Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Aardpeer-tonijnsalade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g aardperen blikje tonijn, uitgelekt 2 tomaten 50 g groene olijven zonder pit
Dressing: 2 eetl. citroensap 6 eetl. olijfolie (zee)zout en versgemalen zwarte peper 2 eetl. verse koriander of peterselie, fijngeknipt
|
Aardperen schoonboenen en in 5-10 minuten gaarkoken in de schil. Op een vork prikken en de schil eraf pellen. Aardperen in blokjes snijden. Tomaten en olijven in stukjes snijden.
Dressing kloppen van de ingrediënten. Alles door elkaar scheppen en lauwwarm serveren met warme pitabroodjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Andijviesalade met gerookte tofu |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop andijvie 200 g gerookte tofu scheut tamari of niet-zoete ketjap 1 uitje, gesneden 1 teen knoflook, geperst 2 hardgekookte eieren 12 kerstomaatjes
Dressing: 6 eetl. olie (deels walnootolie) 2 eetl. (wijn)azijn 1 theel. honing 1 theel. mosterd peper en zout naar smaak olie om te bakken
Garnering: 3 eetl. walnoten
|
Andijvie in dunne reepjes snijden, wassen, droogslingeren in theedoek of slacentrifuge en in een slakom doen. Tofu in dunne plakken snijden en bestrijken met tamari of ketjap. Ui en knoflook fruiten in wat olie. De plakken Tofu een paar minuten aan beide kanten meebakken en iets af laten koelen.
Dressing kloppen van de ingrediënten en door de andijvie scheppen. Sla in een lage slakom scheppen. Plakjes Tofu erop schikken, ei in kwarten snijden en met de tomaatjes eromheen schikken. Walnoten grof hakken en over de salade strooien.
Variatie: tofu vervangen door in dunne plakjes gesneden gerookte kipfilet (hoeft niet gebakken).
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Andijviestamppot met mosterd |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 3 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 kg aardappelen 30 g boter 1 dl melk 600 g andijvie 1 eetl. grove mosterd zout
|
Aardappelen schillen, in gelijke stukken snijden, in ruim water met wat zout in 15 minuten gaarkoken, afgieten en fijnstampen. Boter, peper en zout en scheut voor scheut melk erdoor roeren tot een luchtige puree. Andijvie wassen, in repen snijden, uit laten lekken en door de hete puree scheppen. Op smaak brengen met mosterd.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Aubergine saus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Sauzen |
1 kom, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 kleine aubergines ½ kop bulgaarse yoghurt ½ kop gesneden lavas 1 gesneden spaanse peper 2 tenen gesneden knoflook 1 theelepel gesneden muntblad paprikapoeder peper zout
|
Leg de aubergines op het rek van de oven en beprik elke aubergine op vier plaatsen met een vork. Rooster ze ongeveer 15 tot 20 minuten op 15 cm onder de ovengrill. Keer ze geregeld, tot de schillen van buiten gaan bladderen en verbranden. Laat ze afkoelen op het rek, halveer ze overlangs en lepel het vruchtvlees eruit. Pureer het vruchtvlees met de yoghurt, lavas, rode peper, knoflook en muntblad tot een soepele saus. Kruid met zout, peper en paprikapoeder.
Geef de saus bij gebakken of gepocheerde zeeduivelfilets of bij gebraden varkenskoteletten. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietenbladsalade met pijnboompitten |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Groente-gerechten |
1 persoon, 4-5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Blad en stengels van 1 bos bietjes
Dressing: 6 eetl. olie 2 eetl. citroensap 1 theel. mosterd 1 theel. honing zout en peper 3 eetl. pijnboompitten
|
Blad en stengels wassen, droogslingeren in een theedoek of slacentrifuge en grof hakken.
Dressing kloppen van de ingrediënten en door de salade scheppen. Pijnboompitten goudgeel roosteren in een droge koekenpan en over de salade strooien.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Boerenkooi met boerenkaas |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 zakje boerenkool 500 g aardappelen 1/2 bouillonblokje scheutje azijn 100 g pittig belegen boerenkaas 1 eetl. boter + voor invetten
|
Aardappelen schillen en in blokjes snijden. Boerenkool in een pan doen, aardappelblokjes erop leggen en het bouillonblokje erboven verkruimelen. Scheutje azijn erbij en dan zoveel water toevoegen tot alles net onder staat. In 25 minuten zachtjes gaar koken.
Grill voorverwarmen, of oven op 200 °C. Boerenkool/aardappelmengsel afgieten (kookvocht bewaren) en fijnstampen. Met boter en kookvocht of melk tot een smeuïge massa roeren. In een ingevette ovenschaal doen.
Boerenkaas in plakken snijden en op de boerenkool leggen. 10 min. in oven of grill tot de kaas gesmolten is.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Boerenkoolstamppot au gratin |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 zak gesneden boerenkool 600 g aardappelen half bouillonblokje 1 theel. rozemarijn scheutje appelazijn 100 g brie 75 g cashewnoten boter
|
Aardappelen schillen en in gelijke parten snijden. Boerenkool in een pari doen, aardappels erop leggen, bouillonblokje erboven verkruimelen. Rozemarijn, scheutje azijn en zoveel water toevoegen dat alles net onder staat. In 25 minuten zachtjes gaar koken.
Grill voorverwarmen of oven op 200°C. Boerenkoolaardappelmengsel afgieten (kookvocht bewaren) en fijnstampen. Met wat boter en kookvocht of melk tot een smeuïge massa roeren. In een ingevette ovenschaal doen. Brie in plakken op de boerenkool leggen en 10 minuten in oven of grill laten smelten.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Chinese kool en tempeh in pindasaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
50 g tempé 2 eetl tamari of zoute ketjap 2 theel. citroensap 1 ui, in ringen gesn. 1 Chinese kool 1/2 bouillonblokje, verkruimeld 1 teen knoflook, geperst 1 theel. sambal (naar smaak) 1 theel. (riet)suiker 5 eetl. pindakaas olie om in te bakken
|
Tempé in blokjes snijden en 30 min. marineren in 4 eetl. water met de tamari en het citroensap. Kool wassen, in repen snijden en uit laten lekken.
Uiringen goudbruin bakken in hete olie. Uit de pan scheppen en apart houden. Tempéblokjes in dezelfde olie rondom bruin bakken en uit de pan ha!en. Kool toevoegen met het bouillonblokje en wat water. Beetgaar smoren onder af en toe omscheppen.
Knoflook met sambal, suiker en pindakaas mengen en even bakken in wat olie. Losroeren met wat water.
Kool, pindasaus en tempé door elkaar scheppen en garneren met de ui. Lekker met rijst
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Framboises 'Quatre Façons' |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1600 gr frambozen 1 liter water 1 kg suiker 400 cl room 4 toefjes kruizemunt
|
Pureer 1200 gr frambozen in de keukenmachine en passeer de pulp door een fijne zeef. Verdeel de puree in drie evengrote delen.
Klop de room stijf en werk er één deel van de frambozenpuree door. Dit mengsel mag niet te slap zijn, anders kunt u er geen quenelles van maken. Zet het in de koelkast om op te stijven.
Maak een suikersiroop van het water en de suiker. Al roerend aan de kook brengen, maar als het kookt niet meer roeren. Laat de siroop 1 minuut doorkoken en vervolgens afkoelen.
Meng het tweede deel van de frambozenpuree met 2,5 dl suikersiroop en maak er ijs van in de ijsmachine of in het vriesvak. In het laatste geval regelmatig omscheppen om al te grote kristallen te voorkomen.
Verdun het derde deel van de frambozenpuree met suikersiroop naar smaak tot een frambozensaus. Giet op een groot bord wat frambozensaus en vorm met behulp van twee natte lepels twee quenelles van het ijs en twee van de room met frambozen. Leg er wat hele frambozen bij en versier het bord met een toefje kruizemunt. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Grietfilets met prei |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
800 gr Grietfilet 4 preien 2 eieren ⅛ lt slagroom 150 gr boter 1 glas droge witte wijn
|
Verdeel de prei in wit en groen, zo fijn mogelijk gesneden. In twee aparte pannen, met een deel van de boter, gaar stoven, zonder te kleuren. Het vocht, zeker van het groen, bijna volledig laten verdampen. Pureer de gare groene prei in een keukenmachine en laat afkoelen.
De eieren scheiden en de dooiers door het afgekoelde preigroen spatelen. De witten opslaan en eveneens erdoor spatelen. Op smaak brengen met peper en zout.
De massa in beboterde vormpjes doen en au-bain-marie pocheren. De witte prei eveneens pureren en opzetten met de room en de wijn, laten inkoken tot het een dikee saus wordt. De rest van de boter in klontjes door de saus roeren, niet meer laten koken.
De vis naar verkiezing pocheren in visbouillon of witte wijn of zachtjes bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene yoghurt saus met noten |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Sauzen |
1 kom, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 grote eierdooier 2 eetlepels limesap citroensap 1 theelepel zout ½ theelepel komijnpoeder 1 kop gesneden selderieblad 1 kop gesneden spinazieblad ½ kop gepelde hazelnoten ¼ kop zonnebloem-olie ¾ kop bulgaarse yoghurt suiker peper
|
Klop de eierdooier even op, met de handmixer of in de blender, met het limesap, zout, komijn, peper en een snuif suiker tot alles goed gemengd is. Voeg dan selderiegroen, spinazie en de hazelnoten toe en klop 15 seconden. Voeg daarna, al kloppend, in een dunne straal de zonnepit-olie toe en daarna de yoghurt, tot een gladde saus is verkregen. Doe de saus over in een kom en zet die afgedekt 1 uur in de koekast.
Geef deze saus bij warme of koude asperges, vis of gevogelte. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Koolraap-fettuccini |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g koolraap 100 g blauwschimmel-roomkaas 1/8 l slagroom 1 eetl. peterselie, fijngehakt
|
Koolraap in plakken snijden van ongeveer 5 mm dik, schillen en met een kaasschaaf vanaf de rand in reepjes schaven. Minder werk: de plakken snijden als dunne patatjes. Koolraapreepjes in een zeef doen en afspoelen. Kaas smelten in de slagroom, koolraapreepjes met het aanhangende water toevoegen. In ongeveer 5 minuten gaarstoven (patatreepjes 10 minuten) op laag vuur en af en toe omscheppen. Voor het opdienen bestrooien met peterselie.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Koolrabiroomsoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 koolrabi's 1 kruidenbouillonblokje 1/2 dl room of Sojacuisine of meer naar smaak
|
Blad van de koolrabi snijden, koolrabi schillen, in blokjes snijden en in 15 minuten gaarkoken in een 1/2 liter water met het bouillonblokje. Soep pureren en afmaken met room en wat fijngesneden koolrabiblad.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Minestrone |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
1 pan, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 wortel 1 stang bleekselderie 1 middelgrote aardappel 1 middelgrote rode ui 2 eetlepels olijfolie 2 koppen water 2 koppen kippebouillon 2,5 ons italiaanse bliktomaten 2 tenen knoflook ½ - ¼ klein groen kooltje 1 handje halve sperziebonen 1 kleine courgette 4 eetlepels keker-erwten uit een pot ½ kop nat van de kekers ½ kop elleboog macaroni ½ eetlepel basilicum ½ eetlepel lavas peper zout parmezaanse kaas
|
Snijd de wortel, de bleekselderie en de aardappel in blokjes, de ui in grove repen en de tenen knoflook in hele dunne plakjes. Fruit dan wortel, bleekselderie, aardappel en ui in een soeppot met de hete olijfolie op middelgroot vuur 7 minuten. Voeg water en kippebouillon toe, dan de tomaten met het nat en de knoflook. Breng het aan de kook en laat dan 20 tot 25 minuten zachtjes sudderen, met de deksel schuin op de pot.
Snijd de ribben van de kool in stukjes en voeg ze, met de sperziebonen en de courgette, aan de pot toe en sudder 5 minuten zonder deksel. Voeg de koolbladen, in stukken gescheurd, de kekers en hun nat toe. Voeg vervolgens de macaroni, lavas, basilicum, peper en zout toe en sudder, af en toe omscheppend, nog 10 minuten in de open pot.
Haal de pot van het vuur en laat hem 10 minuten gesloten staan. Geef de soep in warme kommen met parmezaanse kaas en geroosterd stokbrood. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Mokka-chocolade-ijs met amandelkrul |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
4 personen, 2 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Chocoladeroomijs: ¼ lt melk ¼ lt slagroom 2 hele eieren 3 eierdooiers 100 gr bittere chocolade 100 gr suiker ½ vanillestokje
Mokkaroomijs: Hetzelfde als Chocoladeroomijs 100 gr koffiebonen 125 gr suiker
Amandelkrul: 120 gr bloem 125 gr suiker 125 gr dunne amandelsnippers 2 eiwitten ½ theelepel vanillesuiker
|
Mokkaroomijs: Stamp de koffiebonen tot grof gruis. Circa 20 minuten laten trekken in de hete melk, zeven door een doek en verder als bij VANILLE-IJS (Vanille- en aardbeienijs, aardbeiencrème).
Chocoladeroomijs: Laat het vanillestokje 20 minuten trekken in de hete melk, verwijder het en laat dan de in stukjes gebroken chocolade geheel oplossen in de melk, onder voortdurend roeren. Verder als VANILLE-IJS (Vanille- en aardbeienijs, aardbeiencrème).
Amandelkrul: Klop de eiwitten stijf en voeg er voorzichtig fijne suiker aan toe, vervolgens de amandelen, de gezeefde bloem en de vanillesuiker. Spreid dit in dunne ronde plakjes uit over een beboterd bakblik en bak de koekjes in een hete oven in 10 tot 12 minuten lichtbruin. Dan onmiddellijk elk koekje om een deegrol heenvouwen en laten afkoelen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Mousse au chocolat |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
6 personen, 2,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr bittere chocolade 50 gr boter 6 eieren 75 gr fijne strooisuiker
|
Breek de chocolade in stukjes en laat deze in de boter héél langzaam au-bain-marie smelten. Roer er af en toe in. Voeg geleidelijk de suiker toe en blijf roeren tot er een gladde massa ontstaat. Laat het mengsel wat afkoelen.
Splits de eieren (kamertemperatuur!) en roer de dooiers één voor één door het chocolademengsel. Klop de witten stijf en spatel ze er voorzichtig één voor één door. Niet langer roeren dan strikt noodzakelijk. Zet de mousse 2 uur in de koelkast.
Geef er AMANDELKRULLEN (zie recept in deze database) of andere droge koekjes bij. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Paksoi met gembersaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 stronk paksoi 1 ui, gesneden 1 teen knoflook, geperst 3 cm verse gemberwortel, geschild en fijngesneden, of 3 theel. gemberpoeder 1 fijngehakte groene peper, of 1-2 theel. sambal 40 g (riet)suiker 2 eetl. (appel)-azijn 1 eetl. sojasaus 2 eetl. bloem
|
Paksoi schoonmaken en grof snijden. Ui en knoflook fruiten in wat olie, paksoi toevoegen en in 5-8 minuten beetgaar stoven onder voortdurend roeren. Voor de saus 1,5 dl water verhitten, en daarin gember, peper of sambal, suiker, azijn en sojasaus even opkoken. Binden met de bloem en al roerend op laag vuur nog enkele minuten doorwarmen. Paksoi serveren met rijst en de saus er apart bijgeven.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Pastinaak met tuinkruiden |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g pastinaak 3 eetl. fijngeknipte verse tuinkruiden, bijv. peterselie, selderij, bieslook, tijm, salie peper en zout naar smaak olie voor invetten en bedruípen
|
Pastinaak schoonboenen, in plakken (1 cm) snijden en in ruim water 5 minuten zachtjes koken. Uit laten lekken. Oven voorverwarmen op 175°C. Bakplaat invetten met een beetje olie en de plakken pastinaak erop leggen. Bestrooien met de tuinkruiden en een paar druppeltjes olie. 15 minuten in de oven of tot de pastinaak zacht is.
Variatie: bestrooi de pastinaak met geraspte kaas.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Rabarbermoes |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g rabarber 3 eetl. diksap 1 eetl. maïzena
|
Blad en onderkant van de stengels snijden. Stengels wassen, in stukjes snijden en in weinig water in 8 minuten gaarkoken. Af en toe roeren. De rabarber tot moes wrijven. Maïzena aanmaken met de diksap en door de moes roeren. Meer diksap naar smaak toevoegen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Sajoer Toemis van raapstelen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 g raapstelen 1/2 uitje, gesneden 1 teen knoflook, geperst 1 theel. laos 1 theel. sambal (meer naar smaak) 1 dl bouillon (van een blokje) 2 eetl. citroensap tamari of zoute ketjap olie om in te bakken
|
Wortels van de raapsteeltjes snijden. De rest grof snijden, wassen en uit laten lekken. Ui, knoflook, sambal en laos fijnwrijven en in wat olie goudbruin fruiten. Raapstelen toevoegen en heel kort meefruiten. Bouillon toevoegen. Op smaak brengen met tamari en citroensap.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Scampi en asperges met saffraan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
12 asperges 12 grote Chinese garnalen 50 gr veldsla court bouillon ½ dl arachide-olie ½ dl blanke azijn ½ dl visfond 1 briefje saffraan 2 cl water peper zout
|
Kook de asperges in water met zout (10 min). Kook de scampi in de court bouillon (3 min).
Maak de veldsla schoon. Halveer de asperges, snijd de onderste helft in stukjes van 1 cm.
Leg de slablaadjes in een halve cirkel op de borden, leg op ieder bord een hoopje aspergestukjes en daarop de halve asperges met de koppen naar de rand van het bord. Leg de gepelde scampi in het midden en overgiet het gerecht met de warme dressing.
Dressing: Week de saffraan in 2 cl water (±20 min). Kook de visfond tot de helft in, voeg er de olie, azijn en het water met saffraan aan toe. Breng de dressing op smaak met peper en zout en giet hem warm over de scampi en asperges.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Soep van Garnalen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
2 personen, 45 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 middelgrote garnalen 1 stengel sereh 3 citroenblaadjes (djeroek poeroet) 2 eetlepels vissaus (namplah) 2 eetlepels citroensap ½ theelepel chilipoeder ½ theelepel chili-olie ¾ lt water snufje suiker korianderblaadjes rode peper
|
Breng het water met sereh en djeroek poeroet aan de kook. Voeg de garnalen erbij en laat ze 20 minuten zachtjes trekken, tot de bouillon lekker geurig is. Doe in een tamelijk grote kom het citroensap, de vissaus, suiker, chilipoeder en -olie en schep de bouillon erbij. Garneer de soep met koriander en rode peper.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Spitskool-notensalade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1/2 spitskool
Dressing: 8 eetl. (walnoot)olie 2 eetl. wi]nazijn 1 eetl. appeldiksap versgemalen peper 80 g cashewnoten handje druiven olie om in te bakken
|
Spitskool in dunne reepjes snijden. Dressing kloppen van de ingrediënten en door de kool scheppen. Cashewnoten rondom goudbruin bakken in een scheutje olie. Druiven halveren, ontpitten en met de noten over de sla verdelen.
Lekker met gebakken aardappelen, appelmoes en een (bio)burger.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Tuinbonen met pasta |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Pasta gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Tuinboontjes Takje bonenkruid 1 ui Knoflook Salieblaadjes Gekookte pasta (zelf kiezen) |
Tuinboontjes doppen, in water met wat zout en een takje bonenkruid in 10 minuten beetgaar koken. Met gebakken ui, knoflook en salieblaadjes door de pasta scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Verse kaas op smaak gebracht met amandelen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
Voor een paar dagen, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Dagkaas: 2 liter boerenmelk 1 eetlepel karnemelk 5 druppels stremsel (reformwinkels) amandelolie
Vanillesaus: 250 gr melk 70 gr suiker 3 eierdooiers vanillestokje
|
Dagkaas: Dagkaas is verse kaas die je 's morgens maakt en 's avonds eet. Verwarm de melk en de karnemelk tot 33° C in een pan met dikke bodem. Voeg het stremsel en enkele druppels amandelolie toe, neem de pan van het vuur en laat het mengsel ongeveer 30 minuten rusten, tot de massa licht gebonden is. Roer haar dan voorzichtig door, de wei zal zich van het stremsel scheiden. Giet de massa in een passeerdoek (zoals hangop) om de wei eruit te laten lopen. Stort de massa in een glazen bak en geef er voorzichtig vorm aan. Zo weinig mogelijk persen, de kaas moet zacht en romig blijven.
Vanillesaus: Breng de melk met het gespleten vanillestokje aan de kook. Klop de eierdooiers met de suiker tot ze licht en schuimig zijn. Haal het stokje uit de melk en giet de hete melk onder voortdurend roeren bij de eierdooiers. Blijf roeren tot de saus lobbig wordt. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Waterkerssoep met citroen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 ui, gesneden 2 aardappelen 25 g boter 125 g waterkers 2,5 dl melk 2,5 dl groentebouillon sap van halve citroen 1 dl crème fraîche of Sojacuisine
Garnering: halve citroen in plakjes
|
Aardappelen schillen en in stukjes snijden. Ui glazig fruiten in de boter. Wat blaadjes waterkers apart houden en e rest van de waterkers met aardappel, melk en bouillon bij de ui doen. Aan de kook brengen, vuur laag draaien, deksel op de pan en 20 minuten zachtjes laten doorkoken. Iets laten afkoelen en pureren. Weer opwarmen, op smaak brengen met citroensap en de room erdoor roeren. Garneren met de achtergehouden blaadjes waterkers en plakjes citroen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Wortel in kokossinaassaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 bos wortels 5 dl sinaasappelsap 1/8 blok santen 1 theel. sambal naar smaak
|
Wortels in blokjes snijden en in een kookpan doen. Zoveel sinaasappelsap bij schenken tot alles net onder staat en aan de kook brengen. Vuur laag draaien en in 15 minuten beetgaar koken. Santen en sambal toevoegen en nog even goed verwarmen.
Serveren met rijst.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen