Mijn verzamelde recepten in een digitaal kookboek
Dit is een willkeurge selectie uit alle categorieën
| https://marc.vos.net/recepten/ Abrikozensoep |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Soepen |
4 personen, 3 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
8 grote abrikozen Hongaarse witte wijn citroenschil ½ lt melk ½ lt room 2 eierdooiers Abrikozen eau-de-vie (Barack Palinka) crème fraîche
|
Pel de abrikozen en neem de pit eruit. Snijd de helft van de abrikozen in stukjes en laat die marineren in de witte wijn met een stukje citroenschil. De andere helft kook je met een stukje citroenschil in de melk en room zachtjes gaar.
Wrijf dit vervolgens door een zeef, voeg er de wijn van de marinade bij, verwarm de massa en bind die met de eierdooiers. Voeg er stukjes abrikoos bij en wat eau-de-vie en laat het ijskoud worden.
Schep voor het opdienen een toef opgeklopte crème fraîche op. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Andijvie met kerrie en cashewnoten |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop andijvie 1 grote ui 1 eetl. kerrie 1 dl groentebouillon (van blokje of korrels) 1 eetl. bloem 75 g cashewnoten zout en versgemalen zwarte peper scheut olie om in te bakken
|
Andijvie in repen snijden en wassen. Uit laten lekken en droogslingeren in slacentrifuge of theedoek. Ui snipperen en met de kerrie even fruiten in wat olie in een braadpan. Bloem erdoor roeren. Dan de andijvie erdoor scheppen en afblussen met de bouillon. Cashewnoten toevoegen. Onder voortdurend omscheppen alles 5 minuten zachtjes laten doorsudderen. Op smaak brengen met peper en zout.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Andijviestamppot met mosterd |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 3 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 kg aardappelen 30 g boter 1 dl melk 600 g andijvie 1 eetl. grove mosterd zout
|
Aardappelen schillen, in gelijke stukken snijden, in ruim water met wat zout in 15 minuten gaarkoken, afgieten en fijnstampen. Boter, peper en zout en scheut voor scheut melk erdoor roeren tot een luchtige puree. Andijvie wassen, in repen snijden, uit laten lekken en door de hete puree scheppen. Op smaak brengen met mosterd.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelbeignets |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Taart en Gebak |
ongeveer 40 stuks |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
125 gr tarwebloem 10 gr Koningsgist
óf
125 gr zelfrijzend bakmeel
snufje zout ½ eetlepel Delftsche Slaolie 6 mooie zure appelen 2 dl lauwe melk (2 kopjes) suiker kaneel
frituurpan met Delftsche Slaolie
|
Met eigen gemaakt deeg: Meng in een niet te diep schaaltje de gist aan met 1,5 kopje van de lauwe melk, voeg er het zout en de bloem bij en klop alles samen tot een glad beslag. Verdun dit met de ½ eetlepel Delftsche Slaolie en de rest van de melk. Laat het dan, overdekt, in een teiltje met warm water (of bij de kachel) een uur rijzen.
Boor en schil inmiddels te appelen, snijd ze in plakken en laat die, bestrooid met wat suiker en kaneel, in een dichtgedekte schaal een uurtje staan.
Maak in een frituur- of diepe ijzeren pan Delftsche Slaolie dampend heet. Doop de appelschijven in het gerezen beslag, laat ze in de hete Delftsche Slaolie glijden en bak de daarin mooi bruin. Laat ze boven de pan goed uitlekken, schik ze dan op een schotel, bestuif ze dik met gestampte suiker en dien ze zo warm mogelijk op.
Met zelfrijzend bakmeel: Boor en schil inmiddels te appelen, snijd ze in plakken en laat die, bestrooid met wat suiker en kaneel, in een dichtgedekte schaal een uurtje staan.
Meng het zelfrijzend bakmeel, de suiker en het zout door elkaar, voeg er de ½ eetlepel Delftsche Slaolie en de melk aan toe en roer alles zo vlug mogelijk tot een glad deeg. Niet laten rijzen!
Bak de beignets in dampend hete Delftsche Slaolie, zoals in het hier boven staande recept is aangegeven.
Werk de beignets zeer vlug af, daaar anders het koolzuur uit het zelfrijzend bakmeel zou ontsnappen en de beignets minder luchtig worden. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Appelmoes met gember en kaneel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Bijgerechten,Nagerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
700 g moesappels schil van 1/2 citroen 1 kaneelstokje 2-3 bolletjes gekonfijte gember, fijngesneden 4 eetl. gemberstroop kaneelpoeder naar smaak
|
Appels schillen, in parten snijden en klokhuis verwijderen. In weinig water met de schil en het kaneelstokje zachtkoken. Afgieten, schil en stokje verwijderen en appels pureren. Op smaak brengen met stemgember, gemberstroop en bestrooien met kaneel.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Bietengehaktpaté |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vlees |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g (gekookte) bieten 250 g rundergehakt of tofu fijngehakt 1 ui, gesneden 4 eetl. room 1 ei 3 boterhammen zonder korst, verkruimeld peper en zout Worcestershire-saus naar smaak
|
Rauwe bieten gaarkoken, grof pureren of raspen en mengen met de andere ingrediënten. In een ingevette ovenschaal scheppen en goed aandrukken. 30 minuten in een op 200°C voorverwarmde oven laten bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Coupe Scholteshof |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Nagerechten |
4 personen, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
4 bolletjes VANILLE-IJS (Vanille- en aardbeienijs, aardbeiencrème) 4 blaadjes munt
Chocolademousse: 60 gr bittere chocolade 2 eetlepels water 1 dl slagroom 1 eiwit 1 eetlepel suiker
Profiteroles: 2 eetlepels boter ¼ lt water 150 gr bloem 4 eieren
Sabayon: 4 eierdooiers 4 theelepels suiker ½ glas notenlikeur
|
Chocolademousse: De chocolade in stukjes breken en zachtjes laten smelten, au-bain-marie of met twee eetlepels water erbij. Slagroom en eiwit afzonderlijk met suiker stijf kloppen, luchtig mengen en voorzichtig door de chocolade vouwen. In de koelkast door en door koud laten worden.
Profiteroles: Breng boter en water aan de kook, voeg de gezeefde bloem toe en roer dit alles met een houten lepel door elkaar tot het niet meer aan de pan blijft kleven. Voeg van het vuur één voor één de eieren toe, goed blijven kloppen. Op een ingevette bakplaat van dit deeg balletjes maken, niet te dicht bij elkaar. In een voorverwarmde oven op stand 7 ongeveer 20 minuten bakken. Als ze klaar zijn er een gaatje in maken om de stoom te laten ontsnappen. De afgekoelde soezen vullen met koude chocolademousse.
Sabayon: In een kom au-bain-marie de eierdooiers en de suiker verwarmen en met de garde kloppen tot de massa dik en egaal is. Beetje bij beetje de drank toevoegen; blijven kloppen tot de sabayon schuimig is.
Giet de sabayon in een coupe, leg in het midden een bolletje ijs, soesjes er omheen en versier met een muntblaadje. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Curry van scampi's |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
2 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 scampi's ½ theelepel kurkuma ½ theelepel chilipoeder sap van 1 citroen 1 kleine ui 1 teentje knoflook stukje verse gemberwortel 2 tomaten 4 stengels bleekselderij 20 gr boter 1 eetlepel suiker 1 eetlepel kerriepoeder madras verse koriander
|
Pel de garnalen en marineer ca. 30 minuten in de kurkuma met chilipoeder en de helft van het citroensap.
Pel intussen de ui en knoflook en hak ze fijn. Schil de gember en snijd ze in kleine blokjes. Dompel de tomaten 10 tellen in kokend water, trek de velletjes eraf en snijd het vruchtvlees in blokjes. Snijd de schoongemaakte bleekselderij in schuine reepjes.
Smelt de boter en fruit hierin de ui, knoflook, gember en kerriepoeder gedurende 2 minuten. Voeg de suiker, tomaten, bleekselderij en de rest van het citroensap toe en stoof dit 2 minuten. Voeg de garnalen toe en stoof alles nog 8 à 10 minuten.
Strooi eventueel vlak voor het serveren wat fijngehakte koriander over het gerecht.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gebakken courgette met tijm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g courgette zout en peper 1 eetl. verse tijm, of 2-3 theel. gedroogde tijm olie om in te bakken
|
Kroontje verwijderen, courgette wassen en in plakjes of reepjes snijden. 10 minuten in wat olie lichtbruin fruiten en op smaak brengen met zout, peper en tijm.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Gepocheerde eieren met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Fruit |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 gr suiker ¼ lt water 1 glas bananenlikeur 10 eigelen 2 bananen |
Laat het water met de suiker zonder deksel een kwartier zachtjes koken in enn koekepan. Klop de eigelen los met de helft van de likeur. Laat dit mengsel in een heel dun straaltje in het suikerwater lopen, niet teveel ineens. Als het gestold is - na 3 à 4 minuten - het met een schuimspaan eruit scheppen en even laten schrikken in een schaal met koud water. Laat goed uitlekken, verdeel het over 4 bordjes, giet er nog wat likeur over en garneer met schijfjes banaan. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Grapefruit marmelade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Jam en Marmelade |
2 liter, 14,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
3 grote rijpe grapefruits 3 liter koud water 17 ons fijne kristalsuiker
|
Was de grapefruits en droog ze af met keukenpapier. Schil ze met een dunschiller, zodat er geen wit aan de schillen zit.
Snijd de gele schillen in luciferdunne reepjes van 3 cm lang. Snijd met een scherp mes het wit van de vruchten weg.
Halveer de vruchten overdwars, wikkel telkens een helft in een dubbelgevouwen vochtige kaasdoek en wring het sap eruit in een kom. Wikkel de uitgeperste helften in de kaasdoek en knoop die stevig dicht.
Voeg zoveel koud water aan het sap toe dat er 3,5L vloeistof in de kom is.
Doe de repen schil en de verpakte pulp erbij en laat het zo 12 uur staan. Giet dan de hele inhoud van de kom in een 10 liter geëmailleerde pan en breng het op groot vuur aan de kook. Draai het vuur laag en sudder, af en toe roerend, 2 uur in de open pan. Verwijder dan de zak met pulp en meet de vloeistof.
Voeg 1 kop suiker toe toe voor elke kop vloeistof. Roer alles zorgvuldig om en breng het aan de kook op matig vuur. Draai het vuur weer hoog zodra alle suiker is opgelost en kook, nu en dan roerend, een 1/2 uur of tot de marmelade 106° C heeft bereikt heeft, gemeten met een gelei- of suikerthermometer.
Haal de pan van het vuur, schuim de oppervlakte af en lepel de marmelade in gesteriliseerde flessen. Schud de flessen af en toe zachtjes heen en weer tijdens het afkoelen, zodat de reepjes schil niet boven komen drijven. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Gratin de pommes |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Taart en Gebak |
4 personen, 35 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
Meringue: 250 cl eiwit 500 gr fijne tafelsuiker
Gratin: 4 appels 50 gr boter 50 gr suiker
|
Meringue: Klop het eiwit stijf, let erop dat alle gereedschappen vetvrij zijn. Wanneer het eiwit bijna stijf is, de tafelsuiker in 3 keer toevoegen.
Gratin: Schil de appels en snijd ze in partjes. Bak ze 2 minuten in de boter zonder ze te laten kleuren. Doe vervolgens de suiker erbij en laat de suiker bijna karameliseren. Verdeel de appels en karamel over 4 bakjes.
Spuit de meringue naar eigen fantasie over de appels. Zet de bakjes in een hete oven en laat het schuim licht kleuren.
Direct serveren. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Griekse salade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1/2 krop frillice, ijsberg- of eikenbladsla 1/2 komkommer 2 tomaten 2 bosuitjes 40 g ontpitte zwarte olijven
Dressing: 1 theel. gedroogde oregano 4 eetl. olijfolie 1 eetl. citroensap
|
Sla in stukjes verdelen, wassen en droogmaken. Tomaten in stukjes, komkommer in plakjes, bosui in ringetjes en feta in blokjes snijden en alles mengen en op een bedje van sla leggen. Overgieten met de dressing.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Grietfilets met prei |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
800 gr Grietfilet 4 preien 2 eieren ⅛ lt slagroom 150 gr boter 1 glas droge witte wijn
|
Verdeel de prei in wit en groen, zo fijn mogelijk gesneden. In twee aparte pannen, met een deel van de boter, gaar stoven, zonder te kleuren. Het vocht, zeker van het groen, bijna volledig laten verdampen. Pureer de gare groene prei in een keukenmachine en laat afkoelen.
De eieren scheiden en de dooiers door het afgekoelde preigroen spatelen. De witten opslaan en eveneens erdoor spatelen. Op smaak brengen met peper en zout.
De massa in beboterde vormpjes doen en au-bain-marie pocheren. De witte prei eveneens pureren en opzetten met de room en de wijn, laten inkoken tot het een dikee saus wordt. De rest van de boter in klontjes door de saus roeren, niet meer laten koken.
De vis naar verkiezing pocheren in visbouillon of witte wijn of zachtjes bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groene koolsalade New Delhi |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Voorgerechten |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2/3 groene kool 2 bananen 50 g cashewnoten Dressing: 1/2 dl volle yoghurt 1 theel. komijnzaad peper en zout
|
Groene kool in dunne reepjes en de banaan in plakjes snijden. Cashewnoten even roosteren in een droge koekenpan. Dressing kloppen van de ingrediënten en alles door elkaar scheppen.
Lekker met (basmati)rijst en lamsgehakt- of vegetarische balletjes.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groenselderij met maïs en roomsaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1/2 bos groenselderij 2 tomaten 1 maïskolf 2-4 theel. Provençaalse kruiden boter om in te bakken
Roomsaus: 15 g boter 25 g bloem 2 dl melk 1 dl slagroom of Sojacuisuine peper en zout
|
Maïskolf in 25 minuten in ruim water gaarkoken. Blad en draden verwijderen en de korrels er met een scherp mes afsnijden. Blad van de groenselderij halen. Stelen in stukjes snijden en smoren in wat boter. Tomaten en kruiden toevoegen. Groenselderij beetgaar stoven in 15 minuten. Na 10 minuten de maïskorreis toevoegen.
Intussen de roomsaus maken: Boter smelten, bloem toevoegen en al roerend een paar minuten laten garen. Beetje bij beetje de melk erbij gieten en steeds gladroeren. Tenslotte de room erbij gieten. Saus op smaak brengen met peper en zout en garneren met fijngeknipt selderijblad. Groente serveren met de saus en rijst.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groenselderijsaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Sauzen |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 bos groenselderij 2 grote tomaten 1 ui, gesn. 4 theel. oregano olie voor bakken
15 g boter 15 g bloem 1 dl melk 1 dl slagroom of Sojacuisine peper, zout versgeraspte pittige kaas
|
Groenselderijstelen in schijfjes snijden, blad fijnknippen. Tomaten in blokjes snijden. De ui fruiten in wat olie en vervolgens de groenselderijschijfjes, tomaten en kruiden toevoegen en 10-15 minuten stoven.
Saus: Boter smelten, bloem erdoor roeren en een paar minuten laten garen. Beetje voor beetje de melk erbij gieten en glad roeren. De room erbij gieten.
Groenselderijmengsel pureren en door de saus roeren. Op smaak brengen met peper, zout en selderijblad.
De saus kan je eten met bijv. pasta's zoals farfalle (strikjespasta). Serveren met een kommetje versgeraspte kaas ernaast.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Groentesoep met mosselen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
1 pan, 1,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
¾ lt mosselen in de schelp 1 kop gehakte ui 1 kop gehakte wortel ¾ kop gehakte knolselderij 2 tenen gehakte knoflook 4 eetlepels olijfolie 2 koppen gepelde tomaten 1 glas droge witte wijn 1,5 eetlepel gehakte basilicum 1 grote zucchini in blokjes 2 koppen VISBOUILLON peper zout Pernod gehakte peterselie dunne reepjes citroenschil
|
Controleer de mosselen en spoel ze en maak goed schoon, zodat er geen zeepokken etc. meer af kunnen vallen
Fruit in een soeppot de ui, wortel, selderij en knoflook in de hete olijfolie ongeveer 10 tot 15 minuten op een matig vuur tot de groenten mals zijn. Voeg de tomaten, wijn en basilicum toe en kook 15 minuten op een iets hoger vuur. Doe de zucchini, visbouillon, wat zout en peper erbij en laat 10 minuten sudderen. Voeg de mosselen in de schelp toe, een scheut pernod en sluit de pot. Kook tot de schelpen open gegaan zijn.
Schep de soep in warme diepe borden, bestrooi met wat gehakte peterselie en citroenreepjes en geef er stokbrood bij.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Guan Bao Ji Ding (Kip met pinda's) |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Gevogelte |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 gr kipfilet 100 gr gepelde ongezoute pinda’s 2 tenen knoflook 3 lente-uitjes 1 eetlepel kleine gedroogde rode pepers 2 eetlepels rijstwijn 1 eetlepel lichte soja 4 eetlepels bouillon 1,5 eetlepel maïzena (met een beetje water gemengd) 2 eiwitten plantaardige olie zout |
De kip in blokjes snijden en vermengen met een 1/2 eetlepel maïzena en de eiwitten.
Knoflook in dunne plakjes en de paprika's en de uitjes in blokjes snijden.
In een wok de blokjes kip snel bakken in ruim olie, eruit scheppen en uit laten lekken. Twee eetlepels olie in de wok laten en hierin de knoflook, paprika, uitjes, pepers en pinda's aanfruiten. Kipblokjes toevoegen en als laatste de samengevoegde rijstwijn, soja, bouillon en overgebleven maïzena erbij doen. Met zout op smaak brengen. Goed dooreen roeren en opdienen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Herfstsalade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 tot 4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla of krulandijvie 100 g (kastanje)champignons 50 g rauwe ham en/of geschaafde Parmezaanse kaas
Dressing: 1 teentje knoflook, geperst 1 eetl. (wijn)azijn 3 eetl. (olijf)olie 1 eetl. verse marjolein of 2 theel. gedroogde peper
|
Sla in stukjes verdelen, wassen en goed droogmaken in slacentrifuge of theedoek. Champignons schoonvegen en in dunne plakjes snijden. Ham in reepjes snijden. Dressing kloppen van de ingrediënten. Sla en dressing door elkaar scheppen en de ham en/of kaas erop schikken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ IJsbergsla met tonijn, ui en rode bonen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Vis en schaaldieren |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1/2 krop ijsbergsla 1 ui, in dunne ringen 4 eetl. rode bonen, uitgelekt 1/2 blikje tonijn 2 tomaten
Dressing: 6 eetl. olie 12 eetl. citroensap 1 theel. mosterd 1 theel. honing versgemalen zwarte peper zout
|
Sla in stukjes breken, wassen en droogmaken in een theedoek of slacentrifuge. Tonijn uit laten lekken en in stukjes verdelen. Tomaten in stukjes snijden. Bonen, ui, tonijn, tomaten en sla in een kom door elkaar scheppen. Dressing kloppen van de ingrediënten en door de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Israëlisch pitabuffet met andijviesalade |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop andijvie 2 pitabroodjes per persoon 50 g alfalfa 2 tomaten, in blokjes 50 g olijven 50 g feta in blokjes falaffelballetjes (kant en klaar te koop) houmous (kikkererwtensaus, kant en klaar te koop)
Dressing: 6 eetl. olijfolie 2 eetl. citroensap 2 theel. mosterd 2 theel. honing zout versgemalen peper
|
Andijvie wassen en in dunne reepjes snijden. Dressing kloppen van de ingrediënten en door de andijvie scheppen. Bakjes op tafel zetten met de andijviesla, alfalfa, tomaat, olijven, feta en houmous. Falaffel en pitabroodjes opwarmen in de oven.
Aan tafel de broodjes vullen met de ingrediënten of brood in reepjes snijden.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Knolselderijplakken |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 knolselderij olie om in te bakken
|
Snijd de knolselderij in plakken van 0,5 cm en schil de plakken dik. Bak ze in de olie op matig vuur aan twee kanten lichtbruin.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Koolraapsoufflé met sesamzaad |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Taart |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g gesneden koolraap zout 100 g kwark 3 eieren 2 theel. kerrie boter voor invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Koolraap in weinig water met wat zout in 15 minuten gaarkoken, afgieten en pureren. Oven op 200°C voorverwarmen, ovenschaal invetten. Eieren splitsen. Eerst kwark, kerrie en eierdooiers door de koolraap scheppen, dan het stijfgeklopte eiwit. Schaal voor 3/4 vullen met het mengsel en bestrooien met sesamzaad. In 20-25 minuten in het midden van de oven goudbruin bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Kwarktaart met snijbiet of andijvie |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 bos snijbiet of krop-andijvie 3 eieren, geklutst 1 dl volle kwark 6 eetl. bloem of volkorenmeel 1 eetl. Provençaalse kruiden peper en zout naar smaak boter voor invetten 3 eetl. sesamzaad
|
Oven voorverwarmen op 200°C. Snijbiet grof snijden en wassen, of andijvie schoonspoelen in koud water. Groente droogslingeren in theedoek of slacentrifuge. Door elkaar scheppen met de eieren, kwark, bloem, kruiden en op smaak brengen met peper en zout. Wijde ovenschaal invetten en het mengsel erin scheppen en aandrukken. Bestrooien met sesamzaad. In 20 tot 30 minuten lichtbruin bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Mexicaanse kalkoenragoût |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Gevogelte |
4 personen, 1 uur en 45 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
2 koppen klein gesneden ui 1 kop gehakte bleekselderie 4 uitgeknepen tenen knoflook 4 eetlepels maïsolie 450 gr middelgrof gemalen kalkoenfilets 450 gr grof gesneden, geschilde tomaten 3 dl bruine bouillon 4 eetlepels tomatenpasta 1 eetlepel komijnpoeder 1,5 theelepel zout 1 theelepel cacaopoeder 1 gemalen spaanse peper 1/2 theelepel oregano 1/2 theelepel allspice |
Fruit de uien, bleekselderie en knoflookpulp 15 minuten in een kasserol in de hete olie op middelgroot vuur, tot de groenten bijtgaar zijn geworden. Schuif de groenten naar de zijkant van de pan en bak het kalkoengehakt 5 minuten, al prakkend met een vork, tot het rul en niet meer rose gekleurd is. Voeg de tomaten toe met de rest van de ingrediënten. Meng alles en sudder het met het deksel op de pan 1 uur lang, af en toe omscheppend.
Serveer de kalkoenragouût over spaghetti of bruine bonen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Oregano-pannenkoek met vulling van koolraap |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
125 g pannenkoekmix (of 75 g tarwebloem, 50 g boekweitmeel en 'n snufje zout) 1 ei 1/4 l melk 2-3 theel. oregano 300 g koolraap 1/4 I bouillon (van 1/2 blokje) 75 g zachte roomkaas (bijv. geitenkaas of Monchou) boter of olie voor invetten en bakken
|
Oven op 175°C voorverwarmen. Koolraap in plakken van 1 cm snijden, schillen en in blokjes snijden. In de bouillon in 15 minuten gaarkoken. Intussen beslag kloppen van meel, eieren, melk en oregano. Daarvan 4 tot 6 pannenkoeken bakken en warm houden.
Koolraap afgieten - kookvocht bewaren - en pureren met een staafmixer of roerzeef. Roomkaas door de koolraappuree scheppen en laten smelten. Is de saus te dik, dan met wat kookvocht verdunnen.
Pannenkoeken vullen met een schep puree, oprollen en in een licht ingevette ovenschaal leggen. Rest van de puree nog wat extra verdunnen met kookvocht en in het midden over de pannenkoeken gieten. Bestrooien met wat oregano en 10 minuten in de oven bakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Pakora (groenten in beslag gefrituurd) met muntchutney |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Voorgerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
aardappels uien olie linzemeel water zout karwijzaad
Saus: verse muntblaadjes groene peper rode chilipoeder mangopoeder yoghurt
|
Schil de aardappels en de uien en snijd ze in dunne reepjes. Maak een niet te dun beslag van linzemeel en water, zoals voor pannekoeken. Meng aardappels, uien, karwijzaad, wat zout en wat chilipoeder door het beslag. Verhit de olie - maak hem niet tè heet - en frituur daarin steeds een lepel van het beslag. Dien de hapjes heet op met de saus.
Saus: Maak met een vijzel een pasta van de muntblaadjes, groene peper en de chili- en mangopoeder en vermeng die met de yoghurt in de verhouding van 1 eetlepel kruidenpasta op 1 kopje yoghurt. Goed roeren. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Parelhoenvleugels met limoen |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Gevogelte |
4 personen, 4,5 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 parelhoen van ca. 1 kg 1 limoen 8 sjalotten 4 kleine courgettes 100 gr cantharellen 3 eetlepels truffelsap 1 eetlepel kippenbouillon (fond) 2 eetlepels room peper zout |
Kruid het parelhoen met peper en zout en braad het in een matige hete oven nèt gaar onder voortdurend bedruipen (20 minuten of iets langer). Bewaar de braadjus, snijd de vleugels en poten van het karkas en trek van het karkas een krachtige bouillon.
Snipper een sjalot ragfijn. Snijd de schil van de limoen in ragfijne reepjes. Ook de courgettes in reepjes snijden.
Was de cantharellen. Snijd 7 sjalotten in vieren en blancheer ze. Stoof cantharellen, courgettes en sjalotten heel zachtjes en voeg er room, truffelsap en een eetlepel bouillon aan toe en laat dit op een hoog vuur snel koken tot de saus licht bindt. Peper en zout naar smaak toevoegen.
Fruit de citroenschil en sjalot in de braadjus, voeg bouillon toe en verwarm hierin snel de stukken parelhoen. Haal ze eruit en laat het vocht inkoken tot een dunne saus ontstaat. Roer daar nog enkele klontjes boter door en breng op smaak met peper, zout en limoensap.
Serveer het parelhoen met de groenten en schep de saus over het vlees. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Pastinaak met paddestoelen en wilde rijst |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten,Rijst gerechten |
|
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
450 g pastinaak 100 g wilde rijst half bouillonblokje 2 uien, gesneden 2 theel. kerriepoeder 150 g kastanjechampignons 2,5 dl bouillon (van half blokje) 2 laurierblaadjes olie om in te bakken
|
Rijst in 50 minuten gaarkoken in water met het bouillonblokje, volgens aanwijzingen op de verpakking. De champignons schoonvegen en in plakjes snijden. De ui met de kerrie fruiten in olie, champignons toevoegen en meebakken. Pastinaak wassen, schrappen, in blokjes snijden en toevoegen. Bouillon erbij gieten, laurier erbij en 10 minuten zachtjes stoven.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Penne alla Fregio |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Pasta gerechten |
4-5 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
20 cm verse gekruide braadworst 1 eetlepel olijfolie 8 dunne plakken gekookte ham 700 gr niet-geconcentreerde tomatenpuree 1 theelepel verse gehakte basilicum 9 eetlepels slagroom 4 eetlepels Parmezaanse kaas 4 eetlepels Pecorino kaas 450 gr penne (buismacaroni)
|
Ontvel de braadworst en bak haar, al prakkend met een vork, in een koekepan met de olijfolie, goudbruin. Voeg de fijngehakte ham, de tomatenpuree en de basilicum toe en sudder 15 minuten op laag vuur. Giet geleidelijk, steeds roerend, de gewarmde room erbij en sudder nog 10 minuten. Strooi er 1 eetlepel van beide soorten kaas door. Houd de saus warm tot alle kaas gesmolten is.
Kook intussen de penne in ruim kokend, gezouten en met wat olijfolie gelengd water, in 8 tot 10 minuten gaar. Giet de pasta af en houd het warm in de pan. Giet de saus er overheen en roer goed door. Geef de rest van de geraspte kazen erbij. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Prei-tomatensoep met sprouty |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Soepen |
4 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 prei 3 eetl. melk peper en zout boter om in te bakken 1 l tomatensap 1 (groente)bouillonblokje 150 gr. Sprouty
|
Eieren met de melk loskloppen, peper en zout naar smaak toevoegen. Van de eieren in wat boter een dunne omelet bakken, oprollen en in reepjes snijden. Prei in dunne ringen snijden, wassen en uit laten lekken. Tomatensap met het bouillonblokje aan de kook brengen. Prei, sprouty en omeletreepjes toevoegen en 5 minuten zachtjes laten doorkoken.
Lekker warm met stokbrood serveren.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Scampi en asperges met saffraan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
12 asperges 12 grote Chinese garnalen 50 gr veldsla court bouillon ½ dl arachide-olie ½ dl blanke azijn ½ dl visfond 1 briefje saffraan 2 cl water peper zout
|
Kook de asperges in water met zout (10 min). Kook de scampi in de court bouillon (3 min).
Maak de veldsla schoon. Halveer de asperges, snijd de onderste helft in stukjes van 1 cm.
Leg de slablaadjes in een halve cirkel op de borden, leg op ieder bord een hoopje aspergestukjes en daarop de halve asperges met de koppen naar de rand van het bord. Leg de gepelde scampi in het midden en overgiet het gerecht met de warme dressing.
Dressing: Week de saffraan in 2 cl water (±20 min). Kook de visfond tot de helft in, voeg er de olie, azijn en het water met saffraan aan toe. Breng de dressing op smaak met peper en zout en giet hem warm over de scampi en asperges.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Siroop van Vlierbesbloesem |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Dranken |
Veel siroop |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
10 à 12 vlierbesbloesem 4 kg suiker 40 ml Citroenzuur of het sap van 8 citroenen |
De bloesem aan de kook brengen in 2 liter water. Daarna een 15 tot 20 minuten laten trekken.
Het sap door een zeef weer in de pan doen en opnieuw verwarmen. Voeg de suiker toe en blijf roeren tot alle suiker is opgelost. Dan het citroensap toevoegen. Nog even goed doorroeren en in flessen doen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Sla met tomaatjes en kaasomelet |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Ei-gerechten,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 krop sla: bind-, eikenblad- of ijssla 2 eieren 2 eetl. geraspte pittige kaas 20 g boter 10 cherrytomaatjes peper en zout
Dressing: 2 bosuitjes, fijngesneden 1 eetl. wijn- of balsamico azijn 5 eetl. olijfolie
|
Sla wassen, in stukjes verdelen, droogmaken en in een schaal doen. Eieren loskloppen met de kaas, peper en zout en in hete boter twee omeletjes bakken. Omelet oprollen en in reepjes snijden (evt. met een prikkertje vastzetten). Tomaatjes in kwarten snijden en met de omeletrolletjes over de sla verdelen. Dressing kloppen van de ingrediënten en over de sla scheppen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Spinaziesalade met rolletjes ei en zalm |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren,Groente-gerechten |
4 personen, 1 uur |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
200 gr jonge spinazie ½ eetlepel balsamico azijn 2 eetlepels olijfolie 200 gr gerookte zalm 6 eieren 2 mespuntjes suiker ⅛ lt crème fraîche 2 eetlepels droge witte wijn boter zalmkuit bieslook peper zout
|
Meng de witte wijn, zure room, 1 mespuntje suiker, zout en peper tot een glad sausje. Haal de stelen van de spinazie en was de blaadjes zonder ze kneuzen. Kluts de eieren met 1 mespuntje suiker, zout en peper.
Bestrijk een Tefal-pan met wat boter. Giet een dun laagje ei in de pan en laat het op een laag vuur bijna stollen. Leg er plakjes zalm op en rol het geheel op tot een strak rolletje. Leg het rolletje tegen de rand van de pan en giet weer een laagje ei in de pan. Laat het bijna stollen, beleg het met zalm en rol het om het eerste rolletje. Ga zo door tot zalm en ei helemaal verbruikt zijn. Laat de rol dan nog een paar minuten in de warme pan om op te stijven, haal hem eruit en laat hem afkoelen.
Maak de spinazie voorzichtig aan met de azijn en olie en schik haar op vier borden. Snijd de zalm/ei-rol in dunne plakjes en verdeel deze over de borden. Schep er een paar lepels roomsaus naast en garneer met zalmkuit. Strooi er wat gehakte bieslook overheen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Wortel in kokossinaassaus |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
1 bos wortels 5 dl sinaasappelsap 1/8 blok santen 1 theel. sambal naar smaak
|
Wortels in blokjes snijden en in een kookpan doen. Zoveel sinaasappelsap bij schenken tot alles net onder staat en aan de kook brengen. Vuur laag draaien en in 15 minuten beetgaar koken. Santen en sambal toevoegen en nog even goed verwarmen.
Serveren met rijst.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Wortel met gember en komijn |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
400 g wortel 50 g boter 1 eetl. citroensap 1 theel. honing 1 eetl. komijnzaadjes 15 g verse gemberwortel, fijngesneden (of 1 theel. gemberpoeder) 2 eetl. fijngehakte peterselie
|
Wortels wassen en in schuine plakjes van ruim ½ cm dik snijden. In wat water in 8 tot 10 minuten beetgaar koken. Intussen de boter smelten, het citroensap en de honing erdoor mengen en de komijn en gember toevoegen. Wortels afgieten en het kruidenmengsel en de peterselie goed door de wortels mengen.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zeewolf met spek en Sauternes |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Vis en schaaldieren |
4 personen, 50 minuten |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
600 gr zeewolf 150 gr gesneden ontbijtspek 1 mooie dikke venkelknol 1 sjalotje ¼ lt slagroom coktailprikkers 100 gr boter 150 cl Sauternes enkele druppels citroensap peper zout
|
Snijd de venkel zo dun mogelijk. Snipper het sjalotje en laat dit even in een beetje boter zweten, blus af met de wijn en laat het vocht flink inkoken. Voeg de room toe en laat de saus wederom inkoken tot de gewenste dikte. Doe de venkel erbij, een klontje boter en wat druppels citroensap. Breng op smaak met peper en zout.
Snijd de vis in mooie stukken (5 cm), wikkel er een plakje spek om en steek dit vast met een prikkertje. Bak de visrolletjes op een hoog vuur in ruim boter mooi bruin.
Dresseer alles op warme borden en garneer met wat venkelgroen. |
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolkoekjes met ui en appel |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten,Taart en Gebak |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
300 g aardappelen 250 g zuurkool 1 ei 1 ui 1 zachtzure appel (bijv. Goudreinet) peper en zout olie voor bakken en invetten 2 eetl. sesamzaad
|
Aardappelen schillen en raspen. Zuurkoolpak een beetje openknippen en vocht er uit knijpen. Zuurkool loshalen. Appel schillen en in luciferdunne reepjes snijden. Ui in hele dunne ringen snijden en even fruiten in wat olie. Ui uit de pan nemen en met de geraspte aardappel, zuurkool, appel en het ei door elkaar scheppen.
Op smaak brengen met versgemalen peper en zout. Oven voorverwarmen op 175°C.
Nog wat olie verhitten in de koekenpan. Dan steeds een flinke lepel van het mengsel nemen voor 1 koek, een beetje platdrukken in de koekenpan en in 2 minuten aan elke kant lichtbruin bakken. De koekjes op een ingevette bakplaat leggen, met sesamzaad bestrooien en 15 min. in de oven afbakken.
|
| https://marc.vos.net/recepten/ Zuurkoolstamppot met banaan |
|
| CATEGORIE | HOEVEELHEID |
| Fruit,Groente-gerechten |
2 personen |
| INGREDIËNTEN | BEREIDINGSWIJZE |
500 g zuurkool 500 g aardappelen 2 bananen handje rozijnen klontje boter
|
Aardappels schillen en opzetten. Het pak zuurkool een beetje openknippen en het vocht er uit knijpen. Zuurkool opzetten met water (en/of witte wijn) en 20 minuten zachtjes laten koken. Als de aardappels en groenten gaar zijn, afgieten en door elkaar stampen. Stukjes banaan, handje (gewelde) rozijnen en een klontje boter toevoegen.
|



Transportation Administration System
Snoezelen Pillows for Dementia
Begeleiders voor gehandicapten
Laat uw hond het jaarlijkse vuurwerk overwinnen
Betuweroute en Kunst
Hey Vos! Je eigen naam@vos.net emailadres?
Kunst in huis? Nicole Karrèr maakt echt bijzonder mooie dingen
Kunst in huis? Netty Franssen maakt ook bijzonder mooie dingen