Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Andijvie met kerrie en cashewnoten |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop andijvie 1 grote ui 1 eetl. kerrie 1 dl groentebouillon (van blokje of korrels) 1 eetl. bloem 75 g cashewnoten zout en versgemalen zwarte peper scheut olie om in te bakken
|
Andijvie in repen snijden en wassen. Uit laten lekken en droogslingeren in slacentrifuge of theedoek. Ui snipperen en met de kerrie even fruiten in wat olie in een braadpan. Bloem erdoor roeren. Dan de andijvie erdoor scheppen en afblussen met de bouillon. Cashewnoten toevoegen. Onder voortdurend omscheppen alles 5 minuten zachtjes laten doorsudderen. Op smaak brengen met peper en zout.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Asperges met amandelen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g asperges 1 eetl. olie 2 eetl. citroensap 30 g boter 100 g amandelschaafsel
|
Asperges schillen met dunschiller en 2cm van het uiteinde afsnijden. In ruim water met snufje zout, suiker, citroensap en olie, in 15-20 minuten gaar koken. Boter smelten, amandelen lichtbruin bakken en over de gekookte asperges scheppen. Garneren met plakjes chorizo, tomaat en peterselie.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietentaartje |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Taart en Gebak |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 à 4 bieten 1 komkommer 2 uien 1 dl volle yoghurt 125 g geraspte, pittige kaas zout peper boter voor invetten oud brood
|
Oven voorverwarmen op 225°C. Bieten en komkommer schillen en raspen, uien pellen en raspen en door elkaar scheppen met de kaas en de yoghurt. Op smaak brengen met zout en peper. Ovenschaal invetten en het groentemengsel erin scheppen. 20 minuten in de oven bakken. Brood in blokjes snijden en over de ovenschotel verdelen. Nog 10 minuten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bloemkool met cashewnotensaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 bloemkool 1 ui, gesneden 5 eetl. cashewnotenpasta 2 dl groentebouillon peper en zout voor binden van de saus: maïzena of arrowroot olie om in te bakken
|
Blad en onderste deel van de stronk verwijderen. Bloemkool 10 minuten in ruim water met wat zout zetten, afgieten en afspoelen. Kool rechtop in een grote pan zetten en in weinig water met wat zout in 15 minuten beetgaar koken/gaarstomen. Deksel op de pan houden.
Intussen ui fruiten in wat olie. De bouillon toevoegen en als het kookt de cashewnotenpasta erdoor roeren. Op smaak brengen met zout en peper. De saus eventueel binden met maïzena of arrowroot, gladgeroerd met wat water.
Bloernkool afgieten, nog even op laag vuur droogstomen en in een schaal serveren met de saus erover of apart.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bospeen met salie |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 bos bospeen 1,5 dl bouillon 1 eetl. citroensap 10 salieblaadjes flinke scheut olie om in te bakken
|
Puntjes en loof van de wortels verwijderen en de bospenen in schuine plakjes van 1 cm snijden. Plakjes al omscheppend een paar minuten bakken in hete olie. Vuur lager zetten, bouillon en citroensap toevoegen en al omscheppend in 5-7 minuten gaar stoven. Salie erdoor scheppen en nog 1 minuut stoven.
Serveer met rijst en/of vis.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gegratineerde crab |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr crab 1 ui 40 gr boter 25 gr bloem 2 dl droge witte wijn 1 dl slagroom peper zout mespunt mosterd worcestersaus fijngehakte peterselie dille 100 gr geraspte kaas
|
Pel en snipper de ui en fruit ze glazig in de boter. Voeg de bloem toe en schenk er dan, al roerend, de witte wijn bij tot er een gebonden saus ontstaat. Voeg dan de slagroom toe en laat alles nog even pruttelen. Neem de pan van het vuur. Breng de saus op smaak met zout, peper, mosterd en worcestersaus. Roer vervolgens de peterselie, dille en de crab door de saus.
Verdeel het mengsel over 4 beboterde schelpen en bestrooi ze met geraspte kaas. Zet ze ongeveer 20 minuten in een hete oven totdat ze een bruin korstje hebben.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gevulde andijviesalade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop andijvie 2 zoetzure appels sap van 1/2 citroen 100 g pittige (mosterd)kaas klein trosje druiven, gehalveerd en ontpit 50 g walnoten, grof gehakt
Dressing: 8 eetl. olie (deels bijv. walnoot- of druivenpitolie) 2 eetl. (appel)azijn 2 theel. honing 2 theel. mosterd peper en zout naar smaak
|
Andijvie in dunne reepjes snijden, wassen en droogmaken in theedoek of sla-centrifuge en in een slakom doen. Appels in kwarten snijden, klokhuis verwijderen en appels in dunne partjes snijden (niet schillen). Met wat citroensap besprenkelen (tegen verkleuren). Kaas in blokjes snijden en met de druiven, appels en noten door de andijvie scheppen. Dressing kloppen van de ingrediënten en door de salade scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Grietfilets met prei |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
800 gr Grietfilet 4 preien 2 eieren ⅛ lt slagroom 150 gr boter 1 glas droge witte wijn
|
Verdeel de prei in wit en groen, zo fijn mogelijk gesneden. In twee aparte pannen, met een deel van de boter, gaar stoven, zonder te kleuren. Het vocht, zeker van het groen, bijna volledig laten verdampen. Pureer de gare groene prei in een keukenmachine en laat afkoelen.
De eieren scheiden en de dooiers door het afgekoelde preigroen spatelen. De witten opslaan en eveneens erdoor spatelen. Op smaak brengen met peper en zout.
De massa in beboterde vormpjes doen en au-bain-marie pocheren. De witte prei eveneens pureren en opzetten met de room en de wijn, laten inkoken tot het een dikee saus wordt. De rest van de boter in klontjes door de saus roeren, niet meer laten koken.
De vis naar verkiezing pocheren in visbouillon of witte wijn of zachtjes bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groentesoep met mosselen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
1 pan, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
¾ lt mosselen in de schelp 1 kop gehakte ui 1 kop gehakte wortel ¾ kop gehakte knolselderij 2 tenen gehakte knoflook 4 eetlepels olijfolie 2 koppen gepelde tomaten 1 glas droge witte wijn 1,5 eetlepel gehakte basilicum 1 grote zucchini in blokjes 2 koppen VISBOUILLON peper zout Pernod gehakte peterselie dunne reepjes citroenschil
|
Controleer de mosselen en spoel ze en maak goed schoon, zodat er geen zeepokken etc. meer af kunnen vallen
Fruit in een soeppot de ui, wortel, selderij en knoflook in de hete olijfolie ongeveer 10 tot 15 minuten op een matig vuur tot de groenten mals zijn. Voeg de tomaten, wijn en basilicum toe en kook 15 minuten op een iets hoger vuur. Doe de zucchini, visbouillon, wat zout en peper erbij en laat 10 minuten sudderen. Voeg de mosselen in de schelp toe, een scheut pernod en sluit de pot. Kook tot de schelpen open gegaan zijn.
Schep de soep in warme diepe borden, bestrooi met wat gehakte peterselie en citroenreepjes en geef er stokbrood bij.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Italiaanse salade met bonen en tomaat |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
100 g sla (veld, blad, ijsberg) 1 potje pinto- of bruine bonen 2 tomaten
Dressing: 5 eetl. oliffolie 2 eetl. Balsamico-azijn 1/2 theel. mosterd peper
|
De sla wassen, droogmaken, grof snijden en in een kom schikken. Uitgelekte bonen en tomaat in partjes erop leggen en overgieten met de dressing.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Knolselderij met citroensaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 selderijknol sap van 1 citroen 1 ui, gesneden 2-3 dl bouillon peper zout
Garnering: 2-3 eetl. fijngeknipte kervel peterselie of selderijblad
|
Selderijknol schillen en halveren, in plakken van 1 cm dik snijden en die weer in repen (als patat). Meteen in water, met 2 eetlepel van het citroensap, leggen om bruin kleuren te voorkomen. Boter smelten in een pan en de ui 5 minuten fruiten. De bouillon toevoegen. Knolselderij even uit laten lekken en toevoegen en in 10-15 minuten beetgaar koken. Kookvocht afgieten en bewaren. Ei loskloppen in een kom met de rest van het citroensap. Zoveel kookvocht toevoegen dat een lichtgebonden saus ontstaat.
Op smaak brengen met peper en zout en over de knolselderij schenken. Garneren met peterselie of selderij.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Koolrabi-fruitsalade met alfalfa |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
2 tot 3 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 koolrabi 1 sinaasappel 1 appel (bijv. goudreinet) 2 schijven ananas 2 eetl. pijnboompitten
Dressing: 6 eetl. yoghurt sap van halve citroen sap van 1 sinaasappel zout en peper
Garnering: alfalfa
|
Koolrabi schillen, grof raspen, overgieten met kokend water en uit laten lekken. Sinaasappel dik schillen en in stukjes snijden. Appel schillen en in stukjes snijden. Ananas in stukjes snijden. Fruitstukjes door de koolrabi scheppen.
Dressing kloppen van de ingrediënten en door de salade scheppen. Serveren op een bedje van alfalfa.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Paksoi met tomaat en cashewnoten |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 paksoi 2 uien, gesneden 2 theel. gemalen komijn 2 theel. kerrie 150 g cashewnoten, grof gehakt 1 bouillonblokje 4 tomaten 2 theel. garam masala (Indiaas kruidenmengsel) peper en zout olie om in te bakken
|
Paksoi wassen, in dunne repen snijden en uit laten lekken. Ui, komijn en kerrie in wat olie fruiten. Cashewnoten toevoegen en even meebakken. Het bouillonblokje verkruimelen en toevoegen. Tomaten in stukjes snijden en toevoegen. Dan de groente erbij doen en al omscheppend in 5 minuten zachtjes beetgaar stoven. Desgewenst garam masala erdoor roeren. Op smaak brengen met peper en zout.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Pastinaak met tuinkruiden |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g pastinaak 3 eetl. fijngeknipte verse tuinkruiden, bijv. peterselie, selderij, bieslook, tijm, salie peper en zout naar smaak olie voor invetten en bedruípen
|
Pastinaak schoonboenen, in plakken (1 cm) snijden en in ruim water 5 minuten zachtjes koken. Uit laten lekken. Oven voorverwarmen op 175°C. Bakplaat invetten met een beetje olie en de plakken pastinaak erop leggen. Bestrooien met de tuinkruiden en een paar druppeltjes olie. 15 minuten in de oven of tot de pastinaak zacht is.
Variatie: bestrooi de pastinaak met geraspte kaas.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Pompoensoep met sprouty |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1,5 l groentebouillon (vers of van blokjes) 900 g groene pompoen 150 g sprouty (mix van ontkiemde mungbonen, adukibonen, zwarte bonen, groene linzen, groene erwten en kikkererwten) peper tijm citroensap naar smaak
|
Pompoen in parten snijden, schillen, pitten en draden verwijderen en vruchtvlees in blokjes snijden. Blokjes in 20 minuten gaarkoken in de bouillon. De soep iets laten afkoelen en pureren met een stamper of staafmixer.
Weer opzetten, sprouty toevoegen en 5 minuten zachtjes laten doorkoken. Peper, tijm en citroensap naar smaak toevoegen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Salade met zeetong en avocado |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr zeetongfilet 1 avocado 50 gr crème fraîche 1 eetlepel fijngesneden bieslook 1 eetlepel fijngehakte sjalot klontje boter 1 klein bosje kervel 1 potje zalmkuit 4 eetlepels bloem sap van een ½ citroen peper zout
|
Schil de avocado, halveer hem en snijd de helften in 24 gelijke plakken. Verdeel ze in een cirkel over de borden.
Roer de crème fraîche los, voeg de bieslook en de sjalot toe en breng op smaak met peper en zout. Leg in het midden van de borden een lepel van deze crème met kruiden. Garneer rondom met plukjes kervel en toefjes zalmkuit. Zet de borden koel weg.
Bestrooi de filet met zout en peper en snijd ze in reepjes. Smelt de boter in de koekepan. Wentel de tongreepjes door de bloem en schud ze licht uit tussen de handen of in een zeef. Bak ze vervolgens goudbruin. Afblussen met citroensap. Licht de pepermolen erover en de tong verdelen over de vier borden. Strooi er tenslotte wat bieslook over. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Thaise groene curry van rund |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vlees |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 groene pepers (ontdaan van zaadjes) 2 rode pepers (ontdaan van zaadjes) 2 theelepels citroenschil 8 rode sjalotten 3 tenen knoflook 1 theelepel trassie 2 kopjes dikke santen 600 gr mals rundvlees in blokjes 1 middelgrote courgette 2 eetlepels vissaus (namplah) zout citroenblaadjes (djeroek poeroet) zoete basilicum
|
Stamp 8 groene pepers, citroenschil, sjalotten, knoflook en trassie met wat water in een vijzel tot een gladde pasta (mag ook met een keukenmachine). Doe een kwart kopje santen in een sauspan en bak hierin de pasta boven een niet te hoog vuur. Voeg, als het aroma loskomt, de blokjes vlees en de vissaus toe. Roerbak het vlees tot het lichtgekleurd is. Voeg de rest van de santen erbij en breng alles aan de kook. Doe de andere ingrediënten erbij en laat alles pruttelen tot het vlees gaar is (±20 min.). Leg 2 rode en 2 groene pepers er vlak voor het opdienen bovenop.
Serveer er droge rijst bij. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Venkeisoep met citroen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
2 tot 3 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 knolvenkel 1/2 L groentebouillon peper en zout naar smaak scheutje citroensap 1 citroen
|
Venkel schoonmaken: bovenste stukje van de stelen, eventuele harde nerven en een schijfje van de onderkant wegsnijden. Venkelgroen afsnijden en apart houden. De knol in stukken snijden en in de bouillon in 20-25 minuten gaar en zacht koken. Pureren met staafmixer of in passevite. Op smaak brengen met zout, peper en citroensap. Gameren met dunne schijfjes citroen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Vier citrusvruchten van het seizoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
6 personen, 2,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Mandarijnepudding: 6 mandarijnen ¼ lt mandarijnesap ¼ lt room 2 eierdooiers 50 gr suiker 7 gr gelatine
Theegelei: 6 sinaasappels ½ lt sinaasappelsap 15 gr gelatine 10 gr Orange Pekoe-thee 5 gr Gunpowder-thee wat frambozen of aardbeien
Grapefruitvlinder: 2 gele grapefruits 2 rode grapefruits 2 eetlepels honing 1 borrelglas whisky
Sorbet: ¾ lt sap van bloedsinaasappels 50 gr suiker 200 gr glucosestroop
|
Mandarijnepudding: Snijd de kapjes van de mandarijnen, haal het vruchtvlees eruit en maak er sap van. Kook het met de suiker, voeg de gelatine toe en laat het afkoelen. Klop de eierdooiers schuimig. Als het sap 'hangt', de dooiers er doorheen spatelen. Voeg eventueel een scheutje Mandarine Napoléon toe voor meer smaak.
Theegelei: De sinaasappels schillen, het wit verwijderen en uitsnijden in partjes. Sinaasappelsap aan de kook brengen en hierin de thee een paar minuten laten trekken, zeven en de gelatine er in oplossen. In zes vormpjes onderin wat rode vruchten leggen en de partjes sinaasappel rechtop zetten. De gelei er over gieten, laten afkoelen en storten.
Grapefruitvlinder: De grapefruits schillen, de partjes uitsnijden en ±1 uur in de met whisky aangemaakte honing laten liggen. De partjes als een vlinder op het bord leggen en wat saus er over lepelen.
Sorbet: Een ¼ lt van de sinaasappelsap koken met de glucose en de suiker, laten afkoelen en samen met de rest van de sinaasappelsap in de sorbetière tot een luchtige sorbet laten draaien. Als de massa stijf wordt, er een fijngeklopt eiwit doorheen spatelen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen