Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Asperges met ei en zalmsnippers |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vis en schaaldieren |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g gekookte asperges 30 g boter 2 eieren, hardgekookt 2 bosuitjes, fijngesnipperd 1 eetl. paneermeel 100 g gerookte zalm, gesnipperd
|
Asperges schillen, en onderkant 2 cm afsnijden. Afval in een pan doen en met ruim water aan de kook brengen. Snufje zout en suiker toevoegen en als het water kookt, de asperges er bij doen en in 15 tot 20 minuten gaar koken.
Asperges er uit nemen en warm houden. (Kookvocht met afval met een staafmixer tot pulp malen - goede basis voor aspergesoep)
Boter smelten, bosuitjes en ei in stukjes snijden en zalmsnippers erin verwarmen, paneermeel erdoor mengen, op smaak brengen met peper en zout. Over de asperges scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Aubergine stokjes |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
450 gr aubergine knoflookzout 2 koppen bloem 1,5 dl koffiemelk 2 koppen licht geroosterd oud broodkruim paprikapoeder peper zout frituurolie
|
Snijd de aubergine in stokjes van 1,5 cm dik en 7 cm lang. Leg ze in een vergiet en bestrooi ze met knoflookzout. Laat ze 30 minuten intrekken en dep ze dan droog met keukenpapier.
Vul een plastic zak met de bloem, flink wat zout, peper en paprikapoeder. Schud de zak goed om zodat de inhoud goed wordt gemengd en schud hierin bij gedeeltes de auberginestokjes om. Houd de opening dicht en ondersteun de zak met de hand. Leg de zo bepoederde stokjes in een schaal.
Zet twee diepe borden klaar, één met koffiemelk en de ander met het broodkruim. Doop de stokjes in de melk, haal ze door het broodkruim en frituur ze, in kleine partijen, in ongeveer 2 minuten per keer, goudbruin. Laat ze uitlekken op keukenpapier en schik ze dan in een schaal.
Geef ze bij de borrel met een kom lekkere tomatensaus, om ze in te dopen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Avocado met crab |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr crab 2 rijpe avocado's sap van 1 citroen 4 mandarijnen 4 eetlepels mayonaise 2 eetlepels crème fraîche peper zout worcestersaus gehakte bieslook enkele blaadjes sla
|
Was de avocado's en snijd ze in de lengte door en verwijder de pitten. Hol ze tot 1,5 cm van de rand uit, snijd het vruchtvlees in blokjes en beprenkel het met de helft van het citroensap. Schep het crabvlees, de avocado en de partjes mandarijn (zonder vel) voorzichtig door elkaar. Roer een sausje van de mayonaise, de crème fraîche, peper, zout en enkele druppels worcestersaus en meng het avocadomengsel door deze saus.
Vul de uitgeholde avocado's met het geheel en garneer ze met gehakte bieslook en een gewassen blaadje sla. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Bavarois van citroen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
6 personen, 2 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
¼ lt suikersiroop van 32 R ¼ lt citroensap 4 dl slagroom 14 gr gelatine 1 bakje aardbeien 1 reep chocolade 1 citroen kruizemuntblaadjes
|
Suikersiroop van 32 R krijg je door 1 dl water met 100 g suiker aan de kook te brengen. De suiker moet zijn opgelost vóórdat het water kookt. Gebruik voor dit recept 250 g suiker in 2,5 dl water.
Week de gelatine in koud water. Meng de suikersiroop met het citroensap, verwarm dit mengsel en los de gelatine hierin op. Laat het afkoelen tot het 'hangt'. Spatel er voorzichtig de niet geheel stijfgeklopte room door.
Stort het geheel in een vorm en laat de mousse in de koelkast opstijven.
Gekonfijte citroen: Snijd een citroen in ragfijne plakjes. Verhit in een klein pannetje wat suikersiroop tot het kookpunt, haal de pan van het vuur, doe de plakjes erin en laat ze in de siroop afkoelen.
Aardbeiencoulis: Houd wat aardbeien achter ter garnering en pureer de rest in de blender. Breng deze coulis desgewenst op smaak met wat suikersiroop.
Smelt de chocola au-bain-marie en breng met een spuitzak een mooie rand op het bord aan. Als de chocola weer hard is, legt u een plak mousse op het bord. De coulis wordt hier voorzichtig náást gelepeld. Garneer met aardbeien, gekonfijte citroen en muntblaadjes. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietensalade Siciliana |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 grote bieten 75 g salami in reepjes handje groene (knoflook)olijven zonder pit 1-2 eetl. kappertjes
Dressing: 6 eetl. olijfolie 1 eetl. (Balsamico)azijn 1 theel. mosterd 2 theel. oregano
|
Bieten schillen, in plakken van een halve centimeter dik snijden en in 20 minuten gaarkoken in water met wat zout. Afgieten en iets af laten koelen. Bietenplakken en salami in reepjes snijden, olijven in plakjes en alles met de kappertjes mengen. Dressing kloppen van de ingrediënten en door de salade scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bospeen met salie |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 bos bospeen 1,5 dl bouillon 1 eetl. citroensap 10 salieblaadjes flinke scheut olie om in te bakken
|
Puntjes en loof van de wortels verwijderen en de bospenen in schuine plakjes van 1 cm snijden. Plakjes al omscheppend een paar minuten bakken in hete olie. Vuur lager zetten, bouillon en citroensap toevoegen en al omscheppend in 5-7 minuten gaar stoven. Salie erdoor scheppen en nog 1 minuut stoven.
Serveer met rijst en/of vis.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bretonse worstjes |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vlees |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 Bretonse worstjes 2 glazen muscadet reuzel sterke bouillon kluitje boter 1 eierdooier gebakken brood gepofte kastanjes
|
Was de worstjes met warm water en prik ze hier en daar in. Bak ze zachtjes mooi bruin in wat reuzel. Neem ze uit de pan en houd ze warm.
Giet het vet uit de pan en voeg de glazen wijn toe. Maak de aanbaksels goed los en laat dit even pruttelen. Giet er dan wat sterke bouillon bij en laat nog ca. 10 minuten bijna koken. Roer er dan de boter en de losgeklopte eierdooier door. Zorg dat de dooier op kamertemperatuur en de saus iets afgekoeld is.
Voeg eerst wat saus bij de dooier en dan het mengsel weer bij de saus.
Leg de worstjes op sneetjes gebakken brood en giet de saus er over. In Bretagne eet men hier gepofte kastanjes, zó uit het vuur, bij. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Februarisalade met marmeladedressing |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop Romeinse sla, veldsla of raapstelen 1 sinaasappel 3 eetl. pijnboompitten
Dressing: 6 eetl. olie 1 eetl. sinaasappelmarmelade 1-2 eetl. wijnazijn zout versgemalen zwarte peper
|
Van de raapstelen de worteltjes afsnijden.
Sla wassen, in stukjes delen en droogmaken in een theedoek of slacentrifuge en in een schaal overdoen. Sinaasappel dik schillen (ook het wit eraf) en de partjes tussen de vliezen uitsnijden. Pijnboompitten even roosteren in een beetje olie in een koekenpan. Sla garneren met de sinaasappel en de pijnboompitten.
Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla gieten.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gegratineerde witlof met tomaat |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
350 g witlof 1 theel. tijm 75 g geraspte oude kaas 3 tomaten peper en zout
|
Witlof in water met wat zout 6 minuten koken en uit laten lekken. Oven voorverwarmen op 200°C. Lof doormidden snijden en de helften in een schaal leggen. Bedekken met tomaten in plakjes. Bestrooien met kaas en 15 minuten gratineren.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Griekse salade met sesamdressing |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop frillice, batavia-, eikeblad, of ijsbergsla 5 eetl. yoghurt 1 eetl. honing 1 eetl. fijngeknipte munt 2 eetl. geroosterd sesamzaad zout en peper
|
Sla in stukjes delen, wassen en droogslingeren in theedoek of slacentrifuge. Dressing kloppen van de ingrediënten en door de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Grietfilets met prei |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
800 gr Grietfilet 4 preien 2 eieren ⅛ lt slagroom 150 gr boter 1 glas droge witte wijn
|
Verdeel de prei in wit en groen, zo fijn mogelijk gesneden. In twee aparte pannen, met een deel van de boter, gaar stoven, zonder te kleuren. Het vocht, zeker van het groen, bijna volledig laten verdampen. Pureer de gare groene prei in een keukenmachine en laat afkoelen.
De eieren scheiden en de dooiers door het afgekoelde preigroen spatelen. De witten opslaan en eveneens erdoor spatelen. Op smaak brengen met peper en zout.
De massa in beboterde vormpjes doen en au-bain-marie pocheren. De witte prei eveneens pureren en opzetten met de room en de wijn, laten inkoken tot het een dikee saus wordt. De rest van de boter in klontjes door de saus roeren, niet meer laten koken.
De vis naar verkiezing pocheren in visbouillon of witte wijn of zachtjes bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene salade met citroen en paprika |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla (bijv. kropsla, batavia, frillice, eikenblad, ijsberg of een mix) 1 paprika schil van 1 citroen
Dressing: sap van 1 citroen 2 eetl. verse fijngehakte koriander 2 eetl. olijfolie 1 teen knoflook uit de pers
|
Sla in stukjes verdelen, wassen en goed droogmaken in theedoek of slacentrifuge. Paprika desgewenst ontvellen en in dunne reepjes snijden. Citroenschil in flinterdunne reepjes snijden en met de paprika door de sla scheppen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla gieten.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Harder met grapefruit |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Vis en schaaldieren |
4 personen, 13 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
7 ons verse harder 1 verse groene lombok 1 rode paprika 1 ui 1 grapefruit peper zout 1,8 dl olijfolie 1,2 dl grapefruitsap 4 eetlepels limesap 2 tenen knoflook suiker bloem
|
Snijd de groene lombok overangs in tweeën en verwijder de zaden en de zaadlijsten. Snijd de lombok dan in dunne repen. Snijd de paprika en de ui in dunne ringen en verwijder zaden en zaadlijsten van de paprika. Schil de grapefruit met een dunschiller en snijd de schil in dunne repen, leg ze 1 minuut in kokend water en laat ze uitdruipen. Pers de grapefruit uit.
Dep de harderfilets droog met keukenpapier, kruid ze met zout en peper en haal ze door de bloem. Maak 4 eetlepels van de olie op matig vuur heet in een vispan en bak de filets met de huidzijde naar onderen 2 minuten in de olie. Keer ze voorzichtig om en bak ze nog 2 minuten.
Schik de filets naast elkaar in een lage vuurvaste schaal en verspreid de paprika- en uienringen er overheen.
Voeg de rest van de olie aan de vispan toe en warm het op matig vuur. Roer het grapefruit- en limesap, de repen lombok, knoflookpulp, zout, peper en de suiker er door. Breng het al roerend aan de kook en giet de warme marinade over de vis. Laat het afkoelen en zet de vis 12 uur in een koelkast.
Laat het gerecht voor het opdienen op kamertemperatuur komen en eet het zo of warm het zachtjes op en geef er gekookte rijst bij.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Herfstsalade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla of krulandijvie 100 g (kastanje)champignons 50 g rauwe ham en/of geschaafde Parmezaanse kaas
Dressing: 1 teentje knoflook, geperst 1 eetl. (wijn)azijn 3 eetl. (olijf)olie 1 eetl. verse marjolein of 2 theel. gedroogde peper
|
Sla in stukjes verdelen, wassen en goed droogmaken in slacentrifuge of theedoek. Champignons schoonvegen en in dunne plakjes snijden. Ham in reepjes snijden. Dressing kloppen van de ingrediënten. Sla en dressing door elkaar scheppen en de ham en/of kaas erop schikken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Israëlisch pitabuffet met andijviesalade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop andijvie 2 pitabroodjes per persoon 50 g alfalfa 2 tomaten, in blokjes 50 g olijven 50 g feta in blokjes falaffelballetjes (kant en klaar te koop) houmous (kikkererwtensaus, kant en klaar te koop)
Dressing: 6 eetl. olijfolie 2 eetl. citroensap 2 theel. mosterd 2 theel. honing zout versgemalen peper
|
Andijvie wassen en in dunne reepjes snijden. Dressing kloppen van de ingrediënten en door de andijvie scheppen. Bakjes op tafel zetten met de andijviesla, alfalfa, tomaat, olijven, feta en houmous. Falaffel en pitabroodjes opwarmen in de oven.
Aan tafel de broodjes vullen met de ingrediënten of brood in reepjes snijden.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Koolrabi-appel salade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 koolrabi 1 appel citroensap
Dressing: 3 eetl. yoghurt 1 eetl. mayonaise 1/2 theel. mosterd 1 theel. Provençaalse kruiden
Garnering: 25 g hazelnoten
|
Koolrabi en appel schillen, raspen en door elkaar scheppen. Besprenkelen met citroensap tegen het verkleuren.
Dressing kloppen van de ingrediënten en door de salade scheppen. Hazelnoten fijnhakken of -malen en over de salade strooien.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Salade met St. Jaques schelpen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 20 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 sint-jacobsschelpen 100 gr veldsla 1 à 2 struikjes witlof citroensap olijolie Dijon mosterd
|
Maak een dressing van 1 deel citroensap, 2 delen olijfolie en mosterd naar smaak.
Snijd ieder St. Jacobsdier in 5 dunne plakjes en bestrooi ze met peper en zout.
Snijd de witlof in dunne reepjes en warm deze even in een pannetje met de dressing. Bestrijk ook de coquilles met wat dressing en zet ze héél kort in de oven.
Maak een krans van blaadjes veldsla met in het midden een bergje witlof. Leg daar de lauwe plakjes coquilles op en dien onmiddellijk op, eventueel gegarneerd met een plakje truffel. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Salade met zeetong en avocado |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr zeetongfilet 1 avocado 50 gr crème fraîche 1 eetlepel fijngesneden bieslook 1 eetlepel fijngehakte sjalot klontje boter 1 klein bosje kervel 1 potje zalmkuit 4 eetlepels bloem sap van een ½ citroen peper zout
|
Schil de avocado, halveer hem en snijd de helften in 24 gelijke plakken. Verdeel ze in een cirkel over de borden.
Roer de crème fraîche los, voeg de bieslook en de sjalot toe en breng op smaak met peper en zout. Leg in het midden van de borden een lepel van deze crème met kruiden. Garneer rondom met plukjes kervel en toefjes zalmkuit. Zet de borden koel weg.
Bestrooi de filet met zout en peper en snijd ze in reepjes. Smelt de boter in de koekepan. Wentel de tongreepjes door de bloem en schud ze licht uit tussen de handen of in een zeef. Bak ze vervolgens goudbruin. Afblussen met citroensap. Licht de pepermolen erover en de tong verdelen over de vier borden. Strooi er tenslotte wat bieslook over. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Topinamboer salade met bleekselderij en wortel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
fijngesneden topinamboer. (aardpeer) fijngesneden wortel bleekselderij in stukjes 1 dl yoghurt met 1 theelepel honing of een kruidige dressing naar smaak 100 g verse roomkaas
|
Meng de gesneden ingrediënten door elkaar en voeg de yoghurt toe met de honing naar smaak. Snij de verse roomkaas in kleine stukjes en meng het geheel door elkaar. Serveren in combinatie met een rijstschotel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Tuinbonen met tuinkruiden |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 kg verse tuinbonen 1 takje bonenkruid 500 g nieuwe aardappelen 1 eetl. verse tijm, fijngeknipt (of 2 theel. gedroogde) 1 eetl. verse rozemarijn (of 2 theel. gedroogde) zout en peper boter om in te bakken
|
Tuinbonen doppen. Boontjes in een pan met water, wat zout en het bonenkruid beetgaar koken in 10 minuten en afgieten. Aardappelen schoonboenen en in gelijke parten snijden. Aardappelen in zo'n 8 minuten beetgaar koken in water met wat zout en afgieten. In grote pan een klont boter smelten. Aardappelpartjes, tuinbonen en kruiden toevoegen en alles voorzichtig omscheppen. Op smaak brengen met zout en peper. Nog 5 minuten stoven.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Tzatziki |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Sauzen |
4 personen, 20 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500ml Griekse volvette yoghurt Tip: zorg voor echte dikke yoghurt (met een stevige kwarkachtige structuur) om de tzatziki goed stevig te houden aangezien je later de komkommer, olijfolie en citroensap gaat toevoegen. 1 komkommer 2 a 3 teentjes knoflook 1 eetlepel dille (gedroogd) 1/2 citroen olijfolie peper en zout.
|
Was de komkommer. Snijd de beide kontje er af en rasp de komkommer (groffe reepjes) boven de zeef/fijne vergiet. Laat de komkommer goed uitlekken. Om dit te versnellen kun je het beste met een vork de komkommerreepjes tegen de wand van het vergiet of de zeef aandrukken om het grootste vocht eruit te drukken.
Doe de yoghurt in een mengkom en knijp 2 a 3 teentjes knoflook boven de yoghurt uit. Voeg een eetlepel olijfolie toe. Strooi een eetlepel gedroogde dille uit over het mengsel. Voeg tot slot het sap van een halve citroen toe (denk om de pitjes) en als laatste meng je de uitgelekte komkommer door het yoghurtmengsel. Meng het geheel tot een mooie massa. Voeg naar smaak zout en peper toe.
Laat de Tzatziki minimaal een aantal uur opstijven in de koelkast. Hierdoor trekken ook de diverse smaken beter in de Tzatziki. Het beste kun je de Tzatziki een avond van te voren maken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Wortelsalade met studentenhaver |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g wortel 100 g studentenhaver
Dressing: sap van 1 sinaasappel sap van 1/2 citroen 2-3 eetl. (walnoten)olie snufje kaneel peper naar smaak
|
Wortel schrappen en raspen. Studentenhaver fijnhakken of -malen. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Wortelsalade met studentenhaver |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
250 g wortel 75 g studentenhaver Dressing: sap van 1 sinaasappel sap van 1/2 citroen 2-3 eetl. (walnoten)olie snufje kaneel peper naar smaak Gamering: 2 eetl. peterselie, fijngeknipt
|
Wortel schoonmaken en raspen. Studentenhaver fijnmalen (in rauwkostmolen of keukenmachine). Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen. Garneren met peterselie.
Lekker bij couscous of gebakken aardappelen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen