Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Ba Si Ping Guo |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 zachtzure appels ½ kopje suiker 2 eiwitten 6 eetlepels bloem 1 eetlepel maïzena zonnebloem-olie
|
De appels schillen, van klokhuis ontdoen en in achten snijden. De parten samen met drie eetlepels bloem in een papieren zak doen en goed schudden, zodat de bloem egaal over de appels wordt verdeeld.
De eiwitten, de maïzena en de resterende bloem tot een egaal beslag kloppen en de stukken appel erin leggen. Twee koppen olie verhitten en de stukken appel goudbruin bakken (2 tot 3 minuten). Uit laten lekken op folie.
De suiker samen met twee eetlepels water en 1 eetlepel olie op een matig vuur verwarmen. Voortdurend roeren. Als er draden aan de lepel blijven hangen, de appel even goed door het mengsel heen roeren en opdienen samen met een bakje koud water om de partjes daarin snel te kunnen laten afkoelen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Bieten met peer uit de oven |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g (gekookte) rode bietjes 2 uien, gesneden 2 peren sap van een halve sinaasappel 50 g zonnebloempitten 15 g boter peper en zout naar smaak 2 kruidnagels verse fijngesneden bieslook
|
Bieten schillen, in blokjes snijden en in ruim water in 30 minuten gaat koken. Ui met zonnebloempitten in boter bakken, sinaasappelsap en stukjes peer met de kruidnagels toevoegen en 3 minuten laten stoven. Blokjes biet toevoegen en nog 5 minuten stoven.
Serveren met de verse bieslook.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Couscous met wortel en koolrabi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Rijst gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
350 g couscous 1 l groentebouillon 2 uien, gesneden half kaneelstokje 1 theel. gemberpoeder 1 theel. paprikapoeder versgemalen zwarte peper zout 200 g wortel 2 koolrabi's 10 gedroogde pruimen 1 potje kikkererwten
|
Couscous met 2 eetlepels olijfolie en 1 dl lauwwarm water in een kom mengen en 30 minuten laten wellen. De bouillon in een (couscous)pan aan de kook brengen met de uien en de kruiden en op een laag vuur laten pruttelen. Couscous bovenin de couscouspan doen of in een zeef boven de pan hangen en 10 minuten stomen met het deksel op de pan.
Intussen de wortel schrappen en in plakjes snijden en de koolrabi's schillen en in blokjes snijden. Met de pruimen bij de bouillon doen. De korrels van de couscous tussen de vingers loswrijven en weer met water besprenkelen. 15 minuten verder stomen/stoven. In de laatste 5 minuten de (uitgelekte) kikkererwten in de bouillon meestoven.
Couscous in een platte schaal scheppen en een kuiltje in het midden maken. Daarin groente en wat bouillon scheppen.
De rest van de bouillon apart in een kom serveren met Marokkaans brood.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gevulde vis met verse vijgen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 grote zeebaars of zalmforel 50 gr amandelen 50 gr rozijnen een hand gekookte witte rijst 25 gr pijnpitten kaneel verse gemberwortel 2 eetlepels boter 6 verse vijgen aluminiumfolie olie peper zout
|
Verwijder voorzichtig via de rug de graten en ingewanden van de vis, zorg dat de buik heel blijft. Strooi wat zout en peper in de vis. Meng rijst, amandelen, rozijnen, pijnpitten, een beetje fijngesneden gember (overheerst snel) met de boter en wat kaneel. Vul de vis met de verse vijgen en dit mengsel, rol hem in geolied aluminiumfolie en bak hem ±20 minuten in een matig hete oven.
Serveer hem met een frisse salade.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Grietfilets met prei |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
800 gr Grietfilet 4 preien 2 eieren ⅛ lt slagroom 150 gr boter 1 glas droge witte wijn
|
Verdeel de prei in wit en groen, zo fijn mogelijk gesneden. In twee aparte pannen, met een deel van de boter, gaar stoven, zonder te kleuren. Het vocht, zeker van het groen, bijna volledig laten verdampen. Pureer de gare groene prei in een keukenmachine en laat afkoelen.
De eieren scheiden en de dooiers door het afgekoelde preigroen spatelen. De witten opslaan en eveneens erdoor spatelen. Op smaak brengen met peper en zout.
De massa in beboterde vormpjes doen en au-bain-marie pocheren. De witte prei eveneens pureren en opzetten met de room en de wijn, laten inkoken tot het een dikee saus wordt. De rest van de boter in klontjes door de saus roeren, niet meer laten koken.
De vis naar verkiezing pocheren in visbouillon of witte wijn of zachtjes bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groente uit de wok |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 paksoi of Chinese kool of 1 bos zilverstelen 2 teentjes fijngehakte knoflook 2 eetl. zoute ketjap oy tamari 2 eetl. fijngehakte lente-ui olie om in te bakken
|
Groente wassen, in repen snijden en droogmaken. Scheut olie verhitten in een wok of braadpan. Eerst de knoflook en dan de onderste repen van de groente toevoegen en al omscheppend een paar minuten bakken. Dan de rest van de groente toevoegen en roerbakken. Voor het serveren besprenkelen met ketjap en bestrooien met de ui.
Serveren met rijst en gebakken tofu of kip.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Kerrie telor (ei in saus) |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 eieren 1 ui, gesn. 2 teentjes knoflook, gesn. 1 à 2 theel. sambal 1 theel. koenjit 1 serehstengel 2 djeroek-poeroetblaadjes (of wat citroensap) 50 g santen (kokoscrème) scheut olie om in te bakken
|
Eieren hardkoken en pellen. Ui en knoflook met de sambal en de koenjit fijnwrijven en in de olie fruiten. Sereh in stukken van 3 cm snijden en met de djeroekpoeroet en de santen toevoegen met 2 dl water en alles aan de kook brengen. De hele eieren erbij doen en alles 10-15 minuten zachtjes stoven en de eieren af en toe draaien tot ze rondom lichtgeel zijn.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Kwarktaart met snijbiet of andijvie |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 bossen snijbiet of 1 krop andijvie 3 eieren, geklutst 1,5 dl volle kwark 6 eetl. bloem of volkorenmeel 1 eetl. Provençaalse kruiden peper en zout naar smaak boter voor invetten 3 eetl. sesamzaad
|
Oven voorverwarmen op 200° C. Snijbiet grof snijden en wassen. Andijvie eerst uitspoelen in een bak water en dan in repen snijden.
De groente droogslingeren in een theedoek of slacentrifuge.
Door elkaar scheppen met de eieren, kwark, bloem, kruiden en op smaak brengen met peper en zout.
Wijde ovenschaal invetten en het mengsel erin scheppen en aandrukken. Bestrooien met sesamzaad.
In 20-30 minuten lichtbruin bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Rode kool salade met appel en pruimen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1/2 rode zomerkool 50 g cashewnoten 1 bosuitje, fijngesneden 4 pruìmen 1 appel (bijv. Golden Delicious) 75 g verse geitenkaas 1 eetl. olie om in te bakken
Dressing: 8 eetl. olie 2 eetl. citroensap 1 à 2 eetl. cassis-diksap 1 theel. grove mosterd of meer naar smaak peper en zout
|
Witte stronk wegsnijden. Kool in dunne reepjes snijden of schaven. Cashewnoten in 1 eetl. olie al roerend lichtbruin bakken. Appel in kwarten snijden (niet schillen), en dan in dunne plakjes. Pruimen in plakjes snijden. Geitenkaas in stukjes verdelen.
Dressing kloppen van de ingrediënten.
Alle ingrediënten en de dressing voorzichtig door elkaar scheppen en even in laten trekken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Schelvisfilets met aardappels |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 schelvisfilets 60 gr boter 60 gr bloem ½ lt melk 2 gesnipperde uien 7 à 9 rauwe aardappels gehakte peterselie
|
Kook 3 à 4 aardappels 15 minuten en snijd ze in plakjes, niet te dun. Snijd de rest van de aardappels in blokjes.
Maak een roux van de boter en de bloem, voeg langzaam de melk er aan toe, zodat er een mooie gladde saus ontstaat.
Verdeel de schelvis in vlokjes en bak ze in boter met de ui, aardappelblokjes en peterselie.
Doe dit alles in een vuurvaste schaal, giet er de witte saus over en bedek het geheel met de aardappelschijfjes. Leg er klontjes boter bovenop en zet de schaal in een hete oven tot de aardappels een korstje hebben.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met walnoten en peer |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop eikenblad-, batavia of kropsla 1 peer 1 eetl. citroensap
Dressing: 1 eetl. azijn 1 theel. honing 1 theel. mosterd 1 eetl. walnootolie 2 eetl. olijfolie peper en zout
Garnering: 50 g walnoten, gehakt
|
Sla in stukjes verdelen, wassen en droogmaken. Peer in dunne schijfjes snijden en besprenkelen met citroensap tegen bruin worden. Dressing kloppen van de ingrediënten. Sla schikken op bordjes. Peer en walnoten erop leggen. Dressing erover sprenkelen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Tarbotcurry |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
9 ons tarbotfilets limesap 4 eetlepels klapperolie 2 uien 2 kleine groene lomboks 8 daon salam (Ind.laurier) 4 tenen knoflook 2 eetlepels kaneelpoeder 2 eetlepels witte wijnazijn 2 dessertlepels gehakte gemberwortel 1,5 theelepel cayennepeper 1 theelepel fijngewreven venkelzaad 2 koppen kokosmelk 1 eetlepel mosterdpoeder ¼ theelepel kurkumapoeder suiker zout
|
Snijd de tarbotfilets in blokken van ongeveer 3,5 cm, leg ze in een porseleinen schaal en kwast ze in met limesap. Snijd de uien in dunne plakjes, pers de knoflook door de knijper en snijd de lomboks in ringen. Maak de olie heet in een koekepan en fruit hierin de ui, lomboks, daon salam, knoflookpulp, kaneel, azijn, gember, cayennepeper en het venkelzaad tot de uien goudgeel zijn geworden. Voeg de blokken vis toe en bak, al omscheppend, 5 minuten of tot ze gebruind zijn. Roer de kokosmelk, mosterdpoeder en kurkuma er door, breng het aan de kook en sudder dan 5 minuten op laag vuur of tot de saus gebonden is. Haal de pan van het vuur en schep er nog 1 dessertlepel limesap, wat zout en een snuif suiker door.
Doe het gerecht over in een warme schaal. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Thee crème |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
30 gr Gunpowder-thee 3 eetlepels suiker ½ lt slagroom 5 blaadjes gelatine zonnebloem-olie sap van 1 citroen 3 eetlepels honing
|
Doe suiker, thee en ¾ van de slagroom in een pan en breng aan de kook; langzaam laten trekken en proef steeds voor de gewenste sterkte. Giet hat dan door een fijne zeef en meng het met de rest van de slagroom, eventueel met extra suiker.
Laat de gelatine in koud water zacht worden en roer ze dan door de slagroom. Vet een vorm licht in met zonnebloem-olie, giet de massa erin en laat afkoelen.
Saus: Maak het citroensap warm en meng de honing er door.
Serveer met amandel- of citroenbiskwie. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Tzatziki |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Sauzen |
4 personen, 20 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500ml Griekse volvette yoghurt Tip: zorg voor echte dikke yoghurt (met een stevige kwarkachtige structuur) om de tzatziki goed stevig te houden aangezien je later de komkommer, olijfolie en citroensap gaat toevoegen. 1 komkommer 2 a 3 teentjes knoflook 1 eetlepel dille (gedroogd) 1/2 citroen olijfolie peper en zout.
|
Was de komkommer. Snijd de beide kontje er af en rasp de komkommer (groffe reepjes) boven de zeef/fijne vergiet. Laat de komkommer goed uitlekken. Om dit te versnellen kun je het beste met een vork de komkommerreepjes tegen de wand van het vergiet of de zeef aandrukken om het grootste vocht eruit te drukken.
Doe de yoghurt in een mengkom en knijp 2 a 3 teentjes knoflook boven de yoghurt uit. Voeg een eetlepel olijfolie toe. Strooi een eetlepel gedroogde dille uit over het mengsel. Voeg tot slot het sap van een halve citroen toe (denk om de pitjes) en als laatste meng je de uitgelekte komkommer door het yoghurtmengsel. Meng het geheel tot een mooie massa. Voeg naar smaak zout en peper toe.
Laat de Tzatziki minimaal een aantal uur opstijven in de koelkast. Hierdoor trekken ook de diverse smaken beter in de Tzatziki. Het beste kun je de Tzatziki een avond van te voren maken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Venkel uit de oven |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 à 2 venkel halve liter bouillon 1 eetl. tomatenpuree 1 ui 1 wortel 25 g bloem zout, peper 50 g boter
|
Ui pellen, wortel schrappen en allebei in blokjes snijden. Fruiten in de boter. Tomatenpuree en bloem toevoegen, goed doorroeren en fruiten tot de bloem bruin wordt. Dan de bouillon toevoegen, peper en zout naar smaak en 20 minuten zachtjes koken.
Van de venkel het stronkje en groen afsnijden, schoonmaken, in vieren snijden en wassen. 2 minuten in kokend water blancheren en onder de koude kraan afspoelen. De stukken venkel in een beboterde ovenschaal leggen, saus door een zeef over de venkel gieten. 20 minuten in een oven van 220°C bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Wortel met gember en komijn |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g wortel 50 g boter 1 eetl. citroensap 1 theel. honing 1 eetl. komijnzaadjes 15 g verse gemberwortel, fijngesneden (of 1 theel. gemberpoeder) 2 eetl. fijngehakte peterselie
|
Wortels wassen en in schuine plakjes van ruim een 1/2 cm dik snijden. In wat water in 8-10 minuten beetgaar koken. Intussen de boter smelten, het citroensap en de honing erdoor mengen en de komijn en gember toevoegen. Wortels afgieten en omschudden met het kruidenmengsel en de peterselie.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zeebanket met gembersaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
16 repen scholfilets (10x2 cm) 4 gepelde scampi's knoflookzout peper bloem 1 losgeklopt ei droog witte broodkruim maïsolie notenolie
Saus: 1 dl visbouillon 2 kleine gehakte uien medium dry sherry 1 dl room 1 theelepel gemberstroop 2 eetlepels tomaat 1 theelepel selderiegroen
|
Leg de schol en de garnalen op een bord en bestrooi ze met knoflookzout en peper. Laat het een ½ uur intrekken. Haal vis en garnalen dan door de bloem, ei en broodkruim. Frituur ze, in hete maïsolie met een scheut notenolie, goudbruin. Laat ze uitlekken en houd ze warm.
Maak intussen voor de saus de bouillon heet en pocheer hierin de gehakte ui tot ze transparant is. Voeg een paar scheutjes sherry toe en kook wat in. Roer de lauwe room erbij en kook weer wat in. Roer er dan de gemberstroop, tomaat en selderie door. Kruid zonodig bij met knoflook en peper en verdeel de saus over 4 borden. Schik de visrepen en garnalen er aan een zijde bij en dien direct op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen