewenste sterkte. Giet hat dan door een fijne zeef en meng het met de rest van de slagroom, eventueel met extra suiker.
Laat de gelatine in koud water zacht worden en roer ze dan door de slagroom. Vet een vorm licht in met zonnebloem-olie, giet de massa erin en laat afkoelen.
Saus: Maak het citroensap warm en meng de honing er door.
Serveer met amandel- of citroenbiskwie. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Tomaten-groenselderijsoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
50 g gierst 1 bos groenselderij 4 tomaten (kruiden)zout scheutje citroensap of meer naar smaak olie om in te bakken scheutje room of Sojacuisine
|
Gierst 20 minuten weken in 1 liter water. Groenselderijblad van de stelen snijden en stelen in plakjes snijden. Selderijplakjes met de gierst en het weekwater aan de kook brengen en 10 minuten zachtjes laten koken. Tomaten ontvellen (even onderdompelen in kokend water en dan het velletje eraf trekken), aan de soep toevoegen en 10 minuten meekoken. Soep pureren, op smaak brengen met kruidenzout, citroensap en room of Sojacuisine. Garneren met wat fijngeknipt selderijblad.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Venkel uit de oven |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 à 2 venkel halve liter bouillon 1 eetl. tomatenpuree 1 ui 1 wortel 25 g bloem zout, peper 50 g boter
|
Ui pellen, wortel schrappen en allebei in blokjes snijden. Fruiten in de boter. Tomatenpuree en bloem toevoegen, goed doorroeren en fruiten tot de bloem bruin wordt. Dan de bouillon toevoegen, peper en zout naar smaak en 20 minuten zachtjes koken.
Van de venkel het stronkje en groen afsnijden, schoonmaken, in vieren snijden en wassen. 2 minuten in kokend water blancheren en onder de koude kraan afspoelen. De stukken venkel in een beboterde ovenschaal leggen, saus door een zeef over de venkel gieten. 20 minuten in een oven van 220°C bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Witlof in de oven |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g witlof 3 eieren 1 dl melk 75 g geraspte kaas versgemalen zwarte peper
|
Oven voorverwarmen op 200°C. Witlof wassen en in water met wat zout 6 minuten koken. Uit laten lekken. Knoflook fruiten in de boter, ui in plakjes snijden en meefruiten. Bestrooien met tijm. Eieren loskloppen, mengen met de kaas, de melk en peper naar smaak. Lofstronkjes doormidden snijden en in een ovenschaal leggen. Eimengsel erover gieten en 25 minuten in de oven bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zomerstoofschotel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 kg aardappelen 2 kg tuinbonen 3 tomaten 4 theel. bonenkruid (of 4 takjes verse, fijngehakt) zout en peper boter om in te bakken evt: 100 g spek
|
Aardappelen schoonboenen en in partjes snijden. Tuinbonen doppen en boontjes in wat water en zout in 10 minuten beetgaar koken en afgieten. Aardappelen in zo'n 8 minuten beetgaar koken in water met wat zout, en afgieten. In grote pan een klont boter smelten (of de spekblokjes even uitbakken). Aardappei, bonen en bonenkruiden toevoegen en 5-10 minuten stoven. Op smaak brengen met zout en peper.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen