Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietentaartje |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Taart en Gebak |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 à 4 bieten 1 komkommer 2 uien 1 dl volle yoghurt 125 g geraspte, pittige kaas zout peper boter voor invetten oud brood
|
Oven voorverwarmen op 225°C. Bieten en komkommer schillen en raspen, uien pellen en raspen en door elkaar scheppen met de kaas en de yoghurt. Op smaak brengen met zout en peper. Ovenschaal invetten en het groentemengsel erin scheppen. 20 minuten in de oven bakken. Brood in blokjes snijden en over de ovenschotel verdelen. Nog 10 minuten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Boerenkoolstamppot met camembert |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 zakje boerenkool 750 g aardappelen 1/2 bouillonblokje 2 theel. Provençaalse kruiden scheutje azijn 150 g Camembert kaas 1 eetl. boter + boter voor invetten
|
Aardappelen schillen en in blokjes snijden. Boerenkool in een pan doen, aardappelblokjes erop leggen, bouillonblokje erboven verkruimelen. Tijm, scheutje azijn en zoveel water toevoegen, dat alles net onder staat. In 25 minuten zachtjes gaar koken.
Grill voorverwarmen, of oven op 200°C. Boerenkool/aardappelmengsel afgieten (kookvocht bewaren) en fijnstampen. Met boter en kookvocht of melk tot een smeuïge massa roeren. In een ingevette ovenschaal doen. Camembert in plakken snijden en op de boerenkool leggen. 10 minuten in oven of grill tot de kaas gesmolten is.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Broccoli met appel-kerriesaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g broccoli
Saus: 2 eetl. maïzena 2 theel. kerriepoeder 1 theel. oregano 4 eetl. melk 2,5 dl yoghurt 2 appels, geschild en in reepjes gesneden
|
De broccoli in kleine roosjes verdelen, stronk en stelen schillen en in stukjes snijden. Beetgaar koken in wat water en een snuf zout. Of stomen: boven kokend water in een stoompan, vergiet of zeef hangen, deksel er op en in zo'n 7 minuten beetgaar stomen.
Maïzena met de melk, kerrie en oregano gladroeren. Yoghurt verwarmen, maïzenamengsel en appelreepjes toevoegen en tot een saus roeren. Broccoli in een voorverwarmde schaal scheppen en saus erover schenken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Chinese Linzenpot |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen, 2 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2,5 cm verse gemberwortel 3 tenen knoflook 3 eetlepels water 4 middelgrote uien, dungesneden 4 eetlepels zonnebloemolie 1/2 theelepel kurkumapoeder 1/8 theelepel cayennepeper 1 kop rode linzen, geweekt 3 koppen groente- of runderbouillon 1,5 eetlepel limesap peper zout 1,5 theelepel komijnzaad 1 laurierblad
|
Pureer de gemberwortel en knoflook met het water fijn in een blender of met de pureerstaaf van een handmixer, tot pasta.
Fruit de uien in een sauspan met 2 eetlepels van de olie, al roerend op middelgroot vuur, tot ze goudgeel zijn. Voeg de gember-knoflookpasta toe en fruit, al roerend, tot de olie naar boven komt. Roer de kurkuma en cayenne erbij en fruit 1 minuut zonder aan te branden. Roer de afgegoten linzen er zorgvuldig door, voeg de bouillon toe, breng het aan de kook en sudder dan 1,5 à 2 uur, met het deksel schuin op de pan, af en toe omscheppend, tot de linzen geheel gaar zijn en een dik mengsel is ontstaan.
Voeg het limesap, peper en zout toe en laat nog 5 minuten sudderen.
Maak nu de resterende olie heet in een koekepan op matig vuur, roer komijnzaad en laurier er door en fruit, zonder aan te branden, 1 minuut. Roer het bij de linzen en doe alles over in een warme aardewerk schaal.
Geef er gekookte rijst bij. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Couscous met groente |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
350 g couscous* 400 g wortel 400 g courgette 1/3 bloemkool 1 grote pot kikkererwten 1 l groentebouillon 1 ui, gesn. 1/2 kaneelstokje 1 theel. gemberpoeder 1 theel. paprikapoeder peper en zout
|
Couscous met 2 eetl. olijfolie en 1 dl lauw water in een kom mengen en 30 min. laten wellen. De bouillon in een (couscous)pan aan de kook brengen met de ui en de kruiden. Bospeen in plakjes, courgette in blokjes en bloemkool in roosjes snijden en bij de bouillon doen.
Couscous bovenin de pan doen of in een zeef boven de pan hangen. Met deksel erop 15-20 min. laten stomen/stoven. Tussendoor de couscous een paar keer tussen de vingers loswrijven en weer met water besprenkelen.
De laatste 5 min. de (uitgelekte) kikkererwten mee laten stoven.
Couscous in een platte schaal scheppen en een kuil in het midden maken. Daarin de groenten en wat bouillon scheppen. De rest van de bouillon in een kom er apart bij geven.
* Couscous is fijne tarwegries. U koopt het in natuurvoedings- en Marokkaanse winkels. Bij de laatste zijn voor weinig geld ook speciale couscouspannen te koop, maar u kunt voor het stomen van couscous ook een rijststoompan gebruiken of een zeef in een pan hangen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Crème van perzik en wijn |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 zeer rijpe perziken 2 normale perziken 4 dl zoete witte wijn 1 eetlepel citroensap 4 eierdooiers 2 eetlepels suiker 2 blaadjes gelatine stijfgeslagen room
|
Dompel de rijpe perziken 10 tellen in kokend water, trek de velletjes eraf, verwijder de pit en snijd het vruchtvlees in stukjes. Breng de perzik, de wijn en citroensap aan de kook en laat de perzik in 10 minuten gaar worden.
Leg ondertussen de gelatine in ruim koud water.
Laat de vruchten en het vocht iets afkoelen en pureer het vruchtvlees in de blender. Klop de eierdooiers met de suiker licht en schuimig.
Breng de perzikenpuree met wijn aan de kook, klop het al roerend bij de eierdooiers, schenk terug en verwarm het al roerend tot de saus gaat binden. Niet koken, want dan gaat het schiften. Haal de pan direct van het vuur en blijf nog even roeren.
Knijp de gelatine goed uit en los het al roerend op in de vla.
Schenk de crème in een mooie schaal en laat het afkoelen. Was vlak voor het serveren de andere 2 perziken, halveer ze, verwijder de pit en snijd de helften in dunne partjes.
Garneer de crème met de partjes en een toef slagroom. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Franse vissoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
1 pan, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr kabeljauw filets 300 gr mosselen 1 dl olijfolie 1 prei 1 ui 1 eetlepel normale tomatenpuree 1 theelepel venkelzaadjes 1 schijf sinaasappel 2 geplette tenen knoflook mespunt tijm 1 laurierblaadje 1,5 lt VISBOUILLON (zie recept op deze site)
|
Verhit de olijfolie in een soeppot. Snijd de prei in ringen en de ui in snippers en voeg ze aan de olie toe. Fruit ze tot ze glazig zijn en voeg dan de tomatenpuree, venkelzaadjes, sinaasappel, knoflook, tijm en de laurier toe. Laat alles 2 minuten bakken. Roer er dan de mosselen en de in flinke dobbelstenen gesneden vis door en laat 5 minuten stoven. Giet vervolgens de bouillon erover en laat de soep zachtjes koken tot de vis gaar is. Verwijder vlak voor het opdienen de laurier en de sinaasappel.
Serveer bij de soep stokbrood met kruidenboter. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gevulde vis met verse vijgen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 grote zeebaars of zalmforel 50 gr amandelen 50 gr rozijnen een hand gekookte witte rijst 25 gr pijnpitten kaneel verse gemberwortel 2 eetlepels boter 6 verse vijgen aluminiumfolie olie peper zout
|
Verwijder voorzichtig via de rug de graten en ingewanden van de vis, zorg dat de buik heel blijft. Strooi wat zout en peper in de vis. Meng rijst, amandelen, rozijnen, pijnpitten, een beetje fijngesneden gember (overheerst snel) met de boter en wat kaneel. Vul de vis met de verse vijgen en dit mengsel, rol hem in geolied aluminiumfolie en bak hem ±20 minuten in een matig hete oven.
Serveer hem met een frisse salade.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Grietfilets met prei |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
800 gr Grietfilet 4 preien 2 eieren ⅛ lt slagroom 150 gr boter 1 glas droge witte wijn
|
Verdeel de prei in wit en groen, zo fijn mogelijk gesneden. In twee aparte pannen, met een deel van de boter, gaar stoven, zonder te kleuren. Het vocht, zeker van het groen, bijna volledig laten verdampen. Pureer de gare groene prei in een keukenmachine en laat afkoelen.
De eieren scheiden en de dooiers door het afgekoelde preigroen spatelen. De witten opslaan en eveneens erdoor spatelen. Op smaak brengen met peper en zout.
De massa in beboterde vormpjes doen en au-bain-marie pocheren. De witte prei eveneens pureren en opzetten met de room en de wijn, laten inkoken tot het een dikee saus wordt. De rest van de boter in klontjes door de saus roeren, niet meer laten koken.
De vis naar verkiezing pocheren in visbouillon of witte wijn of zachtjes bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene andijvie met rode ui |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop andijvie 1 rode ui, in ringen gesneden 40 g boter 2 theel. paprikapoeder 1 dl bouillon 1 eetl. bloem kruidenzout |
Andijvie wassen en in dunne repen snijden. Ui en paprikapoeder in de boter fruiten en de bloem erdoor roeren. Dan de andijvie erdoor scheppen en afblussen met de bouillon. Onder voortdurend omscheppen 5 minuten zachtjes laten sudderen. Op smaak brengen met kruiddenzout.
Lekker met gemengde wilde en witte rijst en een bio-burger.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene kool met blauwe kaas |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 groene kool 1 ui, gesneden 1 teen knoflook, geperst 100 g blauwe schimmelkaas 50 g cashewnoten olie om in te bakken
|
Groene kool wassen en in repen snijden. Ui en knoflook fruiten in wat olie. Steeds een hand kool toevoegen en even laten slinken. In ongeveer 15 minuten beetgaar roerbakken.
Kaas verbrokkelen en door de kool scheppen. Omscheppen tot de kaas gesmolten is.
Cashewnoten roosteren in een droge koekenpan en vlak voor het opdienen over de kool strooien.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Kool met camembert |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 groene kool 1 ui, gesneden 1 teen knoflook, geperst 1 theel. kummelzaad 1 theel. tijm halve Camembert, in plakken boter om in te bakken en voor invetten
|
Kool desgewenst wassen, uit laten lekken en in reepjes snijden. Ui fruiten in wat boter. Knoflook, kummel en tijm even meebakken. Koolreepjes toevoegen en al omscheppend iets laten slinken. Oven voorverwarmen op 200° C. Ovenschaal invetten, groentenmengsel er in scheppen en beleggen met de plakken Camembert. Even in de oven laten smelten.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Koolrabiroomsoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 koolrabi's 1 kruidenbouillonblokje 1/2 dl room of Sojacuisine of meer naar smaak
|
Blad van de koolrabi snijden, koolrabi schillen, in blokjes snijden en in 15 minuten gaarkoken in een 1/2 liter water met het bouillonblokje. Soep pureren en afmaken met room en wat fijngesneden koolrabiblad.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Paksoi met tomaat en cashewnoten |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 paksoi 2 uien, gesneden 2 theel. gemalen komijn 2 theel. kerrie 150 g cashewnoten, grof gehakt 1 bouillonblokje 4 tomaten 2 theel. garam masala (Indiaas kruidenmengsel) peper en zout olie om in te bakken
|
Paksoi wassen, in dunne repen snijden en uit laten lekken. Ui, komijn en kerrie in wat olie fruiten. Cashewnoten toevoegen en even meebakken. Het bouillonblokje verkruimelen en toevoegen. Tomaten in stukjes snijden en toevoegen. Dan de groente erbij doen en al omscheppend in 5 minuten zachtjes beetgaar stoven. Desgewenst garam masala erdoor roeren. Op smaak brengen met peper en zout.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sajoer Toemis van raapstelen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 g raapstelen 1/2 uitje, gesneden 1 teen knoflook, geperst 1 theel. laos 1 theel. sambal (meer naar smaak) 1 dl bouillon (van een blokje) 2 eetl. citroensap tamari of zoute ketjap olie om in te bakken
|
Wortels van de raapsteeltjes snijden. De rest grof snijden, wassen en uit laten lekken. Ui, knoflook, sambal en laos fijnwrijven en in wat olie goudbruin fruiten. Raapstelen toevoegen en heel kort meefruiten. Bouillon toevoegen. Op smaak brengen met tamari en citroensap.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Sambal goreng boontjes |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g sperzieboontjes 1 ui, gesneden 1 teen knoflook, geperst 1 theel. sambal 1 theel. laos 1 theel. zout 2 theel. (riet)suiker 1/4 blok santen 1 serehstengel 1 salamblaadje olie om in te bakken
|
Boontjes afhalen en in stukken breken. Ui en knoflook pellen, snipperen en met sambal, laos, suiker en zout fijnwrijven en fruiten in een scheut olie. Boontjes toevoegen en en even meefruiten. Salam, sereh en scheut water toevoegen, aan de kook brengen en zachtjes gaar stoven. Wordt het te droog, dan wat water toevoegen. Sereh en salam verwijderen, santen toevoegen en helemaal laten smelten.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Sesam-kwarktaart met prei |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Taart en Gebak |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g prei 2 eieren, geklutst 1 dl volle kwark 6 eetl. bloem of volkorenmeel 1/2 eetl. Provençaalse kruiden 3 eetl. sesamzaad peper zout boter voor invetten
|
Oven voorverwarmen op 200°C.
Prei in dunne ringen snijden, wassen en droogmaken in een theedoek of slacentrifuge. Door elkaar scheppen met de eieren, kwark, bloem, kruiden en peper en zout naar smaak.
Een ondiepe, wijde ovenschaal invetten en het mengsel erin scheppen en aandrukken. Bestrooien met sesamzaad. In 20-30 minuten lichtbruin bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Witlof met tomaten, paprika en olijven |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g witlof 1 groene paprika 4 tomaten 3 eetl. olijfolie 3 tenen knoflook handje zwarte olijven peper
|
Plakje van de onderkant van de witlof snijden. Witlof indien nodig afspoelen. Paprika halveren, steel en zaadlijsten verwijderen en de paprika in kleine stukjes snijden. Tomaten kleinsnijden. Olijfolie verhitten en knoflook en paprika 1 minuut roerbakken. Witlofstronkjes erbij in de pan doen en even rondom aanbraden. Tomaten en olijven toevoegen, deksel op de pan en 20 minuten zachtjes stoven tot de lof gaar is. Af en toe omscheppen. Op smaak brengen met versgemalen zwarte peper.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zachte knoflook saus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Sauzen |
1 kom, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
15 tenen knoflook ½ kop slagroom ½ kop zure room 1 theelepel gehakte marjolein korianderblad peper zout
|
Kook de ongeschilde tenen knoflook 20 minuten in een sauspan met kokend water tot ze zacht zijn geworden. Giet ze af, schil ze en pureer ze in een kom. Klop de room, zure room, zout, marjolein en peper erdoor en zet de kom met saus afgedekt 1 uur in de koelkast. Verdun de saus desgewenst met wat slagroom.
De saus gaat mooi bij poon, heek of gebakken lamskoteletten. De saus kan ook worden gebruikt als dipsaus voor staafjes komkommer, gefrituurde rozetjes bloemkool of goed afgehaalde bleekselderie. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen