Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Boerenkooi met boerenkaas |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 zakje boerenkool 500 g aardappelen 1/2 bouillonblokje scheutje azijn 100 g pittig belegen boerenkaas 1 eetl. boter + voor invetten
|
Aardappelen schillen en in blokjes snijden. Boerenkool in een pan doen, aardappelblokjes erop leggen en het bouillonblokje erboven verkruimelen. Scheutje azijn erbij en dan zoveel water toevoegen tot alles net onder staat. In 25 minuten zachtjes gaar koken.
Grill voorverwarmen, of oven op 200 °C. Boerenkool/aardappelmengsel afgieten (kookvocht bewaren) en fijnstampen. Met boter en kookvocht of melk tot een smeuïge massa roeren. In een ingevette ovenschaal doen.
Boerenkaas in plakken snijden en op de boerenkool leggen. 10 min. in oven of grill tot de kaas gesmolten is.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Chinese kool salade met banaan en kokos |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
0,5 Chinese kool 1 banaan 1 zachtzure appel 1 handje gewelde rozijnen
Dressing: 6 eetl. (walnoot)olie 1 eetl. citroensap 1 theel. honing peper en zout naar smaak
Garnering: 2 eetl. gemalen kokos een paar takjes munt 1 kiwi
|
Eventueel verwelkt blad van de Chinese kool verwijderen. Kool halveren, even in koud water spoelen, goed laten uitlekken en in flinterdunne reepjes mijden. Appels in blokjes en banaan in plakjes snijden. Het fruit door de kool scheppen. Dressing kloppen van de ingrediënten en door de salade scheppen. Kokos in een droge koekenpan goudgeel roosteren ene over de salade strooien. Garneren met muntblaadjes en schijfjes kiwi.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gemengde groenteschotel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
olie om in te bakken 150 g witte kool of groene kool (enkele bladeren) 150 g winterpeen een keuze uit: 0,5 venkel, 1 steel van broccoli (geschild), 1 kleine courgette of 100g maïskorrels) 2 grote tomaten 1 grote ui 100 g seitan 0,5 kopje groentebouillon 1 glas witte wijn sojasaus naar smaak garneren met sesamzaad
|
Snij de verschillende groenten in lange dunne gelijke reepjes. Bak de seitan in blokjes in olie lichtbruin. Fruit de gesneden ui even mee en blus af met wat sojasaus. Voeg de groenten toe en laat 5 minuten doorgaren. Giet er de wijn en bouillon bij en laat bijna droogkoken. Voeg op het laatst de tomatenstukjes toe en laat nog 10 minuten doorwarmen. Doe over in een mooie schaal en strooi er het sesamzaad over.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gesouffleerde pannekoek met ster-appels |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 eierdooiers 60 gr griessuiker een citroen 1 koffielepel bloemsuiker maizena boter 4 sterappeltjes calvados
|
Eierdooiers, griessuiker en een koffielepel geblancheerde citroenschil goed dooreen mengen. Eiwitten stevig opslaan met bloemsuiker. Deze twee mengsels voorzichtig door elkaar spatelen tot een gladde massa. Voeg op het laatste ogenblik een snuifje maizena toe. Bak dit 'deeg' met boter in 4 warme flensjespannen, laat de pannekoeken enkele minuten in de oven rijzen en keer ze om op een zeer warm, beboterd bord versierd met schijfjes gecarameliseerde ster-appel. Eventueel flamberen met calvados en zeer warm opdienen. Een klein glaasje appelsorbet is hierbij heel lekker. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Pakora (groenten in beslag gefrituurd) met muntchutney |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
aardappels uien olie linzemeel water zout karwijzaad
Saus: verse muntblaadjes groene peper rode chilipoeder mangopoeder yoghurt
|
Schil de aardappels en de uien en snijd ze in dunne reepjes. Maak een niet te dun beslag van linzemeel en water, zoals voor pannekoeken. Meng aardappels, uien, karwijzaad, wat zout en wat chilipoeder door het beslag. Verhit de olie - maak hem niet tè heet - en frituur daarin steeds een lepel van het beslag. Dien de hapjes heet op met de saus.
Saus: Maak met een vijzel een pasta van de muntblaadjes, groene peper en de chili- en mangopoeder en vermeng die met de yoghurt in de verhouding van 1 eetlepel kruidenpasta op 1 kopje yoghurt. Goed roeren. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Rode kool met crème fraîche |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
600 g rode kool 40 g rozijnen 2 laurierbladen 1 appel 2 kruidnagels 2 theel. kaneel 75 g cashewnoten 1 dl crème fraîche of Sojacuisine zout
|
Kool in de lengte in vieren snijden, witte stronk wegsnijden en de rest in dunne reepjes snijden of schaven. In een pan met weinig water, zout, rozijnen en laurierblad met kruidnagels erin gestoken, 30 minuten zachtjes koken. Intussen de appel schillen, klokhuis eruit boren, en de appel in dunne schijven snijden. De appel door de kool scheppen en 5 minuten meekoken. Crème fraîche of Sojacuisine mengen met de kaneel en de grof gehakte noten. Laurierblad verwijderen, notenmengsel door de kool scheppen en door en door verwarmen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Rode kool sorbet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
1 sorbet, 4 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
600 gr rode kool 35 cl rode bessesap 2 eetlepels gele basterdsuiker 2 appelen ½ ananas 2 citroenen 12 gedopte noten
|
Schaaf de rode kool in zeer fijne reepjes, blancheer ze enkele minuten in kokend water, spoel ze af en druk ze goed droog in keukenpapier. Breng ze aan de kook met het bessesap, de suiker en het sap van een citroen en een in stukjes gesneden appel. Kook de kool in een half uur gaar en maak er puree van. Breng deze massa in ijslaatjes over en laat hem bevriezen. Controleer van te voren op zoetheid en voeg zonodig nog wat suiker of suikerstroop toe. Roer tijdens het bevriezen (3 uur) het ijs enkele malen door.
Leg telkens een bolletje sorbet op een bordje, daarnaast de in stukjes gesneden ananas, de in dunne plakjes gesneden tweede appel (bedruppeld met citroensap) en enkele noten. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Rode koolschotel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 rode kool (600 g) 200 g zilvervliesrijst 1/2 bouillonblokje 2 kruidnagels 1 laurierblad handje rozijnen 1 ui, gesneden 1 appel, in stukjes 1 banaan in plakjes 200 g (belegen) kaas evt. klein blikje ananasstukjes boter om in te bakken
|
Rode kool fijnsnijden en met rijst, bouillonblokje en het laurierblad (met kruidnagels erin gestoken) in 40 minuten gaarkoken in ruim water. Intussen de rozijnen weken in wat water. Ui fruiten in wat boter, appelstukjes meefruiten en dan de plakjes banaan en de ananas nog even meefruiten.
Grill aanzetten op 175°C. Rode kool-rijst zo nodig afgieten, laurierblad verwijderen en ui-fruitmengsel erdoor roeren. In een ovenschaal scheppen, beleggen met de kaas en een paar minuten onder de grill zetten, tot de kaas gesmolten is.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Salade met zeetong en avocado |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr zeetongfilet 1 avocado 50 gr crème fraîche 1 eetlepel fijngesneden bieslook 1 eetlepel fijngehakte sjalot klontje boter 1 klein bosje kervel 1 potje zalmkuit 4 eetlepels bloem sap van een ½ citroen peper zout
|
Schil de avocado, halveer hem en snijd de helften in 24 gelijke plakken. Verdeel ze in een cirkel over de borden.
Roer de crème fraîche los, voeg de bieslook en de sjalot toe en breng op smaak met peper en zout. Leg in het midden van de borden een lepel van deze crème met kruiden. Garneer rondom met plukjes kervel en toefjes zalmkuit. Zet de borden koel weg.
Bestrooi de filet met zout en peper en snijd ze in reepjes. Smelt de boter in de koekepan. Wentel de tongreepjes door de bloem en schud ze licht uit tussen de handen of in een zeef. Bak ze vervolgens goudbruin. Afblussen met citroensap. Licht de pepermolen erover en de tong verdelen over de vier borden. Strooi er tenslotte wat bieslook over. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Vrolijke Rijst |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Rijst gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
150 g basmatirijst (geurige Indiase rijst) 1 ui, gesneden 1 teentje knoflook, geperst 6 stengels bleekselderij 10 cherrytomaatjes 75 g gerookte zalmsnippers of 1 blikje tonijn, uitgelekt 1/2 citroen 2 eetl. peterselie, fijngeknipt peper zout citroensap olie om in te bakken
|
Rijst gaarkoken volgens aanwijzingen op de verpakking. Olie verhitten en ui en knoflook glazig bakken. Bleekselderij in stukjes snijden en even meebakken. Tomaatjes wassen en even meebakken. Rijst toevoegen, alles omscheppen en even meebakken. Citroen in plakjes snijden, schil eraf snijden en plakjes in kwarten snijden. Vis in stukjes verdelen en met de citroenstukjes door de rijst scheppen. Door en door verwarmen. Op smaak brengen met peper, zout en citroensap. Garneren met peterselie.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zomerkool |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 Chinese of spitskool 1 ui, gesneden 2 teentjes knoflook, geperst 4 tomaten, in blokjes gesneden 75 g cashewnoten paprikapoeder versgemalen zwarte peper olie om in te bakken
|
Kool fijnsnijden. Ui en knoflook fruiten in de olie. Koolsnippers, tomaat en de cashewnoten toevoegen en onder af en toe omscheppen in 10 minuten beetgaar bakken. Op smaak brengen met paprika en peper.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen